Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922060 defa)

0 Üye ve 251 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #960 : 27 Ekim 2013, 19:06:04 »
ustalarım benim cihazın sadece ışığı yanıyor, bütün ölçümler tamam kısa devre yok  yani kart ne kadar kötü gibi görünse de kart yollarında sıkıntı yok. ekrana data niçin gelmez yardımlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #961 : 27 Ekim 2013, 19:09:49 »
byw29  yerine by229 sadece daha güçlü bir diyot. ısınan hiç bir parça yok. trimpot ile hiç oynamadım...

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #962 : 27 Ekim 2013, 19:40:51 »
ustalarım benim cihazın sadece ışığı yanıyor, bütün ölçümler tamam kısa devre yok  yani kart ne kadar kötü gibi görünse de kart yollarında sıkıntı yok. ekrana data niçin gelmez yardımlarınızı bekliyorum...
Bitkici şair ;
pic in LCD ekrana giden yollarını tek tek ölçü aletiyle ölç. Sorun bu yollardan bir yada birkaçında.
aynı sorunu bende yaşamıştım.Devre ile oynadıkça bu yollarda bağlantı kopuklukları oluyor.Bu durum esasında baskı kalitesinden kaynaklanıyor.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #963 : 27 Ekim 2013, 21:05:18 »
wcoss2005, sadece o konu üzerine bir düşüncem var diğer yolları çok inceleyerek karta montaja başladım. glcd ye gelen yollar olabilir diye düşünüyorum. gıç35 kardeşim sağda duran ırf 740 durumu normal sol yanındaki by229   yani yanlışlık yok...

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #964 : 27 Ekim 2013, 22:16:21 »
Şakir usta muhtemel pic islemci ve lcd bacaklarinda lehim problemi var ayrica pasta kalintilarida zayifta olsa kisa devreye neden olmakta bu yuzden tinerle temizlendikten sonra yollari ve lehimleri kontrol etmelisin. Benim gorusum bu yonde. Wcoss un bahsettigi fette ters gibi mospecle sirt sirta montaj tamamda irf yonu sanirim ters.
Lcd icinde ekrana veri gelmemesi devredeki eksiklikten degil sadece lcd de bir veya birkac bacagin temassizligindan kaynakli bir sorun oldugunu dusunuyorum. Tamamen bu yollri kontrol etmelisin.
Saglicakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #965 : 27 Ekim 2013, 22:49:17 »
skynet ustam evet gıç35 de ters diyor ama bakın resme bakarken sağ tarafta duran ırf 740 kart üzerine yerleşim o şekilde. sol yanda duran ise by229 diyot. yollar konusunda ise hemfikirim onları kontrol etmek kolay. yarın bakarım artık...sizde sağlıcakla kalın..ilginiz için teşekkürler...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #966 : 27 Ekim 2013, 22:54:40 »
evet ustam bakın iyice kafa karışıklığına sebep oluyor. bu yerleşime göre yapmıştım ama malesef diğer resimlere göre ters duruyor. yarın bakacağım...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #967 : 28 Ekim 2013, 00:05:19 »
bitkici şakir ustam bu eklemiş olduğunuz resim bana ait bir çizimdir. bu çizimde d stocky ekli olduğundan ırf 740 standart yerleşime göre ters dizilmiştir. Her iki çizimi ekliyorum. Siz eklemiş olduğum mavi resime göre montaj yapınız
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 00:18:13 Gönderen: walkman »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #968 : 28 Ekim 2013, 00:20:12 »
  ( walkman ) usta bunun seninle alakası yok çünki
2 cizimide bir birine karıştırmış ne orjinaline nede seninkine uymuş kendi farklı cizmiş
buna göre mosfetin dibindeki 2n7000  eski sekli ile  ters çevirmesi gerekiyor  r56 hiç takılmamış
-12v kısmındaki olan atlamayı yinede yapmış sadece devresinin resminden  görebildiğim belki
daha bir sürü hata vardır
sonuçta enerji verdiğine göre parçaların sağlam kalıp kalmadığı nelerin  bozulduğuda belli değil
ölçümleri yapmadan bobin bağlamış sonuçta
kurulum esnasından sonra ölçülmesi gereken voltajlar ve frekanslara bakmadan çalıştırılmaya kalkılırsa
bu yazıların sonu gelmez
------------------------------------------------------------------------------
bitkici şakir
daha önceki bir sorununda 5 usta denen  kişi ayrı ayrı sorununa çözüm söyledi ama hiç biri senin ölçü aletini yanlış kullanıp yanış bir şekilde ölçüm aldığını farketmedi bile merak edip doğru cevap verecek adamı bekledim ama çıkmadı
kendine eziyet etme daha
-------------------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 00:40:15 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #969 : 28 Ekim 2013, 07:22:05 »
Evet Tesla usta hakli. R56 farkedilmeyen buyuk bir hataya ornek teskil ediyor. Şakir usta kisa yoldan cozum icin Karadag ustadan pcbyi temin edip toplaman daha saglikli olacaktir. En azindan emeklerinin hakkini alman acisindan vakit kaybetmeyecegini dusunuyorum.
Saglicakla.

