Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484340 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2680 : 23 Kasım 2012, 05:23:26 »
Tesla usta, R30- 2.7 Kiloom yazmIssIn ,* Output Job.pdf dosyasIndaki semada halen 560 Ohm veriyor.Bu degisiklik ne zaman oldu ve ne gibi yarar saglar ,pek anlayamadImda . :D
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2681 : 23 Kasım 2012, 06:39:49 »
* Output Job.pdf dosyasInda birde R11 -0 Ohm verilmis,eski semada 2.2 Kohm veriyor.Dogrumudur acaba.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2682 : 23 Kasım 2012, 09:09:40 »
Tesla ustam baglantilari.dedigin.gibi yaptim direnc degwrlerini degistiedim fakat bi elektrik verdim ekranin isigi yandi ancak bir yazi falan yok resim yukluyorum hen

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2683 : 23 Kasım 2012, 09:21:19 »
Galiba pic yuklenmemis benim tesla ustam cunku pic sokup wlktrik verdim yine ayni ekran gelio bos bi s
ekilde

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2684 : 23 Kasım 2012, 10:05:52 »
Arkadaşlar lithium-ion piller patlarmı.Bunun doğruluk payı nedir.Satın aldığım bataryalar 9,8 amper gözükmesine karşın çıkış gerilim değeri 12,6V verirken, çıkış akım değeri 100mAh akımı değerini geçmediğini farkettim.Bu nedenle hüçreler arasında akım düzenleyici olduğuna inandığım regülatörleri söktüm.Bu şimdi nasıl bir yan etki oluşturacak merak etmektetim

Berk, Lion yada LiPo piller tehlikeli olabilir, bu piller hacminden beklenmeyecek ölçüde akım verebilirler (bendeki LiPo 35Amper verebiliyor) muhtemelen senin aldığın Lion pil laptop için ve üzerinde şarj ve akım denetleyici devre ile geliyor.
devreyi sökmede sakınca yok, ancak özel bir şarj cihazına ihtiyac var, bunun için LiOn pil grubunun tüm uçlarını bir sokette toplaman ve her hücreyi ayrı şarj etmen gerekir, aksi halde kısa sürede bu pillerin şarj tutmayacak hale geldiğini görürsün. Çünkü herbir hücrenin kapasitesi ve şarj/deşarj süreleri farklıdır, biri şarj olmuşken diğeri henüz tamamlanmamış olabilir. Pil ömrü açısından diğer bir konu ise Lion pillerin hiçbir zaman 3V altına indirilmemesi lazım, bunun için benim tasarladığım bir devre var yapabilirsin, link'i aşağıda
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.msg38174#msg38174
kolay gelsin,

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2685 : 23 Kasım 2012, 10:23:43 »
furkan_2210
-----------------
http://en.wikipedia.org/wiki/2N7000 google crome türkleştirilmiş hali
 n kanal başka fette kulanabilirsin bacak dizilişine dikkat et ayrıca data sehat dosyalarından uygun olan bakabilirsin elinde olanlardan bu siteden
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/32720/TRSYS/2N7000.html
-------------------------
2N7000 ve BS170 olan N-kanallı , geliştirme-mod MOSFETs düşük güç anahtarlama uygulamalarında kullanılır. İkisi dışında hemen hemen aynıdır potansiyel farklı düzenlenmiş ve akım değerleri biraz farklı olduğunu, diğer varyantları 2N7002, VQ1000J ve VQ1000P birlikte, bazen aynı veri üzerinde birlikte listelenir. [ 1 ]
2N7000 genellikle gibi diğer popüler ayrık Yarıiletkenlerin birlikte hobisi kullanıma civarında olması yararlı ve ortak bileşenleri olarak tavsiye edilen bir yaygın ve popüler parçası, 1N4148 ve 1N4001 serisi ; diyotlar 2N2222 , 2N3904 ve 2N3906 bipolar jonksiyon transistörler ; ve IRF510 güç MOSFET . [ 2 ] BS250P "2N7000 iyi bir p-kanallı analog" dir. [ 3 ]
Olarak paketlenmiş TO-92 kasası, 2N7000 ve BS170 hem 60 olan V , 200 anahtarlama yeteneğine sahip cihazlar mA 5-direncinin maksimum (2N7000) veya 500 mA (BS170), Ω 10 V Vgs de.
2N7002 da "küçük anahat transistör" SOT 23 olarak bilinen, TO-236 paketi, biraz daha yüksek direnç, düşük akım tipidir yüzeye monte en sık kullanılan üç kurşun yüzeye monte paket paket. [ 4 ] VP1000J ve VP1000P 14-pin vardır DIP paketleri sırasıyla paketi, plastik ve sidebraze başına dört transistör ile.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BERK
o pilleri her zaman kısa devre ihtimalinden uzak bir şekilde tedbirli kullan söylentiler ihtimal dahilinde gerçeklik payı var
 byte pil konusunda tecrübeli zanediyorum cevap vermezse bir çözüm yolu buluruz benim aklıma gelen şimdilik her pil arasına  örnek 10A cam sigorta lehimle o devrelerin aslında ne işe yaradığını araştır
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jickata
R11 bende 2.2k değiştirmedim aynı duruyo
R30 normalde 560R  değiştirilmedi bu benim önerim bende 2.7k
ne işe yarıyo diyosan pici  kandırıyorum mineralli toprakta rahat kullanmana yarıyo
çünki havada devreye ayar çekip toprağa indiriyorsunuz sonra susmuyo
mesafe kaybı yaratmıyo işin teknik detaylarını bilmeden tecrübeyle yaptığım şeyler
o yüzden sen dediklerim sorgulamadan uygula gerişine karışma
-----------------------------------------------------------
nana0787
bağlantılarından emin sen bir yanlışlık olmuş olabilir insanlık kali kaarışmıştır
menü tutşuna basarakta açmayı denen osc menüsü çıkar ondada
ekranı ters bağlamadan dolayı lcd de arıza yapmış olabilir
 bir şekilde bundan emin olman lazım bir şey diyemiycem
---------------------------------------------------

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2686 : 23 Kasım 2012, 10:32:14 »
pıc ın bilgilerini paylaşabilirseniz tekrar yukleme yaparım pıc programlama cihazım var ancak pıcın programı yok gönderebilirmisiniz bağlantılardan emınım cunkı dunden beri kontrol edıyorum

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2687 : 23 Kasım 2012, 10:44:19 »
konunun 1 sayfasında bunlar var gerçi hexi demo sürümdür bilgin olsun işin bitince karadağ ustana gönderip  rica edersin yükler
şimdilik bunu indir yükle
www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=2806

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2688 : 23 Kasım 2012, 11:08:09 »
acaba komple devreyi göndersen bana yardımcı olabilirmi karadağ ustam ne dersin bakabilirmisin devreye  :( :(

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2689 : 23 Kasım 2012, 11:41:56 »
selam nana
yazacaklarımı üstüne alınma baştan söyliyim bunları dp3 demonte alıp yapandan kullanıyo olupta bozana kadar yada
hiç yapmamış ama  yapacak olanlara kadar her keze dir
bu siteye ilk denk gelip kayıt olduğum günden bu yana 5 ay geçti sanırım o günden beri hüseyin ustanızı yakinen tanıyorum
her konuda dört dörtlük bir insan bu dedektör piyasasında firmaların bile arayıpta bulamadığı kaliteli bir usta çok uzun süredir
sitede başka bir dedektör çıkmadı çıkamadı bunun bir çok nedenleri var bunlardan biride
ustanızı yaptığınız dedektörlerin tamiriyle çok fazla vaktinizi harcıyorsunuz saysını bilmediğim bir çok devreyi seve seve
karşılıksız uraşıp tamir edip yoluyo yinede
ben bu bölümden herkeze yetişmeye çalışıyorumki eli rahatlasın çok daha güzel cihazlar
 tasarlasın onun vaktini alanlar herkezin hakkından alıp götürüyo çünki
o yüzden demonte yapandan arızalana kadar herkez burdan yazsın bu bölümden ben sıkılmadan sizlere yardımcı olurum
internette tonla devre var hangisinin ne kadar iş yaptığı ortada hangisine destek verildiğide
 çünki devre düzgün montajla sorunsuz çalışıyo performansı konusunda biraz düzenlemeyle ilavelerle güzel bir cihaz oluyo
 bu gün bir tv tamircisi kapak açmaya 50 tl istiyo ne kimseden böyle bir talep düşünmediği gibi üstüne bozuk parçaları değiştirip yolluyo
o yüzden tekrar düşünün tamire yollarken cihazlarınız
dost dediğin doruyu söyler kimse yanlış anlamasın

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2690 : 23 Kasım 2012, 11:51:12 »
haklısınız ancak pıc bos devre sağlma cunku karadağ ustadan aldık ama ben neren bulayım şimdi pıc  ın bilgilerini bende uğrasıyorum sonuc itibarı ile sizde haklısnız ama sizde varsa pıcın hex ı siz gönderın

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2691 : 23 Kasım 2012, 12:28:36 »
Arkadaşlar lithium-ion piller patlarmı.Bunun doğruluk payı nedir.Satın aldığım bataryalar 9,8 amper gözükmesine karşın çıkış gerilim değeri 12,6V verirken, çıkış akım değeri 100mAh akımı değerini geçmediğini farkettim.Bu nedenle hüçreler arasında akım düzenleyici olduğuna inandığım regülatörleri söktüm.Bu şimdi nasıl bir yan etki oluşturacak merak etmektetim

