Gönderen Konu: EN VERİMLİ ALAN TARAMA HANGİSİDİR  (Okunma sayısı 44030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
Ynt: EN VERİMLİ ALAN TARAMA HANGİSİDİR
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2017, 13:46:28 »
Çubuk işi de alan tarama işi de aslı olmayan şeylerdir... Bilimde her.gi bir açıklaması yoktur. Yapana-kullanana sorsanız buluyor der ama nasıl buluyor açıklayamaz çünkü aslında bulmuyordur.

Uygun Tetikleme Rezonansındaki Çubuklar Bana göre  tabii ki işe yarıyor  (sadece iki tane LL çubuk  ile boşluk bulur) , ancak PD veya İyonic sistemli yabancı firmalar tarafından yaklaşık 40 000 tl civarı satılan  ve kesin sonuç veren Alan tarayıcıları da inkar edemeyiz, dolaysıyla hiçbirinin hiçbir işe yaramadığını söylemek biraz yanlış olur.   Ama herzaman söylerim Uzaktan Algılayıcılar (alan tarama)  yardımcı cihazlardır asıl tespit vede noktalamayı Kaliteli Derin çeken ve iyi Ayrımlı Metal Dedektörü yapar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #21 : 10 Mart 2017, 14:00:46 »
Çubuk işi de alan tarama işi de aslı olmayan şeylerdir... Bilimde her.gi bir açıklaması yoktur. Yapana-kullanana sorsanız buluyor der ama nasıl buluyor açıklayamaz çünkü aslında bulmuyordur.

Uygun Tetikleme Rezonansındaki Çubuklar Bana göre  tabii ki işe yarıyor  (sadece iki tane LL çubuk  ile boşluk bulur) , ancak PD veya İyonic sistemli yabancı firmalar tarafından yaklaşık 40 000 tl civarı satılan  ve kesin sonuç veren Alan tarayıcıları da inkar edemeyiz, dolaysıyla hiçbirinin hiçbir işe yaramadığını söylemek biraz yanlış olur.   Ama herzaman söylerim Uzaktan Algılayıcılar (alan tarama)  yardımcı cihazlardır asıl tespit vede noktalamayı Kaliteli Derin çeken ve iyi Ayrımlı Metal Dedektörü yapar.

İnanan kişilere lafım yok. Sonuçta herkes bişeylere inanabilir. Bu kişisel tercihtir. Ama ben inanmıyorum. Hele ki yabancı firmaların kesin sonuç veren şeklindeki yaklaşımı tasvip etmiyorum. Yabancı olması bişeyin çalışıyor yada iyi sonuç veriyor olmasına bir delalet değildir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #22 : 10 Mart 2017, 14:20:45 »

Bende zamanında çubukları denedim ince bakır teller en hassas çalışanlar oldu yaptığım denemelerde.Demir ve tenekeyi bulduğunu inkar edemem ama NON-FERRO metaller bulduğunu ben görmedim.Ayrıca boşluğu tespit ettiğinede şahit olmadım.Bu değil 40.000 dolar 100.000dolarlık alan taramada olsa benim L bakır tellerin yaptığı işi yapabilirler anca.Sizden istediğim;Milleti böyle uyduruk şeylere yönlendirip bu sahtekarların cebini doldurmasına vesile olmayın yeter.Çubuklarla Manyetik noktaları tespit edebilirsiniz sadece.Oda sizde çalışırsa...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #23 : 10 Mart 2017, 15:35:09 »

İnanan kişilere lafım yok. Sonuçta herkes bişeylere inanabilir. Bu kişisel tercihtir. Ama ben inanmıyorum. Hele ki yabancı firmaların kesin sonuç veren şeklindeki yaklaşımı tasvip etmiyorum. Yabancı olması bişeyin çalışıyor yada iyi sonuç veriyor olmasına bir delalet değildir.

İyi de ben inanmayı aştım artık Yaşıyorum diyorum Uzak Algılamada  Km' lerce mesafeden algılama yapıyorum,  hemde bunu halk arasında  bilimsel diye tabir edilen Elektronic cihazlarla gerçekleştiriyorum.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #24 : 10 Mart 2017, 15:48:06 »

