Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922746 defa)

0 Üye ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2760 : 29 Mart 2014, 13:27:12 »

EFSANA DEVAM EDİYOR :-*
Biz nezaman taklitten kurtulacağız diye bir konu vardı hatırlarsanız.O sorunun en güzel cevabıda ortaya çıkmış oluyor bu şekilde
''Taklit edilmeye başladığınız an''diye. ;D

Keşke imkanlarımız el versede glcd olarak 240*128 bıw kullansak.ekranda gerek skala gerekse sayılasal değer olarak müthiş bir görsellik sunma imkanı ve kullanım kolaylığıda sunardı,ilerde bir gün diyerek not düşüyorum. 8) (skalayı Selami ustadan araklarız)

Modülerde boşlukların olması sürekli gelişim imkanı suncaktır tasrım sabit kalsada bu bize ileriye dönük maliyet açısından çok faydalı olacaktır.Güncellik açısından.

Daha üzerine konuşulacak bir şey varmı bilemiyorum.En kısa sürede gala gösteriminde buluşalım inşallah diyorum...
Saygılar

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2761 : 29 Mart 2014, 14:20:02 »
Benim son bir ricam olacak tune(reset) için dokunmatik ekran harici olarak buton yerinin bırakılması, tutma kolu üzerine ve kutu üzerine taşıma olanağımızın olması.Bu bize arazide çok fazla serbestlik sağlar.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2762 : 29 Mart 2014, 14:20:49 »
Saolun jikata  ustam allah senden razi olsun senin yardimlarinla huseyin ustanin emeyi allah cumlenizden razi olsun isallah video da cekerim once kutulamak istiyorum ondan sonra toprak testleri yapicam

saolun onur  ustam allah razi olsun yardimlarinizi esirgemediniz aynen dediniz gibi yapicam ekranda zaten kablo kullanmak istemiyorum sadece beslemede ve bobin icin kisa kablolar killanicam okadar isalla hayirlisiyla Saygilar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2763 : 29 Mart 2014, 14:47:20 »
Benim son bir ricam olacak tune(reset) için dokunmatik ekran harici olarak buton yerinin bırakılması, tutma kolu üzerine ve kutu üzerine taşıma olanağımızın olması.Bu bize arazide çok fazla serbestlik sağlar.
Saygılar

Tamam bunu dikkate alacağım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #2764 : 29 Mart 2014, 15:40:27 »
Onur ustam daha oncede bahsetmistin bilmiyorum farkindamisin ben uyguluyorum tune butonu tutma kolunda cok ise yariyor yapacak olanlarada tavsiye ederimd

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2765 : 29 Mart 2014, 19:07:14 »
selam,
 nacer456@hotmail.fr <teknolojiekibidestek@gmail.com>
Hi :
How many rolls of coil 1X1m
How the value of Henry for coil 1X1m
Do you have a project lc meter...
bu arkadaşın yeni mesajı , dediğim gibi ingilizcem iyi değildir.
saygılar.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2766 : 29 Mart 2014, 20:57:28 »
selam,
 nacer456@hotmail.fr <teknolojiekibidestek@gmail.com>
Hi :
How many rolls of coil 1X1m
How the value of Henry for coil 1X1m
Do you have a project lc meter...
bu arkadaşın yeni mesajı , dediğim gibi ingilizcem iyi değildir.
saygılar.
,
Merhaba ,
bobin kaç tur sarılacak
bobin endüktansı nedir ?
lc metre derken acaba cümle yarım kalmış ,,onu bilemedim
saygılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2767 : 29 Mart 2014, 22:54:16 »
selam,
siz bir proje yapmak mı lcr metre şeklinde son kısım heralde. saygılar.

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2768 : 29 Mart 2014, 23:03:36 »

EFSANA DEVAM EDİYOR :-*
Biz nezaman taklitten kurtulacağız diye bir konu vardı hatırlarsanız.O sorunun en güzel cevabıda ortaya çıkmış oluyor bu şekilde
''Taklit edilmeye başladığınız an''diye. ;D

Keşke imkanlarımız el versede glcd olarak 240*128 bıw kullansak.ekranda gerek skala gerekse sayılasal değer olarak müthiş bir görsellik sunma imkanı ve kullanım kolaylığıda sunardı,ilerde bir gün diyerek not düşüyorum. 8) (skalayı Selami ustadan araklarız)

Modülerde boşlukların olması sürekli gelişim imkanı suncaktır tasrım sabit kalsada bu bize ileriye dönük maliyet açısından çok faydalı olacaktır.Güncellik açısından.

Daha üzerine konuşulacak bir şey varmı bilemiyorum.En kısa sürede gala gösteriminde buluşalım inşallah diyorum...
Saygılar

Geçenlerde bir konu vardı bizim firma ile ilgili bizim tv i uzakdoguda kopyalamışlar bu da gösteriyor ki iyi ve kaliteli bir ürün çıkmış ortaya buda başarının en güzel örneğidir ;) 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2769 : 30 Mart 2014, 00:18:09 »
Besleme girişine şu devreyi eklesek diyorum. Ama 12volt ldo koyup 14,4 volt lipo mu kullansak yoksa 10V ldo koyup 12V batarya mı kullansak ne dersiniz?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2770 : 30 Mart 2014, 01:43:19 »
s.a. 12v regülatör koyup 14.4v lion pilmi kullansak yoksa 10v regülatör koyup 12v akümü kullansak diye sormuşsunuz...
Burada sanırım maliyet hesabı belirleyici unsur olacak.Ancak pille çalışmak daha avantajlı.
Akü artı dc-dc modülmü kullanılsa nasıl olur.
Saygılar.

