Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467800 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1420 : 11 Temmuz 2012, 02:25:38 »
10 adet şarjlı pil 12 volt eder

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1421 : 11 Temmuz 2012, 02:45:43 »
şarjlı pillerde 10 tanesi 12v diğelimki şarjlı pillerin bitti şarj etme imkanın yok cihazıda kullanman lazım gir markete tek kullanımlık pillerden al  takıp kullan bu drumda  12ye düşürmek için dedim

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1422 : 11 Temmuz 2012, 02:53:51 »
en hesaplısı kuru akü 12volt 3.2Amper  20TL
10 tane şarjlı pili kaç paraya alırsınız
2 amperlikleri 5-7TL arası tanesi

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1423 : 11 Temmuz 2012, 08:13:35 »
teslacoil usta teşekkürler.
mollax usta 12 adet kalem pil 180 veya 200 gr geliyor.12v luk akü ise 950 gr.aküyü harici yapmazsak insanın elleri kopar.benim makinamda ekran ve kart taşıma koluna sabit.o yüzden hafif malzeme kullanmak zorundayım.ilginiz için teşekkürler...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1425 : 11 Temmuz 2012, 13:13:21 »
hiç bir şey sizden kıymetli değil bu tip bir cihaz hazır alsak 2000 isterler para verip te almayaız yalan yok karadağ usta uraşıp herkeze bunu hediye etmiş 30 zunu 50 sini aramayın bana göre pil yuvalı yapın cihazı pil biterse istedikten sonra market al pili yola devam et dolanırken terlersiniz birde rüzgar yedimi boynunuz tutulur mağazallah ayrıca kuru aküler durduğu yerde şarjı bitiyo voltajı düşüyo Alarm sistemi yapıyorum cihazların kendisinde 7a sirende 1.2 a kuru aküler var 1 her sene akü değiştiriyoruz millletin iyisinden olsa 2 sene  sürekli kullandığım şarjlı piller var hala ilk aldığım gibi kullanabiliyom 1.2 x 10 olarak pil yuvalı tasarlıycam cihazımı herkeze kolay gelsin 

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1426 : 11 Temmuz 2012, 16:13:14 »
bende öyle yaptım ustam ben 1,2vX12 adet pil kullanıcam.bakalım ne olacak.pilleri sipariş ettim.gelince hepsi tamam.o zaman bende resimlerimi yayınlarım.herkeze kolay gelsin...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1427 : 11 Temmuz 2012, 17:58:03 »
biraz önce devreye baktım devrenin girişinde 15v olarak regülesi var ayrıca devre  eklemeye gerek yok devrenin içindeki şarj kısmıda uyarsa süper olur karadağ ustaya akşam sorarız  ama aynı yuvaya normal tek kullanımlık pillerdende istedikte sonra takıp kullanabilelim diye ne yapmak gerekiyo 10 lumu 12limi olsun  öğreniriz yedek piller akalinden olur bide ona göre açılır kapanır pil kapaklı kutu artık yemede cihazla çukurda yat :D

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1428 : 11 Temmuz 2012, 18:01:29 »
Merhaba arkadaşlar. devreyi ben de tamamladım ama ekrana bir türlü görüntü getiremedim. lcd bağlantıları doğru bir kaç defa kontrol ettim. konu hakkında Karadağ ustayı defalarca rahatsız ettim ama çözüme ulaşamadık. kontrast dirençlerini değiştirdim. olmadı trimpot ile denedim yine yok. pic in reset ucunu gnd ile kısadevre yaptığımda seste ufak bir çıtırtı oluyor. muhtemelen pic çalışıyor. zaten Karadağ usta göndermeden önce denemiş. ben pcb dosyasını ilk sayfadaki linklerden indirdim. daha güncel bir versiyon varmıdır? lcd ye güç geliyor. ekran tamamen siyah olarak açılıyor. ayrıca backlight yanmıyor. pcb yi yeniden basıp yeni bir devre yapmayı düşünüyorum. yardım için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1429 : 11 Temmuz 2012, 19:32:29 »
mas arkadaşım tam olarak arza nedir plaket olarak hazır mı yoksa kendi yaptığınızı mı kullandınız ?? biraz detaylı bilgi verirseniz birde glcd marka tam olarak markası nedir?
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1430 : 11 Temmuz 2012, 19:54:04 »
devre plaketini siz basmışsınız anlaşıldı bu kararma olayı bir arkadaştada olmuştu ve düzelttik yanlış hatırlamıyorsam. problem bana çok uzak değil anlaşılan yalnız tek sorum glcd tam olarak markası modeli nedir??
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1431 : 11 Temmuz 2012, 20:08:47 »
evet devreyi ben bastım. pcb de sorun yok. elimde 2 adet lcd var. winstar wg12864a ve wg12864b. b modelinin bacak bağlantıları direk. büyük lcd de bacak bağlantılarını değiştirerek takıyorum yine aynı. kontrast ayarı için dediğim gibi 10 k trimpot kullanıyorum. sizin arıza tam olarak neyden çıkmıştı? olmasa yeni pcb basıcam. teşekkürler..

