Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921492 defa)

0 Üye ve 124 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #380 : 31 Ağustos 2013, 22:27:06 »
ustalarım ve arkadaşları hayırlı akşamlar, ben ırf 740- ırf 4095 - 2n 7000 - 7805 - tüm elektrolitik kondansatörler  ( 6800 uf ) hariç  değiştirdim test kontrolleri tamam ama aşağıda resimdeki görüntünün dışına çıkamıyorum sönümleme direnci olarak 220 ohm bir direnç kullandım o hafif ısınıyor.  ben başka nereye bakmam lazım  yardım ederseniz sevinirim, program gitti desem ana menü olarak açılıyor yazısı geliyor lcd de sorunlu değil o zaman sorun nerede ?

Çevrimdışı deniz_efe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #381 : 31 Ağustos 2013, 22:42:54 »
Bitkici şakir arkadaşım cihazını ve özellikle arama başlığını temiz bir yere al öyle çalıştır.
en az 2 metre yakınında ,tabanda,tavanda,duvarda, inşaat demiri dahi olsun bulunmasın.
Misal bodrum katlarda cihazı açtığın zaman ekranın sendeki gibi kalması garanti.
Sonra nerede hata yapıyorum diye kafayı yersin   ;)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #382 : 31 Ağustos 2013, 23:08:01 »
geldiğim son nokta buradan öteye gitmiyor, zaten arıza yapmadan öncede buradan öteye geçmemişti metale sinyal veriyor eğri metali yaklaştırınca hemen değişiyor ama ben ayrım modu ve boşluk moduna ayar ve aşağı yukarı tuşlarını kullanamıyorum.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2013, 23:20:56 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #383 : 31 Ağustos 2013, 23:12:35 »
ustam gerçekten tam bir sinir harbi oldu ya.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #384 : 31 Ağustos 2013, 23:24:33 »
deniz_efe  tesla usta ile telefon yardımı alıyorum ama bekliyorum yükleniyor  99 dedi ileri gitmiyor o beni bekliyor ben onu bakalım kim galip gelecek. cihaz yapım olarak çok kolay ama ayar tutturmak baya bir sıkıntı olacak. ilginize  teşekkür ederim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #385 : 31 Ağustos 2013, 23:29:48 »
zaten benim evin her tarafı demir profil ve sac, tavanlar alüminyum sandviç panel çalışmaz derseniz yarın açık bir alana götürmem gerekecek.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #386 : 01 Eylül 2013, 00:15:41 »
geldiğim son nokta buradan öteye gitmiyor, zaten arıza yapmadan öncede buradan öteye geçmemişti metale sinyal veriyor eğri metali yaklaştırınca hemen değişiyor ama ben ayrım mowdu ve boşluk moduna ayar ve aşağı yukarı tuşlarını kullanamıyorum.

Merhaba

Bobini boyle yere koyarsaniz o dedektor kesinlike acilmaz. Betondaki demirleri algilar. Cihazi ayarlamakta da bisey yok aslinda. Zaten modulleri ayarli goneriyorum. Ama sonum direci ile ilgili bir klavuz hazirlamam gerekli gibi gorunuyor.

Bu arada kizinizin dugunu hayirli ugurlu olsun. Allah mutlu eder insallah. Bu tarafa geldiginizde mutlaka bekliyorum.

Arkadaslar su anda cepten giriyorum. Ozel mesajlara yarin bakacagim.

Saygilar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #387 : 01 Eylül 2013, 05:57:00 »
allah razı olsun ustam,anlaşılan bu cihazı size getireceğim, yerde demir yok ama evin her tarafı metal. yani evin içinde telefon bile zor çekiyor. düşünüyorum nereye götürüp bir deneme yapsam diye.

eneztr2005

• Ziyaretçi
« Yanıtla #388 : 01 Eylül 2013, 12:07:15 »
elinize emeğinize saglık ustalar gercekten süper bi projeye imza atmıssınız uzun zamandır formu takip edemiyorum Sayın karadağ ustam bu projede bi fikir beyan edeyim eğer mümkünse bu yaptığınız delta pulseye birde derinlik göstergesi ekleyebilirmisiniz bence ufak ama çok önemli bi özellik derim ve ayrıca bu cihazı yapılmış vaziyette satışa sunmayı düşlünüyormusunuz kolay gelsin ii çalışmalar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #389 : 01 Eylül 2013, 12:10:28 »
CihazI hazIr halde Huseyin ustadan istiyebilirsiniz.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #390 : 01 Eylül 2013, 17:22:47 »
http://youtu.be/0lv0mDVpJXk
[/color] [/size]http://youtu.be/nHEvg0OFRF4[/size]

