Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921305 defa)

0 Üye ve 91 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5800 : 23 Aralık 2014, 02:01:42 »
hayırlı olsun usta ..

Genellikle hep hatalar board ve hatalı montajdan kaynaklanabiliyor size tavsiyem karadağ ustadan fabrikasyon pcb alınız gördüğüm kadarı ile sizin pcb baya bir baş ağrıtabilir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5801 : 23 Aralık 2014, 12:31:05 »
Hayırlı olsun acemi-usta. Testlerini bekliyoruz :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5802 : 23 Aralık 2014, 19:51:00 »
Hayırlı olsun acemi-usta. Testlerini bekliyoruz :)
yarın ilk fırsatta inşallah denemesini yapacam ama ben bişeyleri gizlemeyecem kendisi bulacak  öl bi vidyo çekecem :D  yani canlı yayın
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5803 : 23 Aralık 2014, 19:59:07 »
hayırlı olsun usta ..

Genellikle hep hatalar board ve hatalı montajdan kaynaklanabiliyor size tavsiyem karadağ ustadan fabrikasyon pcb alınız gördüğüm kadarı ile sizin pcb baya bir baş ağrıtabilir.
tşkrler kripto ustam inanın hüseyin  bey de aynısını dedi ama benim gibi bir acami işi sıfırdan yapmasını severeler  elektıronik işinden anlayan biri deyilim ama bi dedektör yapma merakım vardı allah razı olsun yardımı olan herkesten   huseyin ustamdan alacam  nasipse birazda işin hesaplı tarafına kaçıyorum   .tşkrler
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5804 : 23 Aralık 2014, 21:27:48 »
Oyle ustam herkezde maddi sorunlar cok ben bile aydan aya aliyom bazen projeler ufak sey icin 2ay bekliyor birde sonum egrinizde karbon kullanmissiniz sanirim irf nin ve pulse yaparken degeri degisir osc kayar cogu seyi kacirirsiniz dikkat edin ustam.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2014, 21:31:20 Gönderen: kripto55 »

Driver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5805 : 23 Aralık 2014, 23:28:30 »
selamün aleyküm;
arkadaşlar geçen ay sayın karadağ ustamdan tereddütlerle aldığım delta 3s i hafta sonu deneme fırsatı buldum öncelikle arazi testinde metal içeriği fazla olan bi yer bulmam gerekti bunun için köyün hemen yanıbaşında bulunan bir tarlaya sahibi tarafından (cok afedersiniz) hayvan gübresi ve köylerde küllük denen soba yakıt artıklarının tarlaya sık sık döküldüğü o yüzden metal parçalarının da olabileceğini söylediler bende varsa bakıp bulalım dedim:
ilk başta ben bile bulacağımıza inanmadım hiç olmaz ise cihaza alışmak için tecrübem olur diyerekten küçük başlıkla başladım birkaç değersiz metalden sonra heyacanlanıp acaba 60lık bobinle derine bakabilirmiyiz deyip aramaya başladık daha cok sinyal alıp çeşitli derinliklerde metaller bulduk şu bi gerçekki hiç boşa ötmedi örneğin 40ila50 cm den (ölçmedim tahmini) normal modda %87 sinyal verdi yaklaşık 5cm çapında bir demir parçası ciktı hemen hemen aynı derinlikte artı değer verdi fakat ekrandaki çizelgede hem aşağı hem yukarı grafik çizgisi vardı oradanda alüminyum küçük çaydanlık üstünün emziği çıktı daha neler neler pulluktan düşen civatalar ayakkabı topuğuna yada burnuna çakılan ufak metal parça birde metal çok yüzeyde ise cihaz ötmüyor sadece ekrangrafiği full doluyor;
birde minarelli toprakta sorunsuz çalıştı ama daha sık aralıklarla tüne yapmak gerekti
 daha öncelerden minarelli topraklarda toprak ayarı tutup çalışabilen bi cihazımız olmamiştı arkadaşlarımdan temin ettiğim cihazlar toprak ayarı bile tutmuyordu dp3s bence bu konudada cok başarılı karadağ ustama teşekkür edip başarılarının devamını diliyorum ha bu arada hocam bobin minarelli toprakta toprağa temas edince ötüp değersiz veriyo normal mi? bu testler ıslak toprakda yapildi kuru olsa mesafe artarmi birde hocam ekranda yazan 20 yi kimi yerde 12 ye kadar düşürdüm bunun bana ne gibi yarari olur cihaz hoş bol deneyimle alisacağim inşallah.

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5806 : 24 Aralık 2014, 01:56:26 »
hi:
I want asked : Is there a difference between the pic for dp3s And between pic dp3s 3D
I have a pic dp3s And I change MODUL before four days....
The screen does not complement to read the bobin.... where the problem....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5807 : 25 Aralık 2014, 00:04:31 »
hayırlı olsun usta ..

tşkrler kripto ustam inanın hüseyin  bey de aynısını dedi ama benim gibi bir acami işi sıfırdan yapmasını severeler  elektıronik işinden anlayan biri deyilim ama bi dedektör yapma merakım vardı allah razı olsun yardımı olan herkesten   huseyin ustamdan alacam  nasipse birazda işin hesaplı tarafına kaçıyorum   .tşkrler

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Dedektörden memnun olmanıza sevindim. Delta Pulse 3s boşa ötecek, hayali sinyal verecek bir dedektör değil. Bunu birkez daha sizin de tecrübelerinizle görmüş olduk. İnşallah ileriki dönemlerde videolar da çeker ve bizler ile paylaşırsınız.

