Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921768 defa)

0 Üye ve 177 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #400 : 02 Eylül 2013, 10:07:59 »
Teşekkürler ustam hemen değiştiriyorum

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #401 : 02 Eylül 2013, 10:50:37 »
Merhaba,

TL082 nin arkasındaki 2 adet 4148 diyottan biri ya terstir yada arızalıdır.

Saygılar

ustam bu iki diyot devrenin sigortası gibi yapılan en ufak bir hatada çabuk kesiyorlar...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #402 : 02 Eylül 2013, 11:24:44 »
evet. onlar olmazsa modül bozuluyor.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #403 : 02 Eylül 2013, 13:01:52 »
ustam youtube vidyosunda sorun var galiba

ustam birde naçizane olarak youtube vidyoları pratik ve hızlı yükleme
zaman kaybı olmadan hemen yayına girmesi için
video dönüştürme yazılımı kullanmanı tavsiye ederim...

http://techrockers7.blogspot.in/2013/07/any-video-converter-ultimate-460-with.html

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #404 : 02 Eylül 2013, 18:19:23 »
Hüseyin hocam elinize emeğinize sağlık başarılarınız daim olsun
------------------------------------------------------------
UTP :Unshielded Twisted Pair : Kablolar her.gi bir korumaya sahip degildir. Bu sebeple manyetik ortamlardan etkilenir. Standart olarak kullanılan kablodur.
FTP :Folded Twisted Pair : Kablolar Folyo bir malzemeyle ekstra olarak sarmalanmistir. Bu sebeple dis ortama dayanikli hale gelir. Bu tur kablolarinda ayrica her bakir kablo ciftinin ayrica aluminyum bir
kaplama ile sarmalanmis modelleride bulunmaktadir.
STP :Shielded Twisted Pair : Cat5/6/7 kablo icindeki her bakir kablo cifti ayri olarak aluminyum kaplama ile sarilmistir. Bu sayede ortamdaki manyetik alan girisimlerinden en az seviyede etkilenmesi saglanir.
--------------------------------------------------------------------------
 Tam tersi size dez avantaj oluşturur manyetik alan geçirgenliği her iki yönde az olduğundan hem gönderimde hem alımdaki cihazı bu tip folyo korumalı bir kabloyla çalıştırmaya çalışan eski üye aklıma geldi böyle bir hatayı yaptığı için günlerce uraşmıştı hatasını çok geç anladı bizim uyarılarımız sonrasında çözdü
halbuki cihazda hiç sorun yokken o yüzden denenmemiş şeyleri bilenlere bırakın emek para harcamadan sormanız yararınıza suanda olduğu gibi sizce ne yapalım derseniz
0.50mm -0.80mm gibi tek damarlı nya yek pare tek parça kablolardan sarmanızı tavsiye ederim her zaman  istediğiniz dirence ve omaja uygun olarak bu kablolar tse li saf bakır olur demir çıkma olasılıkları çok düşüktür
--------------------------------------------------------------------------------------
hoparlöre bu şekilde bir uygulama yapmayı tercih ettim

Allah razı olsun Tesla ve Karadağ usta.
Ben ftp kabloda kalite bakımından daha iyi bir bakır kullanıldığı inancı ile olası manyetik dalgayı daha etkin yayabileceğini tahmin etmiştim. Bir forumda yanlış değilsem yabancı bir makalede bobin sarımını üzeri alüminyum folyo ile kaplanıyordu bu işlem yerine ftp kablo zaten kaplı olduğu için mantıklı gelmişti.

