Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9954193 defa)

0 Üye ve 63 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bir_Lahzada

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1400 : 16 Aralık 2013, 15:22:36 »
tesekkur ederim fatih bey verdiniz bilgilerden dolayi evet bakalim artik hayirisi diyecegim

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1401 : 16 Aralık 2013, 15:39:12 »
daha öncede yazmıştım ama tekrar yazayım nokta ve SISMIK ile karşılaştırma yaptım bi arkadaş SISMIK ile değerli dediği yerde şişe kapağı bulmuş ve diğer değerli dediği yerlere bakmamış.birde onun baktığı yerlere ben baktım bi kaç tanesinde değersiz deyip 30 değerini verdi diğerlerine mineral olarak gösterdi.mineral olanı ise t1 t2 t3 t4 değerleri sürekli değiştiği için anladım ama ötmedi sadce çok az tıkırdama yaptı.şunuda belirteyim başlığı kendin yapmaya kalkma veya başkasına yaptırma alacaksan hepsini karadağ ustadan temin et pişman olmazsın.seni utandırmaz

Çevrimdışı bir_Lahzada

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1402 : 16 Aralık 2013, 17:01:27 »
tesekkurler fatıh bey.zaten cıhazı almaya karar verdinmi herseyini ondan alacağım.nokta beş para etmez benim biryerim var baktık onunla tık yok alamadı bile neymiş çok derindeymiş dedi bana kullanan ses çıkmadı benım bildiğim en fazla 1.5 mt.derinliği var malesef nokta işe yaramadı 106 olanı onun için sık dokuyorum misali araştırma yapıyorum hayırlısıyla alacağım bir tane

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1403 : 16 Aralık 2013, 17:28:46 »
s.a.
Devresini kutulayan arkadaşların bir çoğu bu kısma dikkat etmemiş. Besleme ve bobin çıkışını bu şekilde monte edebilirler.Sallanan kablo parazitinden kurtulmak için...Neredeyse hiç kablo kullanmadan,(devrenin ses katında gözüken kablolar ses devresinde modifiye denemesi için geçici takılmış durumda)
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1404 : 16 Aralık 2013, 20:24:42 »
Nasi olmasi gerekiyor hocam goruntuler ustunden gosterebilirmisiniz.
Hocam bu şekilde mi olacak Osc egrisi.??

Evet eğri bu şekilde olacak be bobin borularınız rijit olacak. Yoksa stablite ve performansta problemler yaşarsınız.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1405 : 16 Aralık 2013, 20:31:50 »
s.a.
Devresini kutulayan arkadaşların bir çoğu bu kısma dikkat etmemiş. Besleme ve bobin çıkışını bu şekilde monte edebilirler.Sallanan kablo parazitinden kurtulmak için...Neredeyse hiç kablo kullanmadan,(devrenin ses katında gözüken kablolar ses devresinde modifiye denemesi için geçici takılmış durumda)
Saygılar

Bağlantıların gayet yerinde olmuş. (+)(-) ye dikkat ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1406 : 16 Aralık 2013, 21:37:23 »
Tmm hocam egriyi bu şekilde ayarladim daha fazla dusurdum mu tenekeyede arti deger veriyor cunki. Hocam egri bu şekilde ayarli iken bazen acilirken takili kaliyor acilsa bile bobini haraket ettirmeden durdugu yerde kesik kesik bazende duşuk olarak surekli otuyor ve deger veriyor bu durumu nasil onlerim eşik degerini 40lara kadar yukselttim bu seferde derinlikte duşme oldu napabilirim.

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1407 : 16 Aralık 2013, 21:41:28 »
Hocam kuçuk bobinide tek tur olarak kullanmam bi problem oluştururmu bu şekilde derinlikte artma oludu ama 1.20 cmden teneke kutuyu degersiz olarak goruyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1408 : 16 Aralık 2013, 21:46:21 »
Bobinden memnusanız kullanın. Ben denemediğim için bişey söyleyemem. Denemeyi evde yapıyorsanız parazitli çalışabilir. Ama arazide parazit yapıyorsa ya akünüz problemlidir yada bobininiz esniyordur.

Saygılar

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1409 : 16 Aralık 2013, 21:51:49 »
Evet hocam memnunum şuan bobinden. Arazide yapiyorum hocam denemeyi ama bobini hareket ettirmeden calistiriyorum cihazi sifirliyorum biraz caliştiktan sonra once kesik kesik sonra da surekli olarak duşuk seviyede otuyor deger veriyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1410 : 16 Aralık 2013, 22:12:23 »
Evet hocam memnunum şuan bobinden. Arazide yapiyorum hocam denemeyi ama bobini hareket ettirmeden calistiriyorum cihazi sifirliyorum biraz caliştiktan sonra once kesik kesik sonra da surekli olarak duşuk seviyede otuyor deger veriyor.

