Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467774 defa)

0 Üye ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5260 : 02 Ağustos 2014, 10:11:15 »
cengiz001 r11 2.2k tak
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5261 : 03 Ağustos 2014, 08:03:30 »
ustam tl 082 etrafını ice kontrol et ayaklarında kısa devre olabilir .entegreyi cıkart soketende ayaklar arası kısadevre kontrolu yap.

bazo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5262 : 03 Ağustos 2014, 22:07:13 »
Karadağ Ustam Merhaba.. Dün birşey Sormuştum. Hatırlamanız için tekrarlıyorum Önceki mesajım için özür dilerim.

Açık şemada devreyi incelerken anlamadığım Entegreden gelen TE4, TE7, TE11 ve TN pinleri Nedir? Ne işe Yarar devreye veya sisteme katkısı nedir? Opampları biraz biliyorum ama komple devreye yorumlayamadım.

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

mohamedamie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5263 : 06 Ağustos 2014, 18:59:19 »
Hello!can any one send me the hex file?my mail:mohamedamine260@ymail.com  thanks!

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5264 : 08 Ağustos 2014, 23:36:37 »
DP 3 için 40cm çapında 0,5mm bakır bobin telinden bobin sardım omajı 3.8 ohm gelmektedir. Uygunmudur? Bunun sönüm direnci ne olmalıdır?

Çevrimdışı ercenk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5265 : 10 Ağustos 2014, 10:27:28 »
hüseyin ustam size özel mesaj atamıyorum 13- 13 = 0 yazıyorum ileti gitmiyor bilginize..
Fısıldanan sözler, yüksek sesle söylenenlerden uzaklara gider..

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5266 : 10 Ağustos 2014, 12:03:27 »
Ercenk çift sıfır koy birde, 00
"Yavaş yavaş ölüyoruz" dedi kaplumbağa.
"Haklısın, ne uzun bir gün" dedi kelebek.

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5267 : 10 Ağustos 2014, 17:07:25 »
arkadaşlar merhaba dp3 yaptım çaılışıyor. fakat susmuyor.
bir kaç sıkıntı tespit ettim. ben 10000mf 35 v kondansatör kullanmıştım biri arızalanmış ölçtüm 62 mf gösteriyor.. şimdi ikisinide değişecem 10000mf 16 v kondansatör kullansam olur mu?
diğer bir sorum bobin 40 cm başlık sardım 28 tur 0,5 lik bakır telden omaj 3,8 ohm ama bunun indüktansını ölçemedim aletin indüktans ölçme kısmında 200mh de iken 1 çıkıyor bütün kademeleri denedim ama yok ne 400 nede yakın değerler göremedim. aletin remini ekliyorum.
ilk kez indüktans ölçüyorum yardım lütfen..

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5268 : 10 Ağustos 2014, 21:10:07 »
zaferd88

10000uf 35v kondansatör kolay kolay bozulmaz diye düşünüyorum içerisinde voltaj depoladığı için kondansatörleri önce deşarj ederek ölçmenizi tavsiye ederim ayrıca 12v akü kullanıldığı için 10000uf 16v kullanmanızda her hangi bir sıkıntı olmaz

200mh kısmında 1 yazdığına göre bobin henry(h) değeri 200mh den yüksektir 2H kısmında değer okumanız gerekiyor 0,450h şeklinde görürseniz idaal değer olacaktır h değeri yükseltikçe hassasiyet artacaktır fakat stabilite sorunu yasayabilirsiniz çeşitli topraklarda ( bobini sararken ölçüm yapmayı deneyin her tur sarmanızda h değer artacaktır)

mohamedamie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5269 : 11 Ağustos 2014, 01:28:28 »
Hello!can any one send me the hex file?my mail: mohamedamine260@ymail.com  thanks!

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5270 : 11 Ağustos 2014, 09:20:13 »
mohamedamie

demo hex (no distinction) page one available  Refer to Karadağ for full hex

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5271 : 12 Ağustos 2014, 00:01:38 »
Karadağ Ustam Merhaba.. Dün birşey Sormuştum. Hatırlamanız için tekrarlıyorum Önceki mesajım için özür dilerim.

Açık şemada devreyi incelerken anlamadığım Entegreden gelen TE4, TE7, TE11 ve TN pinleri Nedir? Ne işe Yarar devreye veya sisteme katkısı nedir? Opampları biraz biliyorum ama komple devreye yorumlayamadım.

