Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467789 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #900 : 30 Mayıs 2012, 13:58:48 »
walkman hakikaten tekrar tekrar izledim süper  diyorum başkada birşey demiyorum ceza da fon müziği olarak tam oturmuş  ;D gerçekten samimiyetimle söylüyorum seni ayakta alkışlıyorum. ustalara taş çıkartmışsın. başarılarının devamını dilerim hadi bakalım artık avlanma zamanı  ;D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #901 : 30 Mayıs 2012, 15:11:45 »
Merhaba
Arkadaşlar şarj devresini çalıştırdım. yalnız PR1 ile şarj seviyesini nasıl ayarlıyoruz ? Birde açık şemada PR1 in orta ucu VD8 e bağlanırken pcb de orta uç r58 e bağlanıyor. bu sıkıntı yaratmazmı?

tatar ustam dediğin doğru pcb de hata var. PR1 uçları yer değiştirmesi gerekiyor.

devreyi yapan arkadaşların bu düzeltmeyi uygulaması lazım.

AÇIK ŞEMA

NORMAL ORJ. YOL HALİ
http://img339.imageshack.us/img339/7076/sarj1g.jpg

YAPILMIŞ DÜZELTİLMİŞ YOL HALİ
http://img515.imageshack.us/img515/6854/sarj2.jpg

saygılarımla.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #902 : 30 Mayıs 2012, 15:13:28 »
NORMAL ORJ. YOL HALİ

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #903 : 30 Mayıs 2012, 15:17:04 »
ARKADAŞLAR FORUMDA MESAJ DÜZELTME OLMADIĞINDAN ÖZÜR DİLERİM
AYNI RESMİ EKLEMİŞİM

NORMAL ORJ. YOL HALİ
http://img339.imageshack.us/img339/7076/sarj1g.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/6854/sarj2.jpg

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #904 : 30 Mayıs 2012, 15:21:01 »
ARKADAŞLAR FORUMDA MESAJ DÜZELTME OLMADIĞINDAN ÖZÜR DİLERİMAYNI RESMİ EKLEMİŞİM

NORMAL ORJ. YOL HALİ

erko

• Ziyaretçi
« Yanıtla #905 : 30 Mayıs 2012, 17:08:36 »
selam arkadaslar yaklasık 1 aydır takip ediyorum ve dp 2 topladım güzel çalısıyor su an dp3 üzerinde duruyorum çok güzel bir çalışma olmus tebrik ediyorum arkadasları walkman arkadasa bir sorum var videonu izledim ve gerçekten çok güzel ve orjinal bir çalışma olmuş yalnız bobin başlığını plastik su borusu diye tahmin ettim ama o bobini oraya nasıl yerleştirdin doğrusu çok merak ediyorum ben dp2 nin baslığını ilk olarak 33 cm sardım ve sonradan kangal boruyu uzunlamasına kesip iççineyerleştirdim ve silikonla oynamasın diye içine slikon bastım siz nasıl yaptınız acaba baslığı gercekten hayran oldum saygılar iyi çalışmalar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #906 : 30 Mayıs 2012, 20:44:02 »
walkman harika bir video hazırlamışsın eline sağlık

şimdi av zamanı..............

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #907 : 30 Mayıs 2012, 22:42:26 »
mustafa bey yaptığınız düzenleme devreye ne tür bir katkı sağlar veya zararı nedir
teşekkür ederim
cahilliğime bağışlayın öğremek için soruyorum

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #908 : 30 Mayıs 2012, 23:55:23 »
Guzel slayt olmus ,bende sabIrsIzlIkla siparis verdigim PCB ve PIC'i bekliyorum.Herkese basarIlar diliyorum.

muhteşem bir göstersi gerçekten insanın hemen bu dedektörü yapması geliyor içinden hatta benim geldi bile::) malzeme fiyat kaça mal olur arkadaşlar karadağ usta kaç tl alıyor entegre artı yazılım için bir bilgim olmadğı için sorma gereği duydum

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #909 : 30 Mayıs 2012, 23:59:35 »
selam arkadaslar yaklasık 1 aydır takip ediyorum ve dp 2 topladım güzel çalısıyor su an dp3 üzerinde duruyorum çok güzel bir çalışma olmus tebrik ediyorum arkadasları walkman arkadasa bir sorum var videonu izledim ve gerçekten çok güzel ve orjinal bir çalışma olmuş yalnız bobin başlığını plastik su borusu diye tahmin ettim ama o bobini oraya nasıl yerleştirdin doğrusu çok merak ediyorum ben dp2 nin baslığını ilk olarak 33 cm sardım ve sonradan kangal boruyu uzunlamasına kesip iççineyerleştirdim ve silikonla oynamasın diye içine slikon bastım siz nasıl yaptınız acaba baslığı gercekten hayran oldum saygılar iyi çalışmalar