%80 akünüz iyi değil.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1411 : 16 Aralık 2013, 22:42:15 »
Sayın Karadağ bugün cat 5e kablo aldım sizin kablonun aynısı 1m2 başlık için kac tur kaç ohm sarmalıyım saygılar.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1412 : 16 Aralık 2013, 22:49:50 »
http://youtu.be/5sOy9KVD5fk
Eşik  ooo da en ufak bir tıkırdama ve parazit yok.Vido kesmek zorunda kaldım başka türlü yükleyemedim iş yerinde anca bukadar oldu...
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı murat_42

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1413 : 17 Aralık 2013, 00:15:56 »
Hocam akunun maximum ve minimum degerleri ne olmali kullandigim 12v 2ah ama 12v 7ah kullansam olurmu...

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1414 : 17 Aralık 2013, 12:05:08 »

Slm Murat_42 Aynı sorun bendede var ama ben bobinden kaynaklandığını düşünüyor.Çünkü benim bobinimde rijit değil ben sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum ama ustalarımız daha iyi bilir tabiki ve sadece mantığımı yürütüyorum onlar bilgi ve tecrübelerini.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1415 : 17 Aralık 2013, 16:04:01 »
Merhaba Karadağ ustam uzun süredir fırsat buluk gönderememiştim fotoları.Bugun fırsatını buldum ve ekliyorum hemen.

Cihaz o kadar süperki çalışmaktaki kesinlikle hiç bir zaman sahile gittiğim zaman boş geçmiyor.Okudugum kadarıyla çoğu kişi tektekçilik için iyi bir cihaz değil diyor ama ben sürekli sahilde kullanıyorum  bu cihazı mukemmel sadece bobinim kötü onuda Tesla usta halledicek ama şuan maddi durum sıkıntısı var.Birde karadağ ustam benim cihazımda ayrımda - + olarak göstermiyor.bunu nasıl yapabiliriz ? çalışmalarında başarıların devamını dilerim bizlere bu aleti sundugun için emekleri ve paylaşımların için çok teşşekkürler.

Merhaba,

Kusura bakmayın farketmemişim. Konu hızlı ilerleyince gözden kaçabiliyor.

Dedektörü beğenmenize sevindim. Tektekçilik konusunda sizin gibi yorumları olan birçok kullanıcı var. + ve - için versiyona bakmanız lazım. Versiyon 1.5 değilse + ve - yazmaz. Yazımım güncellememiz lazım.

Kutulama ile ilgili, besleme konnektörünü yeşil klemens olarak bırakmışsınız. Bu sorun teşkil eder. Direkt PCB ye lehimleyin. Ayrıca alü bağlantı konnektörünüz de görünmüyor. O da çok önemli.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1416 : 17 Aralık 2013, 16:06:03 »
Hocam akunun maximum ve minimum degerleri ne olmali kullandigim 12v 2ah ama 12v 7ah kullansam olurmu...

Min 3A kullanın. Ama sadece öenmli olan akım değeri değil. Akünün durumu da bir hayli önemli. Akü çok hızlı bir şekilde azalıyorsa dedektör kendi kendine sinyal vermeye başlayabilir.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1417 : 17 Aralık 2013, 16:06:45 »
Sayın Karadağ bugün cat 5e kablo aldım sizin kablonun aynısı 1m2 başlık için kac tur kaç ohm sarmalıyım saygılar.

1 tur cat5 yani 8 tur bobin yapın.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1418 : 17 Aralık 2013, 16:07:41 »
http://youtu.be/5sOy9KVD5fk
Eşik  ooo da en ufak bir tıkırdama ve parazit yok.Vido kesmek zorunda kaldım başka türlü yükleyemedim iş yerinde anca bukadar oldu...
saygılar

Video için teşekkür ederiz. Birşey dikkatimi çekti dedektör açıldıktan sonra tune butonuna bastınız mı?

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1419 : 17 Aralık 2013, 16:26:11 »
s.a. Tune işlemini yapıyorum ve gürültünün ve metalin bol olduğu atelyede eşik000 kadar düşüpde tıkırdamamasının sebebi kullanılan bobinden kaynaklanıyor....Tune yapmasanızda cihazın tıkırdaması gerekmezmi?
Akşam tuneli bir şekilde video çekmeye çalışırım ...
Ben sadece bazı arkaşların eşik değerini 040 lara yükseltipde hala tıkırdama omlasına binayen bu videoyu koydum...
Besleme kalitesi,bobin ayarı ve kutu içersinde kirlilik olmadıktan sonra cihazda sorun olma itimali yok.
Tek sıkıntım + ve - Alternatif akımın gözünü seveyim :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 16:28:38 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...