Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487147 defa)

temhem ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1020 : 07 Haziran 2012, 21:02:51 »
Devrenin lehimlerini komple tazeleyip kısa devreleri kontrol ettim. arkasından pasta pisliklerini tinerle temizledim. sonra komple entegleri sokup montaj klavuzunu karşıma aldım ve tekrar kontrol ettim bi yere kadar herşey normal ama 10. maddede sorun var 6..7,5v olması gerekirken benim devrede 0.8v çıkıyor. vaktim olmadıgından malzemeleri tek tek kontrol edemiyorum başına adam akıllı olarak hep yarım yamalak bakabiliyorum. Bu sorunla karşılaşan oldumu acaba sorunu nedir..?

10- Resimde görülen noktadan sanal GND yi kontrol edelim. Ölçü
aletimizin -probunu devremizin gnd sine, + probunu da yukarıdaki
resimlerde görülen noktalara temas ettiriyoruz. Burada +6~7,5V görmemiz
gerekiyor.

10. maddede bu arkadaşlar yardımı olan arkadaşlara şimdiden teşekürler...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1021 : 07 Haziran 2012, 22:04:16 »
tamam sıkıntı yol kopuğu olsa gerek şimdi plaket altından tek tek ölçü aletiyle eksi gndy bağlı şekilde yazıldığı gibi yol güzergahını kontrol et kesin yollardan biri kırık. kırık olması imkansız deme ben sıfır hatalı dediğim pcb içinden çıkamayıp fabrikasyon aldım  ;D şimdi o yolları kontrol et illaki istenilen voltajı göreceksin o gördüğün kısımı incele yol hatası çıkacak malzeme olabilme ihtimalide var tabi ama benim kanaatim yol hatsından yana. kolay gelsin.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1022 : 08 Haziran 2012, 08:28:43 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle dedektörün kullanımı için belirtmek istediğim birkaç şey var. Parazit olarak tabir edilen sesin tam olarak ne olduğunu anlayamadan konu hakkında ayar yapamayabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle dedektörün elektriksel gürültü nedeni ile mi sinyal verdiğini, yoksa topraktan aldığı sinyaller nedeni ilemi sinyal verdiğini anlayabilmeniz gerekli. Burada biraz da kullnıcıya iş düşüyor. Eğer alınan sinyal elektriksel gürültü ise bitiş örneklemesini 3-5 birim düşürdüğünüzde sorununuz çözülecektir. Eğer alınan sinyal topraktansa eşiği biraz artırıp başlangıç örneklemeyi de 8-10 kademe yükseltmeniz gerekli. Bunu yapmanıza rağmen dedektör hala zaman zaman sinyaller alıyorsa demekki sinyal alınan noktalarda gerçekten metal var demektir. Tabii tüm bunlar sağlıklı çalışan bir dedektörle yapılacak işlemler ve alınacak sonuçlardır. Yapılan en büyük hata elinizdeki dedektörü tanımadan hemen araziye çıkmaktır. Elinizdeki ürünü tanımadan elinizde hangi ürün olursa olsun araziye çıktığınızda ne yapacağınızı şaşırırsınız.

walkmen müjdeni unutmadım ;)

goix20 bende senin PCB de problem olabileceğini düşünüyorum.

Berk263, dedektör sinyal verdiğinde uyumlamaya bi,rkez basıp yukaqrıda bahsettiğim adımlara dikkat edersen sonuca ulaşabilirsin.

Cevap vermeyi atladığım arkadaşlar olduysa kusuruma bakmayın zamanım çok kısıtlı. Ama yakında sanırım alim rahatlayacak.

Bu arada yarışma için jüri ve teslim tarihi belirmemiz gerekli.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1023 : 08 Haziran 2012, 11:17:31 »
ustam açıklamalarınız gayet tatmin edici.Ancak açıklamaları toplu olarak hazılayacağınız bir kullanım klavuzunda birleştirirsek hataları ve tekrarlı gelen soru sayısını da en aza indirmiş oluruz.
En kısa zamanda hazırlayıp koymanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.
Hediye için çok teşekkürler.

Saygılar..