Bende zamanında çubukları denedim ince bakır teller en hassas çalışanlar oldu yaptığım denemelerde.Demir ve tenekeyi bulduğunu inkar edemem ama NON-FERRO metaller bulduğunu ben görmedim.Ayrıca boşluğu tespit ettiğinede şahit olmadım.Bu değil 40.000 dolar 100.000dolarlık alan taramada olsa benim L bakır tellerin yaptığı işi yapabilirler anca.Sizden istediğim;Milleti böyle uyduruk şeylere yönlendirip bu sahtekarların cebini doldurmasına vesile olmayın yeter.Çubuklarla Manyetik noktaları tespit edebilirsiniz sadece.Oda sizde çalışırsa...
Yukarıdaki yazdıklarımı anlamadın galiba  bu işi sadece çubukla yapamazsın diyorum, inceliği ve Bilimsel yönü var diyorum,Siz kısacası diyorsunuz ki ben Yorum yapmak için yeterince tecrubeye sahip değilim buna rağmen hiç bir Uzaktan algılayıcı sistem kesinlikle çalışmaz veya safsata diyorsunuz, ayrıca ben burada şu cihazı yada tarayıcıyı alın demiyorum o yüzden beni itam etmeyın lütfen, ben sadece  yaşadığım tecrübeleri yazıya döküyorum, Buradaki söz sahibi kişilerden özellikle Ricam şüdür ki  madem bu Forumda böyle bir başlık açılmış Sadece bilgi vede Tecrübe sahipleri paylaşıma katılırsa daha iyi olur , yoksa yeterince  tecrübe sahibi olmayan kişiler boşuna uzun uzun muhalefet edip duruyor bu da sinir bozucu oluyor, biraz daha anlayış ve hoşgörü inanın herkese yarayacak.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #25 : 10 Mart 2017, 15:55:36 »

İyi de ben inanmayı aştım artık Yaşıyorum diyorum Uzak Algılamada  Km' lerce mesafeden algılama yapıyorum,  hemde bunu halk arasında  bilimsel diye tabir edilen Elektronic cihazlarla gerçekleştiriyorum.

Siz inanmışsınız ;) Allah kolaylık versin.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #26 : 10 Mart 2017, 16:02:52 »
Selam aleyküm arkadaşlar
Hum Hum usta dediğiniz gibi boşluk buluyor.bunu deneyerek yaşıyorum.Sizde ucuz yollu uzaktan algilamali altın için cubuk var mı sadece altın.zira arazide  elektronik olanlar dahil, toprağa iki tane çubuk batırılan sistemlerde denedim.hic görüntü alamadım.kendim yaptığım kiytiriktan L çubuklardan sadece boşluk alabiliyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #27 : 10 Mart 2017, 16:05:05 »
Arkadaşlar var dediğiniz şeyin hiç bir bilim dalında tanınmadığını, hiç bir devletin askeri gurubunda kullanılmadığını, hiç bir araştırma tezinde doğru düzgün yer alıp sonuca ulaşmadığını hatırlatmak isterim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #29 : 10 Mart 2017, 20:37:39 »
Olaylara geniş bakacak olursak elektrik olan yerde manyetik alanda mevcuttur, teoride insan vücudu dedektör vazifesi görebilir, yani statik elektrik en iyi durumda insan vücudunda 40 volta yakın üretim yapabilir. Yani vücutta üretilen manyetik alan yakınlardaki metal objelerden etkilenebilir mümkündür,hatta yerin merkezinden gelen manyetik alandan da etkilenebilir, etkileşime giren manyetik alan sinirlerdeki elektrik akımıda etkileyeceğinden sinir sistemini ve kasları uyarır ve ibre vazifesi gören çubukları kasların titremesiyle etkileşime geçirebilir, yakın metal objeler bu şekilde çok duyarlı ve işin ehli kimseler tarafından tespit edilebilir mümkündür. Ancak uzun mesafeler için bu durum şüphelidir. Yani çubuk kullanan kimseler bile üzerinde olmadığı sürece bir boşluğu suyu veya metali tespit edebilmeleri çok zordur. ama imkansız değildir. mavi balina bile 850 km uzaktan arkadaşlarıyla haberleşebilmektedir. uzaktan algılama sistemlerinde mesele bu sistemin imkansız olduğu değil çalışan bir sistemin şu ana kadar yüzde 50 ve üzeri  bir başarı sağlamamış olmasıdır.uzaktan algılama sistemi yapılabilir inanıyorum ama şu ana kadar çalışan bir tanesini de maalesef göremedim. Yılmak yok çalışmalara devam.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #30 : 10 Mart 2017, 23:28:54 »

