Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467780 defa)

0 Üye ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3700 : 24 Mart 2013, 18:02:24 »
s.a arkadaslar
bosluk testi videosu yayınlıyorum.belediyenin sokak arasında kanalızasyon calısması yaptığı yerde buyuk boruların ustunde  deneme yaptık.sonuc basarılı gecti.
NOT:videonun ses olayını kapatmayı basaramadım.bilgisayarınızın hoporlorunu kısabilirsiniz.

http://youtu.be/4bX87wgAkj4

Merhaba,

Class dedektörün hayırlı uğurlu olsun. Temiz arazide daha başarılı sonuçlar alınması çok olası bir durum. Önemli olan bobini yete paralel tutmak.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3701 : 24 Mart 2013, 18:06:53 »
Allah senden razı olsun karadag usta.senin eserindir.baslık konusunu aynen usta katılıyorum.
Allah dert keder vermesin size
saygılarımla

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3702 : 24 Mart 2013, 18:26:20 »
sitede olan arkadaslar benım cıhazdakı sorunu anlatmak icin resım eklemek istiyorum ama ekleyemedım yardımcı olursanız

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3703 : 24 Mart 2013, 18:32:27 »
BOBIN TAKILI DEGILKEN S ŞEKLİNDEOSC CİZGİSİ CIKIYOR AYRICA FREKANS OLCMUMU 50HZ NE OLDU ANLAYAMADIM FRKANS TEKRAR 180HZ NASIL YAPACAĞIM RESIMDE EKLEYECEM AMA NASIL

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3704 : 24 Mart 2013, 18:48:34 »

I should be measure d3 pin1 voltage with all ics and pic +coil installing or  only ICs installing with coil according to below picture ?

all ic installed.

I get 3 image of the pin1 d3 voltage  arkadas

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3705 : 24 Mart 2013, 19:06:55 »
what is the voltage of your battery? if voltage 12, you should check your r78 and r83. These resistors must be equal.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3706 : 24 Mart 2013, 19:16:08 »
Arkadaşlar bugün tesla ustamızın tavsiye ettiği L bobini sarmaya başaldım öğle 12de başladım.Akşam 5:30 ara verdim.Daha bitmedi ince işi kaldı.1Nya kablodan 130-70 kalıba 9 yatay ve 9 dikey olarak sardım.Çıkan omaj 1.8 ohm.Endüktans değeri ise 1.017mH çıktı.2R2 5 waatlık dirençler kullanmayı düşünüyorum.Hepinize hayırlı günler.Yapışkan bir yüzey olmadığı için çok zor oldu.

Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3707 : 24 Mart 2013, 19:20:57 »
what is the voltage of your battery? if voltage 12, you should check your r78 and r83. These resistors must be equal.

yes . my battery is 12 volt 1.2A.

two of the this resistors are 100k.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3708 : 24 Mart 2013, 21:15:17 »
frekans ölçümü yaparken bobin takılmayacak mı ? montaj klavuzunda dikkat ettiğim kadarıyla takılı değil frekans ölçerken . SAYGILAR...
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3709 : 25 Mart 2013, 02:50:01 »
TEŞEKKÜRLER  DALGIÇ35  , son olarak frekanslarıda bi ölçelim hayırlısıyla toparlıcam :)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3710 : 25 Mart 2013, 08:51:53 »
iyi calısmalar arkadaşlar ben yazılarin tamamini okuyamadim firsatim pek olmuyo bir kac sorum olcakti oncrlikle rx direncinin degeri nedir sunu belirtmek istiyorum elektronikte yeni sayilirim 2. si glcd nin isiste hangisini kullanabiliriz ve normalde ne almam lazim bir digeri sotthky diyotun degeri nedir ne almaliyim islemci 18f452 mi olcak yoksa 18f4520 mi olcak simdi baski devresini cikardim serigfafi ile bastigim icin mukemmel cikti acil cevap bekliyorum kolay gelsin herkese

Çevrimdışı cemalettin_h

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3711 : 25 Mart 2013, 13:40:55 »
iyi calısmalar arkadaşlar ben yazılarin tamamini okuyamadim firsatim pek olmuyo bir kac sorum olcakti oncrlikle rx direncinin degeri nedir sunu belirtmek istiyorum elektronikte yeni sayilirim 2. si glcd nin isiste hangisini kullanabiliriz ve normalde ne almam lazim bir digeri sotthky diyotun degeri nedir ne almaliyim islemci 18f452 mi olcak yoksa 18f4520 mi olcak simdi baski devresini cikardim serigfafi ile bastigim icin mukemmel cikti acil cevap bekliyorum kolay gelsin herkese

