Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921514 defa)

0 Üye ve 129 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4780 : 21 Ağustos 2014, 21:12:20 »
0.50 emaye bobin teli 31.5 cm cap yogurt kovasi nin agzi dendk geliyor bant i ters cevrip cember olusturdum yan yana 10 sira gittim geri kalani karisik sardim 29 tur 3.3r okudu benim olcu aleti henry olcmedigi icin olcemedim kolay gelsin resimleri yarin atayim telefondan giriyorum suan
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4781 : 21 Ağustos 2014, 21:19:08 »
Teşekkür ederim yarın deneyeceğim.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4782 : 21 Ağustos 2014, 21:22:42 »
Ustalar. duyun beni. bir 30cm ve birde 40 cm bobin sarımak istiyorum. 2 gündür uğraşıyorum çalıştıramadım. Belki bu konu bu başlıkta olmayacak ama çok yoruldum. ellerim haşat oldu. bana bu 2 boyut için sarma şeklini nasıl yapcam. yassı denedim olmadı. dik denedim. olmadı. elimde .8mm emaye bobin teli var. buna göre sönümleme direnci, seri direnç, kaç tur, yassımı dik mi sarmalıyım. lütfen yardım.
yok bu tel olmaz diyorsanız önereceğiniz teli de alırım. omerserif07 inki gibi 1 tl 40 cm den alsam havalara uçacacam.

:) 400-600uH arası endüktans, 2-3R arası dirence sahip bir bobin sarın. Sönüm direncini de 300-500R arası deneyin.

Saygılar

Karadağ usta Bobin yatay mı (salyangoz) üst üste mi sarayım. Tel çapı önerirmisiniz
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2014, 21:25:32 Gönderen: ismailcanpolat »

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4783 : 21 Ağustos 2014, 21:27:13 »
0.50 emaye bobin teli 31.5 cm cap yogurt kovasi nin agzi dendk geliyor bant i ters cevrip cember olusturdum yan yana 10 sira gittim geri kalani karisik sardim 29 tur 3.3r okudu benim olcu aleti henry olcmedigi icin olcemedim kolay gelsin resimleri yarin atayim telefondan giriyorum suan

Sönüm direnci ve seri direnç kaç ohm

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4784 : 21 Ağustos 2014, 21:58:11 »
Bu kadar küçük tasarım çok güzel ama hoparlör olarak ne kullanacaksınız. Kutunun içinde pic in çalışmasını etkiler

Daha hoparlör için bir araştırma yapmadım ama laptoplarda kullanılanlar olabilir mesela.

Saygılar
Merhaba;
Hazır hoparlör seçimi masaya yatırılmışken,bende bir düşüncemi dile getireyim.Şu ses için kare dalga kullanıyoruz.Peki sinüs kullansak nasıl olur.
Olumlu olumsuz düşünceleriniz nedir?
Saygılar

Ben de bu konuya takılmış durumdayım. İki  ses şeklinin de birbirine göre hem avantaj hemde dezavantajı var. Sizler ne dersiniz?

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ekran1976

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4785 : 21 Ağustos 2014, 22:18:49 »
abi cihaz açılmıyor.....  açılıyor yazıyor   öyle kalıyor     baende %99 kadar sayıyor kalıyor..........

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4786 : 21 Ağustos 2014, 22:20:21 »
modül üzerindeki trimpot ile oynayın ama çok az çevirin.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ekran1976

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4787 : 21 Ağustos 2014, 22:22:39 »
tamam abi bir deneyim  teşekkürler

Çevrimdışı ekran1976

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4788 : 21 Ağustos 2014, 22:33:40 »
yok abi degişen bir şey yok........telefonlardaki gibi gizli resettleme felen varmı  acaba?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4789 : 21 Ağustos 2014, 22:36:22 »
yok malesef. Sizin devreyi tune yerine menü butonuna basarak açmanız lazım. Açılması için de açılıyorda beklerken trimpot ile oynamanız lazım. Ve çıkan eğrinin fotoğrafını buraya eklemeniz lazım

Çevrimdışı ekran1976

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4790 : 21 Ağustos 2014, 23:01:56 »
tamam abi çok teşekkürler  emegine saglik çok güzel oldu şimdi çalışıyo...dedigin gibi trimpotla hafif oynadım ve takılmadan açılıyo şimdi

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4791 : 22 Ağustos 2014, 01:46:00 »
       sayın karadağ videolar güzel olmuş teşekkürler.