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba

Isterseniz sizin merak ettiginiz yerlerde detaylandiririm. Ama kisaca teX olanlar sinyal ornekleme zamanlamalari tn olan ise klasik deltadaki tune butonu.

Saygilar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5272 : 12 Ağustos 2014, 22:58:23 »
merhabalar
en sonunda kafayı yiyecem az kaldı pes etmemek için çabalıyorum.:(
dp 3 yapıyorum ama devreye ne oluyorsa her seferinde ayrı bir hata alıyorum.hatalar şunlar.
1. devre kurulumundaki voltajlar ok. ama frakanslar 210hz (bobin takılı değilken ölçtüm) trimpotun üstündeki Q1 4066 5 bacağındaki frakans 420 hz iki 4066 yıda değiştirdim yine aynı.
2.devreyi açarken bazen kendi açılıyor. fakat şimdi açılıyor hatta çalışıyor ama ekranın sadece ışığı yanıyor. hiç görüntü yok kapatıp açtığımda bazen geliyor çoğu kez de gelmiyor özellikle ilk açılışta.
3. devre deki 7805 yine ısınmaya başladı pıc ve lcd takılıyken ısınıyor.
4. cihaz açılınca ve görüntü net bir şekilde gelince bir süre sonra ekran tamamen karıncalanıyor yazılar okunmaz hale geliyor.
5. cihaz açılınca ve sağlam çalışınca da hiç susmuyor sürekli sinyal veriyor.bobini tavan lambasına astım ortada sallanıyor metal yok ;)
sönüm dirençlerini taktım 3w 680 ohm lf356 yı değiştirdim. bobin omajı 3.8 ohm.(indüktansı ölçerken çok az çıkıyor resimdeki  lcr metredeki ölçüm çıkıyor.
devreye bakabilirmisiniz çok emek verdim bu ikinci devrem ama çalışmadı.yardımınızı rica ediyorum ustalar.

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5273 : 12 Ağustos 2014, 23:02:53 »
buda devrenin resmi

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5274 : 13 Ağustos 2014, 00:03:20 »
zaferd88

bir önceki yazımda henr ile ilgili yazdıklarımda bazı yanlışlıklar olmuş öncelikle onu düzelteyim 0,450uh şeklinde olacaktı son eklediğiniz  değere göre bobininiz 1.09mh dir yani 1009uh
uh-mh-h şeklinde katları var siz 2mh kademesinde 0.450-0,600mh değer okursanız  tamamdır bobinin tur sayısını biraz azaltabilirsiniz

diğer ısınma ve ekran sorununuzun bağlantılarda soğuk lehim temassızlık veya gözden kaçan bir kısa devre olabileceğini düşünüyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5275 : 13 Ağustos 2014, 07:58:26 »
buda devrenin resmi

Alt tarafın da güzel çekilmiş bir fotoğrafını eklermisiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5276 : 13 Ağustos 2014, 19:11:59 »
öncelikle çok teşekkürler ilginiz için.
Alt tarafın resmini de ekliyorum ekran soketi kalın olduğu için lehimler kötü gözüksede multimetre kısa devre konumunda tek tek kontrol ettim hepsi temas ediyor ve aralarında kısa devre yok. frekansların fazla olması normal mi ?

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5277 : 13 Ağustos 2014, 21:18:35 »
işaretledim noktayı kontrol et kısa devre olmasın ondan surekli otebilir

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5278 : 14 Ağustos 2014, 18:58:15 »
merhaba kato
orada boya soyulmuş kontrol ettim kısa devre yok. cihaz açılıyor ama ekrana yazılar gelmiyor. ama cihaz çalışıyor. bazen kapatıp açtığımda geliyor iyi fakat biraz durunca karıncalanıyor ve herşey birbirine karışıyor. susmama sorunu ise hep devam ediyor.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5279 : 14 Ağustos 2014, 23:51:57 »
Merhaba arkadaşlar dp3s siparisi verdim merakla bekliyorum nasipse. karadağ ustama başarılar diliyorum. İnşallah cihazı test etme imkanımız olacaktır . dp3s başarılı olduğunu bize onaylatir ise sizlere ilk yorumu yapacağım zamanı iple çekiyorum. Karadağ ustanın ve sizlerin sayesinde bu proje ile bir dünya markası olma yolunda önemli bir başarı saglamistir. Yıllarca biz yabancılardan cihaz aldık şimdi dp3s ve versiyonlarını alma sırası yabancılarda. teşekkürler teknoloji ekibi.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)