Yukarıdaki yazdıklarımı anlamadın galiba  bu işi sadece çubukla yapamazsın diyorum, inceliği ve Bilimsel yönü var diyorum,Siz kısacası diyorsunuz ki ben Yorum yapmak için yeterince tecrubeye sahip değilim buna rağmen hiç bir Uzaktan algılayıcı sistem kesinlikle çalışmaz veya safsata diyorsunuz, ayrıca ben burada şu cihazı yada tarayıcıyı alın demiyorum o yüzden beni itam etmeyın lütfen, ben sadece  yaşadığım tecrübeleri yazıya döküyorum, Buradaki söz sahibi kişilerden özellikle Ricam şüdür ki  madem bu Forumda böyle bir başlık açılmış Sadece bilgi vede Tecrübe sahipleri paylaşıma katılırsa daha iyi olur , yoksa yeterince  tecrübe sahibi olmayan kişiler boşuna uzun uzun muhalefet edip duruyor bu da sinir bozucu oluyor, biraz daha anlayış ve hoşgörü inanın herkese yarayacak.
Sen benim ne söylediğimi çok iyi anlamışsın ki uzaktan algılayan sistem kesinlikle çalışmaz veya safsata diyormuşum.Ben 100m gibi mesafelerden paslı tenekeleri saçları buldum çok iyide yön veriyor ve direkt üstüne götürüyor.Buna itirazım yok.itirazım NON-FERRO metallere tepki vermemesi.Sadece manyetik metalleri, manyetik noktaları tespit ediyor benim itirazım aksini iddia eden düşünceler üretenleredir.Elektronik alan taramala falan + bir özellik katamazsın bu sisteme.O yüzden böyle uyduruk aletleri burada övmeyin millette bunlara kanıp akbayram zannedecek.Bu sistemi merak eden alsın bakır tel L şeklinde denesin, bu sahtekarlara para kaptırmasın derdindeyiz.Yok altını bulurmuş yok boşluk bulurmuş.Böyle saçmalıklara kimse inanmasın.Boşluğun ne manyetik etkisi olacak ki çubuk bulsun.Mezar bulanlarda tuğla mezarı yakalamıştır muhtemelen.Manyetometre gibi düşünün arkadaşlar bu çubuk mantığını.Yapıda tespit edebilirsin hiç itirazım olmaz.Çünkü tuğla duvarlar vs. bulabilir.Bunlar için kullanılabilir ama deli gibi altını yada boşluğu bulurum diye uğraşmayın kendinizi kandırırsınız bizden söylemesi.Dediklerimin bilimsel dayanağı var ama A-METAL'e tepki vermesini zaten hiçbir bilimsel izahla bağdaştıramazsınız.Biraz gerçekçi olursak anlayış ve hoşgörüde arkasından mutlaka gelir... ;)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #31 : 10 Mart 2017, 23:39:19 »
Balinalarin haberlesmesi;tipki telsiz gibi.Alici vericiden olusmakta ve su icersinde gayet rahat ilerlemekte.
İs toprak altina gelince is cuvalliyor.Tolrak altinda tünellerde haberlesme kablo ile saglaniyor.İster 100 ister 200m olsun.Yaratan topragi bir ortu,gizleyen olarak yaratmis.Ciddi,bilimsel caliamalarla ancak sinirlar dahilinde sinirli bilgiler elde edebiliyoruz.Topragin altindan yuzeye hic bir sinyal gelmez varsayalimki geldi.Bu sinyal tek yonlu,yani yukari dogru olur.Alan tarama cihazi bu sinyali almak icin kaynak  uzerine gelmesi gerekir.Hic bir sekilde kilometreyi birakin metre bazinda bile  yon tayin edip kullaniciyi yonlendirmez.
18374703780 kez degisik kelime ve izahat yontemleri ile anlatildi ama sonuc sifir.

Yukardaki mesajimda bolum kurallarini hatirlattim aksi sekilde yazan kisilerin mesajlari silenecektir.İddasi olan ispatini sunmak zotundadir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #32 : 11 Mart 2017, 11:45:51 »
Olaylara geniş bakacak olursak elektrik olan yerde manyetik alanda mevcuttur, teoride insan vücudu dedektör vazifesi görebilir, yani statik elektrik en iyi durumda insan vücudunda 40 volta yakın üretim yapabilir. Yani vücutta üretilen manyetik alan yakınlardaki metal objelerden etkilenebilir mümkündür,hatta yerin merkezinden gelen manyetik alandan da etkilenebilir, etkileşime giren manyetik alan sinirlerdeki elektrik akımıda etkileyeceğinden sinir sistemini ve kasları uyarır ve ibre vazifesi gören çubukları kasların titremesiyle etkileşime geçirebilir, yakın metal objeler bu şekilde çok duyarlı ve işin ehli kimseler tarafından tespit edilebilir mümkündür. Ancak uzun mesafeler için bu durum şüphelidir. Yani çubuk kullanan kimseler bile üzerinde olmadığı sürece bir boşluğu suyu veya metali tespit edebilmeleri çok zordur. ama imkansız değildir. mavi balina bile 850 km uzaktan arkadaşlarıyla haberleşebilmektedir. uzaktan algılama sistemlerinde mesele bu sistemin imkansız olduğu değil çalışan bir sistemin şu ana kadar yüzde 50 ve üzeri  bir başarı sağlamamış olmasıdır.uzaktan algılama sistemi yapılabilir inanıyorum ama şu ana kadar çalışan bir tanesini de maalesef göremedim. Yılmak yok çalışmalara devam.

