Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486062 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5660 : 17 Aralık 2015, 18:38:25 »
Selamun Aleykum ustam devreyi tamamladim cok sukur lakin calismadi isinma gb birsey yok saniyorumki lcd baglantilarini tam yapamadim resimdeki ekranin baglantilarini nasil yapabilirim bakip yardimci olabilirmisiniz rica etsem

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5661 : 18 Aralık 2015, 15:48:27 »
ekran modeli wg128*64b bire bir tutuyor. A ve C serisi için motaj klavuzunda olacak ilk sayfada karadag usta paylaşmıştı. Hatta forumda farklı ekranlar ile de çalıştıran var (tg) ile. Birde yazılım demo onu karadag ustadan temin edicez bende pic almış bulundum. kargo işim olacak.
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5662 : 18 Aralık 2015, 16:15:06 »
s.a karain usta.

bazı değişiklikler vardı devrede yaptın mı ben bir kısmını yaptım.

İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5663 : 18 Aralık 2015, 16:47:49 »
benimde son aşamaya doğru gidiyorum

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5664 : 18 Aralık 2015, 16:49:27 »
s.a

Hata var mı? İnceleye bilirmisiniz.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5665 : 18 Aralık 2015, 22:08:27 »
Usta degisiklikler derken gozden kacirdigim birseymi var acaba Birde montaj kilavuzunda bir ekran baglantisi var ona gore yaptim calismadi hala calismiyor. Heryerin voltajlari geliyor neden acamadim acaba diye dusunuyorum ekranin baglantilarina takildim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5666 : 18 Aralık 2015, 23:52:17 »
Usta degisiklikler derken gozden kacirdigim birseymi var acaba Birde montaj kilavuzunda bir ekran baglantisi var ona gore yaptim calismadi hala calismiyor. Heryerin voltajlari geliyor neden acamadim acaba diye dusunuyorum ekranin baglantilarina takildim
Doğru butonu kullandığınızdan emin olun.B serisi ekran bire bir uyumlu.Farklı bir glcd mi kullandınız?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5667 : 18 Aralık 2015, 23:56:33 »
Kumanda devresiniz ahmet olmazsa bi ornek atarmisiniz ustam bir kontrol edeyim calisirken is arasinda biraz biraz ugrastigim icin karisiklik yapmis olabilirim.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5668 : 19 Aralık 2015, 00:01:32 »
Doğru butonu kullandığınızdan emin olun.B serisi ekran bire bir uyumlu.Farklı bir glcd mi kullandınız?
Sizin lcdi birebir uyumlu ise bacaklarinin resmini cekip yolluya bilirmisiniz ustam sizin devrede elinize saglik cok guzel olmus
Hersey yolunda gozukuyor. ;)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5669 : 19 Aralık 2015, 02:02:48 »
Sizin lcdi birebir uyumlu ise bacaklarinin resmini cekip yolluya bilirmisiniz ustam sizin devrede elinize saglik cok guzel olmus
Hersey yolunda gozukuyor. ;)
128x64B glcd lere göre bire bir uyumlu diyorum.Forum içerisinde yüzlece resim mevcut B serisinin kullanıldığı.
Benim şuan dp3 üm yok.
Sizin glcd farklı.İsmi cinsi yazmıyor mu?
Butonlar içinde 1ile 6. pini 2,3 sn kısa devre ederseniz cihaz açılır.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5670 : 19 Aralık 2015, 02:10:11 »
winstar'a ait çeşitli ekran bilgileri;

http://www.winstar.com.tw/products_detail.php?CID=18
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5671 : 19 Aralık 2015, 14:43:49 »
bacak yapısına bakarak montajını yaptım bendeki lcd wg12864 bacak bağlantıları ile aynı sadece (cs1 - cs2 ve D/I uçları yerine Rs - pcb -Nc yazıları var lakin hangisine karşılık geldiğini bilmiyorum bu uçarın diğer bilinen uçları Montaj şemasındaki gibi bağlantılarını yaptım.
Tüm voltajlarım geliyor ama açılmıyor malesef cihaz

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5672 : 19 Aralık 2015, 16:21:35 »

WG12864B bacak yapısına bakarak montajını yaptım bendeki lcd wg12864 bacak bağlantıları ile aynı sadece (cs1 - cs2 ve D/I uçları yerine Rs - pcb -Nc yazıları var lakin hangisine karşılık geldiğini bilmiyorum bu uçarın diğer bilinen uçları Montaj şemasındaki gibi bağlantılarını yaptım.

Montaj kılavuzundaki  sayfa 8 ve 9 daki reimlerde gösterilen noktalarda +12 volt gelmesi lağzım yazıyor Fakat bizim devrenin O naktalarına 3.4 Volt ekran bacaklarında maximum 5 volt var. Bir gariplik var bu işte ustalar :):):):):)

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5673 : 19 Aralık 2015, 17:50:28 »

WG12864B bacak yapısına bakarak montajını yaptım bendeki lcd wg12864 bacak bağlantıları ile aynı sadece (cs1 - cs2 ve D/I uçları yerine Rs - pcb -Nc yazıları var lakin hangisine karşılık geldiğini bilmiyorum bu uçarın diğer bilinen uçları Montaj şemasındaki gibi bağlantılarını yaptım.

Montaj kılavuzundaki  sayfa 8 ve 9 daki reimlerde gösterilen noktalarda +12 volt gelmesi lağzım yazıyor Fakat bizim devrenin O naktalarına 3.4 Volt ekran bacaklarında maximum 5 volt var. Bir gariplik var bu işte ustalar :):):):):)
Karadag ustam size zahmet bir el atarmisin devremin su anda tumvoltajlari normal fakat acmiyor ekrandan dolayi sanirim tetiklemiyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5674 : 19 Aralık 2015, 18:05:31 »
Açmak için hangi butonu kallanıyorsunuz?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5675 : 19 Aralık 2015, 21:32:23 »
Açmak için hangi butonu kallanıyorsunuz?
1 ile 6 nolu ucu kisa devre ediyorum tune butonuydu sanirsam galiba ekran arizali 5 voltu geliyor isiklari dahi yanmiyor ekranin baska bir ekran daha deniyecegim yarin ustam nasip olursa insaallah

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5676 : 20 Aralık 2015, 15:51:17 »
SELAMUN ALEYKUM Ustalar pcb de ekran bağlantı başlangıcı 1 sağdan solamı soldan sagamı baslıyor acaba

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5677 : 20 Aralık 2015, 17:43:41 »
soldan sağa doğru gidiyor.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5678 : 20 Aralık 2015, 19:58:31 »
soldan sağa doğru gidiyor.
Devreye ustunden bakinca soldan 1 basliyor diymi

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5679 : 21 Aralık 2015, 20:26:08 »
evet usta değişiklik olarak R79 mesela 10k o dirençi 4k7 düşürülmüş sesin artması için. ilk sayfada karadag usta 10k olarak değişiklik yapmış daha stabil olması için. birde 4051 in çevresindeki 3k3 olanlar 2k2 olarak değiştirilmiş daha stabil için. ekranı winstar 12864b birebir oluyor.