Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922466 defa)

0 Üye ve 234 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #6240 : 17 Mart 2015, 13:02:52 »
ustam belki senin yazılım versiyonu ile alakalı sorun olabilir...
ustam versiyon Full 2,5 yazıyor hayırlısı çözeriz be ustam sonunda kul yapısı Hüseyin ustam halleder yakında uygun dirençleri yazar saygılar

Dirençleri yazmıştım. 4k7 olacak. illia 12V da kapanacak demedim ki. Hatırladığım o civarda dedim. Müsait olunca yazılıma bakar kaç voltta kapadığını söylerim.
Velhasılı korkmanıza gerek yok cihazınızda bir sorun yok yaca çözülecek bir durum yok.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #6241 : 17 Mart 2015, 13:07:13 »
Ustam görüyorumki çok yanlış anlaşılmışım cihazımda sorun yok evet sizden ricam ben direnç degerlerini degiştirerek sizin uygun gördüyünüz voltajda kapanması için çalışma yapmaktı saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6242 : 17 Mart 2015, 13:12:08 »
Ustam görüyorumki çok yanlış anlaşılmışım cihazımda sorun yok evet sizden ricam ben direnç degerlerini degiştirerek sizin uygun gördüyünüz voltajda kapanması için çalışma yapmaktı saygılar

Anladım. Bu durum aslında benim uygun gördüğüm değil akü üreticisini uygun gördüğü durumla alakalı. Mesela sizdeki akü üreticisi 11,8V der ona göre ayarlama yapmak gerekir, Bir başkası daha farklı der ona göre ayarlama yapmak gerekir.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

mrxmb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6243 : 17 Mart 2015, 14:17:51 »
Hi
why coil make noise "zzzzzzzzzz" ?
Regards,
« Son Düzenleme: 17 Mart 2015, 14:20:02 Gönderen: mrxmb »

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6244 : 17 Mart 2015, 19:08:13 »

Anladım. Bu durum aslında benim uygun gördüğüm değil akü üreticisini uygun gördüğü durumla alakalı. Mesela sizdeki akü üreticisi 11,8V der ona göre ayarlama yapmak gerekir, Bir başkası daha farklı der ona göre ayarlama yapmak gerekir.
ustam yazılıma bakıp ayarladığınız değeri yzacaktınız saygılar

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6245 : 17 Mart 2015, 22:47:10 »
Merhaba arkadaşlar ;   bu videoda ilk obje bronzdur ve cihazın verdiği  eksi değere dikkat edelim , ikinci objeler yıpranmış gümüştürler . Gümüşlerden sonra gelen obje mühürdür ( karışımı hakkında tahminim pirinç karışım ) devamında büyük altın 10 adet çeyrek altına eşittir . Gümüş yüzük günümüz üretimdir :)  eskiler daha harbi karışım yapıyor anlaşılan .  kahve rengi objeler doğal curuftur uzun olanda değersiz metal yoğunluğu fazladır fakat kısa olanda değerli kısma giren hafif bir yoğunluk var . geri kalan objeler gördüğünüz gibidir .

ilk parça bronz ve gümüş yüzüğün verdiği eksi değer 10 değerden başlaıp başlığın dibine kadar aklaştırmadığınız takdirde eksi 10 ile 20 değeri geçmiyor , demirde ise kolayca  eksi 50 değeri görüyor. Son olarak alınan sinyalde çizgi üstü ve altında kalan kısımlara dikkat edin bence bütün olay rakamdan ziyade orda başlıyor ;) Bu arada başlık 25cm çapındadır . ( sargı çapı 24 cm )

İlerleyen zamanda toprak videolarınıda çekeceğim , havalar ısınsın az bucuk bakalım .

Saygılar

Video için teşekkürler. Versiyon 3,2 ve altı için çok işe yarayacaktır. Burada güzel bir ayrıntı var. Bir yerde ayrımdan şüpheleniyorsanız bobini havaya kaldırın sıfırlayın ve yukarıdan aşağıya yaklaştırın ;)

Karadağ Ustam , asıl ben teşekkür ederim bizlere böyle bir cihaz kazandırdınız . İnşallah çok daha iyi cihazları hep beraber buadan takip edip ve kullanacağız .

