Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9955610 defa)

kamuliso ve 42 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #9900 : 02 Mayıs 2020, 02:19:11 »
Butonlar takılmadan nasıl açmayı planlıyorsun ?  Butonları tak tune tuşuna 3 saniye basılı tut açılır

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9901 : 02 Mayıs 2020, 04:17:08 »
Dostum acemiliğime ver daha önce toplamadım ki bileyim ..

>:D
Butonlar takılmadan nasıl açmayı planlıyorsun ?  Butonları tak tune tuşuna 3 saniye basılı tut açılır

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9902 : 02 Mayıs 2020, 04:30:28 »
Vay anam vay hector allah razı olsun süper oldu açılışı gördük valla

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9903 : 03 Mayıs 2020, 09:20:36 »
Evet Sonunda bitti.  ;)
Kafama takılan sadece 1 sorun kaldı butonlarda aşağı oka basıp aynı anda enter tuşuna basmam gerekiyor bu bir sorunmu yoksa bunu düzeltmenin bir yolu varmı ?.

Herşeyden önce yardımı dokunan tüm forumdaki arkadaşlara teşekürler ederim.
Ayrıca bu projeyi başlatan Teknoloji ekibine bu işi bu kadar basitleştirdikleri için sonsuz teşekürler. Bu platformu kurup hiç bir bilgisi olmayanları bile bilgilendirdikleri için ve yardımlaşmayı kolaylaştırdıkları, insanları ve ayırdıkları zaman ve paylaşımlarından dolayı tebrik ederim bu kadarını ben beklemiyordum.
Bir sürü saçma sapan hüsran yaratan projelere tomarla para saçtığımız oldu, oluyorda öğrenmeyi geçtim harcadığımız zamana yazık diyebilirim.

Herkese Kolay gelsin..
Sıra geldi plus'a :)

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9904 : 06 Mayıs 2020, 11:04:53 »
hayırlı ramazanlar aranıza yeni katıldım
bende topladım bitane de ilk topladığımda eğriyi ayalamam için kendilinden o modda açıldı ancak batarya bitti kapandı şarj edip yeniden güç verdimdiğmde gücü verir vermez cihaz kendilinden açılıyor bunu neyden yapar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9905 : 06 Mayıs 2020, 18:18:42 »
Evet Sonunda bitti.  ;)
Kafama takılan sadece 1 sorun kaldı butonlarda aşağı oka basıp aynı anda enter tuşuna basmam gerekiyor bu bir sorunmu yoksa bunu düzeltmenin bir yolu varmı ?.

Ayrıca bu projeyi başlatan Teknoloji ekibine bu işi bu kadar basitleştirdikleri için sonsuz teşekürler. Bu platformu kurup hiç bir bilgisi olmayanları bile bilgilendirdikleri için ve yardımlaşmayı kolaylaştırdıkları, insanları ve ayırdıkları zaman ve paylaşımlarından dolayı tebrik ederim bu kadarını ben beklemiyordum.
Bir sürü saçma sapan hüsran yaratan projelere tomarla para saçtığımız oldu, oluyorda öğrenmeyi geçtim harcadığımız zamana yazık diyebilirim.

Herkese Kolay gelsin..

Güzel yazınız için teşekkür ederim. Keşke herkes sizin gibi olsa da biz de yeni ve üst teknoloji projeleri gönül rahatlığı ile yayınlasak. Millet bizden devre alıp satmakla, buradan öğrenip altın ayrımlı dedektör diye insan dolandırmakla uğraştığı için ileri seviyeli ürünleri proje olarak yayınlamıyorum.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9906 : 06 Mayıs 2020, 18:19:23 »
bende topladım bitane de ilk topladığımda eğriyi ayalamam için kendilinden o modda açıldı ancak batarya bitti kapandı şarj edip yeniden güç verdimdiğmde gücü verir vermez cihaz kendilinden açılıyor bunu neyden yapar

Buton pull up dirençlerine bakın
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9907 : 06 Mayıs 2020, 20:46:10 »

Buton pull up dirençlerine bakın
artık hiç açılmıyor bir kaza oldu 12v ucu taktığım yerden kurtulup C6 kapasitörün bacağına değdi, şimdi siyah ekran,,, tl082 4. bacağında voltaj okumam gerekmiyormu? birde pic ve modülü çıkarttım yinede 4ma çekiyor
5v tamam 7 yerine 6.4 geliyor

