Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921472 defa)

0 Üye ve 117 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1000 : 31 Ekim 2013, 14:08:11 »
Merhaba Arkadaşlar,

Biraz geç oldu kusura bakmayın ama zaman problemleri yaşadığım için çok yazamıyorum sitede. İşteyken yada evdeyken site açık oluyor online görünüyorum ama genelde PC başında olmuyorum. Olabildiğince toplu olarak cevap vermeye çalışacağım.

Yazılım revizyonu hakında, Arkadaşlar yazılımda bazı revizyonlar yaptım. Şu anda son revizyon Beta 1.5. Nasipse yakında görüntüleme tarafını da bitirmiş olurum. Görüntüleme tarafı bittiğinde bu görüntüleme tarafını dedektör harici birçok yer de kullanabilir olacağız.

Yazılımın son halinde istekler gelmesi üzerine ekranda + ve - yazar hale getirdim. Menüden ayrım modu seçildiğinde ekranda + ve - de yazıyor. Haricinde 10-90 arası rakamlar yazıyor. Bu rakamların anlamına gelirsek, paslı ve küçük demirde 10-30 arası, paslı büyük demirde 10-50 arası, altına 90 veriyor. Ayrım algılamadan daha sonra oluyor.
Boşluk olayına gelirsek ise Türkiye nin dört bir yanındaki kullanıcılardan gelen yorumlar çok başarılı olduğu yönünde. Bunun üzerinde söylenecek söz kalmıyor zaten.
Veysel'in dediği gibi biz sazın telini bulduk :) Arayan arasın artık...

yunusemre1071, Dedektörü beğenmenize sevindim. Kullandıkça, diğer arkadaşlar gibi hikayelerinizi yazarsınız artık :)

skynet, arık senden de bişeyler bekliyoruz :)

fearless_035, teşekkür ederim.  Sizden de arazi denemeleri bekliyoruz.

alpersoner, baskılıdevre için tavsiyeleriniz güzel. İnşallah en kısa sürede dedektörünüzü bitirirsiniz.

bitkici şakir, o baskıdevre ile dedektörü verimli çalıştırabilirseniz bence çok şanslısınız.

Mustafa, Allah hepimizden razı olsun. Unutma o memran senin tasarımın :)

Jickata, gönder devreyi hem yazılımı güncelleyeyim hemde bir elden geçiririm.

wcoss2005, durum nedir? Denemelere başlayabildiniz mi?

Walkman, Normaldir. İyi olan her şey kopyalanır. Yada ondan olan özellikler taklit edilir. Yada onda olan özelliklerin sunduğu şeyler başka yollar ile elde edilmeye çalışılır. O da olmadı çamur atılır. O da olmadı bu iş böyle olmaz denir. Liste uzar gider. Allah'ın izniyle biz buradayız. Siz ve sizin gibi diğer arkadaşların da desteği ile hep burada olacağız. Hep sizler ile beraber daha iyi işler çıkartacağız.

Ayhan58, İnşallah ilerleyen zamanlarda daha da iyi performans alırsınız. Boşluk bulma özelliği birçok kullanıcı tarafından çok başarılı bulunuyor. Hatta bazıları bu kadar da olmaz diyor:)

Tivos, bu dedektör her türlü toprak ve mineral koşulunda güzel çalışacaktır. Sadece sevmediği yüksek gerilimdir. İnşallah daha çok arkadaşınızın inanamayacağı işler yapacaksınız. Küçük paralar için küçük çaplı başlık yaparsanız hem ayrımda hemde verimde çok daha başarılı olursunuz. PC tarafı bitince sizin de dediğiniz gibi dışarıdan makina almaya gerek kalmayacak. Faydalı olabilmem bana mutluluk veriyor. İnşallah beraber daha da güzellerini yapacağız.

fatih2176, sizdeki, yazılım muhtemelen 1.4 yada 1.3 tivosdaki 1.2 bu nedenle rakamlar farklı çıkar. Tivosdaki değerlerde farklılık var ama sizdeki daha net ayrım yapan bir yazılım. Fakat sizin devrenizin şu anda kullandığınız bobinlere göre kalibre edilmesi gerekiyor olabilir. Altın bileziğe kesinlikle 90 vermeli vermiyorsa tamamen kalibrasyondandır.