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1024 : 08 Haziran 2012, 12:15:46 »
  goix20  devrenin alt yollarınının olduğu yerde resimde tam net gözükmesede ortadaki 4066 nın 14cü bacağına bağlı yolda diğer 4066 arasındaki alanda ve çevresinde  kopuklar var  gibi gözüküyor siyah leke yada resim gölgeside olabilir bir konturol et yollları ölçü aletiyle  tek tek inceleyip süpeli yerleri ince  lehimler çek yolların üstünden bence bu gün olmasada ilerde sıkıtı olabilir el işi pcb hem hassas hemde tecrübe eksikliği devrelerde güvenipte yapmayı kimseye tavsiye etmem tecrübeli insanlar bile zorluklar yaşıyo

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1025 : 08 Haziran 2012, 13:06:13 »
Karadağ hocam teşekürler

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1026 : 08 Haziran 2012, 14:46:35 »

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1027 : 08 Haziran 2012, 16:45:03 »
teslacoil resimlerdeki noktalar ile ilgili doğru bir tespit tebrik ederim bende farketmiştim yalnız çok vakit olmadığından resim koyamamıştım iyi oldu inşallah sorun düşündüğümüz gibidir goix20 arkadaşın işi görülür haberlerinizi bekliyoruz.
Karadağ tarih belirlemek çok iyi olur yalnız cihazlar Allah ın izniyle elimizde olunca başlasın böylece görsel şölene start vermiş oluruz. gaza gelmek olmasın ama çalışan cihazıda süsleyelim derken bozmayalım  ;D
sygılarımla....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1028 : 09 Haziran 2012, 03:00:51 »
arkadaşlar ilgi ve alakanız için ayrıca teşekür ederim saat 3 oldu hala devreyle uğraşıyorum tüm yolları denedim hepsi saglam gözüküyor yetmedi lehimle geçtim ustlerinden yine yok tran.leri sokup sokup ölçtüm saglam. fakat yinede o noktadaki voltajı 1.32v ustune çıkaramadım =((((

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1029 : 09 Haziran 2012, 04:06:54 »
spy_worm çalışan ciyazı süsleyelim derken bozulmasın lafını duyunca eski günlerimi hatırladım dervreleri yapar bitirirdim söyle yapsan böyle yapsam daha iyi olur derken hep elimde kalırdı sinirlenip atardım fazla süs nazar deydiriyo biten cihaza hemen toprak sür topraklaması yapılmış olsun :D:D selametle iyi çalışmalar herkeze Allah c.c kolaylık versin goix20 karadağ ustadan hazır pcb  iste bence 

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1030 : 09 Haziran 2012, 04:22:23 »
bizim devreye uygun tarama bobini tasarımı işin derinlerine inelim yüzeysel olmak bize yakışmaz :D

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1031 : 09 Haziran 2012, 08:54:59 »
gidişat onu gösteriyor sanırım =))

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1032 : 09 Haziran 2012, 12:44:04 »
teslacoil başlık sarımları süpermiş sen mi yaptın yoksa biryerden hazır fotograflar mı ekledin siteye?

Eğer yapılışını biliyorsan veya kendin yaptı isen bizim yapmış olduğumuz ADSL ve emaye tel ile hazılamış olduğumuz düz sarım bobinlere göre  artı ve eksileri paylaşırmısınız.
Yapılışı ve diğer teknik konular hakkındada bilgiler verirseniz resimlerin içeriğini doldurmuş olursunuz.
Saygılar..

Çevrimdışı amiral

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1033 : 09 Haziran 2012, 15:12:58 »
bencede tasarım güzel işlevi nasıl acaba?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1034 : 09 Haziran 2012, 22:41:20 »
s.a arkadaşlar kutu işi tamamlandı sayılır artık. bakalım beyenecekmisiniz.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1035 : 09 Haziran 2012, 22:44:20 »
sanırım hata oluştu birdaha deniyorum.

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1037 : 09 Haziran 2012, 22:58:36 »
arkadaşlar çok özür dilerim olmayınca olmuyor inat etti son kez deniyorum değerli adminlerden de ricam önceki iletilerimi silerlerse sevinirim boşa yer kaplamasın.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1038 : 09 Haziran 2012, 23:05:03 »
sanırım bu sefer oldu  :D artık cihazın son halini yayınlarım ilerde inşallah. bu arada yapılacak yarışmada yarışacak arkadaşlara bol şans diliyorum  ;D
herkese kolay gelsin...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1039 : 10 Haziran 2012, 00:01:22 »
spy_worm hocam 12v 7Ah akülü bir delta pulse kutusunu arazi şartlarında taşımak hele hele boyunda taşımak çok zor olur.