Birde  kurşun akü kullanan akadaşlar için bi devre ekliyorum . Şahsen kendim yaptım ve kullanıyorum .Otomatik Akü şarz devesi  ; aküyü 15v a yakın değere gelinceye kadar full şarz ediyor ve ardından 13.5 v te float şarj a geçiyor . Yani aküyü bağlayın ve unutun :)  L200 regülatörünü  güzel  bir soğtucuya bağlamalısınız  60 gr ve üzeri bir ağırlı olsun soğutucunun ciddi bir ısınma oluyor. İsterseniz aküye bağlanan uclara paralel fanda bağlaya bilirsiniz fakat 200ma geçmesin fanın çektiği akım ( L200 ün 5 nolu ucundaki direnci fan bağladığınızda şarz akımı yeterli gelmezse değerini düşürün)  şarz işlemi bittiğinde devredeki led söner .  diğer açıklamalar ve devre şeması ekteki dosyanın içindedir.  devrede ki kullanılan trafo tek çıkışlı 24v ludur , çift 12 v çıkışlı trafo alıp 24 v olarak düzenleyerek  kullana bilirsiniz ( tavsiyem 25 watt  lık bir trafo kullanmanızdır )

Son olarak belirtmek isterim devre  32ovolt.com sitesinden alıntıdır . Tasarlayan arkadaşın emeğine sağlık , güzel bir devre.
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6246 : 19 Mart 2015, 14:03:32 »

ustam yazılıma bakıp ayarladığınız değeri yzacaktınız saygılar

Haklısınız ama kalkamıyorum. Telefondan giriyorum siteye.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6247 : 19 Mart 2015, 14:27:29 »
Merhaba arkadaşlar ;   bu videoda ilk obje bronzdur ve cihazın verdiği  eksi değere dikkat edelim , ikinci objeler yıpranmış gümüştürler . Gümüşlerden sonra gelen obje mühürdür ( karışımı hakkında tahminim pirinç karışım ) devamında büyük altın 10 adet çeyrek altına eşittir . Gümüş yüzük günümüz üretimdir :)  eskiler daha harbi karışım yapıyor anlaşılan .  kahve rengi objeler doğal curuftur uzun olanda değersiz metal yoğunluğu fazladır fakat kısa olanda değerli kısma giren hafif bir yoğunluk var . geri kalan objeler gördüğünüz gibidir .

ilk parça bronz ve gümüş yüzüğün verdiği eksi değer 10 değerden başlaıp başlığın dibine kadar aklaştırmadığınız takdirde eksi 10 ile 20 değeri geçmiyor , demirde ise kolayca  eksi 50 değeri görüyor. Son olarak alınan sinyalde çizgi üstü ve altında kalan kısımlara dikkat edin bence bütün olay rakamdan ziyade orda başlıyor ;) Bu arada başlık 25cm çapındadır . ( sargı çapı 24 cm )

İlerleyen zamanda toprak videolarınıda çekeceğim , havalar ısınsın az bucuk bakalım .

Saygılar

Video için teşekkürler. Versiyon 3,2 ve altı için çok işe yarayacaktır. Burada güzel bir ayrıntı var. Bir yerde ayrımdan şüpheleniyorsanız bobini havaya kaldırın sıfırlayın ve yukarıdan aşağıya yaklaştırın ;)

Karadağ Ustam , asıl ben teşekkür ederim bizlere böyle bir cihaz kazandırdınız . İnşallah çok daha iyi cihazları hep beraber buadan takip edip ve kullanacağız .

Birde  kurşun akü kullanan akadaşlar için bi devre ekliyorum . Şahsen kendim yaptım ve kullanıyorum .Otomatik Akü şarz devesi  ; aküyü 15v a yakın değere gelinceye kadar full şarz ediyor ve ardından 13.5 v te float şarj a geçiyor . Yani aküyü bağlayın ve unutun :)  L200 regülatörünü  güzel  bir soğtucuya bağlamalısınız  60 gr ve üzeri bir ağırlı olsun soğutucunun ciddi bir ısınma oluyor. İsterseniz aküye bağlanan uclara paralel fanda bağlaya bilirsiniz fakat 200ma geçmesin fanın çektiği akım ( L200 ün 5 nolu ucundaki direnci fan bağladığınızda şarz akımı yeterli gelmezse değerini düşürün)  şarz işlemi bittiğinde devredeki led söner .  diğer açıklamalar ve devre şeması ekteki dosyanın içindedir.  devrede ki kullanılan trafo tek çıkışlı 24v ludur , çift 12 v çıkışlı trafo alıp 24 v olarak düzenleyerek  kullana bilirsiniz ( tavsiyem 25 watt  lık bir trafo kullanmanızdır )

Son olarak belirtmek isterim devre  32ovolt.com sitesinden alıntıdır . Tasarlayan arkadaşın emeğine sağlık , güzel bir devre.

