Gönderen Konu: Oto alarm sürekli ötüyor  (Okunma sayısı 7361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Oto alarm sürekli ötüyor
« : 17 Mayıs 2020, 14:39:06 »
Arkadaşlar mkf marka oto alarmı çoktandır alarm devresi çalışmıyordu kapıları kilitleme ve açma kısmıda kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu bugünlerde can sıkıntısından biraz araştırdım geçtim başına kontağı birinci kademede açtım alarm kutusundaki iptal swice ve kumandasındaki açma tuşuna sürekli bastım ilk etapda siren bir defa öttü ve sustu kontagi kapatip kumandayı denedim hic tepki vermedi sonra aynı işlemi bidaha yatım bu defa siren sürekli ötüyor ve dörtlüler sürekli yanıyor kumanda yine hiçbir etki yapmıyor. Sonunda alarm kutusunu söktüm ve evde + ve - girişe 12v verdim rölenin biri sürekli aç kapa yapıyor 15 saniye sonra başka bir röleden ses geliyor bir defa aç kapa yapip duruyor diger röle aynen devam ediyor. Bunun tuş ya da swich kombinasyinu var mıdır. Ya da diğer seçenek yenisini almak

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
Ynt: Oto alarm sürekli ötüyor
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2020, 23:19:32 »
ustam selamunaleyküm. zamanında ben de baya bi uğraşmıştım,  düğmelerden hangisi tam emin değilim ama sürekli basınca frekansı sıfırlanıyordu, ayrıca yine aklıma gelmişken pili zayıfladığı zaman da yapıyor, oto elektrikçiler kumandanın frekansını ölçüp gerekirse kumandayı kopyalıyorlar, alarmlı merkezi kilit biraz uğraştırıyor, ama işi bilen bi oto elektrikçi işi çözer diye düşünüyorum,
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...