Evet yazdıklarınızın bir kısmı doğru Kardeşim ama tam dediğiniz gibi değil, havalar ısınsın ilk fırsatta ''şu ana kadar %50 başarı sağlamamış olmasıdır'' dediğinizin yanıtı olarak  Bahçemdeki yıllanmış bir miktar gümüşün test Videosunu çekecem o zaman çalıştıkları daha net anlaşacaklar , tabii bu Video '' Reklam,yaniltici  bilgi,bilim disi,ticari amaç guden ve hakaret iceren yazisma'' 'lara dahil edilmiyorsa Yayınlayacağım.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #33 : 11 Mart 2017, 11:58:52 »

Sen benim ne söylediğimi çok iyi anlamışsın ki uzaktan algılayan sistem kesinlikle çalışmaz veya safsata diyormuşum.Ben 100m gibi mesafelerden paslı tenekeleri saçları buldum çok iyide yön veriyor ve direkt üstüne götürüyor.Buna itirazım yok.itirazım NON-FERRO metallere tepki vermemesi.Sadece manyetik metalleri, manyetik noktaları tespit ediyor benim itirazım aksini iddia eden düşünceler üretenleredir.Elektronik alan taramala falan + bir özellik katamazsın bu sisteme.O yüzden böyle uyduruk aletleri burada övmeyin millette bunlara kanıp akbayram zannedecek.Bu sistemi merak eden alsın bakır tel L şeklinde denesin, bu sahtekarlara para kaptırmasın derdindeyiz.Yok altını bulurmuş yok boşluk bulurmuş.Böyle saçmalıklara kimse inanmasın.Boşluğun ne manyetik etkisi olacak ki çubuk bulsun.Mezar bulanlarda tuğla mezarı yakalamıştır muhtemelen.Manyetometre gibi düşünün arkadaşlar bu çubuk mantığını.Yapıda tespit edebilirsin hiç itirazım olmaz.Çünkü tuğla duvarlar vs. bulabilir.Bunlar için kullanılabilir ama deli gibi altını yada boşluğu bulurum diye uğraşmayın kendinizi kandırırsınız bizden söylemesi.

Dediklerimin bilimsel dayanağı var ama A-METAL'e tepki vermesini zaten hiçbir bilimsel izahla bağdaştıramazsınız.Biraz gerçekçi olursak anlayış ve hoşgörüde arkasından mutlaka gelir... ;)

Arkadaşım yine tekrarlıyorum Bütün Metaller (A-METAL dahil) ona has Uygun Titreşimini  (Rezonansı) gönderdiğinde Molecüler geri dönüş alırsın bunun yanıtını  ister çubuklarla istersen de Electronic devre ilave ederek gerçekleştirebilirsin.   Not: Bu bilgilerde yanıltıcı içerik , bilim dışı ve ticari amaç yoktur.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #34 : 11 Mart 2017, 12:10:09 »
Topragin altindan yuzeye hic bir sinyal gelmez varsayalimki geldi.Bu sinyal tek yonlu,yani yukari dogru olur.Alan tarama cihazi bu sinyali almak icin kaynak  uzerine gelmesi gerekir.Hic bir sekilde kilometreyi birakin metre bazinda bile  yon tayin edip kullaniciyi yonlendirmez.
18374703780 kez degisik kelime ve izahat yontemleri ile anlatildi ama sonuc sifir.

Yukardaki mesajimda bolum kurallarini hatirlattim aksi sekilde yazan kisilerin mesajlari silenecektir.İddasi olan ispatini sunmak zotundadir.