Onur, Tutma kolu üzerine tune koyma fikrini tuttum. Bunu uygulayacağım. Ben senin yerinde olsam kargoculara baya bir laf ederdim. Maşallah devreyi dizmişsiniz. Pek işi kalmamış. Çanafın da yazdığı gibi alttaki kondansatörleri takmayı unutmayın.

adnangun, testler için teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. İnşallah daha da iyi yapacağız.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1001 : 31 Ekim 2013, 16:30:07 »
karadag ustam bobinde iy bir kalibrasyon icin büyük ve kücük baslıkların omaj ve endüktans  degerlerinin aynımı olması gerekiyor  , saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1002 : 31 Ekim 2013, 16:43:50 »
Aynı olması şart değil ama yakın olması lazım.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1003 : 31 Ekim 2013, 17:57:38 »
merhaba arkadaşlar kutulamaya geçiyorum :D kutu tam ölçüsünde...
hüseyin ustam 100nf leri smd olarak kullanmıycam yerlerine seramik montajladım...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1004 : 31 Ekim 2013, 19:00:44 »
Herkese selamlar arkadaslar.BakIyorum arkadaslarIn yazdIklarIna gore DP3 S epey basarIlI.BasarIlarInIn devamInI da diliyorum.Benimkinde stabilite ile sorunum var.Ben zaten iletiler ile durumu Huseyin ustaya da bildirdim.Bu haftasonu tekrar deniycem.Sonuc alamazsam Huseyin ustamIzIn da yazdIgI gibi ona gondericem.Benim yazIlIm sadece beta versiyon.Gonderdigimde hem versiyonu da guncellemis olur. Huseyin usta cihazI sana gondermem icin adresini verirsen sevinirim.Kardesinizin adresi var,oluyorsa onun adresine de gonderebilirim.HazIr oldugunuzda geriye gonderim icin kargo masrafInI bildirirsiniz ben hemen hesabInIza gonderirim.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1005 : 31 Ekim 2013, 22:46:05 »
Walkman usta sizin pcb de r40 ve r37 direnc degerleri farkli. Bunun nedeni modifiyeden dolayi mi yoksa cizim hatasi mi bilgi verebilirmisiniz. Karadag ustanin ki ile kiyaslamada fark ettim. Montaji hangisine gore yapmaliyim.

skynet, gözümden kaçmış onlar lcd ekran kontrast dirençleridir. Ama yerleri yanlış olmuş r40 6k8, r37 2k2 olacak.Değiştirmeyi unutmuşum.

Karadağ ustam güzel bir değiş yazmışsınız "Veysel'in dediği gibi biz sazın telini bulduk :) Arayan arasın artık..." tebrikler :D
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2013, 22:57:05 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1006 : 01 Kasım 2013, 07:48:01 »
Merhaba,

jickata, devre hele bi gelsin. Haber ederim. Sen sende olan adrese gönderebilirsin.

walkman, teşekkür ederim. Bu deyiş dp3s için tam oldu :)

Saygılar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1007 : 01 Kasım 2013, 18:13:48 »
Merhaba,

jickata, devre hele bi gelsin. Haber ederim. Sen sende olan adrese gönderebilirsin.

walkman, teşekkür ederim. Bu deyiş dp3s için tam oldu :)

Saygılar

Tamam usta ,AllahIn (c.c.) izniyle haftaya gonderiyorum .

