Gönderen Konu: 99 ModelToyota terra'mı 99 Model palio ful artı ful'mu (ABS-H YAS-KLİMA)  (Okunma sayısı 8180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Arkadaşlar hepinize merhaba
Bir kaza sonucu eski arabamı kaybettim (pert oldu) hata benimdi Arabasız olmuyor
tekrar bir araba almam gerekiyor tabii param 'da kısıtlı harç borç alacağım
Başlıkta belirttiğim gibi yukarıdaki arabaları kullanan arkadaşlardan iki arabayı'da
kıyaslamalarını ve bana tavsiyelerini bekliyorum.Saygılarımla

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Merhaba,

Toyotanın efsane diye tabir edilen kasasından bir sonraki kasasından bahsediyorsunuz sanırım. Bu araçlarda kronik yağ yakma problemi olduğunu sıkça duyuyorum. Sanırım 15000 tl ye kadar bir bütçeniz var. Bu bütçeye focus mk1 tavsiye ederim. Bütçeniz ne kadar?

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Merhaba,

Toyotanın efsane diye tabir edilen kasasından bir sonraki kasasından bahsediyorsunuz sanırım. Bu araçlarda kronik yağ yakma problemi olduğunu sıkça duyuyorum. Sanırım 15000 tl ye kadar bir bütçeniz var. Bu bütçeye focus mk1 tavsiye ederim. Bütçeniz ne kadar?

Önce ilginize teşekkür ederim
Evet hocam dediğiniz miktarı kredi ve arkadaşlarımın yardımı ile tamamlayabilirim sanıyorum
Bahsi geçen iki arabayı buldum ilk bakışta beyendim fakat terra hakkında beni şüphe ile bakmama neden oldunuz
Bende o kasalar için şöyle bir ş. efsanesi duydum kasaları ve sağlamlıkları eski kasaya göre zayıf
bu yüzden zaman içinde ilgi görmemiş bu yüzden kasanın yaratıcısı harakiri yapmış
 Palio'ya gelince ondan'da beni soğuttular şöyle'ki yakıt miktarı çokmuş çabuk dökülürmüş malum kasaları'da
ufak olduğundan yol tutuşu yok diyorlar.
Hava yastığının çalışıp çalışmadığını nasıl anlıyabiliriz?Çalışmayan hava yastıklarını çalıştırma olayı
baya karışık ve pahalı bir olay Bu konuyu bilen arkadaşlarım yardımcı olmalarını rica ediyorum
Hocam ilgine tekrar teşekkür eder saygılar sunarım.

Saygılar

Çevrimdışı tekin_efe

• Yüzbaşı
elsidi hocam ilk öncelikle geçmiş olsun .

araba konusunda o kadar para vermeyin alın bir toros vurun dağa taşa otobana :)

selametle.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Sn tekin_efe
İyi dileklerin için teşekkür ederim. Toros tavsiyeni değerlendireceğim Önemli olan temizini bulmak
99-Ful palio'yu sahibi bugün 9.000 tl'ye satmış sudan ucuz, bana 10.000 çekmişti
Terra duruyor sahibi 13.500 tl istiyor H.yastıklı, klima yok. Eski kasalar çok sağlam ama
tip olarak hiç hoşuma gitmiyor, eksoz adeta yere değiyor bir'de bana göre hantal ısınamadım.
Aslında kusursuz araba yoktur, az kusurlu arıyorum diyelim.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum
Olay şehir çıkışında oldu, yol gidiş geliş, çift yönlü, ben tali yoldan çıkıyorum. Sola baktığımda
yolun 70 metresi görünüyor, daha ötesi büyük söğüt ağaçlarından görünmüyordu. Direk karşıya geçmem gerekiyor
Sağa baktığımda yaklaşık 300 metre karşı yönden bir münübüs geliyordu. Tabii bunlar saniyelik işler
Ben kendimden emin, hem tekrar sola bakarak, hareket etmemle beraber arabayı 2 metre solumda
fark ettim bir patlama sesi, arabam 4 metre ileriye savruldu. Kendime geldiğimde etrafta insan kalabalığı
Tabi ben tali yoldan çıktığım için hatamdan dolayı dışarıya çıkmakta tereddüt ettim arabam alev alır düşüncesiyle
mecburen arabadan bir şekilde çıktım. Bütün kalabalığın karşı tarafı suçladığını görünce, şaşırdım
Rüzgar gibi hızlı gittiğini söylediler. Arkadaşlar o kadar hızlı çarpışmadan dolayı oturduğum koltuk ayakları
alt şaseden koptular.Kendi arabamı 1.300 tl'ye hurdacıya sattım Her tarafım ezik içinde idi karşı tarafta
en ufak ezik bile yok'tu Hayatım boyunca, hiç iyi arabam olmadı (güvenlik paketli) Bundan sonra alacağım
arabada en az H.yastığı olsun istiyorum. Tüm insanların güzel şeylere layık olduğunu düşünüyorum.
  Kaza ile alakalı mahkemem'de geçen hafta düştü Benim sigortam karşı tarafın hasarını ödemiş olmalı'ki
karşı taraf davasından vazgeçmiş.
Karadağ hocam, sanki benim düşüncelerimi okumuş, sevdiğim damardan arabaların link'ni vermiş
Bunca yoğun iş arasında bana zaman ayırmış,Doğrusu şımarmadım dersem, yalan söylemiş olurum.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
Ben kısa süre önce skoda fabia 2001 1.4 mpi aldım 4000 tl m daha olsa 2006 1.4 16V 101 HP olanı alacaktım. 2 ay araştırdım. en iyi donanın- fiyat - kalite oranı woswos grubu (VW-Skoda-Seat) . tavsiye ederim. tabi skoda grubu parça ve yakıt olarakta çok ekonomik. Hallice bir motorsiklet benim arabadan fazla yakıyordur. Benzinde şehir içi 35 kuruş... Daha ne diyeyim. Parça-yakıt ve güvenlik donanımından şaşma. en az 2 hava yastığı olsun. ABS olsun, klimasız olmaz.. Aman Fiat gurubu olmasın. Mümkünse hyundai de olmasın. Ben sattıktan sonra hyundaisini ve fiat ını öveni örmedim. hep binerken överler. Abimde skoda vardı hyundai aldı... hergün skodam diye ağlıyor. üsteli hyundai skodadan 8 yaş genç ;) ve pahalı
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Bu arada 10 yılı geçmiş hava yastığının çalışmama olasılığı yüksektir çünkü ömürleri 10 yıldır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
Hyundai alçak olduğu için listeme hiç almadım. Fiat dan'da soğudum, acele etmiyorum
Artık eskisi gibi arabalar pirim yapmıyor, yani enflasyona yenik düşme korkusu'da yok
Dedektör olayında sıkıştığımda en doğru bilgi için size baş vururdum sizler bana
bilgi olarak çok değerli bilgiler verdiniz.Kaderin cilvesine bak şimdi otomobil için'de
katkınız olacak Karadağ hocam hava yastığı uyarınızı dikkate alacaım.
UNIQUE hocam skoda tavsiyeni değerlendireceğim