Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487142 defa)

temhem ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1400 : 09 Temmuz 2012, 14:46:07 »
Arkadaşlar bobin çalışmalarına devam ediyorum. İç çapı 32cm dış çapı 40cm olan yeni bir salyangoz bobin daha sardım.Bobin değerlide çeyrek altına 20cm'de tık tık sesi veriyor.Fakat büyük objelerde hiç verimli değil. Çay demliği kapağı 65/70cm'den algılıyor fakat çay demliğinin kendisini 80cm'den bile algılamıyor :(  .Arkadaşlar aynı anda hem küçük hem büyük objelerde verim düşüklüğü yaşamayacağım bobin önerilerinizi bekliyorum.Diğer bir konu karadağ hocam DP3'ü altın haricinde diğer metalleri arama özelliğine kapatmamız mümkünmü.Hocam bu mümkünse bunu neden DP3'e eklemiyoruz.

acar_unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1401 : 09 Temmuz 2012, 15:31:50 »
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler şuan çalışıyorum akşam gidince uygullama yapıcam. birde iç çapı 8 dış çapı 42 cm olan salyangoz bobini sardık dün 1mm bakır bobin telinden 3.2 ohm geliyor sizce varim alabilirmiyim şu sistemi bi çalıştırabilsem deniycem de

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1402 : 09 Temmuz 2012, 15:37:01 »
arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama size tavsiyem burada AR-GE yapan ve sürekli paralar harcayarak denemeler yapan deneyimli ustalarımız var onların değerli fikirlerini dinleyin derim misal asenkron ustam bir yazı yazmış haklı olduğunu da düşünüyorum emin olun onun tecrübesi ve uyguladığı başlık sarımlarının sınırı yok. hep para harcayıp  emek vermesi olsun cabadan yaktığı malzemeler herşey boşa giden paralar hesaplarsak bunların hepsi tecrübe konusu. demem şu ki çok okuyup bu olaylara görsel açıdan yaklaşan kişilerden ziyada yapıp deneyen kişilerin tecrübelerini dinlemek bize avantaj sağlayacaktır. boşa masraf etmeyin derim..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1403 : 09 Temmuz 2012, 16:36:28 »
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler şuan çalışıyorum akşam gidince uygullama yapıcam. birde iç çapı 8 dış çapı 42 cm olan salyangoz bobini sardık dün 1mm bakır bobin telinden 3.2 ohm geliyor sizce varim alabilirmiyim şu sistemi bi çalıştırabilsem deniycem de
senin sardığın tel  mm2 alanı  mi yoksa mm tam çapı olarak geçer arada fark var 0.80mm2 1mm  ediyo 1mm2 nya elektrik kablosu 1.15 mm ediyo bide kaç metre gitti ayrıca endüktansını ölçebilirmisin

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1404 : 09 Temmuz 2012, 19:25:28 »
Arkadaşlar 2 saat önce büyük objeleri yakalama adına 0,50mm kesitli kablodan 1 metre karelik bir başlık sardım. Bu başlıla saç kalınlığı 0,80mm capı 28cm gelen bir boya teke kapağını 2m'den algıladım.Sarımı yine salyangoz bobin mantığında fakat bu defa dikey sardım.0,50mm kesitde bu verimi aldım. Ben kesitimi 0,80mm tutsam verim artarmı azalırmı arkadaşlar.Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1405 : 09 Temmuz 2012, 19:29:45 »
Unuttuğum bir konu ;acar_unal hocam siz sanırım sarımı NYA olarak diğilde bakır emaye tel olarak sardınız.Doğrumu anlamışım.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1406 : 09 Temmuz 2012, 23:07:22 »
slm. arkadaşlar öncelikle harkese saglık ve başarılar dilerim projeyi ilk günden buyana takip ediyorum gerçekten harika bişey yalnız birşey sormak istiyorum arazide derinlik konusunda nasıl fikir sahibi olacagız tekrar başarılar dilerim
hayır da şer de ALLAH tandır

acar_unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1407 : 09 Temmuz 2012, 23:09:39 »
evet berk 263 ustam ama sonuç hüsran

değerler tutmuyo bir türlü ayarlayamadım ayrıca ustaların dediklerini yaptım ekranda barlar biraz oynar gibi oldu ama bir türlü arama ekranı çıkmıyo nasıl bir yol izlemem gerekiyo acaba ?

acar_unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1408 : 09 Temmuz 2012, 23:17:49 »
berk ustam 1 metrelik başlığın değerlerini bide fotoğrafını koyarmısın aynısını yapıpta deneyim bali yaw kafayı yedircek bana

acar_unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1409 : 09 Temmuz 2012, 23:26:47 »
ya ustalar çok oluyorum ama benim devre üzerindeki ledler de yanmıyo

