Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484068 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #260 : 06 Nisan 2012, 23:57:42 »
usta ayarı tutturamamışsın, ütüleme işi 3 konumlu ütü de 2.konumda olmalı ve 5 dk lık ütüleme yeterli, 1 çay bardağı tuzruhu, çeyrek çaybardağı perhidrol ve çeyrek çay bardağı su ile 2-3 dk da kartı çıkarırsın. püf noktası ütüleme bitipte kart soğuduktan sonra kağıdı kaldırınca yollarda kopukluk oluşursa asetat kalemi ile eksik yerleri tamamlamanız lazım. biz bu tekniği 6 yıldır kullanıyoruz bir sorun yaşamadık. ama yeni iseniz bu konuda böylesi bir devrede hazır pcb kullanmak mantıklı
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #261 : 07 Nisan 2012, 00:01:12 »
yalnız arkadaşım a4 kağıdına lazer yazıcıdan çıktı aldın değil mi? pcb ye bakılırsa ötüyü bazı bölgelere çok bazı bölgelere az yapmışsın çok olan yerler toner yani mürekkep dağılmış bazı yerlerde ise hiç çıkmamış. asetak kalemi (S ince uçlu kalem yani) ile eksik yerleri elle çizip asite atsaydın keşke ozaman sıkıntı kalmazdı bende öyle yaptım. üzüldüm boşa masraf etmişsin ama internetten iyice araştır garanti yöntemler kesin sonuç olanlar var bir kere yap tam yap istersen. keşke biraz araştırma yapsaydın yazık giden paraya. inşallah istediğin gibi olur hiç olmadı alırsın pcb aceleye gelmez bu işler :)
saygı ve sevgilerimle spy_worm....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #262 : 07 Nisan 2012, 00:03:42 »
usta ayarı tutturamamışsın, ütüleme işi 3 konumlu ütü de 2.konumda olmalı ve 5 dk lık ütüleme yeterli, 1 çay bardağı tuzruhu, çeyrek çaybardağı perhidrol ve çeyrek çay bardağı su ile 2-3 dk da kartı çıkarırsın. püf noktası ütüleme bitipte kart soğuduktan sonra kağıdı kaldırınca yollarda kopukluk oluşursa asetat kalemi ile eksik yerleri tamamlamanız lazım. biz bu tekniği 6 yıldır kullanıyoruz bir sorun yaşamadık. ama yeni iseniz bu konuda böylesi bir devrede hazır pcb kullanmak mantıklı
anladım kadarayıla cok ütüleme olmucak ben utuyu son kademeye alıp 20-30dk ütüledim ve sonrada hemen ılık suya atıp kagıdı söktüm hatam orda sanırım bu işlemde a4 kagıdı mı yoksa kuse kagıtmı olucak biraz aratırma yaptım birde kuse kagıt cıktı karsıma oda etken olabilirmi acaba ?

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #263 : 07 Nisan 2012, 00:07:22 »
yalnız arkadaşım a4 kağıdına lazer yazıcıdan çıktı aldın değil mi? pcb ye bakılırsa ötüyü bazı bölgelere çok bazı bölgelere az yapmışsın çok olan yerler toner yani mürekkep dağılmış bazı yerlerde ise hiç çıkmamış. asetak kalemi (S ince uçlu kalem yani) ile eksik yerleri elle çizip asite atsaydın keşke ozaman sıkıntı kalmazdı bende öyle yaptım. üzüldüm boşa masraf etmişsin ama internetten iyice araştır garanti yöntemler kesin sonuç olanlar var bir kere yap tam yap istersen. keşke biraz araştırma yapsaydın yazık giden paraya. inşallah istediğin gibi olur hiç olmadı alırsın pcb aceleye gelmez bu işler :)

saygı ve sevgilerimle spy_worm....

haklısın spy_worm.... ben acele ile yaptım sonuç ortada birdaha denicem bakalım ne olucak

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #264 : 07 Nisan 2012, 00:08:53 »

Selami usta doğru diyor yalnız yazıcı kalitesi çok önemli usta bazıları olmuyor toner çıkmıyor bazılarında çıkıyor dağılıyor en sağlamı al pdf dosyasını götür kırtasiyeden 5-10 tane yüksek kalitede toneri yükseltilmiş şekilde fotokopi çektir en garantisi bu çünkü yazıcıdan yazıcıya fark ediyor. birde pcb yi alınca güzel bir şekilde cif ile bulaşık süngerinin yeşil yüzeyiyle iyice sil yıka kurut pürüz parmak izi bişey kalmasın bunlarda çok önemli.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #265 : 07 Nisan 2012, 00:13:07 »
birde bu arada kesinlikle pcb üzerine çıktıyı koydun ütülemeye geçerken çıktının üzerine bir tane daha kağıt koy ki çıktı arada kalsın kaymasın anlatabildim sanırım ha şuda çok önemli kesinlikle ütülerken buhar filan verme pamuklu da ütüleme yap yani sıcaklık max seviyesinde olsun buhar verirsen şayet tonerler dağılır yollar birbirine karışır. buda kısa devreye yol açar biliyorsun zaten kolay gelsin...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #266 : 07 Nisan 2012, 00:19:24 »
yazıcım hp lazerjet a1018   resimdede bir adet aldıgım cıktı kalitesi bana kaliteli gelmişti ama birde siz degerlendirin

