Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486216 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saglikci17

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3520 : 03 Mart 2013, 20:37:01 »
teslaustam bobin ile pcb arasında en iyi verim hangi tip kabloyla sağlanır

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3521 : 03 Mart 2013, 20:58:16 »
Kablo uzun olursa gürültü kapabilir ferit cekirdek içinden geçir komple kabloyu bide öle dene bakalım.Saygılar.
Engineer

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3522 : 03 Mart 2013, 23:16:52 »
Arkadaşlar benim tavsiyem ses iletimi için kullanılan (mikrofon veya hoparlör) kablodan kullanılması

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3523 : 03 Mart 2013, 23:39:15 »
kablo içinden iplik olanlar  ve resimde eklediğim kelepçeli ferit
said_jarrah ve walkman
ikisininde  tavsiyesi en güzel  uygulabilecek şekli
gerçekte faydasını ne kadar artısı olur onu osiloskopta anlaşılır uygulamalar
resimde kide başımın belası ekran 1 tane olsa gene iyi 2 tane aldım bide :D
-----------------------------------------------------------------------------------
onur sağol ama senin verdiğin link gibi 50 tane data indirdim
baktım ne boyutu nede sıralaması ne ekranı tasarımı benziyo
sanırım çin sitelerinde ancak bulabilirim yada başka bir yöntemle bulmam gerekiyo
« Son Düzenleme: 03 Mart 2013, 23:48:17 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3524 : 04 Mart 2013, 00:08:22 »
Gecen sene benimde basıma aynı olay geldi kablodan olup olmadığını anlamaının kolay yolu var kabloyu cıkar pcbye lcd yı girek bağla kablosuz bu sekılde çalışırsa sorun kablodan; çözülmezse sorun kabloda değil.Saygılar.
Engineer

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3525 : 04 Mart 2013, 00:32:16 »
slm tesla..  Allah sabır versin...çin işini yine sen çözersin.çini de karıştırmada:)adamlar kalabalık....beslemeleri bulduysan satır satır dene en fazla yazılar çince çıkar...kolay gelsin saygılar

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3526 : 04 Mart 2013, 03:08:50 »
Çin işi Japon işi bunu yapan 2 kişi bizede falına bakmak kaldı
datasını kendim çıkardım nasıl yaptığımı söyliyim
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- öncelikle arka aynınlatma ledleri uclarını belirleyin
2- devrenin ana besleme + - girişlerini belirleyin
plaket çevresindeki büyük alanlar gnd dir
beslemenin  sağındaki 3 cü uç V0 kontrast direncinin orta ucuna bağlı
bunu ve ledlerin beslemesini daha sonra bırakın
1-2-3 19-20 çıkanlar
3- bu belirlediğiniz ilk besleme uclara enerji verin 1-2 benim ekranda eksi 1 artı 2
ölçü aletini eksi probunu enerjinin verilen yerin  eksisine bağlayın
4-ölçüm sonucunda sıralı 8 adet 5v enerjiyi gördüğünüz yan yana olan kısımlar data girişleri
5 - daha sonraki sıralarda 1 adet + 5v birde -5v görüceksiniz
-5v negatif besleme çıkışı kontras direncine bağlı diğer uca gidicek
+5v gözüken reset sinyal devredeki diğer 5v gerilim verilen yerin ucuna bağlanacak
6- geriye devrede sıralı olarak yan yan ayrı yerlerde 2 adet 3 uc kalıyor bunlar
1 tanese cs1 cs2 reset
1 tanesi data rw - data ins - enabel sinyal  ( bu uclar bağlı olmadığın yanlış olduğunda eksik bozuk karekterler
ilk enerji verdiğinde gözükür
7- ekran düzgün açıldıktan sonra ekrana gelen çizimler yarıdan sonra başlayarak terden devamı  cıkarsa  bunun sebebi cs1 ve cs2 uclarının yer değiştirmesiyle çözülür
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sonuç olarak ufak ekranlı büyk ekran dizilişine benzeyen fakat büyük olduğu gibi ters olmayan düz bir sırlamaya sahip çıktı büyük ekranlarda ön yüzü  20 den -1 re doğru sıralaması
---------------------------------------------------------------------------------------------------
işin içine girince sunu farkettim ekranlar kendi içinde gelen 5 voltu simetrik beslemeye çeviren bir devre var
gişinden uygulanan 5v devrenin + ucuyla negatif voltaj çıkışı arasında 10v gerilim okunuyor
dışarıdan simetrik beslemeye ihtiyaç duymadan kulanılacak sekilde tasarlamışlar
giriş 5v çıkış +5-5 10v çıkartıyor

