Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921746 defa)

0 Üye ve 169 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1820 : 19 Ocak 2014, 11:47:08 »
tebrik ederim çalışmalırınızın devamını bekler başarılar dilerim

BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1821 : 19 Ocak 2014, 11:54:49 »
ustam harika olmuş Allah zihin açıklığı versin başarılarınızın devamını dilerim,arazide işaretlemeyle uğraşmak yerine bi tane başlığa göre ipten file yapılıp toprağın üzerine seriliverse bence gayet pratik olur :)
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1822 : 19 Ocak 2014, 12:09:47 »
Karadağ ustam tebrikler.Gayet kararlı stabilitesi iyi bir çalışma olmuş.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1823 : 19 Ocak 2014, 12:15:58 »
      Ustam şahene gözüküyor.
Tebrikler.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2014, 12:18:41 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1824 : 19 Ocak 2014, 12:30:50 »
videoyu izledim doğrusu 40 cm lik başlık ile 2 metre derinlikteki dinamo parçalarını görmesi ve 3d olarak çizmesi beni şaşırttı elinize sağlık
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1825 : 19 Ocak 2014, 14:12:38 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim.

amators, program benim yazdığım bir program adı da TEviewer.

jickata, kullanabilirsin. Problem yok ;)

class, alınır ama ben daha büyük başlıkla bir video çekmedim.

snaypır, teşekkür ederim.

kuzen_212000, sizin dediğiniz de olabilir. Bu benim kolayıma geldi açıkcası :)

Berk, teşekkür ederim.

Onur, teşekkür ederim.

Elc, testin yapıldığı bahçe sahibi toplam 4 yere hep 2 metre civarına yerler hazırlamış. Kiminde bakır var, kiminde demir var bu test için kullandığımız alanda da dinamo yerleştirmiş. Aslında demir olan yerde dedektör çok daha net algılıyordu çünkü demir kütle daha büyüktü ve daha çok oksit oluşmuştu ama orası ciddi manada çamur olduğu için çekimi orada yapamadım. Metallerin toprak altında yeterince durması ve oksitlenmesi bu mesafenin olmasındaki önemli unsurlardan.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1826 : 19 Ocak 2014, 14:40:05 »
Eğer arazi sahibinin söylediği doğru ise 2 metreden 40 cm. başlıkla (ne kadar büyük olursa olsun) , hem de toprakaltından metal algılanması süper bir durum en başta ... 20 cm.lik anteni konuşmaya bile gerek yok  :D  Piyasayı altüst edecek bir cihaza sahibiz çoğumuz Hüseyin kardeşimiz sayesinde . Kendisine teşekkürleri bir kez daha borç biliriz . Ve her daim iyi dualarımız seninle kardeşim .

Video süper olmuş . Bişey dikkatimi çekti . Her noktada aynı sürede kilitlenip noktalama yapılamıyor.Bunun sebebinin antenin tam sabit duramamasından (el sarsıntısından) dolayı olduğunu düşünüyorum . Eğer öyle ise 5-10 cm.lik mandal gibi 3 veya 4 plastiğin sacayağı oluşturacak şekilde antene tutturulup toprağa dayanarak ölçüm yapıması arazide işleri kolaylaştırabilir . Tabi bu dediğim sadece 3D ölçümleri için geçerli . Hızlı aramalar için anında el ile çıkarılabilecek bişey olması da gerekiyor . Bilmiyorum bu fikre nasıl bakarsınız  ;)

Tebrikler kardeşim , başarılarını devamını dilerim ...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1827 : 19 Ocak 2014, 14:53:26 »
Eğer arazi sahibinin söylediği doğru ise 2 metreden 40 cm. başlıkla (ne kadar büyük olursa olsun) , hem de toprakaltından metal algılanması süper bir durum en başta ... 20 cm.lik anteni konuşmaya bile gerek yok  :D  Piyasayı altüst edecek bir cihaza sahibiz çoğumuz Hüseyin kardeşimiz sayesinde . Kendisine teşekkürleri bir kez daha borç biliriz . Ve her daim iyi dualarımız seninle kardeşim .

Video süper olmuş . Bişey dikkatimi çekti . Her noktada aynı sürede kilitlenip noktalama yapılamıyor.Bunun sebebinin antenin tam sabit duramamasından (el sarsıntısından) dolayı olduğunu düşünüyorum . Eğer öyle ise 5-10 cm.lik mandal gibi 3 veya 4 plastiğin sacayağı oluşturacak şekilde antene tutturulup toprağa dayanarak ölçüm yapıması arazide işleri kolaylaştırabilir . Tabi bu dediğim sadece 3D ölçümleri için geçerli . Hızlı aramalar için anında el ile çıkarılabilecek bişey olması da gerekiyor . Bilmiyorum bu fikre nasıl bakarsınız  ;)

Teşekkür ederim. Bu başarıda herkesin katkısı var. Bu arada acayip gaza geliyorum birdahakine bahçe sahibini kandırabilirsem kazacağım :)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1828 : 19 Ocak 2014, 14:58:02 »

Bu arada mandal fikrini tuttum :)

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1829 : 19 Ocak 2014, 15:15:20 »
video için çok teşekkürler allah c.c . başarınızı daim kılsın ,
ürünün sesini duyamadım birde şimdi bu ilave mi yazılım ? yani demek istediğim dp3s yazılımının üstüne mi ilave edildi yada başlı başına farklı mı olacak ?
saygılar kolay gelsin , ;)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1830 : 19 Ocak 2014, 15:59:05 »
ONUR600 USTA ESKIDENDE BO  BOBINLERDEN ACILIYURDU AMA KIT ELIMDEN YERE DUSTO BOYLE OLDU ACILIYUR YAZISINDA KALIYUR SAYGILAR
Düşürdüysen lehimleri kontrol et.Bobin hattı veya modül lehimlerini özellikle...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1831 : 19 Ocak 2014, 16:13:18 »
selam,
hocam programiniz orijinal ve sade diye dikkatimi çekti, elinize kafaniza sağlık. 3d görüntülü isteyenlere sanirim programi veriyorsunuz, yoksa hariç mi idi?

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1832 : 19 Ocak 2014, 16:30:48 »
saygı değer ustam Hüseyin bey güzel video olmuş proje zaten 10 numara başarılarınız daim olsun HAK yar ve yardımcınız olsun.saygılarımla
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1833 : 19 Ocak 2014, 17:20:49 »
süper olmus hüseyin arkadaşim bravo

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1834 : 19 Ocak 2014, 18:35:47 »
eline sağlık ustam başarılarının devamını dilerim.

Çevrimdışı güneyli.

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1835 : 19 Ocak 2014, 18:53:08 »
Herkese Merhabalar, İyi forumlar
Emeğinize sağlık ve devamını dilerim, bir sorum olacak algılanan metalin tahmini boyutu ve ağırlığı nedir?
Saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1836 : 19 Ocak 2014, 18:54:21 »
ustam 3d yi kullanarak yüzeyde ki metalle derindeki metalleri ayıra bilirmiyiz nasıl bir şekil ortaya cıkar ayrıca metalin derinligi ve büyüklügü  nasıl anlaya biliriz son olarakta 3d ile bosluk tespiti yapabiliyormuyuz eger yapıyorsak  bu boslugun derinlik ve ebatları hakkında bilgi sahibi olabilirmiyiz saygılar.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1837 : 19 Ocak 2014, 19:25:06 »
emeğine sağlık  karadağ ustam   
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1838 : 19 Ocak 2014, 19:32:17 »
 ustam bide cep telefonuna uygun bi program geliştirirsin inşallah pcde oluyorsa bu iş uygun  tlfondada olur sanırım    başarılarının devanı dilerm  saygılar.
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1839 : 19 Ocak 2014, 20:15:11 »
yine sesizleşti ortalık :D