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #970 : 28 Ekim 2013, 10:48:43 »
şemada TE1 olarak adlandırılan para nedir nereden temin edebiliriz ustalarım biraz acemiyim kusura bakmayın

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #971 : 28 Ekim 2013, 11:59:51 »
tesla ustam r 56 var sdece 1000uf c 22 önünü kapatmış . başta da söylediğim gibi bütün ölçümler testte normal çıkınca ben modül pic ve 082 bağlantısını yapıp enerji verdim.
daha öncede aynı sorunu yaşamıştım, üzerinde parça kodları olduğu için walkman ın benim çizimim dediği  yerleşimi kullanmıştım. işte herkesin ters takılmış dediği yerde ben hayır ters değil diye ısrar ettiğim konu bu işte. dün akşam aklıma geldi karşılaştırdım büyük bir fark çıktı ortaya.şimdilik teşekkür ederim çok sağolun...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #972 : 28 Ekim 2013, 12:30:56 »
plaket çizimin orjinale göre kabul edersek resimde cizdiğim gibi
malzemeleri montajlarsın kısa yoldan hallolur
R56 ufak bir direnç takmadın umarım wattlı olucak biliyorsun
bobine bağlanacak sönümlenme direncini unutma ayrıca en son
bobin bağlamadan önce cihazın açılış yapıp yapmadığına bak mosfetin üzerinde
gözükmesi gereken frekans varmı konturol et daha sonrasında bağlarsın
----------------------------------------------------------------------------------------------
cihazı yapmadan kullanmadan tecrübe etmeden yanlış yönlendirme yapılmamalı

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 12:35:27 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #973 : 28 Ekim 2013, 14:29:52 »
şemada TE1 olarak adlandırılan para nedir nereden temin edebiliriz ustalarım biraz acemiyim kusura bakmayın

Matrix-88 kardes TE1 bu devre icin Karadag usta tarfindan tasarlanmis olan moduldur. Piyasadan temin edilecek bir parca degil yani. Kendisinden siparis vererek temin edebilirsin.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #974 : 28 Ekim 2013, 16:59:33 »
tesla ustam teşekkür ederim , 1 k direnç 1waat büyük bulamadım, bozulmayan cinsten sadece  1 waatı varı onu taktım. göstermiş olduğun uygulamayı birazdan halledeceğim ve tr leride diğer şemaya göre düzelteceğim...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #975 : 28 Ekim 2013, 21:42:53 »
Karadağ ustam projelerinizin birebir orjinal, clone,  1. kalite vs. vs. vs. gibi sağda solda kopyaları yapılır olmuş yakında dp3s clone diye markalar görürseniz şaşırmayın. Taklitlerimizden kaçınınız. Desteklerimle sizinleyim.Saygılar

Çevrimdışı ayhan58

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #976 : 29 Ekim 2013, 19:04:34 »
huseyin ustam 3 s i alali nerdeyse 1 ayi gecti  1 aydir da arazide geziyorum aleti kullanma sansim baya oldu alet cok guzel calisiyor 3 sin muadilleriyle yan yana arazide gezme sansimda oldu aletler denk hatta 3 s daha komlike bir makine diyebilirim mineral ozelligi digerlerinden cok ustun ayrica 3 s de olan bir ozellik 4/5 bin tl euro luk cihazlarda bulunmuyor zaten 3 si alma nedenlerimden biriside bosluk bulma ozelligidir,arazide gecen yil1 aycalisip bulamadigimiz bolgeye 3 s ile bu sene ugradim bosluk ozelligini actigimda kabak gibi yerini buldum ne yazikkki donem soygununa ugramis  nasip degilmis ama bosluk bulma isi cocuk oyuncagi gibi oldu  artik aylarca bosa esip durma isi donemi bitti ben size cok tesekkur ederim ustam boyle bi aleti bu fiyata bize kazandirdiginiz icin saygilar

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #977 : 29 Ekim 2013, 19:12:27 »
skynet; biraz gecikmeli oldu kendi çizimim dp3s v1.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #978 : 29 Ekim 2013, 19:41:42 »
Cok tesekkurler eline saglik.
Saglicakla.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #979 : 29 Ekim 2013, 20:43:28 »
selam arkadaşlar elimde birtane balık bulmak için sonar var elekronikten çok iyi anlayan arkadaşların işine yararmı yada görüntülü bir arama cihazına çevrilebilirmi anlamam anlayan varsa yazsın