Gönderen Konu: elektrikle elektrik üretme  (Okunma sayısı 42356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
elektrikle elektrik üretme
« : 13 Eylül 2008, 01:33:07 »
bu  ne  acaba  fazla  fatura  gelenler  iyi  bir  güç  dinamosu  ve  normal  dinamo  alın  normal  dinamo  güç  dinamosunu  çevirecek  ve  aldıgınızdan  fazla  üretim olacak  yasak   degilse  mukemmel  bir  fikir
DADAŞ

Çevrimdışı tmsh

• Onbaşı
Ynt: elektrikle elektrik üretme
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2008, 23:00:12 »
o fikirle bir zamanlar oldukca yogun olarak ugrasmıstım saolsun bölüm şefimizinde gazmalamasıyla gercekten inanmıstım ama biraz mantıklı düşününce imkansız olduguna karar verdim. neden diyecek olursan hiç bir enerji dönüşümü %100 olarak gercekleşmez ki biz %100den fazlasını istiyoruzki o fazlası bizim istediğimiz enerji olsun.
ama yapılsa gercekten cok güzel olur sınırsız enerji kaynagı dedikleri sey yapılmıs olur. bu eger gercekten yapılacaksa bizim ülkemizde yapılması daha güzel olur

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2008, 23:09:16 »
Boşu boşuna konu açıp durma.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2008, 00:46:03 »
remzi  rahatsızmı  odun?.........
DADAŞ

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2008, 08:50:03 »
Yav arkadaş sen bana göstersene verimi yüzde yüzü geçen dinamo.
Varmı dünya üzerinde?

Çevrimdışı tmsh

• Onbaşı
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2008, 18:56:19 »
remzi öyle deme benim bi hocam bu konuyla kafayı bozmustu sadece beni değil bütün sınıfı gazlamıstı hepimiz sonsuz enerji kaynagıyla yatıp sonsuz enerji kaynagıyla kalkar olmustuk

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2008, 19:08:13 »
bak  dostum  bu  anlattıgım  eskiden  yasaktı.devletten aldıgın  elektrigi  bir  220  seri  dinamo  çalıştıracan  ve  bu  dinamoya  bir  güç  dinamosu  yani  altarnatör  takacan.taktıgın  altarnatör  220 dinamodan  az  elektrik  verirse  sizin  dediginiz  olur  ama  fazla  verirse  verim  olur.
DADAŞ

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2008, 19:22:05 »
Sen bu dediğine inanıyormusun?

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2008, 19:25:24 »
inanıyorum   otbüslerde  televizyon  vb  gibi  aletler  kullanılıyor.acaba  bunlar  verim  deyilmi.burda  yapılan  aküden  alınan  elektrigi   güç  kaynagna  ondada  aletlere  gitmiyormu.yoksa  yolda  akümü  bitiyor  benim  dedigim  mantık  buna  benzer.
DADAŞ

Çevrimdışı tmsh

• Onbaşı
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2008, 19:28:44 »
otobüs havaylamı calısıyor senin ordaki kazandıgın elektrik mazotun motorda olusturdugu hareket enerjisinin sarj dinamosuyla aküye depolanmasıyla olusuyor en basitiyle. yani emir sen millete laf yetiştirecem diye düşünmüyorsun sadece konusuyorsun

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2008, 19:32:05 »
ben mantık  o  diyorum
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2008, 19:40:03 »
bak  deminde  anlattım.bu tamamen  bedava  elektrik.ama  sınırlı  bunu  sınırsızda  yaparsın.sınırlı  dedigim  belli bir  gücü  var  yani  burda  kullandıgın yanlızca  televizyon  recever vb  bide  eko  lambalar.hareketi  rüzgardan  alacam.ve  altarnatör  dönecek  üretecek.bu  bukadar  açık.şimdi  digeri  diyelimki  1  beygir  bir  dinamomuz  var.birde  3kava   bir  antarnatör.şebekeden  aldıgımızı  bir  beygire  takıyoz.onuda  bir  kayış  vası tası ile  altarnatör  güç  dinamosuna.tabi  burda kasnak  ebatları  çok  önemli.olay  bukadar  basit.şebekeden  aldıgımız  dinamo  burda  1  tüketir.ama  bizim ürettigimiz  3  olur.şimdi  burda  tasarruf  yokmu  diyorsun.ben  başka  bişe  demiyorum  bu konu  burda  kapanır.ya  ben de  sıkıntı  var  yada  siz  2  kişide  .ikinizde  akıllı çocuklarsınız  demekki  2  ye  bir  ben  kaybettim  galilo gibi.
DADAŞ

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2008, 20:02:10 »
  emir dediğin olmaz  enerjinin korumu kanunu  anlıyacagın sekilde izah edersem. verecegin güç  mekanik enerji  1 kw. ise  dinamodan alacagın enerji bakır kayıpları fuko kayıpları yani manyetik alan kayıpları bunların en iyi halinde  verimin yüzde 99 gecmez.alacagın güc 990 w. bu sefer 990 w motoru calıştır verimi yüzde 99 olsun yine
alacagın mekanik kuvvet 980 w vs vs bu bu sekilde güc düşerek devam eder.devir sayısı güce etki eden faktor degildir.güc esittir  akım carpı gerilim carpı  cos fi dir. umarım  neden olmıyacagını anlamışındır.

