Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2112991 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #920 : 27 Ekim 2008, 09:43:49 »
devrenin hardwarei için evet;sadece bi kaç parça farklı ve xr 71de kullanılan elemanlar daha kaliteli fakat xr 71in frekansı yüksek olduğu için tepki süresi de daha kısa dolayısıyla deltada başlığı yavaş hareket ettirmek gerekiyor xr71e göre bence bunlar önemli etkenler. ;)

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #921 : 29 Ekim 2008, 11:29:39 »
delta: xr 71 in güncellemesinden başka birşey değil sadeca frekans farklılığı olan devresi birebir aynı tüm malzemeleriyle kopyası olan bir cihaz.deltayı zemin üzerinde xr 71 e göre daha yavaş gezdirmek gerekiyor cünki gidiş ve dönüş zamanını yane cihazın altta derinde kalmış metali yakalaması daha yavaş oluyor.Bu yüzden xr71 le uğraşmak bence daha akıllıca.Ayrıca iki cihaz arasında  değerlendirmek amacı ile verilen yıldızlara bakarsanız xr 71 daha fazla yıldıza sahip.yane demek oluyorki yüksek frekansta cihaz daha iyi arama yapıyor olabilir.Zaten cihazın orjinalini kullanma şansına sahip olmuş profesyonel kullanıcılar kendimde dahil olmak üzere xr 71 in çok kaliteli bir cihaz olduğu kanısında birleşmişlerdir.Bu cihazı amatörler çok iyi kullanamıyabilir bu problemi sık ve fazla antremanla aşabilirler.Herkese kolay gelsin

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #922 : 30 Ekim 2008, 02:58:18 »
alemdar arkadaşa katılıyorum.Delta ve sniffer her ikisinden de yaptım ve kullanıyorum.SNİFFER DELTAYA GÖRE ÇOK İYİ ÇÜNKÜ sinyal hızı deltadan çok fazla.Deltayla çok yavaş arayacaksın yoksa defineyi tespit edemezsin.Sniffer da bu sorun yok daha hızlı oldugundan metali deltaya göre çok hızlı algılıyor.Şuan arazide delta kullanmıyorum.Çünkü snifferr deltaya göre çok kullanışlı ve en önemlisi de hızlı oluşu.Arkadaşlar deltadaki bir kaç parça degişimiyle snifferı elde edemezsiniz.Snifferın bir çok entegre baglantıları farklı direnç degerleri farklı işte bu fark sinifferi farklı kılıyor.Delta üzerinden modifiye etmeyle siniffer elde edilmez.

Çevrimdışı elektro

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #923 : 30 Ekim 2008, 03:03:02 »
simon arkadaşım selam bu xr 71 olan cihazmı  dediğin

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #924 : 30 Ekim 2008, 09:56:19 »
simon46 arkadaşım senin kullandığın snifferın pcb sini rica etsem ayrı bi başlık altında yayınlar mısın?

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #925 : 30 Ekim 2008, 10:41:58 »
Delta ile xr71 arasında birkaç direnç değeri ile bir switch bağlantısı dışında hiçbir fark yoktur. xr71 de frekans daha yüksektir. güç tüketimini azaltmak için deltada gönerme frekansı düşürülmüştür.

Delta pcb si kullanılarak çok ufak bir tadilatla kolaylıkla xr71 elde edilebilir. Açık şemalarını incelerseniz bu durumu kolaylıkla görebilirsiniz.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2008, 10:42:56 Gönderen: Uykusuz »

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #926 : 30 Ekim 2008, 16:00:19 »

Açık şemayı incelediğinizde 4066 entegrelerin ayak numaraları farklı..özellikle 4066 entegresinin 3,4,5 numaralı ayakları birleştirilmiş.Deltada böyle bir şey yok.AÇık şemayı incelediğinizde çok fark göreceksiniz..Kolay gelsin.Saygılar

Çevrimdışı poyraz_14

• Er
Sorulara Cevap Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #927 : 30 Ekim 2008, 17:44:14 »
4 Ohmluk Direnç Normal mi _?? yoksa Waltlımı olacak
Bobini internet kablosundan verilmiş ama çapı kaç_???
Pic in programlama devresin nerden bula bilirim.
Devre ne kadar akım çekliyor  akü ile ne kadar süre çalışıyor.
Yardımcı olurmusun sevinirim acil

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #928 : 30 Ekim 2008, 18:38:32 »
Sayın simon46, O kapının o ayaklarının birbirlerine bağlanmasıyla o kapının hiç kullanılmaması aynı şey... İki devre arasında söylediğim yerlerden başka bir far yok. Lütfen forumda yanlış bilgi vermemeye özen gösterelim.

Sayın poyraz_14, ilk sorunuzu anlamadım. Diğer sorularınızın hepsinin cevabı forumda konuşuldu lütfen okumaya üşenmeyelim.

Saygılar.

Çevrimdışı kemall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #929 : 30 Ekim 2008, 23:11:28 »
Sayın simon46, O kapının o ayaklarının birbirlerine bağlanmasıyla o kapının hiç kullanılmaması aynı şey... İki devre arasında söylediğim yerlerden başka bir far yok. Lütfen forumda yanlış bilgi vermemeye özen gösterelim.

