Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2998033 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1460 : 19 Ocak 2014, 15:01:58 »
teşekkür ederim amaç zaten meyva fidanlarına toprak altı sulama tesisatı yapmak için keşifti bide dp2 yi  de deneyelim dedim tapulu arazisi fakat sit alanı olan bölgeyde  yakın üstündeki yazıları dan pek bişey anlaşılmıyor son dönem köyleri olduğunu biliyorum sadece zeytin yağının kıymetli olduğunu herkes bilir eh o bölgede de bolca var olduğu için o köy halkı muhtemelen zeytin yağ dan geçimlerini sağlamışlar sanırım , :D
ama dp2 ye bir kere daha hayran kaldım doğrusu ,,heyecanlı gerçekten keşke sırlı testiler çok kırılmamış olsaydı diye hayıflandık altından ziyade ilginç bir teknik dışı toprak testi içi porselen gibi :)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1461 : 20 Ocak 2014, 23:12:32 »
Merhaba arkadaşlar bu akşam arazi denemesi yaptım 2 dedektördük benim delta birde uğur arex 16 o dedektörün ne mal olduğunu biliyordum ama adama hiç bişi demedim durduk yere dedektör tartışmasına girmemek için herneyse başladık gezmeye onun geçtiği yerlerde benim delta 2 3 yerde öttü çağardım sende bak diye çok zayıf sinyal diyo benim dedktör deli gibi çekiyo bi yere mineral diyo bi öten yere boşluk diyo onun ekranda yazıyo benim deltanın öttü yere onun dedktör nasıl boşluk diyo anlamadım :) birde alan tarama muhabeti açılınca dedim tamam bunlar bu işten anlamıyor alan tarama getircekmiş öyle bakıcakmış 100 metreden buluruz kesin diyo bende hiç sesimi çıkarmadım zaten apar topar oldu keyfimde yoktu dedim gidelim boşver diye birde benim şöyle sorunum var önceden eşikle tık sesini alıyordum bobini tutma koluna bağladım halkaya sonra artık alamıyorum kazancı max açıyorum eşik dibe kadar indiriyorum tık yok acaba bobinin endüktansımı değişti bantlarken bende öle gös kararı ayarlıyorum ama tık sesini alamayınca emin olamıyorum ayardan saygılar.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1462 : 20 Ocak 2014, 23:26:51 »
hatredlife usta forumda delta pulse 2yi kullanıma hazırlama diye bir konu var   o  konuyu bir inceleyin bakalım belki yaralı bilgiler bulabilirsiniz

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1463 : 20 Ocak 2014, 23:31:34 »
hatredlife usta forumda delta pulse 2yi kullanıma hazırlama diye bir konu var   o  konuyu bir inceleyin bakalım belki yaralı bilgiler bulabilirsiniz

Ustam onları biliyorum zaten ezberledim artık genede sağol :)

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1464 : 21 Ocak 2014, 00:23:20 »
 ^-^
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2014, 00:26:55 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1465 : 21 Ocak 2014, 00:28:05 »
Sağol devriye ustam temin evde biraz kurcaladım düzenli bi şekilde olmasada aldım tık sesini ama mesafe iyi zaten askere gidiyorum uğraşıcak vaktim yok ekran sökülü duruyor arazide deneyemedim ama evde bi türlü sağlıklı çalışmadı sizde daha önce ekranlı vardı diye hatırlıyorum toprakta denedinizmi ayrımı verimli mi ?

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1466 : 21 Ocak 2014, 19:49:00 »
herkese selam delta pulse 2 kiti yeni topladım cihaz çalışıyor ama metali bobin üzerine bırakıyorum 30 saniye sonra algılıyor çekiyorum 1 dakika sonra susuyor problem ne olabilir
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1467 : 21 Ocak 2014, 21:20:28 »
herkese selam delta pulse 2 kiti yeni topladım cihaz çalışıyor ama metali bobin üzerine bırakıyorum 30 saniye sonra algılıyor çekiyorum 1 dakika sonra susuyor problem ne olabilir
Merhaba,
Dp2 de ürününüze akım vermeden önce tüm lehimlerinizi kontrol ediniz ,ürününüz kutudamı ,manueldemi yoksa oto moddamı ayar yapıyorsunuz ,?bobiniz ve sönümleme direnciniz i kontrol ediniz ,eger hersey normal ise otomatk moda alın,
ürünü kapatın ,ve tüm potanslarınızı kapatın ,ve acın
noıse potunu sonuna kadar acık tutun ,
sinyal potunu kapatın ,
sens potunu ortalayın veya veya çeyrek acın ,
gain potunu ,ortalayın ,
trshold ortalayın ,
bunları yaptığınızda üründen ses geliyor olmalı reset butonuna bastığınızda susmalı bazen birkaç defa basmanız gerekebilir,
bobini metalden uzak bir yerde olsun ,tek para veya bir pense vb .bir metalle tekrar deneyin ,
bobin deforme olmuşta olabilir bazen tam bir daire olmuyor ,,,
sonuca tekrar bakalım
saygılar kolay gelsin