Berk, Lion yada LiPo piller tehlikeli olabilir, bu piller hacminden beklenmeyecek ölçüde akım verebilirler (bendeki LiPo 35Amper verebiliyor) muhtemelen senin aldığın Lion pil laptop için ve üzerinde şarj ve akım denetleyici devre ile geliyor.
devreyi sökmede sakınca yok, ancak özel bir şarj cihazına ihtiyac var, bunun için LiOn pil grubunun tüm uçlarını bir sokette toplaman ve her hücreyi ayrı şarj etmen gerekir, aksi halde kısa sürede bu pillerin şarj tutmayacak hale geldiğini görürsün. Çünkü herbir hücrenin kapasitesi ve şarj/deşarj süreleri farklıdır, biri şarj olmuşken diğeri henüz tamamlanmamış olabilir. Pil ömrü açısından diğer bir konu ise Lion pillerin hiçbir zaman 3V altına indirilmemesi lazım, bunun için benim tasarladığım bir devre var yapabilirsin, link'i aşağıda
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.msg38174#msg38174
kolay gelsin,

Ustam bataryaları Dp3 için satın aldım.Bataryaların özel şarj aleti beraberinde gönderiliyor.Batarya 3 hüçreden oluşuyor.Her hüçre birbirine seri bağlı.Çıkış gerilim değerimiz 12,56V.Batarya normal şartlarda 10,8V gerilim altına düştüğünde her.gi bir akım,,gerilim vermeyi kesiyor.Şimdi okadar uzun uzatıya yazılar resimler ekledim bir arkadaşım bana her bir hüçre arasında kullanılan devrenin aslen ne işe yaradığını vede kaldırılması halinde nelerle karşılaşacağım yazarsa sevinirim.Konunun özü bir önceki yazılarımda mevcut.Yardımlarınız için şimdiden teşekür ediyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2692 : 23 Kasım 2012, 12:58:32 »
haklısınız ancak pıc bos devre sağlma cunku karadağ ustadan aldık ama ben neren bulayım şimdi pıc  ın bilgilerini bende uğrasıyorum sonuc itibarı ile sizde haklısnız ama sizde varsa pıcın hex ı siz gönderın

PIC boş değildir. Sonuçta çalıştığını deneyerek kargoya veriyorum. Bir şekilde(ESD, montaj v.b.) arızalnmış olabilir belki ama kesin kez boş değildir. Elektrik verir vermez ışık yanıyor demişsiniz. Tune butonuna basılı tutarak dedektörü açmanız gerekli. Ancak ondan sonra ekranda yazı görünür. Haricinde elektriği verir vermez ışık yanması tamamen başka bir durum. Öncelikle tune butonuna basılı tutarak açıp bakmalısınız.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2693 : 23 Kasım 2012, 13:00:29 »
Yukarıdaki resmi şimdi gördüm. Kontrast da biraz fazla gibi. PIC olmadan elektrik verdiğiniz de ne gibi bir durum oluyor?

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2694 : 23 Kasım 2012, 13:06:48 »
ekran aynı oluyor resimdekiş gibi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2695 : 23 Kasım 2012, 13:21:09 »
Pic olmadan elektrik verdiğinizde durum aynı ise 4094 ile ilgili bir sorununuz var demektir. Elektriği verir vermez ışık yanmasının nedeni budur. 5V, 6V, 12V, 1,6V gibi beslemeleri kontrol ettiğinizi düşünerek tune botonuna basılı tuttuğunuzda nasıl bir tepki alıyorsunuz yazabilir misiniz lütfen.

Saygılar

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2696 : 23 Kasım 2012, 13:43:03 »
4094 nolu entegreyı değiştirip tekrar size hemen yazıcam karadağ ustam su anda voltajlar normal pıc ı taksamda cıkarsamda ekran aynı gelıyor ben hemen değiştirip size döneceğim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2697 : 23 Kasım 2012, 13:55:08 »
konunun 1 sayfasında bunlar var gerçi hexi demo sürümdür bilgin olsun işin bitince karadağ ustana gönderip  rica edersin yükler
şimdilik bunu indir yükle
www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=2806
ben sana linki verdim zaten yüklersin burdan cihazında bir sorun göremediysen en son ihtimal olarak

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2698 : 23 Kasım 2012, 14:11:08 »
karadağ ustam 4094 u değiştirdim sonuc yıne aynı ekran geliyor baska biey yok 12 v 5 v 6 v gayet iyi geliyor fakat ekran elektriği verir vermez celısıyor sasırdım kaldım pıc silinse böyle bi şey olurmu ona göre pıc yuklemeye calısıcam en son artık

Çevrimdışı impossibleman

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2699 : 23 Kasım 2012, 14:15:55 »
aynı orun bendede var ustam. ekran direk geliyor. voltajlar normal.  başka neden olabilir. aygılarımla.