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2771 : 30 Mart 2014, 02:08:33 »
Onur ustam daha oncede bahsetmistin bilmiyorum farkindamisin ben uyguluyorum tune butonu tutma kolunda cok ise yariyor yapacak olanlarada tavsiye ederimd
Evet Murat ustam daha öncede mevzu olmuştu....Ancak şu an şart diyebiliriz çünki ekran dokunmatik oldu.
Ayrıca şudavar gece arazide gezenler bilir ekran ışıkları kullanıcının gözünü kör eder,bu nedenle ya ekran kendi aydınlatmasını 30sn örn. sürede kapaması taki ekrana temas olana dek veya kısa yoldan aktif pasif seçeneğine ulaşılmalı karanlıkta menüye gir tuşlara bas uzun iş.Aynı şekilde mute özelliğinede erişim değerlendirilmeli.
Valla benden bu kadar arkadaşlar daha ne diyeyim....
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2772 : 30 Mart 2014, 11:43:20 »
s.a. 12v regülatör koyup 14.4v lion pilmi kullansak yoksa 10v regülatör koyup 12v akümü kullansak diye sormuşsunuz...
Burada sanırım maliyet hesabı belirleyici unsur olacak.Ancak pille çalışmak daha avantajlı.
Saygılar.

Bust yada buck converterler sinyale ciddi gürültü bindiriyorlar.

Saygılar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2773 : 30 Mart 2014, 13:27:16 »
Selam arkadaslar.Nihayet bu gun DP3S 3D'mi kutulamayI bitirdim sayIlIr.Birkac resim ekliyorum.YalnIz bir sorum olucak.Esik sIfIra yakIn tIkIrdamaya baslIyor,bobinden olabilirmi.
Videyo testide hazIrmaya calIsIyorum.Yetistirebilirsem eklerim.
SaygIlar.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2014, 13:43:35 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2774 : 30 Mart 2014, 13:44:40 »

Saygılar.

Bust yada buck converterler sinyale ciddi gürültü bindiriyorlar.

Saygılar
s.a. Ustam gürültü konusunda haklısınız,ancak kullanılan devreler var tabi verimleri ayrı bir tartışma konusu.
Biz en iyisi hazıladığınız besleme katını kullanalım lio pil  için...Çok şık ve stabil olur.
(Fikirsel bazda) akü kullanmak isteyenler içinde ayrı bir kanal olabilirmi,lio ların fiyatı biraz tuzlu...

Jickata usta,şimdiden hayırlı olsun.

Saygılar.

« Son Düzenleme: 30 Mart 2014, 13:46:36 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı PARANGA

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2775 : 30 Mart 2014, 14:48:03 »
Cümleten selamunaleyküm ark.benim bir sorum olacak.işi iyi bilen birileri veya hüseyin usta detaylı cevap verirse çok memnun olurum.

şu  şu DP3S teki eşik olayı.sanırım monitörde T ile belirtilen rakamsal skala.Arazide iken bunun normalde kaç olması gerek.veya yüksek olursa ne olur.düşük olursa ne olur. veyahut kısacası hangi durumda nasıl kullanmamız lazım.tşklerr.saygılarımla.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2776 : 30 Mart 2014, 15:15:11 »
Kullanımı,Dedektörü Tune butonuna basarak açın. Ekranda ayarlanma yazılarını göreceksiniz. Ayarlanmasını bekleyin(20-30sn sürecektir). Açıldıktan sonra Tune butonuna basarak sıfırlayın. Hepsi bu kadar..! Dedektörün tüm ayarı bu kadar. Başka bir ayara ihtiyacı yoktur. Hassasiyetini değiştirmek için + ve - butonlarını kullanarak ekranın sol üst köşesinde bulunan E:20 değerini azaltarak hassasiyeti artırabilir, artırarak hassasiyeti azaltabilirsiniz. Kullanım sırasında sıfırlamak istediğinizde tune butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ekranda T1...T5 arası bir rakamı sürekli görüyorsanız yoğun mineralli bir alandan düşük mineralli bir alana geçmişsiniz anlamına gelmektedir. Bu durumda dedektörü Tune butonu ile sıfırlamanız faydalıdır. Bu rakamların numarası örneğin alınma yerini temsil etmektedir.
ALINTIDIR.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı PARANGA

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2777 : 30 Mart 2014, 15:25:48 »
İlgi ve alakanıza tşkkürler sn jickata.

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2778 : 31 Mart 2014, 11:52:32 »
arkadaşlar dp3s im elime geçti büyük bir hevesle montajını yaptım topladım son olarak kutulama yaparken + yerine -  verdim vemolum o patlama oldu lm 7805 patlamış degiştirdim yanındaki 100 nf söktüm yerine 100np 63v buldum onu taktım ama cıgaz açılmadı ekran masmavi kalıyor açılış için sayma tapıyordu onuda yapmıyor gözle görülür bir yanık ve patla elamanda yok birtürlü açamadım acaba sorun nerede ola bilir pazar günü arazide deneyecektim ama hevesim kursagımda kaldı ustalar nolur bir yardım edin bana arıza nerede olabilir acaba? :'( :'( :'(
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2779 : 31 Mart 2014, 12:16:31 »
merhaba
buyuk gecmis olsun eger 7805 den 5volt un uzerinde voltaj kacti ise islemciniz zarar gormustur mavi isik ise backlightiniz ,
saygilar