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9908 : 08 Mayıs 2020, 13:58:36 »
Hocam Tuşlarda sorun yaşıyorum alt menülere girişlerde çok zor oluyor.
olanı anlatayım benim tuşlar ( + ve - ) ye basaken aynı anda tune tuşuna basmak gerekiyor sistem böylemi (tüm menü aslında öyle çalışıyor (esc - tune) tune tuşuna aynı anda basınca menü geliyor mesela )?birde alt menülere girmek geçekten çok zor oluyor sorun nerden olabilir.
Demonte kit çalışıyor ama menüleri gezmek tam bir bilmece oldu.
Fikrinizi alabilirmiyim ?.
.
Yorumunuza ek olarak:
Genel olarak form ve kurumsal yapınız için yorumum zaten gerekenden fazlasını yaptığınızı kendi markalarınız dışında bir sürü başka dedektöre yer vermişsiniz. Bunu başka markalar nasıl yapar eder bilemiyorum ama sonuçda bir kurumun çatısı altında her konuya el atılmış ve gerekenler yapılmış gibi görünüyor ( tüm formu incelemedim ama gördüklerim oldukca başarılı ). Bana göre bu tarz şeylerde gelişmişliğin sonu yok gerçek olansa sahip olduğun aslında en iyi cihazdır. Yapabiliyorsan daha iyisini yap.. sizlerde yaşamak zorundasınız gerekenden fazlasını yapmışsınız işi öğrenip birde ticari işlere girmek bence pekde etik değil.
Açıkcası bu projede emf ile ilgilendiğim için tercih ettim. Burası daha kolay geldi türkce oluşu ve firmayı aradığımda cevap alabilmem en önemli etkendi ve yanılmadım.. ama en azından pulse nedir nasıl çalışır öğrenebilirim düşüncesi daha ağır bastı. Ticari hırsım ve yeteneğim olmadığından bunun ticaretini düşünmüyorum zaten öyle başlamadım ve zaten bu tarz şeylere zamanım ve hırslarım yok olaya böyle bakılırsa daha kazançlı olunabileceğini tecrübelerimle bilen birisiyim.
Ayrıca formda vlf dahil bir sürü konuya girilmiş onları gördüm katılımcı arkadaşlar zaten her şeyi yazmış tek eksik üşenmeden okumakdan geçiyor. Sonrası okuyanın kendisine kalıyor deneyim paylaşıp sorular sormak ve insanın kendisini geliştirmesi. Şunu da söylemek lazım biz halk olarak sabırsız ve aceleciyiz bunun için kendi adıma insanların sabrına sığınıyorum yıpratıcı sorular soruyoruz acemi olarak. Okumandan bakmadan çok soruya cevap arıyoruz aslında aynı konu defalarca işlenmiş oluyor.
.
Evet Sonunda bitti.  ;)

Herkese Kolay gelsin..

Güzel yazınız için teşekkür ederim. Keşke herkes sizin gibi olsa da biz de yeni ve üst teknoloji projeleri gönül rahatlığı ile yayınlasak. Millet bizden devre alıp satmakla, buradan öğrenip altın ayrımlı dedektör diye insan dolandırmakla uğraştığı için ileri seviyeli ürünleri proje olarak yayınlamıyorum.

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9909 : 11 Mayıs 2020, 15:11:59 »
benim hasta nasıl iyileşecekmi karadağ ustam,

beklerken boş durmadım ona özel pwerbank yaptım 12 adet lion, dörderli gruptan 3 grup 15v ama 3 adet 7812 ile 12 ye çektim
out 12den de 7805 i besledim cep tel powerbanın bataryasını atıp 05 le sürdüm ama nedense sabaha kadar gene kendiliğinden bitmiş batyaryalar
78xx ler o kadar harcaması varmıki? 
kutu sıkıntısı çekenler 13x13x15 s.üstü nemliyer buat kutusu on numara kutu oluyor

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9910 : 11 Mayıs 2020, 16:19:23 »
incele

Linktekine Benzer bir şey alman lazım bence bir incele istersen o kadar çok pile de ihtiyacın yok sanırım.
ben onu 4 veya max 8 pille sürerdim ama piller kesinlikle yüksek amperli 3000-3200amh 30-35a değerinde olurdu ve piller boşalmazdı bu e-sigaraların kullanıldığı yüksek amperlere dayanan pilleriden bahsediyorum. Pillerin değerini de yazarsan sana yorum yaparım o konuda.
Sony VT5b 2600amh 35amp. pilleri tavsiye ederim çok dayanıklılar VT6 olanları çok pahalı 4 pil yerine 4 akü alabilirsin yani.
Dışarıda kullanmadığım için sadece adaptörle deneme yapıyorum şimdilik. Sigarayı bırakırken kullandığım VT6lardan 8 adet var elimde onlarıda değerlendiririm diye düşünüyordum ama çalışması lazım.   