SaygIlar.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1008 : 02 Kasım 2013, 00:12:13 »
montaj ve çalıştırma klavuzu pdf dosyası arızalanmış sanırım yeniden  yüklüyorum

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1009 : 02 Kasım 2013, 20:13:04 »
merhaba arkadaşlar;
Bugün devreme enerji verdim.Ama tersden :D Tabiki yan dükkandaki doğalgaz ustasının prosuyla yanıma gelip bi çek usta demesiyle dağılan konsantre sonuçu olan oldu.7 amp.akü ile beslemiştim zavallı 7805 sinirden kafasından dumanlar atarcasına kızınca anladık durumu ama iş işden geçti artık....
bakalımki başka neler olmuş...
Enerji girişine ters bir diyod bağlarsak bunlar başımıza gelmez.En azından benim gibilerin...
saygılar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1010 : 02 Kasım 2013, 20:28:18 »
Onur usta büyük geçmiş olsun...
İşlemci ve Modül hasar almamıştır inş...

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1011 : 02 Kasım 2013, 20:29:57 »
merhaba arkadaşlar;
Bugün devreme enerji verdim.Ama tersden :D Tabiki yan dükkandaki doğalgaz ustasının prosuyla yanıma gelip bi çek usta demesiyle dağılan konsantre sonuçu olan oldu.7 amp.akü ile beslemiştim zavallı 7805 sinirden kafasından dumanlar atarcasına kızınca anladık durumu ama iş işden geçti artık....
bakalımki başka neler olmuş...
Enerji girişine ters bir diyod bağlarsak bunlar başımıza gelmez.En azından benim gibilerin...
saygılar..
:) büyük geçmiş olsun onur usta ,
Bende dp2 yi tplayıp ayrımdevresini tamamladığımda sersemsepelek gecenin bi yarısı havaya uçurmuştum ,,
oluyor böyle şeyler ,ama işte elektronik dalgınlığa gelmiyor ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1012 : 02 Kasım 2013, 22:10:15 »
Bendemi baslasam napsam hocam uzak kaldim siteden biraz is guc :-)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1013 : 03 Kasım 2013, 05:30:05 »
Gecmis olsun Onur kardes.Bir anlIk dikkatsizlik insanIn basIna ciddi sorunlar getirebiliyor.Sende de son zamanlar terslikler hic eksik olmuyor,bir ufletsen mi acaba. :D :D :D Saka saka,herkesin basIna gelebilir boyle durumlar.PIC ve modul saglamsa sorun olmaz.
Huseyin usta ,kIsmetse cihacI LCD'siz sadece monteli PCB'yi yarIn gonderiyorum.UmarIm hafta sonuna eline ulasIr.Acelesi yok zaten,musait oldugunda ilgilenirsin.Hatta yazIlImIn son halini bile bekliyebilirim.
SaygIlar.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1014 : 03 Kasım 2013, 08:11:16 »
onur ustam cok gecmiş olsun , sıkma canını olur böle bazen , senin gibi ustanın elinden kurtlurmu ,calıştırırsın en kısa zamanda .

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1015 : 03 Kasım 2013, 11:39:45 »
Merhaba;
Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar...
Bu tersliklerde vardır bir hikmet,herşeyin hayırlısı buna şükür...
Eleman kontrolüde yapmak dahi istemiyorum kalsın ölece....
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1016 : 03 Kasım 2013, 17:58:00 »
onur usta geçmiş olsun, bende ters vermiştim uyku sersemi, sabah namazını kıldım cihazla ilgilenmeye başladım ki elimin içinde bir acı oluştu, tabi bir pat sesi 470 uf gümlemiş. fazla bir sorun çıkartmıyor. kondansatörleri değiştirdim ben işi bitirmiştim...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1017 : 03 Kasım 2013, 18:44:12 »
HAARP İLE DEVRELERİNİZ UZAKTAN SABOTE EDİLMİŞ OLABİLİR... :P :P :P :P

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 18:45:18 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1018 : 03 Kasım 2013, 18:51:10 »
HAARP İLE DEVRELERİNİZ UZAKTAN SABOTE EDİLMİŞ OLABİLİR... :P :P :P :P

He he he heeeee,alemsin ya M-usta-FA usta.Espirilerin super yani. ^-^ ^-^ ^-^
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 19:01:09 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1019 : 03 Kasım 2013, 22:53:52 »
Merhaba Hüseyin usta
Cihazı kutulamaya başladım
bugünü tamamen cihazlara ayırdım ki öyle zannediyorum bu gece epeyce uzun olucak
saygılar