Çevrimdışı tmsh

• Onbaşı
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2008, 20:05:15 »
sen bu işin okulunu okudunmu okuduysan elektroteknik diye bir ders vardı ordaki derslerden birinde enerji yoktan var edilemez var olan enerji yok edilemez die bi kural vardı. orda anlatılmak istenen bu konuydu sen simdi diyeceksinki anlattıklarım yalnısmı anlattıkların sadece teori aslında teoride değil senin dediğin gibi olsaydı coktan bulunmustu sınırsız enerji kaynagı. neden diyecek olursan o sekilde o dinamoyu döndüremezsin. inanmazsan dene diyeceğim sen yine baslayacaksın yok efendim malzemem yok imkanlarım kısıtlı diye. yani sırf seni susturmak için alıp yollayacagım malzemeleri dene diyeceğim ama ne idüğü belirsiz bi motorla 2 buzdolabı servisliği olana yakısmayacak. ha bu arada hangi markaların servisisin slede o markalarla arama biraz mesafe koyayım senin gibi birilerine servislik veren markaların servisliğinden hiç bi hayır beklemem

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2008, 20:41:50 »
  tmsf  arkadasımızın bilmemesi yüzünden kırıcı olmayalım  her kes ekmeginin pesinde lütfen.bilenlerde bilenlerin anlıyacagı tarzda cevap verirse oda ögrenir sorun kalmaz  biraz sabır arkadaslar amator ruha saygılı olalım .

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2008, 00:46:10 »
  emir dediğin olmaz  enerjinin korumu kanunu  anlıyacagın sekilde izah edersem. verecegin güç  mekanik enerji  1 kw. ise  dinamodan alacagın enerji bakır kayıpları fuko kayıpları yani manyetik alan kayıpları bunların en iyi halinde  verimin yüzde 99 gecmez.alacagın güc 990 w. bu sefer 990 w motoru calıştır verimi yüzde 99 olsun yine
alacagın mekanik kuvvet 980 w vs vs bu bu sekilde güc düşerek devam eder.devir sayısı güce etki eden faktor degildir.güc esittir  akım carpı gerilim carpı  cos fi dir. umarım  neden olmıyacagını anlamışındır.

hocam ordada  anlattım  araya  kasnak  veya  şsnzıman koyarsan  olur.bu bir  hesap  meselesi  neden  olmasın  anlayamadım  ben  yoktan  elektrik  üretmiyorum.dediginiz  gibi  ısınmada  kayıp olur  yükde  daha  çok kayıp  olur  ama  arada  yardımcı  elemanlar  var  sanırım  ben orda  kasnakların önemini  yazmıştım.yani  iyibir  hesap  kitapla  olur  diye  düşünüyorum.çokta  önemli  degil  diyelimki yanıldım  hiç  projesine  yüzde  yüz  bakıpta  sonradan olmadıgı  hiç olmadımı.gereksiz  saldırılara  karşıyım  sanki  bu  proje  onlarınmış ellerinden  almışım  gibi  arkadaşlar  saldırdı.
DADAŞ

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2008, 01:59:31 »
Enerjinin korunumu yasası gereği enerjiyi yoktan var edemezsiniz yani koşullar ne olursa olsun 1 joule enerjiden keinlikle 1.000001 joule enerji bile üretemezsiniz. Yani buradaki 0.000001 joule enerji bile netür aygıtlar kullanırsanız kullanın fazladan ortaya çıkmaz. Bunun tersini kanıtlayan direkt nobel ödülü alır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2008, 02:02:46 »
KARADAG  USTAM  BENİM  BU  TEORİ  SUYAMI  DÜŞTÜ DİYORSUNUZ
DADAŞ

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2008, 02:12:41 »
Matematiksel olarak yada deneysel olarak kanıtlayıncaya kadar şuanki bilim bunun imkansız olduğunu söylüyor. Yoksa ben suya düştü diyemem.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2008, 02:13:02 »
BİZAMANLAR  GÜÇ KAYNAKLARI İLE  DENEMELER  YAPTIM.BİLDİGİNİZ  GİBİ İÇİNDE  KÜÇÜK  12  VOLT AKÜ  VAR.BUNU  FAZLA  KULANAMIYORUZ  BELLİ  ZAMAN  SONRA BİTER.BU  12  Yİ  220  YAPIYORUZ.ARAYA  DEVRELER  KOYARAK  OLUYOR.ŞİMDİ  BENİM  ANLAMADIGIM  BENİM DEDİGİM  NİYE  OLMASIN.YANLIŞ  ANLAMAYIN  BİR  SORU  NİTELİGİNDE  SORUYORUM.BİLDİGİNİZ  GİBİ MOTORSİKLETLERDE  ŞARJ  DİNAMASU  VAR.BİZ  BURDAN  ALDIGIMIZI  DİREK  GÜÇ KAYNAGINDAKİ  AKÜYE  VERSEK  ACABA  KÜÇÜK  BİR  JENERATÖR  YAPMIŞ  OLURMUYUZ.TABİ  SINIRLI  KULLANIMDA  ÖRNEK  EKONOMİK  LAMBA  VEYA  TELEVİZYON  GİBİ.BURDA  MOTORUN  ALTARNATÖRÜNE  ZARAR  VERİR MİYİZ EGER  ZARAR  VERMEZSE MİNİ  JENARATÖR  OLURMU.
DADAŞ