Bende tam tersini söylüyorum,
Toprağın altından yüzeye İyonic&Electrostatic sinyal yayılır. Dediğin gibi yukarı doğru,Alan tarama cihazi bu sinyali almak icin kaynak  uzerine gelmesi gerekmez, çünkü işin sırrı RF ve Dünya N-S Manyetiği tarafından emilmesidir. Her yöne (daha ziyade Kuzey yönüne)  kilometrelerce  yayılımolur . Bunlar iddia değildir yeterince araştırırsan ıspatını ve bilimsel dayanağını Yabancı Kaynaklardan öğrenebilirsin.   Not: Bu bilgilerde yanıltıcı içerik , bilim dışı ve ticari amaç yoktur, ama isterseniz silin.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #35 : 11 Mart 2017, 18:32:16 »
Eğer bu saçmalıklarınız doğru olsaydı (yani NON-FERRO metallere çubukların dönmesi) toprak altında değerli metal kalmazdı.Frekansla elektronik üniteyle olmaz bu işler.Böyle akıldışı, sadece amacın para tırtıklamak olduğu bir takım alan tarama cihazlarını altın buluyor, gümüş buluyor diye lanse ediyorsunuz hala daha.İleride çıkar kokusu.Başladınız zaten benim yaptığım çubuklar benden almanıza gerek yok falan.İyice açılıyorsun yazdıkça.Sonucu merakla bekliyoruz...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #36 : 13 Mart 2017, 12:46:55 »
Eğer bu saçmalıklarınız doğru olsaydı (yani NON-FERRO metallere çubukların dönmesi) toprak altında değerli metal kalmazdı.Frekansla elektronik üniteyle olmaz bu işler.Böyle akıldışı, sadece amacın para tırtıklamak olduğu bir takım alan tarama cihazlarını altın buluyor, gümüş buluyor diye lanse ediyorsunuz hala daha.İleride çıkar kokusu.Başladınız zaten benim yaptığım çubuklar benden almanıza gerek yok falan.İyice açılıyorsun yazdıkça.Sonucu merakla bekliyoruz...

Senin derdin ne? Benim kadar bu sitede bu konularda Bilgilerini , Tecrübelerini, Şemasını,Yaptıklarımın Fotolarını verip yardımcı olan kaç kişi var, sen hem bu konularda bilgi sahibi değilsin  hemde sadece suçlamalarda bulunarak kabalaşıyorsun , Ben bu siteye birşeyler satmaya gelmiyorum sadece elimdekilerini veriyorum(Bit Pazarında) , Başlangıçta bu Forumun diğer Forumlardan farklı  kılan  herkes fikrini ve Tecrübelerini paylaşabiliyordu ve herkeste birbirini Saygı ile yaklaşıyordu , ama senin gibi konu hakkında bilgi sahibi olmadan (araştırmayan) sadece eleştiri vede kırıcı olmasından dolayı ortamın Tadı tuzu kaçtı, Ne oldu da birden Yönetim olarak bu paylaşılanların üstüne kesin bir Red ile gitmeye başlandı anlamak zor. Bir daha söylüyorum LRL hakkında gerçekten Bilgi sahibi olmak istemeyenler veya Tecrübesi olmayanlar bu konulara katılmasınlar, eğer olumsuz ve gereksiz boş  Muhalefete  devam edilirse Paylaşım Biter, hatta bundan sonra gereksiz eleştiri yapana Cevap vermiycem, istediğin eleştiriyi ve  Hakareti yazabilirsin, bunun kime ne faydası olacak bakalım.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #37 : 14 Mart 2017, 14:12:24 »
Kimseye hakaret etmek falan değil amacımız.Sizin amacınız sadece bilgi paylaşmak mı?Yoksa kendi yaptığınız cihazların içini doldurmaya çalışmak mı?Tırnak içinde kendi zorlamanızla bilimsel olarak.Bunları yaparken pit pazarında da rol almak çok manidar.Ben bunları nasıl görmeyeyim, herşey ortada.Kısacası değerli metali algılar tarzındaki verdiğiniz bilgilerin sağlam ve bilimsel bir dayanağı yok.Birşeyler yapıp satmasaydınız kendi düşünce ve kanaatiniz olarak değerlendirirdim katılmasam bile.Ama bu tabloda kusura bakmayın, bilgi paylaşmayı bırakacağınızı zöylemişsiniz.Bence bit pazarındaki diğer rolünüzü bırakırsanız daha anlamlı olurdu.Eğer amacınız sadece bilgi paylaşımı ise...

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #38 : 14 Mart 2017, 20:44:30 »

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #39 : 14 Mart 2017, 21:19:36 »
Multimetre ile bu ölçümleri zamanla bende yaptım.Bu volt değerleri doğrudur.Çubukla manyetik noktalar tespit edilebiliyor zaten kimse hepten reddetmiyor ki bu çubuk sistemini...