« Son Düzenleme: 04 Mart 2013, 03:30:00 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3527 : 04 Mart 2013, 05:57:35 »
Buda ekranın çalışır vaziyetteki görüntüsü  ;D

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3528 : 04 Mart 2013, 06:39:52 »
Arkadaslar,bu 2N2907 plastik kIlIflIlarI (TO 92) PCB'ye dizilis sekli , datasheet verilerine gore ters olmuyormu.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3529 : 04 Mart 2013, 08:40:30 »
Saol gıç usta hemen bu gun deniycem.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3530 : 04 Mart 2013, 08:46:17 »
Birde Arkadaşlar şu menude olan bir çok ayar var mesela bunları hangi durumlarda neye göre değiştireceğiz
1- frekans   bobin büyüklüğüne göre falanmı yoksa optimal bir değeri varmı ?
2-güç   bununda etkisini çok fazla göremedim nedir anlayamadım neyin gücünü değiştiriyor optimal değeri nedir ?
[size=78%]3- Örnekleme Bu neyi değitiriyor. ilk açılıştaki algılama seviyesinin nerden balayıp nerden biteceğinimi algılama aralığımı acaba ? [/size]
4-eşik bu sanırım hassasiyete çok fazla etkisi var eşik yükseldikce hassasiyet azalıyor gibi geldi bana
5- uyumlama hızı  bunu hiç anlamadım
6- kazanç  kazanç neyin kazancı eşik ayarının kalınımı acaba bu : )
Otomatik ayar neyi değiştiriyor mesla ben kazancı 1 bırakıyorum acıyom kapatıoym aynı 1 kalıyo 2 de bırakıyom2 de kalıyor
tam anlayamadım

Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3531 : 04 Mart 2013, 10:06:46 »
tesla tebrikler...listelemen güzel olmuş.ayrıca oluşan ekran grafiği harika bi düşünce olmuş.baştan epey tartıştık ama gidişat güzel .başarılar dilerim...
« Son Düzenleme: 04 Mart 2013, 10:08:11 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3532 : 04 Mart 2013, 11:06:44 »
Merhaba Arkadaşlar,

Klavuzu biraz daha toparladım. Sizlerden okumanızı ve yanlışlarımı yakalamanızı rica ediyorum. Yorgunluktan tek gözüm kapalı diğeri de %30 açık olarak yazdığımdan ve beynim kısmi uyku moduna geçtiğinden birçok hata hatta saçma şeyler yazmış olabilirim. Bu durum için kusuruma bakmayın. İnceleme sonuçlarınızı bekliyorum. Bu arada be openoffice kullandığım için açamayanlar olmuş bende pdf olarak ekledim.

dedektö16 dedektör güzel görünüyor. En son görüşmeden sonra denemeye çıkabildin mi?

Saygılar

Hehe accıkaraştırınca kendim buldum Karadağ usta yayınlamış bunu eski postlarda. Accık araştırma hazırcılık yok : )

Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3533 : 04 Mart 2013, 23:49:33 »
teslacım RUS bilim adamı popovu tanıyormusun o da güzel bir insanmış.aynı tesla gibi.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2013, 23:57:52 Gönderen: h2verim »
iyiler mutlaka kazanır.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3534 : 05 Mart 2013, 00:08:59 »
walkman nın verdiği fotodaki kablonun aynısı bende var arkadaşlar  oldukça kaliteli bir kablo :  özdirenç profosyonel LOW NOISE MİKROFON KABLOSU yazıyor üstünde iç teller çoklu ve 1mm kalınlığında en az . fotoları ekliyorum dıştan bakır kafesli altında folyolu  ip ve iki tane  çok telli . SAYGILAR..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3535 : 05 Mart 2013, 00:15:21 »
jickata  benimde aklımı çok karıştırdı 2n2907 ler metal kılıf 2n2905  aldım ama sağolsunlar telsa ustam ve dalgı35  EBC sıralama konusunda yardımcı oldular fakat genede çözemedim , metal kılıf olanın kollektörü bizim devrede  eksi bağlanıyormuş yani plastik olanında tabiki , fakat metal kılıfın kollektörü eksiye geldiğinde bu sefer plastik kılıfın datasetine göre plastik 2n2907 ler ters uygulanmış oluyor devreye ??? bende metalden vaz geçip plastik monte etmeye karar verdim şemaya göre,   Ustalarımız daha iyi  bilir sonuç itibariyle dedim kendi kendime  :)
« Son Düzenleme: 05 Mart 2013, 00:17:07 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3536 : 05 Mart 2013, 00:41:26 »
BAY 17KARDEŞİM DIŞ BLENDAJI TAPRAKLAMA OLARAK NEREYE BAĞLİCAZ BU KABLONUN YERİNE TTR KABLO KULLANILSA DA OLURMU ACABA.
iyiler mutlaka kazanır.

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3537 : 05 Mart 2013, 00:50:00 »
iyiler mutlaka kazanır.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3538 : 05 Mart 2013, 00:53:18 »
bay 17
söylediğin kablo karaköy bankalar cadesinde radyo panç isminde ses sistemleri üzerine iş yapan dükkanda var gözüküyor eskiden uzun süre çalıştımıştım orda gidince bakıcam
arayıpta bulamayan olursa  isteyen netten ordan ister
http://www.radyopanc.com.tr/kategori.asp?goster=ana&IDAna=8
bütün iş içinden geçen iplikle ilgili
-----------------------------
transistörün dizilimi açık şemaya göre metal tipler doğru plastik farklı olsa dahi devredeki görevi itibariyle hiç bir şey farkettirmiyo mosfet bacaklarını enerji kesildikten sonra kısa devre ediyor sadece
-----------------------
2x0.75 ttr kablo
2x0.50 hoparlör kablosu
rg6-u4 anten kablo
microfon kablosu bunlar hep kulanılabilir malzeme size kalmış
şaşeyi bir yere bağlama varsa öyle birşey

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3539 : 05 Mart 2013, 01:00:33 »
gıç35  , resimlerini eklediğim kabloyu kesinlikle bobin yapımı için kullanılmaz  , bobini Telsa Ustamın yapmışolduğu tek damar kablodan yapılmalı  dediğin gibi   , senin yapmışolduğun başlık ölçülerini not ettim aynısından yapacağım devrem bitiyo az kaldı :)   benim amacım bobini sardıktan sonra bobinle cihaz arasında ki kalan iletimi bu resimlerini eklediğim kabloyla yapayı planlıyorum parazitleri ve diğer etkenleri bloke etmek için bence uygun bir kablo .

H2VERİM karedeşim ,  dış tarafında ki bakır örüyü hi biryere şaseleme niyetinde değildim sadece içindeki iki kabloyu bobinden cihaza iletimi sağlamak için kullancaktım dış bakır örgü ve folyada dış etkenlere karşı blok görevi yapar diye düşündüm , senin bu mesajınla bir fikir oluştu aklımda cihazın kutusuna Alüminyum folyo kaplamayı düşünüyorum TELSA ustamın yaptığı gibi  , işte o folyaya  kablonun dış bakır örgüsü bağlanırsa  nasıl bir olay olur düşünmek lazım ?? :)

Telsa Ustam ben Çanakkale deyim  burdaki elektronik malzemesi satan tek bi dükkan var orda buldum  ve bulduğumada şaşırdım 4 metre kadar aldım 3 yada 4 lira tuttmuştu sanırım fazla bişeyde değil ,   arasıra kabloyu öpüyorum  çaktırmadan deli demesinler diye çok güzel bi kablo :)  Transistör olayını şimdik kavradım sayenizde Telsa ustam sağolun . netten dün 2n2907 nin metal kılıflısını sipariş verdim olayını çözersem devreye eklerim diye  şimdi bide 2n2907 metal gövdelinin olayını sorsam  abartmış ourmuyum telsa Ustam :) yani metal 2n2905 gibi mi  EBK  ü ?

SAYGILAR..
« Son Düzenleme: 05 Mart 2013, 01:09:34 Gönderen: bay17 »