1 - RX Dirençlerinin değerleri kullandığın GLCD'ye göre değişir,
        Winstar 12864B için         Winstar 12864A için
         R37 => 2,2K                      R37 => 560R
         R40 => 6,8K                      R40 => 8,2K
2 - İsis'te GLCD olarak LM3228 kullanabilirsin zaten üzerinde bacak isimleri yazıyor devrenin açık şemasına göre uygun yerlere bağlayabilirsin
3 - GLCD Olarak Winstar 12864B kullan aynı modelin 12864A ve 12864C si de mevcut ama sen 12864B kullan. Nedeni devreye direk düz bir şekilde bağlanması eğer bulamasan 12864A,12864C kullanırsın devreye de bağlarken datasheet ten bacak bağlantılarına bakarak doğru bir şekilde bağlamalısın
4 - Schottky Diyot olarak BYW-29 Kullan bulamassan diyotun olduğu yeri bir tel ile kısa devre ettir
5 - PIC 18F452 kullan

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3712 : 25 Mart 2013, 14:25:39 »
s.a arkadaşlar karadağ ustam full yazılımı nasıl temin edebiliriz bu yazılımın demo olduğunu bilmiyordum okadar emek verdim cihazı yaptım birde baktımki yazılım demoymuş sizden ricam full tr yazılım nasıl temin edeceksek bilgi verirmisiniz şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3713 : 25 Mart 2013, 15:21:19 »
cemalettin hocam bi bu baglanti hakkinda bilgi verebilirmisiniz yani yedek aku baglamadan devre calismaz gibi gorunuyo ya da yedek akuyu nasil baglicaz 3 pin var biri + digeri - diger pin ne olcak cozemedim bi turlu

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3714 : 25 Mart 2013, 16:15:48 »
dalgic hocam tesekkurler bu aksam devreyi tamamlamayi dusunuyodum fakat hala eksik malzemem var

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3715 : 25 Mart 2013, 18:34:18 »
herkese selam ederek başlayım
ustalarım şimdi size bi fikir söylesem ama eminim düşünmüşsünüzdür
şimdi araçlarda boya ölçen bi cihaz var bilirsiniz boyanın üstünden alttaki metalin kalınlığını ölçüyor
bu sistemi geliştirip dp3ümüze adapte etsek metal ile başlık arasındaki mesafeyi bize söylese nasıl olur
vallah karadağ ustamın aklına bi yatarsa bu iş olur gibi ama işin içeriğini bilmem sadece benim aklıma geleni söyledim
herkese tekrar selam ederim

Çevrimdışı oongit

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3716 : 25 Mart 2013, 19:34:47 »
herkese selam ederek başlayım
ustalarım şimdi size bi fikir söylesem ama eminim düşünmüşsünüzdür
şimdi araçlarda boya ölçen bi cihaz var bilirsiniz boyanın üstünden alttaki metalin kalınlığını ölçüyor

Hatam varsa düzeltin lütfen... O cihaz boyanın altındaki metalin kalınlığını değil, metalin üzerindeki boyanın mikron cinsinden kalınlığını ölçmektedir.
Saygılarımla...

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3717 : 25 Mart 2013, 23:06:00 »
ustalarım artık sabrım taşıyo ne yaptıysam cihazı çalıştırmayı metal algılatmayı başaramadım. Cihazı bobin olmadan çalıştırdığımda gayet normal çalışıyor. Cihaz bobinsiz açılışta ayarlanıyor kısmını 3-5 saniye içinde geçiyor ve Eşik 73 ile açılıyor. Menülere girip tüm ayarları yapabiliyorum. Ancak bobini takıp açtığımda resimlerde göründüğü gibi ayarlanıyoru geçemiyor. Tüm forum sayfalarını okudum.tr1 ile  tl082 den 1.4-1.5v  ayarını yaptım. 4066 ları değiştirdim. 2n7000 ve 2907 fetlerini değiştirdim, lehimlerken de ustaların dediği gibi bacaklarını kısa devre ettim. Ama sonuç hep aynı değişen bir şey olmadı. Cihaz bobin ile çalıştığında bir süre sonra resimlerde göründüğü gibi sinyal barı tüm ekranı kaplıyor. Osc ekranı normal gibi gözüküyor ama metal algılaması yok. dahası cihaz sürekli ikaz veriyor. Akü 12 v 9 a şu anki çıkış 12,24v. denememi bahçede metalsiz ortamda yapıyorum. Yardım edecek usta aranıyor. Acil yardım lütfen.......

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3718 : 25 Mart 2013, 23:07:31 »
bide pcb üzerine fet eklentisi yaptım 2n7000 inin yönü doğrumu acaba

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3719 : 25 Mart 2013, 23:27:00 »
şunu da ekleyeyim başlıkta her.gi bir problem yok tesla ustadan temin ettim.