Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997470 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #2400 : 24 Ocak 2017, 10:03:57 »
Basit bir multmetre var hüseyin ustam.

İşiniz biraz zor. Adım adım ilerlemek gerekecek. Öncelikle gerekli voltajlar çıkıyor mu bir bakmanız lazım. 1,4V, 6V var mı kontrol edin. Sonra ölçü aletinizde frekans ölçme var ise 4538 lere bakacağız.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2401 : 24 Ocak 2017, 10:32:06 »
Evet hüseyin ustam işim zor hemde anlamıyorum. uğraşacam artık fırsat buldukça deneme yanılma yoluyla çözmeye çalışacam artık akşam eve geçince söylediklerini uyguluycam ustam sonucu paylaşırım. teşekkür ederim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2402 : 24 Ocak 2017, 10:51:19 »
Arkadaşlar merhaba ; Hüseyin ustanın yaptığı çekilişten Dp2 kit çıktı geçen hafta kargo ulaştı elime teşekkür ederim hüseyin ustama. Kargoda bir kaç potans kırılmış yenilerini aldım değiştirdim 12v 2,6 amper aküyü bağladığımda kit çalıştı yalnız ledlerin ikiside sürekli yanıyor , ilk başta cıyırtı olarak başlayan ses 30 sn içerisinde hiç bir potansla oynamama rağmen ses tıkırtıya geçiyor.(auto tune yapıyorum yine aynı) bende 15 lik başlık var onunla denedim aynı 60 lık eliptik başlık var onunla denedim aynı sebep ne olabilir acaba.
Ledlerin ikiside yanıyorsa önce buradan başlayın.Ya akü yetersiz yada kartta kısa devre var.Önce başlığı ve mosfeti sökün kırmız led sönecekmi bakın.
Diğer sorunlarınız için ise 4538 ve 4066 ları değiştirin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2403 : 24 Ocak 2017, 11:00:56 »
Onur ustam. 12v 2,6 amp ve 12v 4,5 amp iki tane akü denedim ikisindede led ler sönmüyor. Besleme kablosunun üzerindeki taş direnç olmadan direk bağladığımda akü ledi sönüyor bu seferde IRf acayip ısınıyor bende direnci (direncin üzerinde 5w 1krj yazıyor) geri taktım. Elim yanlışlıkla IRF nin lehimlerine değidi kısa devre yaptı sanırım o zamanda akü ledi söndü ve gelen tıkırtı sesi cızırtı oldu ben bu İRF den şüphelendim onur ustam.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2404 : 24 Ocak 2017, 11:20:31 »
Akü kablosuna her.gi bir direnç atılmayacak.O taş direnç bobin çıkışına seri atılacak.
Irf nin ısınması ya sürülmüyordur.yada kısa devre olmuştur.
Başlığı takmadığınızda ısınıyorsa arızalıdır.
Irf nin sürülüp sürülmediğini anlamak için 556 nın 9. Pininde frekans okumanız gerekli.
Bu kısım yani devrenin gönderim kısmı sağlamsa.Diğer sorunlara geçebilirsiniz.Öncelikle bunu sağlayın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2405 : 24 Ocak 2017, 11:46:40 »
tamam onur ustam akşam deneyip durumu sizle paylaşacagım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2406 : 24 Ocak 2017, 21:26:35 »
Onur ustam dediginiz gibi tas drenci söktüm ledlerin kirmizi olani sondu sari olani surekli yaniyor. İrf yi sokup yeniden lehimledim ara sira isinma yapiyor. Bazen hic yapmiyor dediginiz gibi şase yapan bi yer var bulamadim algilama halen yapmiyor. Trs hold potansina elimi degdigimde ciyirti geliyor cekince kesiliyor kinetik enerjiden dolayi olabilirmi.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2407 : 25 Ocak 2017, 22:34:15 »
Onur ustam. Tas drenci bobin kablosunun kirmizisina bagladim irf cok az isiniyor algilama 15 cm lik baslikla 15 cm de oldu. İrf cok az olsada isiniyor tas direnc 5 w 1 r jk yaziyor uzerinde. 5w 1 k direnc takincada irf hic isinmiyor ama algilama yapmiyor bu seferde.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2408 : 26 Ocak 2017, 07:48:01 »
Onur ustam. Tas drenci bobin kablosunun kirmizisina bagladim irf cok az isiniyor algilama 15 cm lik baslikla 15 cm de oldu. İrf cok az olsada isiniyor tas direnc 5 w 1 r jk yaziyor uzerinde. 5w 1 k direnc takincada irf hic isinmiyor ama algilama yapmiyor bu seferde.
1k direnç değeri çak fazla.Size gelen direnç yeterlidir.Bşlığı kendinizmi yaptınız.dp2 de 30cm başlıkla tek parayı 35-45 cm arası görmeniz gerekli.Önce güzel bir başlık temin edin 3-3.5r 400-600mh değerlerine yakın.
Sonra dp2 yi kullanıma hazırlama başlığını güzelce okuyun.Dp.kullanmak tecrübe ve sabır ister.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2409 : 26 Ocak 2017, 08:04:10 »
Onur ustam günaydın. Kitin üzerinde gelen direncin üzerinde 5w 1krj yazıyordu teli kırıldı bende 5w 1k ohm r ve 5w 1rj olarak iki tane aldım ikisinide denedim 1k olanında başlık hiç tepki vermiyor 1r olanında bobinden cızırtı geliyor kullanıma hazırlamak bölümündeki ayarı yaptığımda 15 cm den falan algılıyor ve elimi kite yaklaştırdğımda öymeye başlıyor tune yapıyorum susuyor. :D . Bendeki başlık kitle birlikte gelen 15 cm başlık. Bu taş direncin değeri ne olmalı onur ustam 30 luk ve 60 lık başlığı en verimli şekilde çalıştırmak istersem.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2410 : 26 Ocak 2017, 09:50:52 »
Onur ustam günaydın. Kitin üzerinde gelen direncin üzerinde 5w 1krj yazıyordu teli kırıldı bende 5w 1k ohm r ve 5w 1rj olarak iki tane aldım ikisinide denedim 1k olanında başlık hiç tepki vermiyor 1r olanında bobinden cızırtı geliyor kullanıma hazırlamak bölümündeki ayarı yaptığımda 15 cm den falan algılıyor ve elimi kite yaklaştırdğımda öymeye başlıyor tune yapıyorum susuyor. :D . Bendeki başlık kitle birlikte gelen 15 cm başlık. Bu taş direncin değeri ne olmalı onur ustam 30 luk ve 60 lık başlığı en verimli şekilde çalıştırmak istersem.
Direnci değeri 1r olmalı.Başlık değişimlerinde de yine 1r olarak kalmalı.
Sizin kitin fotosunuda ekleyin buraya.Derinlik için evde test yapmayın.Evde zaten büyük başlıkla cihazı açamazsınız.Cihazı kullqnmayı öğrenin.Gerisi arazide ayarlanacak.Hangi potun ne işe yaradığınıda öğrenin.Bir yere yazın.Arazide ayar yapın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2411 : 26 Ocak 2017, 11:12:33 »
Anladım ustam. 5w 1r direnci lehimleyim o zaman. direnç de ırf de az bi şekilde ısınıyor el değecek kadar bu normalmidir ? birde kite elimi yaklaştırdığım zaman sanki metal algılaması gibi ses veriyor.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2412 : 26 Ocak 2017, 11:14:29 »
Akşam fotoları yüklerim ustam. Irf yi  ırf 830 la değiştirsem nasıl olur ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2413 : 26 Ocak 2017, 13:17:34 »
Az miktarda ısı normal.830 yetersiz gelir.Elinizi yaklaştırınca ses geliyorsa bunun sebebi aşırı heyecan yüklü olmanızdan olabilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2414 : 26 Ocak 2017, 13:36:48 »
:D Arkadaşlara seslenelim onur ustam o zaman dp2 yi çalıştıramayan varsa bana yollasın benim ufak bi heyecanım yetiyor :D