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1410 : 09 Temmuz 2012, 23:43:55 »
acar_unal arkadaşım sorunun ekranda bekleyin yazısı ise tr1 ile yapılacak ayar çok ama çok önemli tabi sabır da önemli yoksa kafayı yiyebilirsiniz  ;D şu çok önemli bobin çevresinde metal kesinlikle olmasın mümkün olduğunca uzak olsun metal ortamından. ve tr1 ayarı önemli 6.2v olması gereken yer yani tl082 pinin de  5v ila 6.5v arası ayar yapıp başlık takılıyken tabi ki yandaki barlar ve alttaki sinyal seviyesi oynamaya başlayınca ayarı bırakın bekleyin muhtemelen ekran gelecektir. ha yine olmadı mı ayarlanıyor yazısı var iken direk buton ile menüye gir kazancı düşür eşiği yükselt bakalım bu sefer ne olacak. kolay gelsin..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1411 : 10 Temmuz 2012, 00:09:22 »
acar_unal ustam salyangoz bobini gerek küçük başlık gerekse büyük başlıkta bakır emaye telden yapmayın. NYA kesitli kablo kullanın.Ben şahsen 0,50 NYA'dan verim alıyorum. NYAF çalıştım bir süre önce ama hüsranla dolu. NYA çalışmanızı tavsiye ederim.Bobinde 3ohm değerini yakalayın sonrasında bobin başlığı ile DP3 arasında kullanacağınız bobin kablosunuda 0,1 Ohm değerinde ayarlayın bobinle ilgili probleminiz kalmaz. Bizim cabamız mesafe arttırmak.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1412 : 10 Temmuz 2012, 12:12:41 »
selam  sardığın bu bobinin tel cinsi ne bide  kablo kesiti mm2 mi yoksa mm cinsindenmi resim ekleyebilirsen iyi olur ayrıca bobin testini öncelikle ayarları yapılmış çalışır duruma gelmiş cihazlarda testini yapıyo arkadaşlar senin cihazın daha ayarı yapılmış değil bu şekilde yanlış bilgi vermiş olursun kolay gelsin

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1413 : 10 Temmuz 2012, 12:16:44 »
ustalar akü yerine 2 adet 9v luk pil kullanmayı düşünüyorum.7812 ile gerilim düşümü sağlıyacağım.fakat 9v luk piller içinde en yüksek 250mA lik bulabildim.yeterli olurmu yoksa 1,2v 1000 mA lik pillerden bir şaj edilebilir batarya yapıp kullansam dahamı doğru olur.herkeze kolay gelsin...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1414 : 10 Temmuz 2012, 12:32:49 »
tivos cihazı 12v 1.2a - 6v 4a iki akü yada 12v 7a akülerden kullan şarjlı kalem piller 1.2v 3.7a bunlardan  kullanmak istersen 10 tanesi seri kullanarak yapabilir kolay gelsin

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #1415 : 10 Temmuz 2012, 12:38:49 »
sayın tivos  4 ad  3.7v 2000mA  lithium İon pil işini görür toplamda 14.8v yapar. Regülatör içinde 7812 ile değil de LM338k kullan.
Lithium İon pillerin şarj olayı biraz sıkıntılı olur dersen 12v 2.2A aküden ikisini seri bağla 24v eder regülatör kullanırsın daha güzel olur.   

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1416 : 10 Temmuz 2012, 17:07:02 »
lm 338 devresi alternatif akım 18v beslemeli oda diyotlarda gerilim düşümünden dolayı dc akıma  24 v fazla önce voltajı yüksek tutup tekrar düşürmekteki amacın ne kullandığın aküler gerilim düşümümü yapıyo yoksa yerden ağırlıktanmı kazanmak istiyorsun eğer öyleyse şarjlı pil çesitlerinden kullan hem hafif hem az yer kaplar ihtiyacın olan voltaj ve akımlara göre seri puntalatabiliyorsun hazırıda vardır yada pil yuvalarından kullanır  kalem pil şarj cihazıyla şarj edersin

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1417 : 10 Temmuz 2012, 17:22:51 »
Teşekkürler ustam bende 1,2V 1350mA lik kalem piller buldum.onları kullanmak istiyorum.yerden kazanmak için.peki bunları şarj etmek istesem (kutu içinde kalacaklaı için 12v luk şarj aletleri ile şaj edebilirmiyim.yoksa her seferinde yerinden söküp kalem pil şarj cihazınamı bağlamam gerekir...

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1418 : 11 Temmuz 2012, 00:20:42 »
herkese hayırlı geceler arkadaşlar.
karadağ ustam benim cihaz ne durumda bu hafta yapar yollarım demiştin (tuzunu biberini fazladan koyasın ustam:))) haber bekliyorum...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1419 : 11 Temmuz 2012, 01:54:15 »
tivos şarjlı kalem pillerin gp ve sony markada 2.7 a ve üstü var  ne kadar yüksek olursa daha uzun süre kullanırsın  cihaza şarj soketi yapar dışarıdan şarj edersin fazla dan yedek piller bulundurur istediğinde bitince değiştirirsin yarı yolda kalmazsın şarj devresi ister güzel bir şema bulursun devre içinde yada adaptöre eklersin hiç bir şey yapamazsan 220x15v trafoya bir seri wattlı doğrulmaç diyotu artı ucuna bağla şarj et pillleri yada güzel kalem pil şarj cihazlarıyla dışarıdan bende cihazım bitince şarjlı pillerden  kullanıcam pil arastırması yapıcam şarj devresi bulursam eklerim  normal pillerlede çalışması için 7812 ekliycem çünki toplamda 10 adet pil 15v eder kolay gelsin