boru içine tek tek sarım yaptım. yaklaşık olarak 24turx125,6 cm(bobinçapı)=30metre 15 cm tel tek tek bobi içerisine sarıldı. Tabi bunu yaparken de birkaç turdan sonra gitmez. Bunun içinde ya elektrikçilerin kullandığı klavuzdan yada basitçe (benim yaptığım gibi) bisiklet veya motosiklet fren teli yardımı ile kolayca yapabilirsin.Tabi telin emayesini bozmamaya dikkat ediniz.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #910 : 31 Mayıs 2012, 00:33:46 »
walkman hakikaten tekrar tekrar izledim süper  diyorum başkada birşey demiyorum ceza da fon müziği olarak tam oturmuş  ;D gerçekten samimiyetimle söylüyorum seni ayakta alkışlıyorum. ustalara taş çıkartmışsın. başarılarının devamını dilerim hadi bakalım artık avlanma zamanı  ;D

katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim.Baştan da dediğim gibi elektronikten pek anlamam ancak sorunlara çare bulmak veya bilişsel düşünce olarak pratik bir zekaya sahibim diyebilirim.Darısı diğer arkadaşlara...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #911 : 31 Mayıs 2012, 00:53:05 »
evet mustafa usta dediğiniz gibi contrast bacağıyla gnd bacağı yer değişmiş kontrol edilen voltaj zener yerine direnç e giriyor. zener in kataot kısmına (+) voltaj verilmiş uygulayan arkadaşlar zener diyotuda kontrol etsinler nekadar koruyucu dirençte olsa  kontrol edilmesinden yanayım. hatayı gören arkadaşı tebrik ederim güzel bir keşif  ;D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #912 : 31 Mayıs 2012, 04:14:50 »
mustafa bey yaptığınız düzenleme devreye ne tür bir katkı sağlar veya zararı nedir
teşekkür ederim
cahilliğime bağışlayın öğremek için soruyorum

PR1 şarj dolum sınırını ayarlamak için açık şemaya göre yapılmış olan pcb düzeltmesidir.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #913 : 31 Mayıs 2012, 15:43:09 »
her  şeyi denedim ama  Q3 de  yine frekans  yok   nerden olabilir

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #914 : 31 Mayıs 2012, 20:31:07 »
arkadaşlar bugün arazide kısa metrajlı iki tane film çekimi yapmaya çalıştım :)

sonuçlarını sormayın sadece çekip çıktım. Ne olup olmadığı hakkında görüşlerinizi ekleyebilirsiniz. Videolardaki yer bir eski bir yerleşim alanıdır. Doğal arazi yapısına sahiptir.Bu arazide çeşitli işaretler mevcut ben sadece bir kaçına yakın yerde makinayı denedim. Bunun gibi  5-6 yerde bariz tepkiler aldım makinadan.

işte linkler
WALKMAN AV PEŞİNDE BÖLÜM-1
walkman av peşinde-1
WALKMAN AV PEŞİNDE BÖLÜM-2
walkman av peşinde -2.mp4

DEĞERLENDİRMELERİNİZ BEKLİYORUM ;D

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #915 : 31 Mayıs 2012, 21:30:34 »
walkman ustam hayırlı olsun mükemmel videolar eklemissin umarrım hayırlısı olur 1 videoda dikkat ettim de ikinci öten yerde sinyal yogunlugu üst bölgede daha yogun gibi sanki umarım degerli bişeyler elde edersin tebrik ederim

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #916 : 31 Mayıs 2012, 22:53:51 »
walkman ustam hayırlı olsun mükemmel videolar eklemissin umarrım hayırlısı olur 1 videoda dikkat ettim de ikinci öten yerde sinyal yogunlugu üst bölgede daha yogun gibi sanki umarım degerli bişeyler elde edersin tebrik ederim

iyi niyet ve pozitif dileklerin için çok teşekkürler.Umarım sende devre ile ilgili problemlerini en kısa zamanda çözüme kavuştursun.

Beni İzlemeye devam ediniz :)

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #917 : 31 Mayıs 2012, 22:59:37 »

iyi niyet ve pozitif dileklerin için çok teşekkürler.Umarım sende devre ile ilgili problemlerini en kısa zamanda çözüme kavuştursun.

Beni İzlemeye devam ediniz :)

saol walkman ustam devrem suan karadag ustada umarım vakit bulurda bakar çünkü bende senin gibi arazi videolarını koymak için sabırsızlanıyorum

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #918 : 31 Mayıs 2012, 23:22:43 »
s.a.
yaw arkadaşlar bişey diyeceğim, ya hu bu karadağın çektiği nedir? devreyi herkes yapıyor ve çalışmayan karadağda nefes alıyor. kendimi bundan dışlamıyorum. zira siteden bir dostum bana devreyi yap dedi, beraber yaptık çalışmadı, şimdi karadağ ustaya yollayacam,  ;D
bakalım sıramızı bekleyeceğiz,  ;D  ;D  ;D
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #919 : 01 Haziran 2012, 00:49:38 »
öncelikle geçmiş Selami ustam.  :-\

çok güzel bir konuya parmak basmışsın ustam... ???

ben devreyi daha dizimi bitmeden 5-6 malzeme eksikle yolladım karadağ ustamıza  sağ-olsun  tamamlayıp  ayarlayıp gönderdi. ::)

ALLAH cc Karadağ ustamıza kuvvet sabır ihsan eylesin.

saygılarımla.