Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484303 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1300 : 29 Haziran 2012, 10:31:46 »
sayın Karadağ,
SMD PCB oldukça küçük ve kutu da gerçekten kolay taşınacak boyutta, bunlar zun süre kullanacak kişiler için süper özellikler.
aklıma takıldı, TH PCB'de kullandığımız C35 ve C36'nın karşılığı kapasiteler ne değere indi acaba, 10.000uF kapasite değil sanırım.
verimi etkiler mi?

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1301 : 29 Haziran 2012, 14:38:56 »
karadağ ustam Allah sizden razı olsun Dün akşam oturduk durmaz arkadaşımla benim evde dp 3 leri çalıştırdık. şimdilik ayarlanıyor yazısını geçemedik ama malum evde bu durm normal.

sabaha kadar sizde ne yenilikler yapmışsınız maşaallah. dp3 smd harika olmuş. benim normal dp3 için tasarladığım dfx benzeri bir tasarım verelim buna. ekran ve butonlar hemen parmağın altında , kutu ve piller dirsek  altında. mükemmel olur adına da dp 3 dfx  deriz:) Konya ve havalesi bayiliği servisi , ameleliği vs yapılır :))
TA5DF

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1302 : 29 Haziran 2012, 15:29:02 »
Karadağ ustam ellerin dert görmesin. Çalısmalarını iygiyle takip ediyorum. Kolay gelsin.

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1303 : 29 Haziran 2012, 21:33:33 »
myhid arkadaşım senin sorunla benim sorun aynı ne yollara başvurabileceğin nereleri kontrol etmen gerektiği 3 5 sayfa ilerde var o yolları bi dene istersen... kolay gelsin

goix20 hocam bi çok postu okudum bula bildiğim tüm yolları denedim  neticede olay aynı

myhid kardeşim senin sorunu bende yaşadım benim iki adet aküm var biri küçük 1.2 amper biri büyük 2.3 amper küçük olanda tam dolu olduğu zaman 14v gösteriyor onu takınca ayarlanıyor yazısı gitmiyor büyük olan 12v fazla şarz etmiyorum onu takınca normal çalışıyor bi bakarsan belki oradadır sorunun

malatyalı hocam tavsiye için teşekkur ederim tarifettiğiniz şekilde denedim 12 volt tam bir aküyla fakat sonuç hala aynı  ayarlanıyor diyor ekrandakioklar sağa dogru doluyor ve cihaz bekelemeye başlıyo başka tavsiyesi olan varmı arkadaşlar

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1304 : 29 Haziran 2012, 21:36:38 »
karadağ hocam sizin bi tavsiyeniz varmı acaba 7805 ve ırf740 daki bu ısınmanın  ve ayarlanıyor yazıp baklamanin sebebi ne olabilir acaba  saygılar

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1305 : 29 Haziran 2012, 23:00:26 »
birde ustalar akü gerilimi 12,40 volt tl82 nin 5nolu baca gındaki gerilim 5,80in üstüne çıkmıyor ik denemem de 6,22 ye çıkmıştı şu an çıkmıyor  vamıdır bi tahmini olan saygılar

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1306 : 29 Haziran 2012, 23:18:18 »
bu arada özür dilerim devremde tl081 var

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1307 : 30 Haziran 2012, 01:19:55 »
karadag ustam çok teşekkür ediyorum cihazım elime ulaştı ve cihazımı topladım evde ve terasta yaptıgım denemeler de gayet iyi çalışıyor başlık ayarı gerçekten önemli ayrımı tam ayarlıyamadım ama arazi testinde ayar yapmaya çalışıcam sormak istedigim bir husus var terasta yaptıgım denemede cihaz kendini eşik 70 ayarlıyo ve ceptelefonunu 50 cm algılıyor fakat güç frekns ve kazanç olması gerekjen degerler ne olmalı  ve elektrik hatlarının kuvettli oldugu yerlerde bitiş örneklemesi düşürmek gerekir diye yazmıştınız başlangıç örneklemesinde bir ayar gerekiyormu ve en kuvetli performns için yani başlıgın derine etki etmesi için güç-frekans-kazanç manuel ayar yapılması gerekir mi yoksa cihaz kendi yaptıgı ayar en iyi ayarmıdır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1308 : 01 Temmuz 2012, 00:32:10 »
Merhaba Arkadaşlar,

