Gönderen Konu: Bursa :Yenişehir : Resmi Kazı Yapacaklar İçin Yer?  (Okunma sayısı 3357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibumail

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Bursa :Yenişehir : Resmi Kazı Yapacaklar İçin Yer?
« : 30 Aralık 2018, 19:35:37 »
Resmi Kazı Yapacak Arkadaşlara Duyurulur Hayriye Köyünde Bulunan ve Sit Alanı Olmayan Bölge İçin Bulmacayı Çözdük.
Hayriye Köyü Göksu Deresine 100m mesafede yerde kesinlikle var Lidyalılara ait olduğunu düşündüğümüz yer. Sadece Resmi Kazı Yapacaklara ve Pay vereceklere tam nokta verilir. Deneyin Şansınızı. Ya Çıkarsa?
Kesin değil ama yüksek ihtimalli yer.
Definecilikte uzun yıllardır varım. Haram olduğu için ben bulup almayanlardanım. Bulun ve alın. Dere kenarı kanyona gelmeden sol tarafta taşlık alanın ustu (Kaya Mezarlarının Üstü) Lidya dönemi

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Bursa :Yenişehir : Resmi Kazı Yapacaklar İçin Yer?
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2018, 20:38:54 »
Eğer sen definecilik haram diyorsan o zaman yer söylemende günah değilmidir? Oysaki yanlış biliyorsun define haram değil helaldir. Usulüne göre yapılan definecilik helaldir. Usule uyulmaz ise harama girer. Bu bağlamda çalışarak para kazanmakta helaldir ancak günah işlerden kazanırsan harama girer. Herkesin bilgisine.

Çevrimdışı ekol71

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2018, 17:09:46 »
Herşey  haram bu nedir arkadaş gecen biride  gün yapip para biriktirmek haram diyodu :)

Çevrimdışı ibumail

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2019, 00:19:52 »
Benim resmi kazı ysapmam görevim dolayısı ile uygun olmaz. Ondan Bana Haram Size Helal
 >:D

Çevrimdışı senolcandir

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2019, 22:08:34 »
haram oldugu için ben yapmıyorum, pay vereceklere yer gösterilir.
afederinsin,de bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezlermi kardeşim. Aldıgın payda haram o zaman. oh ben masraf yapmayayım boş atıp dolu tutayım çıkarsa pay alayım çıkmazsa resmi kazı masrafları kazana girsin. oldu gözlerim doldu. >:(

Çevrimdışı çalışkan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2019, 19:14:25 »
   Arkadaslar muzede mudurluk dahi yapmis bir yakin arkadasim arkad damadimizin soyledigini soyleyim.Bu kisi 1997 de ise giriyor.O gunden gugune Turkiyede vatandaslardan resmi kazi yapipta bulan olmamis.Resmi belgelerde yok.Nedeninide soyle acikliyor.Bizi yer teshisi icin cagirirlar.Gider bakarim.eger bir yasanti tarihi eser gibi her.gi bir iz bulursam izin vermeyiz.Ama hicbirsey bulamazsak veririz.Ama bizim bulamadigimiz yerdede yok demektir.Oyuzden resmi kazilar olmayan yerlere izin verilir.Haberiniz olsun.Universite hocalari arkeolog gibileri kasdetmiyorum.Ayrica yer satma konusuna gelince.ben sana binlerce yer satiyim.Daglar araziler hep benim.İstedigim gibi gidip geziyorum cihazimi tutuyum.Sen alacaksan sana 5000 tl tl yer veriyim.Hissede istemiyorum.Bize yerden bol ne var.Ama bulamamamizin birinci sebebi nasip olmamasi.Her var olan yer nasibin olmayabilir ki cogunlugu boyle.

Çevrimdışı çalışkan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2019, 19:37:00 »
  O gun haram diyen arkadas.Onuda sorduk ogrendik.Bizde giremiyoruz maalesef.Eger aranizda yardmlasma amaci ile yapiyorsaniz caiz.Ama yardimlasma demek borc vermek gibidir.Borc verirkn bile sart kosamiyorsun.Oyuzden de bu gun olayindada sart olmayacak.Sen su ay ben bu ay alacagim ve ay geldigindede bir iki gun gecse arar sorariz sen vermedin diye.peki burda yarsimlasma nerde.Adamin parasi yok belki o ay.Ama biz sozlestik sartlastik deriz.Biz sana verdik deriz..İste ozaman yardimlasmadan cikar ve haram olur.Ama sartlasma gunu ayi geldiginde vermeyen vermesin sen agzini bile acma hatta bunu basta boyle konus.Arkadaslar bizimki yardimlasma veremeyecek olan arkadaslara ver denmeyecek borc veriyoruz cunku.istedigi zaman verebilir derseniz caiz.Bunu neden acikladim simdi.Emribil maruf anil munkerde farzdir.Ben soyledim kabul eden alir etmeyen almaz.Tartisma konusu olsun diye degil.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2019, 15:05:00 »
Çalışkan zaten adamın mesajı çelişkiler içeriyor, haram diyor ben almam diyor ama pay verene yer gösteririm diyor.  >:D >:D >:D
At yalanı tutsun boa yılanı.  Bu nedir yaaa...

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2020, 22:55:48 »
İnternetten boylr sey olmazkı bu işlerde adam yıllarca gezdiği yanındakıne guvenmıyor hiç tanımadıgı kişilere bişeler vadediyor boyle cok kazıklananlar var duyuyoruz adamlar oyle tezgah kurmuslarkı gomuyu biyere hekel gommusler kendileri harıtalarıda var hersey gercek gibi adamlar garıban definecıleri arıtayla kandırıyor yere gidiyorla baslıyorlar kazmaya adamlar am hekele 2 3 kazma kalırken garibam defineciye kazmayı veriyor adam kazmayı vuruyor hekel cıkıyor tabi adamlar seviniyor defini aracısını arıyorlar aravı para istiyor telefon sesini duyan definecıler trılyonlardan bahsedılıncemadamlar kredi alıp adamlara istediği parayı veriyorlar adamlar biyere gıdeceklerini soyleyip gıdıs o gidiş tabı hekeli defineciler baktırıyor sahte.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2020, 23:51:40 »
 O0 O0 O0 O0
hayriye köyünde bi bk yok bu  :-\ lidyalılar hayriye köyündemiymiş O0 O0
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2020, 15:54:23 »
Resmi Kazı Yapacak Arkadaşlara Duyurulur Hayriye Köyünde Bulunan ve Sit Alanı Olmayan Bölge İçin Bulmacayı Çözdük.
Hayriye Köyü Göksu Deresine 100m mesafede yerde kesinlikle var Lidyalılara ait olduğunu düşündüğümüz yer. Sadece Resmi Kazı Yapacaklara ve Pay vereceklere tam nokta verilir. Deneyin Şansınızı. Ya Çıkarsa?
Kesin değil ama yüksek ihtimalli yer.
Definecilikte uzun yıllardır varım. Haram olduğu için ben bulup almayanlardanım. Bulun ve alın. Dere kenarı kanyona gelmeden sol tarafta taşlık alanın ustu (Kaya Mezarlarının Üstü) Lidya dönemi
brnce yeteri kadar açık yer vermissin  :D  komik  sanki siz koydunuz
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 24 Şubat 2020, 21:04:13 »
Kimse kimseye hayrına define paylaşmaz >:D  Arazide gezsek komşumuz ihbar ediyor.