Bilgi için teşekkürler. Bu tür bir devre gerçek bir ihtiyaç.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6248 : 19 Mart 2015, 21:03:33 »
Karadağ Ustam  bol istirahat et....kendine dikkat et..

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6249 : 20 Mart 2015, 03:54:59 »
Gerçekten  İhtiyaç  ve bu devre mükemmel çalışıyor Karadağ Ustam . Kurşun akülerinizi en sağlıklı ve full şekilde şarz işlemini yapar.

Arkadaşlar  bir düzelteme yapmak isitiyorum ; Az önce denemede akü bağlantı uçlarından paralel fana enerji verdiğimizde şarz işlemi zor sonlanıyor  ardından 13.50 v a geldiğinde  fan devrede olduğundan akü azda olsa dejarz oluyor ve sistem tekrardan aküyü şarza geçiyor . Bu sağlıklı değil doğal olarak :)   Fan kullanmasınızda olur ama sistemin rahat olması için tavsiye ederim . Fan beslemesini  şu şekilde yaptım ve bu sıkıntıyı ortadan kaldırdım . devredeki 1000 uf kondansatör ile L200 arasına  7812  yi koyun ( girişi 24 v olduğundan küçükte olsa bir soğutucu ekleyin) ve burdan direkt fanı besleyin .

Birde video ekliyorum sistemin çalışmasını gösteren .  Bu videoda aküyü zaten full olarak şarz etmiştim ve bundan dolayı voltaj hızlı bir şekilde tırmanıp  gerekli yerden  float şarza geçiyor .

Saygılar.

https://youtu.be/ulDjCvUNb6E

« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 04:01:39 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6250 : 20 Mart 2015, 09:59:42 »
Gerçekten  İhtiyaç  ve bu devre mükemmel çalışıyor Karadağ Ustam . Kurşun akülerinizi en sağlıklı ve full şekilde şarz işlemini yapar.

Arkadaşlar  bir düzelteme yapmak isitiyorum ; Az önce denemede akü bağlantı uçlarından paralel fana enerji verdiğimizde şarz işlemi zor sonlanıyor  ardından 13.50 v a geldiğinde  fan devrede olduğundan akü azda olsa dejarz oluyor ve sistem tekrardan aküyü şarza geçiyor . Bu sağlıklı değil doğal olarak :)   Fan kullanmasınızda olur ama sistemin rahat olması için tavsiye ederim . Fan beslemesini  şu şekilde yaptım ve bu sıkıntıyı ortadan kaldırdım . devredeki 1000 uf kondansatör ile L200 arasına  7812  yi koyun ( girişi 24 v olduğundan küçükte olsa bir soğutucu ekleyin) ve burdan direkt fanı besleyin .

Birde video ekliyorum sistemin çalışmasını gösteren .  Bu videoda aküyü zaten full olarak şarz etmiştim ve bundan dolayı voltaj hızlı bir şekilde tırmanıp  gerekli yerden  float şarza geçiyor .

Saygılar.

https://youtu.be/ulDjCvUNb6E

15V da aküden kaynamöa sesi geliyor mu? Hiç dinlediniz mi?

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6251 : 20 Mart 2015, 10:34:41 »
Dinlemedim Kardağ Ustam  , aküyü deşarz edip tekrar bağlarım ve dinlerim .  Kaynama sesisin özelliği nedir ? 

