Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484019 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2580 : 11 Kasım 2012, 10:01:34 »
hi friends i comlete this dp3
but i have big problam in checking pin voltage  with guidance pdf

i have 12 volt in  vd7 but my 11pin pic and glcd 14 pin and jumper overc 25 is 5 volt

and in other segment check i have 1 volt   and  a.17 volt

plz help me arkadashlar

gokhangokcen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2581 : 11 Kasım 2012, 10:06:08 »
"arkadaşlar merhaba iyi günler dilerim delta pulse3 ile yaptığınız denemelerde hiç başınıza toprak ile normal ev ortamında boşlukta yapılan değerler hakkında sapmalar gördünüz mü acaba? ev ortamında herşey güzel mükemmel ayrım seviyesinde fakat toprak ortamında değerleri sürekli olarak eşit göstermekte çözüm yolunu bileniniz var mı başına böyle bir olay gelen oldu mu? " diye geçenlerde bir mesaj yazmıştım ama gören olmadı sanırım mesajımı :) böyle bir durum ile karşılaşan varmı varsa çözümü nedir acaba

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2582 : 11 Kasım 2012, 11:55:57 »
selam gökan
cihazın oto ayarda kullanıyosundur büyük ihtimalle toprak üstünde açılış yaptırdığındaki başlangıç örneklemesiyle
cihazın boşta havada açtığındaki başlangıç örnekleme değerlerine  bakıp buraya yazarmısın
birde tl082nin 7ci bacağında gördüğün voltaj değerini 1.487v gibi tam olarak en düşük ölçü kademesinde ölçüp
ayrıca v3 yüklü ise osc görüntüsünü televizyon ve tüplü monitörden uzak bir ortamda   resminide
ona göre yardımcı olmaya çalışırım

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2583 : 11 Kasım 2012, 20:48:58 »
plz replay me
 can i user tlo81 instide tlo82 ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2584 : 12 Kasım 2012, 00:01:38 »
Hi Karadag

I changed the IRF9540, But I have already the same problem

Please propose to me a solution

thanks

Hi,

Please could you measure current of your circuit. If you current is higher than 250mA, we will understand that you have got a problem about short circuit.

Regars.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2585 : 12 Kasım 2012, 00:02:29 »
plz replay me
 can i user tlo81 instide tlo82 ?

Hi,

You must use tl082.

Regards.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2586 : 12 Kasım 2012, 00:07:19 »
Bu arada arkadaşlar,

Geçenlerde bahsi olmuştu. Ledleri çalıştıran bir yazılım eklemeyi düşünüyorum.

Saygılar

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2587 : 12 Kasım 2012, 00:32:49 »
teşekkür ederim ustam sabırsızlıkla bekliyorum led için yazılımı.sizden siparişlerim olacaktı yine ama yogunluk nedir bilmiyorum siparişi yazmadım o yüzden,ben şimdi led yazılımını bekliyim o zaman,günbcel pici ve diger elemanları o zaman sipariş gireyim. ilginiz için cok teşekkür ederim.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2588 : 12 Kasım 2012, 10:43:54 »
2N7000'lerin yerine 2N7002 SMD olurmu taktım calıştı ama hasasiyet konusunda bir fark oluşurmu acaba..

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2589 : 12 Kasım 2012, 14:34:32 »
s.a ustalar devreyi yaptın çalıştırdım lcd ye görüntü sorunsuz geldi en kısa zamanda foto ekleyeceğim yanlız bi sorun var devreyi kontrol ettim karadağ ustanın montaj klavızuna göre besleme voltajının olması gereken yerlerde var +5v da olması gereken yerlerde var ama ustamızın yazdığı 1,6v 1,8v yerinde 8-9 v arası bi değer görüyorum dc kademede bu değer ac olarak 1,6v 1,8v arasımı olacak tam anlayamadm bunu nasıl düşüreceğim bu yüzden diğer entegreleri takmadım sadece pic ve lcd takılı yardımcı olursanız çok sevinirim.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2590 : 12 Kasım 2012, 15:05:35 »
devrenin enerjisini aküdenmi yapıyorsunuz yoksa adaptördenmi ölçüm aldığınız diğer nokta neresi adaptör ise bunun yerine
akü kullanın akü eksisiyle tekrar ölçün bu değer akü voltajına göre değişir 12vtun üstünde yada altında olmasına göre  1v tan 1.7v kadar  gösterebilir sorun değil
durum aynıysa vd 12 vd 15 zener diyotları konturol edin

