Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922530 defa)

0 Üye ve 189 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3700 : 28 Mayıs 2014, 12:30:35 »
İtaatsiz ustam,son resimdeki sönüm eğriniz tam oturmamıştı şuanki hali nasıl acaba.
Başlığınızın değerleri çok iyi.Çap küçük olduğu için hassasiyet artmıştır.Acaba gözden kaçan,kazı yaparken atılan küçük bir metal parçası olabilirmi...

Birde mutlaka kamerası olanlar karşılaşdıkları durumları videolama imkanı bulabilirlerse mutlaka çekim yapsınlar.
Her zaman olumlu videolar olmasın.Anlam veremediğimiz durumlarıda çekelim...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3701 : 28 Mayıs 2014, 16:36:08 »
saygıdeğer Hüseyin bey sizden aldıgım 40cm başlığa göndermiş olduğunuz cat5e kabloyu 3 tur sarıyorum direnç 2,5 R 565 uh geliyor.söndürme direnci 340R normalmidir sönümleme direnciyle uğraşmaya bu degerler için gerek varmıdır.saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3702 : 28 Mayıs 2014, 22:07:00 »
cevaplarınız için teşekkür ederim hüseyin ve onur ustam,hüseyin usta ben ırf9540'ı kısadevre etmedim.test ettiğin alan ise önceden bekoyla kazılıp geri kapatılmış bi alandı.bazı yerlerde bobindende büyük kayalar vardı ama onların hiç birine ötmedi.öttüğü yeri en fazla 20cm kazdım ses kesildi.kazdığım yerden yumruk büyüklüğünde toprakla taş arası sertlikte bi taş çıktı ama makine ona ötmedi.kazmadan önce aynı yerde tıpkı metale verdiyi tepkiyi sesli ve görüntülü(-70) olarak verdi.tam öttüğü yerde tune yaptım ama makine susmadığı için kazdım orayı

onur usta şuan ev ortamında çektiyim sönüm eğrisini paylaşıyorum,arazideki şekliyle aynı,metal olarak kazdığım yere 3 metre yakında bol bol mermi kovanı vardı.çıkan toprakta 9mm kovan varmı diyede baya bakındım ama yoktu.yer trabzon olunca boş kovan olmayan yer yok nerdeyse  ^-^

sönüm sinyali ve kullandığım bobin

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3703 : 28 Mayıs 2014, 22:12:37 »
bu arada yine aynı gece başka bi yerde makineyi cep telefonu vericisine 60 metre kala çalıştırdım hemde vericiye giden elektrik hattı altında,önce sönüme baktım tık yok,sonra bi araştırma testi yaptım yine tık yok.makineyi telefon vericisi etkilemiyo,o konuda çok çok güzeldi,bu huyunu çok sevdim bu makinenin  ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3704 : 28 Mayıs 2014, 22:15:49 »
Merhaba,

itaatsiz, o kalibrasyon eğrisi ile dedrktörün çalışması bile mucize :) Ciddi şekilde hatalı kalibre edilmiş dedektör. Öncelikle irf9540 ı kısa devre yap sonra kalibrasyonu düzelt hiçbir sorunun kalmayacaktır. Fakat dedektörün sürekli sinyal verdiği yerde senin gözünden kaçan bir metal parçası olduğu konusundaki iddiama hala devam ediyorum.

Sinyalci veriler normal.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3705 : 28 Mayıs 2014, 22:27:27 »
yarın ilk işim o mosfeti kısadevre yapmak olucak hüsyin ustam,bu arada v1.5 beta yazılımın sönüm sinyalinin nasıl olucak olduğunu yayınlarmısın ustam sana zahmet