Peki size DP3S için (veya diğer modelleride kapsarmı bilemem) Ftp kablonun dış izolasyonunu sıyırıp aynı sarım işlemi yapılsa her telin dışındaki iletken pvc tabaka daha ince olduğu için manyetik alan artımı yaşanabilirmi? Yani daha derin bir algılama mümkün olur mu? Düz sarım yerine her iki kat birbiri üzerine sarılı şekilde sanırım anlatabildim :) Mavi-mavi beyaz gibi.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #405 : 02 Eylül 2013, 20:41:13 »
ustam aslında ben artık tamamen bu işten kopmuştum. bu gün 330 r 5 waat 33 r 5waat  10 r 5 waat üç taş direnç aldım , ustanın sözünden çıkmayayım diye düşündüm yarın inşaallah eve erken gelebilirsem bunları deneyeceğim 330 a 10 ve sonrasında 33 ü daha sonra her ikisini de seri yapıp bobine paralel bağlayacağım.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #406 : 02 Eylül 2013, 21:14:24 »
tivos
 1.4v ölçmen gerekn yerde 14.6v gibi voltaj ölçmeniz diyotlarda arıza ihtimalinin dışında çok yüksek
cihaza aküden beslemiyorsanız besleme votajını 12v verin yada ölçü aletini bozuk olmasın cihaz için bile fazla bu akü kullanmayı tercih edin her zaman ilk kurulum esnalarında cihaza uygulanacak ideal gerilim 12v6
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
skynet
folyosunu sökme işlemini sizin için çok büyük eziyet olur buna hiç gerek yok aynı çapta kalın zil tellerinden sorun  mutlak vardır kablonun 100mt deki direnci 9R6 civarı olmalı bunun 35 metresini kullanarak sararsınız 35cm çapta bir birine sarılı olan kablolar bana göre bir birine seri olarak artı eksileri karışık bağlanmış pil gurubu gibi geliyor bükümlü kablo sarımı imalatı gereği dış ortamdaki manyetik alandan en az etkilenmesi amacıyla yapılır bu nedenle bizim gönderdiğimiz manyetik alan içindeki metallerden geri yansıyan sapmayı anlamak zorlaşır bu sevda bitmez se ne diyebilirim karar sizin :D
folyolu kablolar vlf cihazların bobinlerinde uygulanır istenirse
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bitkici şakir
abi bu diren değerinde çok takılmaya gerek yok hangi çapta hangi endüktansta hangi sönümleme direncinde kulanırsanız kulanın cihaz gene çalışır tune butonu bastiğınız taktirde cihaz ona göre kendisini otomatik ayarlıyor 400uh-1mh arası 330R-1k arası hepsi olur
düşük direnç düşük endüktans daha stabil hale getirir mesafe biraz azalır sadeceyüksek endüktans yüksek dirençler kullandığınızda mesafeyi artırır elektrik sel ortamlarda çalıştırırken sıkıntılı olur sadece arazide bu sorun teşkil etmez
yüksek endüktanslardaki sapma fazla olur
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yaptığım cihazın eski fotosu silinmişti tekrar ekliyorum ön paneli kapatmadan önceki hali 12.7x14.5x6 boyutlarında herşeyi bu boyutlara sığdırdım
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2013, 21:35:00 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #407 : 02 Eylül 2013, 21:35:52 »
Merhaba Arkadaşlar,

Videoyu yeniden yükledim.

Saygılar

delta pulse 3s altın testi

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #408 : 02 Eylül 2013, 21:59:53 »
eline emeğine sağlık usta herşeyiyle harika bir cihaz hepimize hayırlı olsun
hayır da şer de ALLAH tandır

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #409 : 02 Eylül 2013, 22:12:25 »
Hüseyin ustam

Çok güzel video

Saygılar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #410 : 03 Eylül 2013, 06:51:45 »
Merhaba Arkadaşlar,

Videoyu yeniden yükledim.