Yukarıdaki devre ile şarjı kolay ve daha güzel olur sanırım, ben akü ile de kullanrırım diye akü şarj devresi yaptım ayrıcada yukarıdaki tarzda bir devrede elimde var.
Ben analog olan DP2 yi DP3S+ ı beğendim sanırım elimde çalıştıracağım cihaz plus olur kullanma niyetim olursa ama dp3s i de küçümsemiyorum devresi küçük ve hoş bir tasarım plus olunca DP2 gibi kutulamadan çalıştırmak için rafa kaldırcam.

Kolay Gelsin.

beklerken boş durmadım ona özel pwerbank yaptım 12 adet lion, dörderli gruptan 3 grup 15v ama 3 adet 7812 ile 12 ye çektim
out 12den de 7805 i besledim cep tel powerbanın bataryasını atıp 05 le sürdüm ama nedense sabaha kadar gene kendiliğinden bitmiş batyaryalar
kutu sıkıntısı çekenler 13x13x15 s.üstü nemliyer buat kutusu on numara kutu oluyor

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9911 : 11 Mayıs 2020, 22:25:00 »
incele

Linktekine Benzer bir şey alman lazım bence bir incele istersen o kadar çok pile de ihtiyacın yok sanırım.
ben onu 4 veya max 8 pille sürerdim ama piller kesinlikle yüksek amperli 3000-3200amh 30-35a değerinde olurdu ve piller boşalmazdı bu e-sigaraların kullanıldığı yüksek amperlere dayanan pilleriden bahsediyorum. Pillerin değerini de yazarsan sana yorum yaparım o konuda.
Sony VT5b 2600amh 35amp. pilleri tavsiye ederim çok dayanıklılar VT6 olanları çok pahalı 4 pil yerine 4 akü alabilirsin yani.
Dışarıda kullanmadığım için sadece adaptörle deneme yapıyorum şimdilik. Sigarayı bırakırken kullandığım VT6lardan 8 adet var elimde onlarıda değerlendiririm diye düşünüyordum ama çalışması lazım.   

Yukarıdaki devre ile şarjı kolay ve daha güzel olur sanırım, ben akü ile de kullanrırım diye akü şarj devresi yaptım ayrıcada yukarıdaki tarzda bir devrede elimde var.
Ben analog olan DP2 yi DP3S+ ı beğendim sanırım elimde çalıştıracağım cihaz plus olur kullanma niyetim olursa ama dp3s i de küçümsemiyorum devresi küçük ve hoş bir tasarım plus olunca DP2 gibi kutulamadan çalıştırmak için rafa kaldırcam.

Kolay Gelsin.

bu aralar giremem harcamalara, olmazsa kamp setim var içine iki adet 12a akü koydum daha 6 aylık, sırt çantasıyla onu kullanırım hiç olmadı

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9912 : 19 Mayıs 2020, 20:09:06 »
karadağ ustam bobinden dolayı kısa devreden gelecek hasarda nelere bakmamız gerek ? irf260 ı kesmişti değiştirdim ama hala buz gibi
yanındaki 2n7000 ide değiştireyimmi

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9913 : 22 Mayıs 2020, 18:57:43 »
Arkadaşlar şu bobin olayında test bobini yapmak istiyorum kısaca 12cm çapında hesaplamaya göre 23 tur yapmak lazım ohm sini ölçütüğümde ölçü aleti sapıttı sanırım 8m ohm görüyorum sorun nerde olabilir ?inductance de 450uh larda

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9914 : 22 Mayıs 2020, 18:59:21 »
0.30 telle 23 tur 12 cm çapında ohm ölçümünde 6-8m ohm civarında çıkıyor inductance:455uh civarı sorun ne olabilir ..
Arkadaşlar şu bobin olayında test bobini yapmak istiyorum kısaca 12cm çapında hesaplamaya göre 23 tur yapmak lazım ohm sini ölçütüğümde ölçü aleti sapıttı sanırım 8m ohm görüyorum sorun nerde olabilir ?inductance de 450uh larda