Onur eline sağlık devamınıda bekleriz.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4792 : 22 Ağustos 2014, 02:33:12 »
Omerserif. Hayirli olsun dedektorun biliyorsun cebi ben herzamn yardima acigim..

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4793 : 22 Ağustos 2014, 06:23:49 »
Biliyorum usta allah senden razı olsun
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4794 : 22 Ağustos 2014, 07:44:25 »
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4795 : 22 Ağustos 2014, 09:29:20 »
Merhaba Arkadaşlar,

omerserif07, dedektörü çalıştırmış olmana sevindim. Artık senden de test videoları izleriz :)

karahasan35, teşekkür ederim. Daha da güzellerini izleyeceğiz inşallah :)

e_z_e_l, teşekkür ederim. Sizden de yakında test videoları izleriz artık.

sahbaylar, o da olacak inşallah. Amaç zaten global olmak.
İnsanlarda bir yerli malı ön yargısı var. Çok da haksız bulmuyorum. Senelerce kandırılmışlar. Bu gün bile bu durum mevcut. Bazen öyle şeyler duyuyorum ki kulaklarıma inanamıyorum. Birde insanların hayallerini kullanmak var. Hayallerinizi gerçek olacak şöyle olacak böyle olacak diye. Öte yandan dedektörcüler ile yarışa girmek,tasarım için harcamayacağım zamanı yarışa harcamak olur diye düşünüyorum. Ben zamanımı ve enerjimi yeni tasarımlara harcasam ve daha farklı ürünler yapsam bence zamanı ve enerjiyi daha doğru kullanmış oluruz. Siz ve sizin gibi kullanıcılar da ürün ile yaptıkları testleri, arazide yaşadıkları tecrübeleri objektif olarak iyisi ile kötüsü ile internette yazarlarsa daha doğru olur diye düşünüyorum. Böylece en doğru veriyi kullanıcılar araziden bildirmiş olur ve tasarımcı tasarımını yapmış olur.

ServetsizServet, teşekkür ederim. Seni de sahalara bekliyorum:)

Saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4796 : 22 Ağustos 2014, 09:56:18 »
Bencede endogrusu bu abartmadan neyse o olmali iy veya kotu. Ayrica dogru soyluyorsunuz ustam her uye bi video eklese cosar burasi.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4797 : 22 Ağustos 2014, 10:26:24 »
Dün arkadaşlar beni arazide bir madde olduğu beyan ederek beni çağırdılar.

Akşam gittim çok karanlık olduğundan önümü zor görüyordum ve bana dedikleri yerde sürüsüne bereket çivi vardı dp3s sürekli red ediyordu önüne gelenleri ayrımlı modda.

Bir noktada +90 ile çok şiddetli sinyal aldı kilitlendi sonra dedim burda birşey var tek para olabilir. Sonra bana dediler evet var altın yüzük var dediler kendileri koymuş cihazı denemek için ve haberim yok.

DP3S onları biraz yıktı çünkü idda etmişler bu kadar demirin arasından bulamaz diye ama garipler yıkıldı...

Dedektör çok iyi dediler yerlerimiz var vs gidelim dediler herşey sırayla dedim  ^-^ ^-^

Gizli yapılan testte En Az 30 tane pasli çivi atıp ortasına çiviler den 8 cm uzakta 15 cm gömmüşler dp3s affetmedi okadar metalin içinden yüzğü buldu..

2.7 OHM-680 MH 38 CM BAŞLIK TESTE TABİ TUTULMUŞTUR.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4798 : 22 Ağustos 2014, 12:13:59 »
ellerinize sağlık, ben de cihazı hazırlayınca  orman içine gideceğim ve bir test te ben yapacağım.
Benim lcd leri test etmişler, kendilerinden aldığım arızalı çıkmış, eski elimde olanı da göndermiştim o sağlammış.  bu gün kargoya vermişler, yarına gelir inşaallah. arızalı olan çalışıyormuş ama data yı alamıyormuş...

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4799 : 22 Ağustos 2014, 12:22:38 »
Benim sonumleme egrisi
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE