Gönderen Konu: işaretçiler  (Okunma sayısı 19157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zek1907

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: işaretçiler
« Yanıtla #40 : 24 Eylül 2016, 13:47:24 »
Konu nerden nereye gitti ben kendi şahsıma cubaklara inanmam bir yerlere dönüyor ona eminim ama bi bok bulamıyor şiş cilikte yaptım yumuşak topraklarda kapak taşı yatay olan mezarları bulmada bire bir ama o tür mezarlarda boş.şişlede kaya mezarları acamassinki kendi düşüncem yanılıyordaa olabilir im boşluk ta GPR derim hepinize saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #41 : 24 Eylül 2016, 13:59:19 »
Konu nerden nereye gitti ben kendi şahsıma cubaklara inanmam bir yerlere dönüyor ona eminim ama bi bok bulamıyor şiş cilikte yaptım yumuşak topraklarda kapak taşı yatay olan mezarları bulmada bire bir ama o tür mezarlarda boş.şişlede kaya mezarları acamassinki kendi düşüncem yanılıyordaa olabilir im boşluk ta GPR derim hepinize saygılar

Kayada GPR iş görüyor. Ama toprak olunca GPR malesef verimsiz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #42 : 24 Eylül 2016, 14:41:26 »
Ben yeraltı görüntüle me cihazlarının hiç birine inanmıyorum

Ahada mami sana hodri meydan. Bi 4m'ye  koca harflerle 1m boyunda dikey konumda olacak şekilde M     A     M   İ  ismini sana diyeceğim şekilde yaz. İstersen bi 6 ay beklerim dersen 6m derinliğe bu test parkurunu uğlula. Boru çapları 1" boyları 1m olacak.Bu test parkurunda bu ismi sana söyleyeceğim şekilde konumlandıracaksın. Böyle ciddi bir olaya girmek istersen hesabıma 100 bin tl bir üçret yatıracaksın (normalde 65 bin tl satış fiyatım) ben gelip 8 kanal örnekleme alan, en dar örnekleme aralığı 1m en geniş örnekleme aralığı 2,5m olan bir cihaz tasarlayıp bu test alanına gelecem. Eğer o alanda ben senin ismini ekrana düşüremezsem hem paranı iade edecem hem ister o demirleri çıkar bana zımba yap aha bukadarda kendi adıma ağır konuşuyorum.
Şimdiden söyliyim butün bu inançsızlıkların güvensizlerin bir anda söner .Benim yurdum belli mekanım belli hesabıma döneceğin parayada bişey olmaz.Başka platformlarda bana bu konuda baya atarlanan insanlar olmuştu ,onlara dedimki size özel şu yazıyıyı yazacam  ,  K   A   P   A   K    O  L  S  U  N  .Fakat gariplerin ömürleri yetmeyince bende o derinliklere başka bir isim yazıp işimi taçlandırdım.
Diline sağlik ustam.
Maksat üzüm yemek değil,bağcîyi dövmek...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı zek1907

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #43 : 24 Eylül 2016, 22:51:36 »
Zek1907 mamminin dediği gibi küçük oyma istikametine doğru gözlemle aynı kayanın altıda olabilir, veya küçükoyma istikametinde bir yerde olabilir ama metre hesabı falan olmaz metreyi unut. Elinde bir cihazın yok ise; doğayı gözlemle, çukarlaşmış bir toprak giriş kısmını ele verebilir. Bitki örtüsü taş mezar var ise daha seyrek kısa ve çabuk sararır. Veya taş mezar üstü su tutuyorsa tam tersi bitkiler daha büyükde olabilir yani farklı bir bitki örtüsü ve renkleride olabilir.
abi zaten küçük oyma istikametinde iki tane doğal olmayan mıcırlı 2 tepecik var ben bunların resmini karşısında n çekince olay daha da netlesecek micilari inceledi exseri mezarın içinde n boşalma gibi tabi farklı taslarda var ama hepsi portakal büyüklüğünde

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #44 : 24 Eylül 2016, 23:34:29 »
şuan kendi cihaz projemle uğraşıyorum.şuan sizin sanal aleminizle uğraşamam ....ama bigün gelir arazide görüşürüz...byyyy

Arazide alınan sonuçlar eğer sanal oluyorsa buna diyecek bir şey yok.Seni hedef alma adına burada yazıp çizmiyorum.Biri, şuna buna inanmıyorum ifadesini kullanıyorsa, bizde yanlış bir kararda olduğunu gösterme adına ortaya birşeyler koyuyoruz.Bu tip cihazları kullanan arkadaşların en büyük hatalarından bir tanesi doğru alanı bulamamasıdır.Doğru alan bulunsada, bu alandan alınan datanın yorumlanaması en büyük sorunlar arasında yer almaktadır.Hiç birimiz burnumuzdan kıl aldırmıyoruz.İlla bizden daha iyi bilen birilerinin olduğuna inanmak istemiyoruz.Olayları bizlerden daha iyi okuyan insanlar, karşısındaki insanlar kendilerini duymadıkları/anlamadıkları/anlamak istemedikleri için gün yüzüne çıkmıyorlar.Niye ortaya çıksınlar'ki,ben dahi bepimiz çok biliyoruz.Önünü göremeyen teknolojilerle boş boş uğraşmaktan vazgeçelim.Şunu bilelim, her zaman bizlerden çok daha iyisini yapan birileri mutlaka vardır.