Dedektörün bobinini tpprağa değdirdiğinizde sinyal vermesi normal. Eğer bunun önüne geçmek isterseniz bobini toprağa değidirip sıfırlama yapmanız yeterli. Fakat bu durumda da mesafede kayıp yaşarsınız. Toprağın ıslak yada kuru olması mesafede fark yapmıyor. Ama toprak balçık kıvamında yürünmeyecek kadar çıvık ise sorun olabiliyor. Eşik değerini düşürmeniz dedektörün daha derinden algılama yapabilmesini sağlar ama parazitlenme olasılığını da arttırır.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5808 : 25 Aralık 2014, 00:09:15 »
hi:
I want asked : Is there a difference between the pic for dp3s And between pic dp3s 3D
I have a pic dp3s And I change MODUL before four days....
The screen does not complement to read the bobin.... where the problem....

Hi,

Yes, programs of pic for dp3s and dp3s3d are different.
For your problem, firstly you should control voltages. Then, you should make calibration with using trimpot on the modul.

Regards

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5809 : 25 Aralık 2014, 00:42:34 »
selam s3 si topladım kutuladım calısıyor yanlız bir sorunum var 12 v 9 amperlik aküye  bagladıyım zaman ilk anda anda ekranda batarya ikonu  görüküyor aradan 3..5 dakika  geciyor  ekranda batarya ikonu kayboluyor  sorun nedir ben aküden süpeleniyorum  akü motorsiklette kullandıgım 13 aylık bir akü yinede bir sorayım dedim saygılar
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2014, 00:44:10 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5810 : 25 Aralık 2014, 01:57:38 »
hi
how should control voltages ...I do not know how

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5811 : 25 Aralık 2014, 09:22:07 »
Merhaba Arkadaşlar,

Devriye20, Pil göstergesi kaybolduğunda akünün voltajını ölçün. Eğer 12V üzerinde ise devrede, 12V altında ise aküde sorun vardır.

nacer123321, You should use a voltmeter. And you should read attached link.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.msg47283#msg47283

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5812 : 25 Aralık 2014, 19:28:51 »
hi
I measurements of volts for dp3s As the picture :
Why zero measurement in the top shown

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5813 : 25 Aralık 2014, 22:28:30 »
- :-X   arkadşlar size bir video sözüm vardı  ama denemeye çıktım  cihazı kurdum açtım tam ayarlama sırasında aşırı koku verdi kapatım geri döndüm modül duman oldu  şimdiden kusuruma bakmayın  iyi bir  deneme yapmak nasip olmadı saygılar :-[

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5814 : 26 Aralık 2014, 00:56:25 »
ah ustam ah ben demiştim size pcb çok baş ağrıtacak diye ..... yılmayın devam edin ama professıonal urunlerle çalışın. oncelikle karadağ ustamdan board ve parçaları temin ederek tekrar yapınn..

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5815 : 27 Aralık 2014, 10:02:09 »
selam karadağ usta 3s nano nezaman tam olarak piyasaya çıkar çıktığı zaman ben sahip olmak isterim 3s demek adı yeter benim için.

Çevrimdışı makdeniz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5816 : 28 Aralık 2014, 10:20:18 »
- :-X   arkadşlar size bir video sözüm vardı  ama denemeye çıktım  cihazı kurdum açtım tam ayarlama sırasında aşırı koku verdi kapatım geri döndüm modül duman oldu  şimdiden kusuruma bakmayın  iyi bir  deneme yapmak nasip olmadı saygılar :-[

Geçmiş olsun hocam PCB işi gerçekten bazen zor olabiliyor. Bence kendiniz uğraşıp hem zaman ve emek kaybetmektense Karadağ' ustadan bu ana ürünleri almak sanırım en iyisi...

Karanlık olmadan ışık, Ölüm olmadan yaşam olmaz...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5817 : 30 Aralık 2014, 00:15:29 »
ustam bu türlü kazalar herzaman herkesin başına gelebiliyor bende bluetooth modülünü yaktım vardır bir hayır işi bilsekde herkezin başına birşeyler gelebiliyor...

*****************************TEKNOLOJİ EKİBİ--ARGE-EKİBİ***************************************************

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5818 : 30 Aralık 2014, 02:42:00 »
hi :
I Completed the installation of the detector.... he is worked
 I want industry coil 30cm ....What are the correct steps industry and details for wire ....
I have wire 0.50mm  and wire 0.31mm....Which is better
you can put Some images for industry 30cm....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5819 : 30 Aralık 2014, 13:54:23 »
hi :
I Completed the installation of the detector.... he is worked
 I want industry coil 30cm ....What are the correct steps industry and details for wire ....
I have wire 0.50mm  and wire 0.31mm....Which is better
you can put Some images for industry 30cm....

Hi,

İmportant parameter are resistance and enductance for a coil. You should make 2-3R and 400-600uH coil. I am using 0,50mm cable.

Regards.