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #267 : 07 Nisan 2012, 00:29:35 »
ufak tefek toner hataları var ama bence siz pdf dosyasını yükleyin bir flaş belleğe götürün kırtasiyeden alın 5-10 adet çıktı kafanız rahat olsun ben size yardımcı olurum birlikte yapmaya çalışırız almışken bir adet aseton alın kozmatikçilerden oje çıkarıcı su gi şeffaf olsun gerisini yavaşça hallederiz acele etmeyin sonuç güzel olacak inşallah.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #268 : 07 Nisan 2012, 00:34:52 »
ufak tefek toner hataları var ama bence siz pdf dosyasını yükleyin bir flaş belleğe götürün kırtasiyeden alın 5-10 adet çıktı kafanız rahat olsun ben size yardımcı olurum birlikte yapmaya çalışırız almışken bir adet aseton alın kozmatikçilerden oje çıkarıcı su gi şeffaf olsun gerisini yavaşça hallederiz acele etmeyin sonuç güzel olacak inşallah.

ilginiz için çok teşekkür ederim  spy_worm asetonum var pedhidrol ile almıştım yarın ilk iş bir pcb daha alıcam ve cıktı alıcam yarın aksam bir deneme daha yapıp fotolarını eklicem inşallah

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #269 : 07 Nisan 2012, 00:44:46 »
toner kartuşunun dramı bozulmuş galiba lekeli çıktı veriyor

çıktıyı alırken yazıcı ayarlarını en koyu ve yüksek çözünürlüğe ayarla

kağıt olarak kuşe kağıt kullan

eğer tonerin dolumsa kalitesi düşük toz doldurmuşlar

ütü yerine pvc laminat makinası kullan

Изготовление печатных плат в домашних условиях(ч-1)

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #270 : 07 Nisan 2012, 09:09:05 »
arkadaşlar D8 pozisyonundaki shottky diyot power olarakmı yoksa sinyal olarakmı diyot seçimi yapılacak power olursa 12volt to 24 voltmu olacak yoksa buraya tel köprümü atacağız çünkü burada kullanacağınız diyot önemli indükleme yapılacaksa hangisi bununla ilgili aşağıdaki siteyi bir inceleyin isterseniz

http://www.st.com/internet/analog/class/1571.jsp

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #271 : 07 Nisan 2012, 09:11:08 »
PVC makinesi ile  "0" sıfır  hata  olmuş çok başarılı bir çalışma... Bu arada kuşe kağıdının çok kaygan olmasına dikkat etmek lazım yada Etiketlerin altından ayrıldığında boşa çıkan kağıtta kullanılabilir ...
başarılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #272 : 07 Nisan 2012, 12:00:37 »
Merhaba arkadaşlar,

Ya 1-2 gün giremedim siteye ne kadar güzel ilerlemeler olmuş. Maşallah birçok kişi devreyi basmış. Artık devreyi basanlara da pic göndermek bana düşer. ;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #273 : 07 Nisan 2012, 12:10:17 »
RESİM DÜZELTME PNP TR BC557  ::)

Olur gibi görünüyor ama ben bs250 ile spice analizi yapmıştım. ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #274 : 07 Nisan 2012, 12:13:16 »
Arkadaşlar bu arada ben schoky için byw29e kullanıyorum. hiç bulamazsanız kısadevre edin ama spice analizinde olumlu etkisi var bunu da unutmayın.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #275 : 07 Nisan 2012, 20:26:25 »
Arkadaşlar az önce farkettim pil göstergesi ile ilgili soru olmuş. Şu anda o problemi çözdüm.

Saygılar

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #276 : 07 Nisan 2012, 23:29:31 »
karadag usta ;
sinyallerin farklılaşmasına göre metallerin cinsini ayırt edebiliyoruz fakat bunu sinyaller ekranda çıkarken metal cinsini de yazan bir mod oluşturulabilir... Böyle bir çalışma yapabilir miyiz
teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #277 : 07 Nisan 2012, 23:43:17 »
Merhaba,

Bu teoride olur fakat pratikte problemler çıkabilir.

Saygılar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #278 : 08 Nisan 2012, 00:06:14 »
s.a karadağ usta pil ile olan sorunu ben sormuştum problemi çözdüğünüz için teşekkürler. bu arada pic siparişini verdikten nekadar süre sonra yollayabilirsiniz.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #279 : 08 Nisan 2012, 00:10:07 »
birde usta kusura bakmayın yanlış anlamayın ama bir sorum daha olacak bu metalin tam ortasından algıladığını gösteren metalin netarafta ve hedefe tam nokta tespiti yapmamıza yarayacak bir program yazılabilirmi. şöyleki inşallah yanlış anlaşılmaz uykusuz ustanın dim1 projesinde metalin netaraftan algılanmaya başladığını gösteren bir algoritma yapmış ekranda acaba bu teori bu projedede olabilirmi.