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3706 : 28 Mayıs 2014, 23:13:40 »
        Merhaba itaatsiz  net bir sinyal aldın  biraz açtın tuttun az önce aldığın sinyal yok kulak hala ilk aldığın sinyali arar oysaki açıp dağıttığın toprakla bir köşeye o metal gitmiştir ve toprak altındaki metal sinyal gücünü %65 yetirmiştir bu çok küçük metallerde olur şüphe duyarsın acaba taşa toprağamı öttü diye bu olay bizimde başımıza geldi geliyo sadece 3s te değil kullandığımız başka vlf lerde olmuştur buda herzaman söylediğimiz toprak altındaki metal sinyali daha yüksek olur açığa çıkınca azalır aksini idda eden veya kabul etmeyen böyle bir durumda biraz daha emek harcayarak onu aldatan metali bulsun ve toprağı açmadan önceki sinyal ile bulduğu andaki sinyali karşılaştırsın o zaman anlarsınız aradaki farkı saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3707 : 28 Mayıs 2014, 23:35:34 »
teşekkür ederim karahasan ustam,kazarken aynen dediyinizi yaptım ama her ne olduysa en sonki 5 ila 10 cm arasında oldu.gece olduğu içinde pek dikkat edemedim çıkan toprağa.dediyiniz gibi toprak altından çıkan objenin daha derinden algılanmış olduğu forumdaki diyer arkadaşlar tarafındanda tecrübe edinilmiş zaten

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3708 : 29 Mayıs 2014, 09:59:03 »
İtaattsiz ustam forumda her zaman konuşulan bir konu vardı. Arazide denenmemiş açısı değiştirilmiş bobinler kullanmayınız.

Cihazınızda eğri hatası var eğri demek ayrım ve mineralden etkilenmeme ve hangi metalden ne yansıdığı tepe noktalarını ölçerek ekrana değerli değersiz yansıtır.

Size tavsiyem iyi bir cat ile yada emaye teli çok sıkı tek kanal üzerinde sarım yapınız daha rahat arama yaparsınız..

bir kaç görsel bunlarda.

« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 10:16:54 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3709 : 29 Mayıs 2014, 11:38:14 »
teşekkür ederim kripto usta.benim bobin sarma tekniğim(yan yana sargı) yanlışmı,yanlışsa doğru şeklini yazarmısınız.tek kanal sargıdan pek bişey anlamadım,birde v1.5 yazılımın sönüm eğrisi bumu

http://hizliresim.com/zROMqj
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 11:41:46 Gönderen: itaatsiz »

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3710 : 29 Mayıs 2014, 12:23:47 »
mammi35 3d

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3711 : 29 Mayıs 2014, 12:24:46 »
mammi35 3d

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3712 : 29 Mayıs 2014, 12:38:32 »
3d

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3713 : 29 Mayıs 2014, 12:49:35 »
    Mami hiçbirşey görünmüyo boş simsayah.

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3714 : 29 Mayıs 2014, 12:52:11 »

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3715 : 29 Mayıs 2014, 12:54:03 »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3716 : 29 Mayıs 2014, 13:02:10 »
mammi fotolardaki nedir?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3717 : 29 Mayıs 2014, 13:04:24 »
mami usta vermişin coşkuyu yine  ^-^ ^-^ ^-^

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3718 : 29 Mayıs 2014, 14:15:45 »
     Merhaba arkadaşlar mami nin olduğu bölgede forum ve nete erişim sıkıntısı yaşıyor bu yüzden resimler sayın kripto nun uzaktan desteği ile başka bir siteden yúklendi telde öğrendiğim kadarı ile resimlerdeki görüntü yaklaşık 1.50 civari laogar ve çıkışı olduğu ancak mami arkadaşım resim renklendirmede taranan alanı mavi boşlugun kendisini yeşil olarak ayarlamış  program  hakimiyet pratiğini artırmaya çalışıyo daha iyi cekimler ve açıklamalar gelecektir teşekkürler kripto saygılar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3719 : 29 Mayıs 2014, 15:05:23 »
EST. karahasan ustam nedemek hepimiz bu forumun daimi üyesi karadağ ustanın yanındayız. Elimizden ne gelirse yardımcı olmaya hazırım.

Bu ara iş ve sosyal hayat yoğunluğum çok aşırı.. Ama bu ara gerçekten ses getirecek işler yapacağız ustam hep birlikte.

Ben her zaman yanınızdayım karahasan ustam....