Gönderen Konu: Dedektörde ac gerilim kullanmak  (Okunma sayısı 2139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 5dmertcan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Dedektörde ac gerilim kullanmak
« : 21 Şubat 2018, 11:20:50 »
Merhaba sayın forum üyeleri sizlere bir sorum olacak

akülerden veya pillerden aldığımız gerilimi devreden geçirip bobine gönderiyoruz elektromanyetik alan oluşuyor

peki bunun yerine daha yüksek bir ac gerilim göndersek performansta yüksek bir artış gözlenmez mi bunu hiç deneyen oldumu

burda da EMK açığa çıkıyor 120 v 50 v kapasitesine göre kullanamzmıyız

mantığı anlamak için soruyorum dalga frekans ışınlar üzerinde yoğunlaştım araştırma yapıyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Dedektörde ac gerilim kullanmak
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2018, 21:32:13 »
Senin dusundugun sistemin bi bencerini manyometre sensorunu sopanin icine montajliyarak sinyal okuma parcalarla guclwndirdim isin zoruna geldim   dusuk 15 v de 450 yuksek sinyal aliyorum   normalde 16 sinyal 450 nerden sinyal aliyor baya yorucu is manyometre olarak is tamam algilamada dedoktorden iyi sayilir 450 0lan sinyali 100 zunu gelen gwreksiz voltaja ayir 350 gelen sinyal neyinnesi cevredeki manyetigi algiliyor heralde isin sonu zor olacak gibi dedoktordedw ayni karmasik sinyal kalabakligi senimdedigin zor.

Çevrimdışı umitedi

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Dedektörde ac gerilim kullanmak
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2018, 00:13:10 »
Mesele güç verirken alıcı bölümünün hassas olması. Voltaj gücü artırır doğru . Mantık çok doğru. Atladığın şey herkesin inandığı düşük frekans toprağa işler mantığı. Cümle tam olarak doğru değil  Yöntem doğru. Düşük frekans neden cazip tir bunu hiç düşündün mü?