Sayın poyraz_14, ilk sorunuzu anlamadım. Diğer sorularınızın hepsinin cevabı forumda konuşuldu lütfen okumaya üşenmeyelim.

Saygılar.
4066lar değil sadece orada 4538lerde farklı bağlanmış vede farklı bağlantılarıda varr iyii takip etmek lazım 4538leri böyle bağlayıp frekansı ölçmek lazım snifferi yapmadığımdan diyorum buyüzden simon46 arkadaşımıza katılıyorum

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #930 : 31 Ekim 2008, 01:20:51 »
Her iki devrenin şeması teorik olarak incelenirse fazla bir fark görünmüyor olasılıgı var.Yalnız unutmayalım ki pratikte işler degişiyor.Delta pcb'yi xr-71'e dönüştürmek için yaptıgım modifiye işlemlerinde istenilen sonucu alamadım.Kısacası delta pcb üzerine xr-71'rin malzemeleri takmama ragmen xr-71'i elde edemedim. Ben bu söylediklerimi benim fikirlerim daha dogrudur diye söylemiyorum.Pratikteki aldıgım verilere göre konuşuyorum.Delta pcb'yi sniffer'a çevirmek için taktıgınız her parça verimi düşürüyor.Özellikle c3 kondangsatörünü xr-71 deki 22nf yaptıgınızda verim düşüyor..Bu söylediklerimi uygulayın bana hak vereceksiniz.Burda yanlış bilgilendirmek haddimize düşmez.Saglıklı bilgi paylaşımından yanayım.Teoriden çok pratikteki sonuçları veri olarak verirsek daha iyi sonuç alırız arkadaşlar.SAYGILAR..

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #931 : 31 Ekim 2008, 16:24:49 »
LF 357 yerine LF 356 taksam ne olur metal kılıf  olurmu problem yaşarmıyım biraz farklı çünkü
aynen olur
TA5DF

Çevrimdışı kemall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #932 : 31 Ekim 2008, 21:28:12 »
böyle birr arızaya şait oldunuzmu ?

devreyi monte ettim çalıştu kutuya koydum gene çalıştı ertesi günn denemeye çalıştım bazen çalışıyor bazen çalışmıyor entegrelerin diyotların transistörlerin hepsi sağlam bazen mosfet ısınıyor elimi değdiriyorum mosfete bazen düzeliyor amaa arıza olduğu belli kaçç gündür uğraşıyorum sonuç alamadım acaba entegrenin içindeki (lf357) çıkış transistörleimi kaçırıyor ) herr yolu denedik neee olduğu belli değil
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2008, 21:28:57 Gönderen: rebciimam »

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #933 : 03 Kasım 2008, 12:03:04 »
herkese merhaba
sevgili dostlar iki cihazda aynı şey 180k yı 680k yaptılar,22 n ları 15ve 10n yaptılar,frekansı 100 herz e indirdiler oldu delta diğer türlü sniffer bu kadar yollarda bir fark yok,onlara kafanızı yormayın...

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #934 : 03 Kasım 2008, 12:07:16 »
ahmet power potunu açınca 556 nın ayağındaki voltaj kayboluyor neden olabilir yardım edersen sevinirim

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #935 : 03 Kasım 2008, 13:35:48 »
simon merhaba
sen hangi dirençlerden bahsebiyorsun,bizim gözden kaçırdığımız birşeyler mi var acaba.
680/180 k lık dirençler değer değişikliği var.birde 17 k lık direnç modifiye edilip 15 k yapılmış.Ben başka dir değişiklik saptayamadım
entegre ayaklarında çan alıcı bir değişiklik göremedim.Şayet senin bir tespitin varsa yazarmısın kolay gelsin...

metalkafa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #936 : 03 Kasım 2008, 13:41:11 »
var dostum svar. sfinnerde şokti diyot var delta da yokk. 556nın beslemesii dahaa reguleli ypılmış.frekansıda yuksek
tune ayarı hem outo hem maneul.bunlar delktada yokk.deltayı sfinner yapmak baska gercek sfinner baskaa kafanı yormaa senn

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #937 : 03 Kasım 2008, 16:10:15 »
tebrik ediyorum seni,

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #938 : 03 Kasım 2008, 16:25:05 »
sevgili dostum bu yazdığın farklılıklar daha önceki yazılanları okuduysan zaten bahsedildi,şayet başka burada yazılmayan bir farklılık bulabildiysen onu söyle.zaten yazılmış olanı birdaha yazmaya gerek yok,burada yazılmayanı belki bizlerin gözünden kaçan iyi bir detay yakalayabildiysen herkese yardımcı olmak amacıyla yaz.allah herkese zihin açıklığı versinde daha güzel işler çıkatmamızı nasip etsin.Kolay gelsin...

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #939 : 03 Kasım 2008, 17:29:57 »
onbaşılıktan kurtulamadık.Ne yapsakta rütbe alsak.biskrem versem. ;D ;D ;D