Saygılar

Guzel test olmus usta.Benden istenen aslInda orta boy dovme bakIr  kova ve ya benzer bir urun ile buyuk baslIk testi idi.Kucuk ve orta buyuklukte definelerin cogu bakIr kovalar  icinde gomuluyormus. O yuzden cihazI boyle testten gecirilmesi isteniyor.UmarIm acIklayabilmisimdir.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #411 : 03 Eylül 2013, 19:41:57 »
s.a arkadaşlar smd entegreleri dip'e çeviren bir hazır aparat satan yer var mı.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #412 : 03 Eylül 2013, 22:31:39 »
hüseyin ustam test çalışmanız çok güzel olmuş teşekkür ederim. ustam dediğiniz gibi 330 ohm 5 waat ve bir 33 ohm bir 10 ohm  alıp değşikli olarak 370 ohm 5waat a kadar deneme yaptım cihaz açılmıyor.son video da yayınladığım gibi değişen birşey yok...  sizde direkt olarak teknoloji ekibi logosu geliyor ve hemen modlara giriyor, bu iş size gelecek ben çıkamadım içinden.
 ünal ustam ilgi ve yardımlarınıza teşekkür ederim telefon ile çok yardımcı olmaya çalıştınız ama bu işte bir terslik var neyse  ayın 8 inde hüseyin ustam bir baksın, öyle inanıyorum ki o da merak etmiştir, çünkü görüntülerden iyice sona gelmişsin demişti. şimdilik allaha emanet olunuz.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 22:33:45 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #413 : 04 Eylül 2013, 00:06:53 »
s.a arkadaşlar smd entegreleri dip'e çeviren bir hazır aparat satan yer var mı.
ROBOTİSTAN da var ama size uygunmu?
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #414 : 04 Eylül 2013, 11:22:35 »
hüseyin ustam test çalışmanız çok güzel olmuş teşekkür ederim. ustam dediğiniz gibi 330 ohm 5 waat ve bir 33 ohm bir 10 ohm  alıp değşikli olarak 370 ohm 5waat a kadar deneme yaptım cihaz açılmıyor.son video da yayınladığım gibi değişen birşey yok...  sizde direkt olarak teknoloji ekibi logosu geliyor ve hemen modlara giriyor, bu iş size gelecek ben çıkamadım içinden.
 ünal ustam ilgi ve yardımlarınıza teşekkür ederim telefon ile çok yardımcı olmaya çalıştınız ama bu işte bir terslik var neyse  ayın 8 inde hüseyin ustam bir baksın, öyle inanıyorum ki o da merak etmiştir, çünkü görüntülerden iyice sona gelmişsin demişti. şimdilik allaha emanet olunuz.

Siz yoksa tune butonuna basmıyor musunuz...

Dedekörü açarken tune butonuna basmazsanız TE logosu çıkmaz.

Saygılar

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #415 : 04 Eylül 2013, 18:38:55 »
teşekkürler onur600

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #416 : 04 Eylül 2013, 21:08:24 »
Teşekkürler ustam hemen değiştiriyorum

ustam 4148 lerin ikisinide değiştirdim.yönlerde doğru. akü değerim 12.83 .ölçüm değerlerim ilk noktada 12.82.   
2.  noktada 13.58 ( 1-2v olması gereken nokta)
3.noktada 12.28 ( 6-8v olması gereken nokta)
11. pinde 7.79v görüyorum. ( 5 v olması gereken nokta)
Sorun nerede acaba.Kart üzerinde sadece kulaklık jack'ı takılı değil (pic ve modülde yok tabiki ) birde bazı kısa devre noktalarını lehimledim. bu sorun olurmu acaba. bir türlü sorunu bulamadım.bilgi verebilirseniz sevinirim. kolay gelsin

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #417 : 04 Eylül 2013, 21:37:35 »
Merhaba,

Devrenin fotoğrafını ekleyebilirmisiniz.

Saygılar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #418 : 04 Eylül 2013, 22:18:52 »
ustam ben tune tuşuna basıyorum  inşaallah gelince göreceksiniz, ben video çekiminde tune tuşuna bastığımı zaten gösterdim. neyse yarın ola hayrola allah nasip ederse görüşürüz ustam.

ünal ustanın tavsiyesi üzere 5 volt pic girişlerine 4x 100 nf mercimek kondansatör ekledim. gene çözüm olmadı.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2013, 22:21:11 Gönderen: bitkici şakir »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #419 : 05 Eylül 2013, 00:56:44 »
tivos
1- devrede akü geriliminden daha fazla voltajı nasıl ölçüyorsunuz devre üzerinde  ölçü aletiniz bozuk olmasın
2- devrenin voltajı ölçmek için eksi yerine artı voltaj ucunan bakıyo olmayasınız 1.4v için
3- devrede kısa devre noktarı diye bir yer yok eğer picin altındaki 8 noktayı söylüyorsanız bu hat 5volt hattı
oraya 100nf condansatörler bağlanacak
4- 6-7 volt düzgün değilse tl082 yada 1.4 v ta sıkıntı varsa diyotlarda sorun vardır başka ihtimal yok
yanlış yerlere ölçüyor yada devrede ana besleme kaynağından bu kısımlara kısa devre vardır
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ben bu devrenin yapılmış olmasıyla emekliye ayrılcağımı düşünüyordum artık ama olmadı
daha basit bir cihaz devresi başka yok çünki piyasada
yanlış anlamayın bence basit bir şahşi bilgi eksikliğinden hatanız var
 önemli malzemeleri bozmadan
bence devreyi toparlayıp karadağ ustaya gönderin
kolay gelsin
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------