L200  ün 5.  bacağına 0.47 ohm luk direnç bağladım , normalde  7A lik akü için 0.60 ohm civarı olması gerekli buda 700ma akım veriyor . Şu anda benim devrede sanırım biraz daha fazla veriyor ama % 50 - % 60 dolu aküyü 4 saatte şarz ediyor ve ısınma yok aküde onu kontrol ettim .  Aslında araştırıp bulduğum en iyi ya da çalışan devre bu Karadağ Ustam , anladığım kadarıyla tam doğru dalgayla kurşun akü şarzı en iyisi değil , En iyisi yarım dalga ile sağlanan şarz fakat yarım dalgalı devreler boş çıktı , bundan önce üç devre denedim röleli falan ama sonuçları kötüydü :)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6252 : 20 Mart 2015, 11:37:28 »
Ben bunu kullanIyorum,DP3'teki sarj devresi ve gayette iyi calIsIyor.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6253 : 20 Mart 2015, 13:07:14 »
Gerçekten güzel bir şarj cihazı yapmak lagzım sayın Karadağ bir elatında (gerçi sizin işiniz başınızdan aşmış) saygılar

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6254 : 20 Mart 2015, 14:03:57 »
Arkadaşlar 3s in konnektorunu degiştircem , şöyle lorenzin kullandıklarından veya onayakın , ismini bilen veya nerden alabilirim , ne önerirsiniz ,

Lorenzin kullandığı konnektörlerin orjinali Türkiyede biraz tuzlu. Konnektör linkteki firmanın bir ürünü

http://www.binder-usa.com/product-line/list/category/industrial-machine-connectors/

phoneix in m12 4pin konnektörleri sizin işinizi fazlasıyla görecektir.Hatta kablo kısmını litz telinden kablolar ile de görebilirsiniz.

Phoneix contac'ın sitesini inceleyin hatta orada bir dünya konnektör var.Ama bana kalırsa m12 4 veya 5 pin konnektörler işinizi görecektir.Sensör soketi diye bilir otomasyoncular.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #6255 : 20 Mart 2015, 15:04:58 »
Beyaz kuvvet çok tşkederim . Ustam gerçekten harika konnektorler var . ^-^  sagolasın.

Çevrimdışı saeidpor

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6256 : 20 Mart 2015, 17:46:05 »
salam ulson usdalarema TE ya Moduln schomaticin esdiram birdaki dp3s kamil filen tashakorlar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6257 : 21 Mart 2015, 13:56:32 »
Arkadaşlar 3s in konnektorunu degiştircem , şöyle lorenzin kullandıklarından veya onayakın , ismini bilen veya nerden alabilirim , ne önerirsiniz ,

Lorenzin kullandığı konnektörlerin orjinali Türkiyede biraz tuzlu. Konnektör linkteki firmanın bir ürünü

http://www.binder-usa.com/product-line/list/category/industrial-machine-connectors/

phoneix in m12 4pin konnektörleri sizin işinizi fazlasıyla görecektir.Hatta kablo kısmını litz telinden kablolar ile de görebilirsiniz.

Phoneix contac'ın sitesini inceleyin hatta orada bir dünya konnektör var.Ama bana kalırsa m12 4 veya 5 pin konnektörler işinizi görecektir.Sensör soketi diye bilir otomasyoncular.
m12 ler gerçekten kibar. Ama bir hayli de pahalı

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6258 : 21 Mart 2015, 15:13:39 »
slm.arkadaşlar 20 günden beri yoktum forum coşmuş maşallah nano neredeyse bitmiş 3s.yeni versiyonla coşmuş heyecanlandım dogrusu arada bende 3s.test etme fırsatı buldum cihaz karadag usta yapımı bobinleri ben sardım video çekemedim 45x65 lik bobinle 1.tl 30.cm 25x25 teneke 130.cm bobinden kaynaklı mesafe düşük diye düşünüyorum siz ne dersiniz boşluk modunda birtürlü dogru sonuç alamadım boşa dolu doluya boş diyor galiba çok çalışmam gerekiyor inşallah ögreneceyim bu arada en önemlisi 17..yıl sonra bir oglum oldu dinimize vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun diyerek adını turan islam koydum saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6259 : 21 Mart 2015, 15:21:35 »
zor bır ımtıhan olmus sızın ıcın allah oglunuzu mubarek etsın ınsallah sıze ve vatanımıza hayırlı ve cok basarılı ınsan olsun bır omur mutlu ve bereketlı yıllar gecırsın ıns.