Az önce walkmen den gelen bobinleri test ettim. Güzel bir video çektim. Saat geç olduğu için düzenleyip foruma ekleyemedim. İnşallah yarına ekleyeceğim. Bana gelen sorulara da yarın cevap vereceğim. Bu akşamlık geç oldu paydos edeyim. :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1309 : 01 Temmuz 2012, 02:52:04 »
Netice ne olduğu konusunda açıkcası çok meraklandım karadağ hocam.Bakalım hayırlısı

Çevrimdışı ayocan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1310 : 01 Temmuz 2012, 09:36:02 »
sa arkadaşlar,
benim dp3 ün en beğendiğim tarafı sesli ayrım modundaki rakamlar  dikkat ediniz makina en derin noktadan ayrıma başlıyor ilk belirti rakamlarla oluyor  ,hele hele otomotik olarak makinanın ki bu bobin kalitesine ve yapısına  göre değişiyor ,ayarladığı ilk örnekleme 32 ve daha düşük olursa  çok çok daha iyi sonuçlar veriyor.Karadağ ustaya buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunarım. Smd yi sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla.
^^^^Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez^^^^
Hz.Mevlana

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1311 : 01 Temmuz 2012, 13:10:51 »
Protek hocam bende 1mm telden merkezi 10cm dış çapı 45cm olacak şekilde bir sarım yaptım.Fakat 45cm lik çaptaki ohm değerim 1,3ohm.Bu değer çok küçük bir değer. Ne yapmamı önerirsiniz.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1312 : 01 Temmuz 2012, 13:12:28 »
Resim eklemeyi unutmuşum

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1313 : 01 Temmuz 2012, 13:39:54 »
off berk usta çok güzel sarmışsınız başlığı, denemelerinizin sonucunu merak ediyorum, sararken epey eziyetli olmuştur sanırım.
direnç değeri küçük geldi ise dert etmeyin. başlığa seri 1R/5 watt taş direnç girerseniz 2,5R olur ki mosfet buna dayanır yanmaz. yalnız gireceğiniz direnç +12v kısmına olmalı, diğer uc olan mosfetin gatesine girerseniz hatalı olur çekimi  zayıflatırsınız
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1314 : 01 Temmuz 2012, 16:11:50 »
Pro hocam ohm değerini 2,0 ohm değerine getirme adına bobin çapını 56cm tuttum.Bobin bu çapta hayli ağır oldu.Bu ohm değerinde birkaç deneme yapayım verim iyise bobin çapını 45cm düşürüp sizin önerdiğiniz gibi direnç değerleriyle denemelere devam ederim.Selam ve saygılar

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1315 : 01 Temmuz 2012, 17:46:33 »
Arkadaşlar salyangoz bobini sarmadan önce cihaza ayrım yaptıramıyordum. Şuan gayette güzel ayrım yapıyor.40 cm'de 1 tl'ye tıklama yapıyor.Bobini öcelikle 55/56 cm 2 ohm olarak sardım.Fakat bobinin dış sarmalında kalan bölgesinde 1tl'yi gezdirdiğimde tık bile yoktu.Bobini 45cm düşürdüm ve cihaz ayrımdada normaldede kararlı çalışmaya başladı.Salyangoz bobin üzerin üzerinde farkettiğim konu; olay bobin merkezine doğru kopuyor :) Merkez boşluk çapını ben 10 cm olarak ayarladım. Bu değeri bıraz daha dışarı kaçarsaz verimi artırmayı acaba başarabilirmiyiz.Bu durumda varsın başlık çapında büyüme olsun verim artıkdan sonra gerisi hikaye :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1316 : 01 Temmuz 2012, 18:23:17 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese yazdıkları için teker teker teşekkür ederim. Yazdıklarınıza layık bişeyler yapmaya çalışıyorum. Beğenmeniz çalışma azmi  veriyor. Tüm servislik ve bayilik isteyenlere bölgelerinde yetki verilmiştir :)

Sabahtan beri dükkan bir türlü müsait olmadı maşallah gelen gidenimiz bol oluyor bu nedenle bir türlü videoları ekleyemedim. Bir ara boşalır gibi oldu youtube ye yüklenmesini başlattım. Sonrasında şimdi müsait olabildim.

