Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486394 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4060 : 07 Mayıs 2013, 12:58:27 »
4051n DE değiştirdim olmadı algılama yapıyor artık IRF740 da artık çalışmıyor bobin uçlarında elk yok bu nasıl iştir yaa 680 direnci çıkardım araya bi resi direnç bağladım bobinin çalışıyordu yine 1 tl 38 cm görüyordu baktım değişen bişey yok yine 680 yerine taktım pufffffff herşey arızalandı görüntü var herşey yolunda ama ırf katı da bozuldu anlamadım 
hazır devre olan varmı elinzde fazlandan bi gönderseniz baksaydım nerden kaynaklanıyor ....

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4061 : 07 Mayıs 2013, 13:09:25 »
yokböyle bişey çalışan malzemyi bozuk yaaa aksilik bide ben kartı verniklemiştim ölçümde yapamıyorum :)  bitane hazır kit lazım kafayı sıyırmamak elde dğil  ....:(

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4062 : 07 Mayıs 2013, 13:28:49 »
arkadaslar buda büyük baslıgın osilasyon görüntüsü ,egrinin ortada veya solda olmasının derinlikte nekadar etkisi olabilir,trimpotla veya sönümleme direncinin yerine potas takmaya gerek varmı siz degerli ustaların yorumlarını bekliyorum .lionbls sanada cok tsler .

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4063 : 07 Mayıs 2013, 14:17:45 »
köstebekk
r54 sönümleme direncini 1k olarak değiştirilmesi gerekir ama kaliteli metal film direnç bulabilirsen değiştir yoksa böyle kalsın
küçük bobininin sinyali güzel  büyük bobinin endüktansı düşük sanırım büyüğün kini ufağınkine esit duruma getir
ben sinyal baslangıcının ekranın 3te 1deki  noktadan aşağı inmesini tercih ediyorum yani ilk eklediğin gibi
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
haylaz036
 en son sana yazdığım  yazıdaki  söylediğim sıralamayı takip et
 tinerle temizlemeye çalış bakman gereken yerleri
link olarak verdiğim dosyaları indirin ve okuyun onlar kafi gelmiyosa işi bilen birinden yardım iste
--------------------------------------------------------------------------------
ELC
elektrikçinin yolunu tut izah ettiğimiz tellerden al yeni bobin sar
tiner haylaza lazım ona gönder ateşlemeden tabi   :D
verdiğim o değerler aynı olması gerekmiyor bilgi açısından önemli farkların olduğu yerleri takip eder incelersin
birçok sebebi olabilr
sorun olmayıpta farkta olabilir malzemeye göre değişimde göşterebilir
ölçü aletin farklı da  ölçebilir sanal gndeler bende 1.62 iken sende 1.45 demişin
sorun olmadığı gibi 0.1v fark fark değildir

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4064 : 07 Mayıs 2013, 14:27:00 »
Tesla^Pulse^Coil  usta yok olmadı herşeyi denedim olmadı ustam acaba nasıl yapsak kiti sanamı yollasam yada sen bitane kitmi yollasan bana  burda malzemeyide bulmak cokkkkkkk zor en yakın yer Erzurum:( ordada yoksa beklicen 3 gün ist gelsin  bütün emekler boşa cıktı gitti .

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4065 : 07 Mayıs 2013, 14:58:33 »
4051n DE değiştirdim olmadı algılama yapıyor artık IRF740 da artık çalışmıyor bobin uçlarında elk yok bu nasıl iştir yaa 680 direnci çıkardım araya bi resi direnç bağladım bobinin çalışıyordu yine 1 tl 38 cm görüyordu baktım değişen bişey yok yine 680 yerine taktım pufffffff herşey arızalandı görüntü var herşey yolunda ama ırf katı da bozuldu anlamadım 
hazır devre olan varmı elinzde fazlandan bi gönderseniz baksaydım nerden kaynaklanıyor ....
slm haylaz usta bobin çıkışında enerji olmadığını söylemişsin + uçunda enerji vardır muhtemelen... yapman gereken diğer hatı takip etmen hat üzerindeki elemanları kontrol et açık şemadan yarrlanabilirsin...bide şu vernik vb...şeyleri neden sürersiniz acaba anlamış deilim,olmadı kartı komple vernikleyin ki daha derine insin...
kolay gelsin
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4066 : 07 Mayıs 2013, 15:00:57 »
:)
YOLLARA DA BAKTIM IRF YİDE DEĞİŞTİM ENTEGRE DEĞİŞTİM  YAOK ABİ OLCAK GİBİ DEĞİL KARTI PARCALICAZ BU GİDİŞLE :d