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1468 : 21 Ocak 2014, 21:43:14 »
tarif edildiği gibi yapıyorum herşey tamam ama algılamada problem var gecikmeli algılıyor metal çekildikten bir süre sonra susuyor anında görüntü yok anlıyacağınız lcd devresine sonra başlıyacam

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1469 : 21 Ocak 2014, 21:52:45 »
Sönüm direnci ve bobin uyumsuz...Kontrol edin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1470 : 21 Ocak 2014, 22:14:36 »
yarın bir bakayım yardımcı olduğunuz için teşekür ederim

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1471 : 21 Ocak 2014, 22:15:57 »
2,7 ohm bobin direncine kaç ohm luk sönümleme direnci olur

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1472 : 21 Ocak 2014, 22:39:16 »
2,7 ohm bobin direncine kaç ohm luk sönümleme direnci olur

3,5 ohm a tamamlayın bu arada bobin iniz kendiniz mi sardınız ?yoksa sayın karadag ustamı göndermişti ?,
birde üründe bobin cıkısı ve sönüm direncinizin resmini çekebilirmisiniz hatta bobin ile birlikte,  ;)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1473 : 21 Ocak 2014, 23:27:18 »
Arkadaşlar 38 cm başlık için 22 spir 0.50 bobin teli 620 uh 2.2 ohm söndürme direnci 600 ohm bobine seri 0.5 ohm 5w direnç kolay gelsin saygılarımla.

...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1474 : 21 Ocak 2014, 23:42:21 »
Arkadaşlar 38 cm başlık için 22 spir 0.50 bobin teli 620 uh 2.2 ohm söndürme direnci 600 ohm bobine seri 0.5 ohm 5w direnç kolay gelsin saygılarımla.

Sinyalci ustam buradaki sönümleme direnci 600 ohm demişsiniz bu değer töleranslımı artı eksi bi değeri olurmu saygılar
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1475 : 22 Ocak 2014, 00:02:29 »
Sayın kuzen orta ve yüksek gerilimden uzak başlık metalden uzak iken kazanç eşik ortada hassasiyet güç sinyal max iken kazanç potunu yüzde 75 oranında açınca cihaz ötüyor ise söndürme direnci yeterli kısa cası deneme yanılma şeklinde.Bobinle cihaz arası kabloyu elektrikçilerde matkap vb.için sattıkları güzel lastik kablolar var 2x1.5mm2 ondan kullan işçilik önemli.saygılar

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1476 : 22 Ocak 2014, 00:06:39 »
1035 uh,a 620 ohm 600 uh,a 400 ohm bir üste yanlış yazmışım özürdilerim.kolay gelsin saygılarımla

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1477 : 22 Ocak 2014, 07:45:38 »
merhaba ,
Yeni kit alan yada devresini kendisi alan arkadaşlar ,ürününüzü monte ederken
1-topraklı bir havyanız mutlaka olsun ,2-lehimleriniz düzgün ve sağlam olsun kış mevsimidr eğerki üstünüzde statik elektirik yoğunluğu var ise kendinizde topraklayın  :D :D önemlidir ,
Dirençleri okur iken eğer emin değil iseniz ölçü aletiniz ile değerine bakarak takınız ,3 -enerjiyi vermeeden önce mutlaka kapsamlı bir kontrol yapınız acele etmeyiniz ,
Bütün ürünler için gerek kullanım gerekse montajla ilgili dokumana sitemizde sahibiz  :D :D herşeyden önce bilgiyi ve emeği paylaşan ustalarımız kardeşlerimiz var ,
ürünleri kullanmak bazen yapmaktan daha zordur operatörlük de çok önemlidir ,,
Saygı ve sevgilerimle ,,

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1478 : 22 Ocak 2014, 13:35:31 »
Bilgi ve deneyimleriyle benim gibi bu işe yeni başlayanlara yardımcı olan siz değerli ustaları kutlar teşekür ederim

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1479 : 22 Ocak 2014, 22:16:59 »
.