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9915 : 22 Mayıs 2020, 21:23:44 »
ölçü aletini omajı belli dirençlerde test etseydin.. ölçü aletlerini sapıttıran birçok pil markası var + raf ömrü sözkonusu, 1 kutu hurdaya attım ben sıfır olarak panasonic ti

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #9916 : 23 Mayıs 2020, 11:51:55 »
Onları aştım ben ufak bi başlık yapayım dibimden hemen  denerim diye sordum ama 20cmlik bi 0.50 den yaptım şu anda mutfağı atölyeye çevirmiş gibi bir durumum var buz dolabını ortalama 1,5m+ den alıyor normalmi 1,90-2m gibi konuşuluyordu birde tecrübe ile sabitleyeyim evde denemeyin büyük başlıkla hiç denemeyin 20cmlik olanı bile bi yere çeviremiyorsun. Tüm inşaat demirlerine ötüyor ayrım modu bile sapıtıyor.
İlk Dikkatimi çeken evde bakıra tepki vermiyor bu normalmi yoksa bir ayarmı yapmak lazım anlayamadım gümüş sorunsuz diğer madenlerde de sorun yok. Ama bakır kesinlikle makina görmüyor :)
Şunuda ekliyeyim bende alan ve kullanım tecrübesi nan o nedenle evde tecrübe etmeye çalışacağım birde şu konuya bir kaç arkadaş dönmüş olsa süper olurdu tüşlarda hala sorunum var karadağ üstad tuşları düzeltemedim ne yaptıysam olmadı sorun işlemciden olabilirmi ?Şu aleti çalıştırayım yeminle duvara asıcam DP2 nin yanına artık s3plusa geçmek istiyorum.
Topladığım en güzel elektronik cihaz oldu dp3s teşekürler teknoloji ekibi...
:)

ölçü aletini omajı belli dirençlerde test etseydin.. ölçü aletlerini sapıttıran birçok pil markası var + raf ömrü sözkonusu, 1 kutu hurdaya attım ben sıfır olarak panasonic ti

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9917 : 10 Haziran 2020, 19:09:39 »
 >:D >:D >:D  vay ses dışın hiç bi sorun olmadı montajdan sonra ilk enerjiyi vermemle süer sadece ses yok bunun için fikir alırım bak
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9918 : 10 Haziran 2020, 19:27:28 »
Onları aştım ben ufak bi başlık yapayım dibimden hemen  denerim diye sordum ama 20cmlik bi 0.50 den yaptım şu anda mutfağı atölyeye çevirmiş gibi bir durumum var buz dolabını ortalama 1,5m+ den alıyor normalmi 1,90-2m gibi konuşuluyordu birde tecrübe ile sabitleyeyim evde denemeyin büyük başlıkla hiç denemeyin 20cmlik olanı bile bi yere çeviremiyorsun. Tüm inşaat demirlerine ötüyor ayrım modu bile sapıtıyor.
İlk Dikkatimi çeken evde bakıra tepki vermiyor bu normalmi yoksa bir ayarmı yapmak lazım anlayamadım gümüş sorunsuz diğer madenlerde de sorun yok. Ama bakır kesinlikle makina görmüyor :)
Şunuda ekliyeyim bende alan ve kullanım tecrübesi nan o nedenle evde tecrübe etmeye çalışacağım birde şu konuya bir kaç arkadaş dönmüş olsa süper olurdu tüşlarda hala sorunum var karadağ üstad tuşları düzeltemedim ne yaptıysam olmadı sorun işlemciden olabilirmi ?Şu aleti çalıştırayım yeminle duvara asıcam DP2 nin yanına artık s3plusa geçmek istiyorum.
Topladığım en güzel elektronik cihaz oldu dp3s teşekürler teknoloji ekibi...
 :)

dostum ayarlalarla alakalı bi durum 20 cmmelik başlıkkla buz dolabını 1 buçuk metre diyon  bu müthiş   2 ila 2 buçuk metre denilen derinlik büyük başlık için dir 40lık başlıkla  tarlada 2 metre derinliğindeki su borusunu yakaladım  arazide cihaza ayar ver 

bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9919 : 10 Haziran 2020, 20:33:54 »
:D
 montaj bitti açar açmaz bu şekilde  te sorun ses yok