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1432 : 11 Temmuz 2012, 20:33:29 »
benim başımdan geçen arza  A serisi lcd içindi bağlantı hatası ama siz her ikisinde de aynı sorun var diyorsunuz. bence sizin sorun pcb ile alakalı hazır pcb tavsiye ederim. sıfır hata dediğim pcb den sayamayacağım kadar hata çıktı ve yenisini aldım. kafam rahat etti. isterseniz foto koyun önlü arkalı detaylı inceleyelim.

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1433 : 11 Temmuz 2012, 20:46:41 »

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1434 : 11 Temmuz 2012, 21:07:44 »
merhaba arkadaşlar devreyi tamamladım ama bs250 bulamıyorum karadag ustam gönderdi ama yanlışlık oldu sanırım bc546 göndermiş kendisinede ulaşamıyorum bana bs250 gönderecek bi arkadaş yokmu

şimdiden teş..

herşey hazır kutuladım bile en kısa zamanda foto atacagım

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1435 : 11 Temmuz 2012, 22:02:16 »
up

arkadaşlar bu gece bana uyku yok. bu sorunu çözmem gerekiyor. yeni pcb ile kesin çözüleceğini bilsem dakika durmam. ama bu sorun gerçekten ilginç..

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1436 : 11 Temmuz 2012, 22:57:42 »
arkadaşım acaba klavuzdaki ölçümleri yaptın mı onlar ne alemde herşey normal sıkıntı şuradaki voltajda deseniz o bölgede işi çözereiz resimden hatalar görünüyor gibi ama sizden voltajları öğrenmem gerek.

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1437 : 11 Temmuz 2012, 23:10:10 »

herkese hayırlı geceler arkadaşlar.
karadağ ustam benim cihaz ne durumda bu hafta yapar yollarım demiştin (tuzunu biberini fazladan koyasın ustam:))) haber bekliyorum...

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1438 : 11 Temmuz 2012, 23:30:32 »
klavuzdaki ölçümleri yaptım herşey normal görünüyor. ama 1.6-1.8 v olması gereken noktalarda 1.25 v var ki bu çok normal. devrede bu voltajı sağlayan bölgede 2 adet 1n4148 var. her bir diyodun iletim voltajı 0.7v olduğundan 1.8v beklemek biraz mantık dışı. diğer elemanlar olmasa bile display de görüntü olması gerekiyor. pic in diğer kısımlarla bağlantısını kestim yine yok.. anlaşılan yeni bir pcb basıcaz..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1439 : 11 Temmuz 2012, 23:57:14 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle tüm soruları ve özel mesajları yarın cevaplayacağım. Şu anda gözlerimi açık tutmak için çok ciddi efor sarf ediyorum. Gelişmelerden sizleri haberdar etmek istedim. Arkadaşlar öncelikle 2 ila 3.5 metre arası test videoları için hala dozerle kazı işlemlerinin videoları elime ulaşmadığı için bir sunum hazırlayıp siteye ekleyemedim. Ama inşallah haftasonuna kadar ekleyeceğim.

Yazılımda birkaç düzenleme yaptım. Açılışı yaklaşık 3/1 zamanda ayarlayacak şekilde düzenleme yaptım. Dedektörün standby da unutulup akü boşaltması durumuna karşı stand-by da ekranda bir yazı bırakacak şekilde ayarlama yaptım. Birde dedektörün otomatik ayarını kapatabilmeyi ayarladım. Artık default ayarlarda otomatik ayarlama aktif olarak gelmiyor. Menüden aktif ettiğinizde otomatik ayar yapıyor. Bu sayede ayar yapıyorekranında takılan arkadaşların bu problemini ortadan kaldırmayı hedefledim. Tabii bunun için asıl ekleyeceğim devrenin osc gibi çalışması işini daha yapmaya zaman ayıramadım. İnşallah onu ve birkaç küçük ayarı da ekledikmi yeni versiyon tamam demektir. Birde dedektöre toprak örneklemesinin hızının menüden ayarlanması özelliğini ekliyorum. Bu sayede isteyen istediği hızda toprak uyumlamasını yaptırabilecek. Şimdiye kadar yaptıklarım için küçük bir video çektim. Bu gecelik benden bu kadar sabah 6 da kalkacağım.

dp3 version2 3

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.