Bu alan sanal bir alem,aşağıdaki data gerçek alemden alınan bir data.Karadağ ustam bu alanda senin adına yaptığım paylaşımlarda bir sıkıntı görürsen gönül rahatlığıyla silebilirsin.Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #45 : 25 Eylül 2016, 03:46:36 »
Konuyu biraz duzenledim.
Konu soru,cevap üzerine devam edebilir...
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 05:49:23 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı cepni84

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #46 : 25 Eylül 2016, 11:25:27 »
çalışma hakkında biraz daha bilgi verebilirmisiniz. O0

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #47 : 25 Eylül 2016, 12:02:02 »
Zek1907 GPR ler güzel cihazlar ama her ortamın cihazı değildir. Yerin iletkenliği arttığı zaman hiç bir işe yaramazlar. Normalde bilimsel çalışmalarda kullanılan özel ekipman cihazların derinliği 20-30 metre iken sulu, killi, çamurlu, yüksek mineralli yerlerde Derinlikleri 150 cm yi aşmaz. Manyetometrelerde en azından baktığın maddenin manyetikliğine göre ayrım bir derece sağlanır ama gprlerde yansıması aynı olan her şey benzer görünür.

Çevrimdışı zek1907

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #48 : 25 Eylül 2016, 17:57:15 »
Peki en iyi boşluk bulma yöntemi nedir

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #49 : 25 Eylül 2016, 18:05:54 »
Bu sizin ekonomik gucunuzle alakali birazda.
Daha once yazilmisti.
Manyomatre,gradyometre,rezistivite,gpr gibi cihazlarla calisma sartlari ve tecrubesi saglanarak rahatca tespit edilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : 25 Eylül 2016, 19:13:44 »
neden benim yazdıklarımı sildiniz ve beni engellediniz.ben sizin yazdıklarınıza.cevap yazamadım.engelleme sebebinizi anlamadım. böyle yapmaya devam ederseniz bu sitede kimse kalmaz.yaptığınız çok ayıp.......

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #51 : 25 Eylül 2016, 19:16:54 »
neden benim yazdıklarımı sildiniz ve beni engellediniz.ben sizin yazdıklarınıza.cevap yazamadım.engelleme sebebinizi anlamadım. böyle yapmaya devam ederseniz bu sitede kimse kalmaz.yaptığınız çok ayıp.......
(Zeki 1907 nin basligina zarar vermemek adina)
Engel yok mammi35 bir sureliğine konu kilitledi.Ben tartisma iceren iletileri sildim.Kendiminki de dahil.
Silinmesini isteginizde varsa burdan sileyim.Baska baslikta tartisalim.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 19:19:11 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı zek1907

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #52 : 25 Eylül 2016, 21:21:07 »
burada bana yardımcı olan arkadaşlarım hepinize çok teşekkür ederim yorumlarinizla beni aydinlattiniz en yakın zamanda kapağı açıp tecrübe adına burada paylaşacağım sakıncası yoksa saygılar sunuyorum

Çevrimdışı toker33

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #53 : 01 Kasım 2016, 21:18:22 »
YOROM NE ARKADAŞLAR

Çevrimdışı poliksi

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #54 : 01 Kasım 2016, 21:26:26 »
cihazın varsa kayanın dibini  ve etrafını çek derim  mezar çıkar birde oymaların boyutu buyuk ve duzensız  kayanın içinde koymus olabilirler  çok buyuk bir mezar mekleme  ana rahmindeki gibi gömülmüştür üsdat

Çevrimdışı toker33

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #55 : 01 Kasım 2016, 21:43:43 »
SUNAKLARUN OLDUGU TAŞIN ARKASI SUNAK BU TAŞIN ÜZERİNDE

Çevrimdışı toker33

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #56 : 01 Kasım 2016, 21:48:09 »
BUDA ÖNÜ KIRILAN YERDE SAĞ AYAK İŞARETI VARDI KIRMIŞLAR TAIN ARKASINA DOGRU PARMAK UÇU

Çevrimdışı toker33

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #57 : 01 Kasım 2016, 21:49:17 »
RESİMDE SOL ALT KÖŞEDE YAZILAR VAR

Çevrimdışı toker33

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #58 : 01 Kasım 2016, 21:51:09 »
HİLTİYLE KAYAYI YOKLAMIŞLAR İÇİNDE BOŞLUK VARMI DİYE