ustam bugün açık araziye çıktım ama yine açılmadı , durum videoda görüldüğü gibi .diğer video da ise metali yaklaştırınca  cihaz tepki veriyor ama maalesef kapıdan içeri o kadar girebiliyoruz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #391 : 01 Eylül 2013, 17:25:50 »
Sona doğru gelmişsiniz. Şimdi sönğmlenme direci yerine 330R 400R arası güzel bir direnç takın o potansiyometreyi şimdilik kullanmayın. Daha sonra modül üzerindeki trimpottan sönüm eğrisini benim eklediğim montaj klavuzundaki gibi ayarlayın işlem tamamdır.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #392 : 01 Eylül 2013, 17:34:55 »
yok ustam hazır ol 8 eylül akşamı kısmet olursa sana misafirim , birader ile geleceğiz . işi ustaya bıraktım anlayacağınız.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #393 : 01 Eylül 2013, 17:37:17 »
herzaman beklerim.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #394 : 01 Eylül 2013, 21:07:36 »
merhaba

DP3S için bobin ftp kablo ile yapılabilir mi? deneyen oldumu acaba? cat5 kabloya göre malzemesi daha kaliteli olduğu için merakımdan sordum eğer ki daha iyi sonuç alabileceksek başlığı ftp kablo ile yapmalıyız diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #395 : 02 Eylül 2013, 00:02:56 »
Merhaba,

Eğer blendajlı olduğu için düşünüyorsanız ben olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

Jickata, dövme bakır bulamadım bende altın bilezik ile, bakır ile, demir ile ve aleminyum ile denedim. Video linki aşağıda. Biraz acele oldu. İnşallah beğenirsiniz. Bu arada bobin 25cm çapında. Mesafelere, barlardan ayrıma dikkat edelim.

Saygılar

delta pulse 3s altın testi
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2013, 21:35:31 Gönderen: Karadağ »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #396 : 02 Eylül 2013, 02:58:51 »
Hüseyin hocam elinize emeğinize sağlık başarılarınız daim olsun
------------------------------------------------------------
UTP :Unshielded Twisted Pair : Kablolar her.gi bir korumaya sahip degildir. Bu sebeple manyetik ortamlardan etkilenir. Standart olarak kullanılan kablodur.
FTP :Folded Twisted Pair : Kablolar Folyo bir malzemeyle ekstra olarak sarmalanmistir. Bu sebeple dis ortama dayanikli hale gelir. Bu tur kablolarinda ayrica her bakir kablo ciftinin ayrica aluminyum bir
kaplama ile sarmalanmis modelleride bulunmaktadir.
STP :Shielded Twisted Pair : Cat5/6/7 kablo icindeki her bakir kablo cifti ayri olarak aluminyum kaplama ile sarilmistir. Bu sayede ortamdaki manyetik alan girisimlerinden en az seviyede etkilenmesi saglanir.
--------------------------------------------------------------------------
 Tam tersi size dez avantaj oluşturur manyetik alan geçirgenliği her iki yönde az olduğundan hem gönderimde hem alımdaki cihazı bu tip folyo korumalı bir kabloyla çalıştırmaya çalışan eski üye aklıma geldi böyle bir hatayı yaptığı için günlerce uraşmıştı hatasını çok geç anladı bizim uyarılarımız sonrasında çözdü
halbuki cihazda hiç sorun yokken o yüzden denenmemiş şeyleri bilenlere bırakın emek para harcamadan sormanız yararınıza suanda olduğu gibi sizce ne yapalım derseniz
0.50mm -0.80mm gibi tek damarlı nya yek pare tek parça kablolardan sarmanızı tavsiye ederim her zaman  istediğiniz dirence ve omaja uygun olarak bu kablolar tse li saf bakır olur demir çıkma olasılıkları çok düşüktür
--------------------------------------------------------------------------------------
hoparlöre bu şekilde bir uygulama yapmayı tercih ettim
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2013, 03:14:39 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #397 : 02 Eylül 2013, 05:20:09 »
Malesef video acIlmIyor Husein usta..Tekrar yuklememiz gerekiyor saniyorum.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #398 : 02 Eylül 2013, 08:22:50 »
ustalar hafta sonu makine ile ilgilenme fırsatım oldu. fakat ölçümlerde sorun yaşadım. 1,5-2v ölçmem gereken yerde 14,7v , 6-8v ölçmem gereken yerde 14,6v ve pic'in 11 nolu bacağında 9v görüyorum .Acaba nasıl düzeltirim. İyi ki klavuzu son anda görmüşüm yoksa ekran ve pic yanmıştı. Herkese kolay gelsin...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #399 : 02 Eylül 2013, 09:31:23 »
Merhaba,

TL082 nin arkasındaki 2 adet 4148 diyottan biri ya terstir yada arızalıdır.

Saygılar