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2415 : 27 Ocak 2017, 22:51:12 »
Onur ustam sanki tamamlandi kit 15 cm lik baslikla yankeskiyi 30 cm den cok rahat algiliyor fotolar ekte bide sen bakarsan ustam.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2416 : 27 Ocak 2017, 22:52:43 »
Buda genel cekim ustam

Çevrimdışı angelica

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2417 : 28 Ocak 2017, 22:04:48 »
[Quote = autor servetsizservet 2527.msg53237 link - ul # msg53237 = subiect = data = 1390719187]
 ;)
circuit de separare și DP2 cer,
[/ quote]

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2418 : 28 Ocak 2017, 23:25:33 »
[Quote = autor servetsizservet 2527.msg53237 link - ul # msg53237 = subiect = data = 1390719187]
 ;)
circuit de separare și DP2 cer,
[/ quote]

If you can write English or Turkish, we can help to you.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı deepportion

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2419 : 29 Ocak 2017, 18:58:00 »

Hello,

I need some advice please, i spend arround 6 month and i can not make delta pulse 2 working perfectly,

I have not been able to do that for the first time, but I have not been able to solve it for many months, That i can not detect more than 15 cm, and only very big metal thing, arround 40 cm x 40 cm metal piece,
Any small metal object is not detected only when i touch the search Coil,
Maybe i need some help in coil making, or if there is some thing or value to change,

image hosting services