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4067 : 07 Mayıs 2013, 15:06:50 »
evet parçalamak iyidir bazen laf aramızda ben milletin ne işlerini parçalyom bi görsen:)
bak şimdi mosfetle entegreyi değiştirdim diyosun sadece o mu yani ardaki elemanları yok sayıyosun  biraz sakinleş açık şemayı aç ölçü aletini al eline sırayla git...
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4068 : 07 Mayıs 2013, 15:10:49 »
Bİ ONLARI DEĞİŞMEDİ BAZI DİYOT VE TRANSİSTÖRLERİDE DEĞİŞTİM  YOLLAI KONTROL ETTİM O YOLLARDAKİ ELMANLARIDA DEĞİŞTİM  180 PARCA VAR ÜSTÜNDE HPSİNİN DEYİŞTİRME İMKANIM YOK :)  VATİ ONUR PARCALARIDA BULMA İMKANIM YOK  EN YAKIN EZRURUM BANA ARAMIZDA 200 KM  YOL VAR O DADA YOKSA İSTANBULDAN İSTİYORUZ  GELEN MALZEMELER NE KADAR ORJİNAL ONUDA BİLMİYORUM  YOK ABİ BAŞKA Bİ KART LAZIM BUNUN ALTINDAN CIKAMICAM BEN  BANA BİTANE KİT LAZIM :)

ozasma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4069 : 07 Mayıs 2013, 15:24:47 »
merhaba degerli ustalar ben bu iste acemiyim dlt pls 3 kulaicisiyim yeni temin ettim iyi bir ayara ihtiyacim var hangi ayari hangi noktada birakicam BASLANGIC BITIS FIREKANS GUC VS.....

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4070 : 07 Mayıs 2013, 15:27:03 »
BEN NE DİYORUM SEN NEYİN DERDİNDESİN ENAZINDAN SENİN CİHAZ CALIŞIYOR ordan ince ayar yapa bilirsin  ama toprağa yinde bağlı minarel olayı
inçe ayar yap havada test et sonra toprak altında dende ....

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4071 : 07 Mayıs 2013, 15:31:10 »
karadağ usta nerdesin bi yardım  olmasa bi kart abi nasıl yapcaz bi kit falan nerden bulsak :)
tesla usta nerdesin :) 

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4072 : 07 Mayıs 2013, 15:43:29 »
 haylaz usta;bu şekilde bi yardım bulamazsın az önce yazacaktım bağlantım koptu geçte olsa şöyleyeyim... büyük harfle yazma kimseye ismiyle hitap etme...bu sitede 2 tane ustan yok herkez çok değerli unutma bunu. kimseyi ilahlaştırmayın
[size=78%] [/size]saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4073 : 07 Mayıs 2013, 16:05:08 »
kimseyi ilah laştırmıyorum onur kardeş herkes burda usta olcak diye bişeyde yok  karadağ  usta bu projenin sahibi olduğunu biliyorum  tesla ustamda burda herkese yardım eden cok deyerli bir usta olduğunu bildiğim için onlardan yardım istiyorum  lütfen

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4074 : 07 Mayıs 2013, 16:09:51 »
ozasma sayfa 200 de dalgıc ustanın tarifi var oraya bak kolaygelsin ,tesla ustam cok tskler.

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4075 : 07 Mayıs 2013, 21:48:12 »
saygıdeger forum arkadaslarım pbc yi montaj klavuzuna gore voltajları kontrol ediyordum yalnız 1.6 1 8 v olması gereken yerde 1.2 volt olcuyorum bunu nasıl duzeltırım forum da baska bı arkadasın basına da gelmıstı sayfayı bulamadım hatırlayan varsa yardımcı olursa sevınırım

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4076 : 07 Mayıs 2013, 22:00:31 »
evet dalgıc  usta

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4077 : 07 Mayıs 2013, 22:24:41 »
bana voltaj konusunda yardımcı olacak arkadas varmı

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4078 : 07 Mayıs 2013, 22:35:52 »
m kopal
yanlış yazılmış o bilgi sorun yok yani gönlün rahat olsun
cihaz boştayken o voltajı verir cihaz çalışırken 1.4v gibi değerlere çıkar entegreler takılınca
o voltajda bir sorun olursa çok yüksek yada 0 ra yakın vd12-vd15 bakarsın başka hiç bir yerde arama

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4079 : 08 Mayıs 2013, 08:52:40 »
arkadaslar r30 direncinin yerine cok turlu potans takcam yanlız ,mazeme aldıgım sitenin birinde cokturlu mavi potans var ayrıca potans alps d tipi var,bunlardan biri olurmu yoksa mono bir potansmı taksam ,siz degerli arkadaslar hangisinden kullandınız?