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2591 : 12 Kasım 2012, 15:51:25 »
ilginiz için teşekkur tesla usta devreyi güç kaynağından besliyorum aslında ben iki devre birden topluyorum nasıl derseniz biri orjinal pcb diğerini ben kendim bastım kendi bastığımda 1,2 v görüyorum diğerinde 8, 9v arası değişiyor ustam devreyi ayarlı güç kaynağı ile besliyorum

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2592 : 12 Kasım 2012, 16:01:05 »
tesla ustam teşekkurler ewt dediğiniz gibi VD15 diyot yanmış onu değiştirdir şimdi 1,2v gösteriyor bu yeterlimi bunu yükseltmek gereklimi ustam.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2593 : 12 Kasım 2012, 17:53:49 »
hi karadagh and all friends
i helping pdf tell you most have 12 volt in this pins
D3-->PIN8
U3--> PIN16
D1--> PIN 14
D5-->PIN 14
D2 -->PIN8
R60

but in my set i have only 1v in this pins

and wehn in want to have 6.2 in 6 pin d5 with tr1, i can only earn 5 volt in this pin

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2594 : 12 Kasım 2012, 19:02:41 »
sorry friends
my firs problem solved
but  now i have problem in 5pin d6 with tr1
i have only 3 volt in this pin  with maximum change tr1

plz help me

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2595 : 12 Kasım 2012, 19:19:01 »

gokhangokcen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2596 : 12 Kasım 2012, 22:06:24 »
tamam tesla hocam değerleri ve ekran görüntüsünü birer fotoğraf ile yükleyeyim foruma sonra değerler üzerinde konuşuruz tekrar

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2597 : 13 Kasım 2012, 00:28:19 »
osmanmutlu
orda gördüğün değer beslemeye göre değişebilir bende 1v orası  beslemem 12.7v
yani sorun değil devreyedeki parçalara görede ayrıca değişebilir burası sanal gnd noktamız bu değer beslemeye göre artar yada düşer bu değerin değişmesi hem algılamada hemde ayrımda durumu değiştirebilir en son yaptığınız tr1 ayarına göre
bunun için cihazınıza bir adet regüle devresi ekleyin bunu en basit 7812 ile resim deki gibi metal kılıflı olan 4A lik devrenin anlık akımı için yeterli gelir buna göre Akü beslemesi ilave edin 18v yeterli hem kullanım sürenizi hemde devrenin diğer konularda stabilitesini artırır besleme volrtajı 12voltun üstüne çıkarmak için eksi bağlatı ucuna eklediğiniz her diyot 0.7v çıkışı yükseltir
örnek 1n4007 kullanılabilir
r17 direncini değiştirerek regülenin değerinin altına düştüğünde pil göştergesinde düşme olarak göştermesini sağlayabilirsiniz
trimpotla uygun direnci bulursunuz
regüle olmadığı sürece hangi sartlarda olursa olsun her kullanımda sadece ayar yaptığınınz voltajda konumuında gerçek ayrımı ve verimi verir
(bozuk saat günde 2 defa olsa doğru zamanı göşteririr)
-----------------------------
gökhan gökcen bekliyorum
topraktada ayarı kaçmadan sonuca ulaşmak için bir çözüm yolu buluruz inşallah

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2598 : 13 Kasım 2012, 00:48:24 »
resim linkleri nedense hata verdi yeniden yüledim

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2599 : 13 Kasım 2012, 00:50:32 »
(bozuk saat günde 2 defa olsa doğru zamanı göşteririr) :)
Tesla ustam bu söz regülesiz Dp3 için çok isabetli olmuş.Bende ebaydan ikişer adet [Super CCTV DC12V Rechargeable Li-ion Battery 9800mah ] batarya geçtim.Dp3 beslemesini ancak bu paklar.