Pil konusunda teslacoilin linkini verdiği piller hakkında bir kullanmışlığım olmadı. Açıkcası ürün kataloğunu da incelemediğim için olup olmayacağını tam bilmiyorum. Tecrübesi olanlar varsa bilgi verirse sevinirim. Öte yandan thunderbolt un linkini verdiği lipo piller ilgimi çekmeye başladı fakat dedektörün çalışma gerilimin de düşürmeyi pek istemiyorum. Bir yandan da harici akü kullansak mı diye düşünüyorum. ..:(

myhid tl081 den sonra sorunun düzeldi mi?

dedektör16 ben teşekkür ederim. Eşik 70 cm civarı normal. Stabiliteyi artırmak isterseniz 74-75 gibi yapabilirsiniz. Cep telefonu olarak değilde 1 tl olarak yazarsanız daha net anlaşılır. 1 tl yi en kötü ihtimalle 30 cm den algılaması lazım. Güç, frekans, kazanç gibi değerler sizin dedektörden en yüksek verim aldığınız noktada kalması lazım. Mesela ben gücü 60-70 arası frekansı standart noktada kazancı da standart noktada kullanıyorum. Tüm testlerimi bu şekilde yapıyorum. Kazancı 1-2 kademe arttırmak mesafede artışa neden olacaktır ama ben bu halinden memnun olduğumdan hiç değiştirmiyorum.

ayocan, ben teşekkür ederim. elimden geldiğince güzel şeyler yapmaya çalışıyorum. Hali hazırda bir türlü zaman bulup bitiremediğim yeni versiyonda açılışı çok daha hızlı yapmayı ve örnekleme hızınınn ayarlanabilir olmasını sağlamayı düşünüyorum. Bu iki parametreden sonra sanırım daha çok beğeneceksiniz.

BERK263, eline sağlık çok güzel bobin sarmışsın. Verimin iyi olması çok güzel. İşin böyşle olması PCB bobine geçiş yapsak mı diye düşündürüyor insanı.

Arkadaşlar gelelim asıl konumuza, öncelikle walkmene bobinler için tekrar teşekkür ederim. Testlerimin sonuçlarını videoda yazdım. Hayırlı seyirler.

Delta Pulse 3 Bobin Test Videosu

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2012, 19:13:51 Gönderen: Karadağ »

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1317 : 01 Temmuz 2012, 18:45:05 »
Videonun sonunda b,raz fazlalık bırakmışım ama oda nazar boncuğu olsun

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1318 : 01 Temmuz 2012, 21:02:50 »
eline sağlık ustam

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1319 : 01 Temmuz 2012, 21:23:39 »
@berk263
benim dikkatimi şu çekti, kullandığın bobinin kesiti kalın, sanırım siz çok damarlı ve 0.50mm den kalın tel kullandınız o yüzden direnç değeri küçük çıktı eğer saracağın teli biraz ince tutabilirsen istediğin verimi alırsın, önemli olan hiç bir direnc vs kullanmadan 3R 500mH değerlerini yakalayabilmek önemli...
@karadağ ustam
ukelalık olmasın, akü için şunu yapabiliriz. LM2576T ile çıkışı 12v 3A lık bir kaynak ile dedektörü besleyebiliriz. bu dc-dc nin girişide ister 6v ister 40v ne olursa olsun farketmez, bize lazım olan devrenin stabil bir besleme kaynağıdır. açıkcası son devremde ben bu besleme tipini tercih ettim, zira kimse yanlış anlamasın, çok farklı kullanıcılar önüne gelen besleme kaynaklarını kullanıyorlar bunu aşmak için bu tip bir besleme şart olduğuna inanıyorum. zira ayrım gibi hassas bir sinyal işleme konusunda beslemenin stabilitesi önem arzediyor...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"