Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486989 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1540 : 23 Temmuz 2012, 18:00:11 »
USTAM O ZAMAN PİC'İ GÖNDEREYİM YÜKLEME YAPARMISINIZ.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1541 : 23 Temmuz 2012, 18:32:33 »
gönderirim tabii.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1542 : 23 Temmuz 2012, 23:35:16 »
evet karadağ ustam opamp gerilim değişimi ayrım noktası değiştiriyor

geotech1 sitesindeki kt315 usta bir kaç yama yapmış devreye

beslemeye 7909 eklentisi

alıcı opamp besleme hattına kapasitor (ayriyeten adc örnekleme opampı içinde yapılabilir)

fetin tampon kapasitörlerini 1ohm üzerinden bağlamak

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1543 : 24 Temmuz 2012, 01:00:13 »
s.a

tivos usta resimlerinize baktım gerçekten çok güzel olmuş. Karadağ usta inşallah osc eklentisini ve bobin algılamasını da eklediğinde herşey tam olacak sanırım sabırsızlıkla ustayı bekliyoruz  ;)
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1544 : 24 Temmuz 2012, 10:01:02 »
Karadağ ustam makinayı evde çalıştırdım.makina 12 adet 1,2V 1350mA lik pili 6 dakika içinde bitirdi.12V 1,2 A lik akü ile 45 dak çalıştı ve ekran kilitlendi.Min ayarda bakır oksitli parayı 22cm den algılıyor.fakat her algılamada değerler değişik çıkıyor.ben pek anlayamadım.ayarlardamı yanlışlık yapıyorum bilemiyorum.pilleri ve aküyü akşam şarza bağladım .bu akşam  tekar deneyeceğim.Ekstra akü taşımak istememiştim ama taşımak zorunda kalıcam sanırım.Bu akşam deneme yapıp yarın pic'i kargoya veriyorum ustam.İlginiz için teşekkürler.Herkese kolay gelsin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1545 : 24 Temmuz 2012, 10:10:29 »
Merhaba,

Devrenin çektiği akımı ölçebilir misin. 200 mA civarı çıkması lazım. Eğer fazla çıkıyorsa hem bir problem var demektir. Hemde pilin kısa gitme nedenini anlamış oluruz. Bu arada ben 12V 1.2A kuru akü ile denemelerimde birkaç saat kullanıyorum ve daha şarjının bttiğini görmedim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1546 : 24 Temmuz 2012, 17:36:45 »
Karadağ ustam siz bana pic'i yeni program (V2,4) ile gönderseniz.Ben ücretini ödesem.Pic gelene kadar elimdeki makina ile denemeler yapsam.Daha sonra elimdeki pic i size göndersem programını güncelleseniz olur mu.hem ben makinayı tanımış olurum.hem vakit kaybetmemiş olurum.tahmin edesiniz ki bu makina ile araziye çıkmakta biraz acele ediyorum.kolay gelsin...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1547 : 24 Temmuz 2012, 22:44:20 »
s.a Karadağ usta.

bu v2.4 ile video eklemişsiniz yalnız ekran güneş yansımasından pek belli olmuyor rica etsek başka bir kısa video ekler misiniz. birde şunu sormak istiyorum bundan sonraki versiyon veya versiyonlarda acaba derinlik olsun stabilite olsun ayrım olsun artış gösterecek mi??

şimdiden teşekkürler...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1548 : 25 Temmuz 2012, 10:08:42 »
Karadağ ustam akşam evde makinayı kullandım.Ev ortamında olduğu için gücünü attıramadım sanırım.biraz zemne yaklaştırdığımda makina kesintisiz bağırıyor ve kilitleniyor.Ekran donup kalıyor.Akımı ölçemedim akşam ölçü aletinin azizliğine uğradım.bu gün yenisini alıcam.tam olarak akımı nereden ölçmem gerektiğini gösterrseniz hemen değerini yazarım.

Akü ile denemelerimde makinam 2 saat kadar çalıştı ve  akünün değeri 10.85V kada düştü.akü tam doluyken bakır ve bronz parayı 22cm den algılıyor.daha fazla algılatamadım.17cm lik gümüş tabağı 65 cm algıladı.Fakat ayrım olayını anlayamadım.bakır ve bronz paralarda her defasında farklı değerlerle karşılaştım.işin kötü kısmı bazen değersiz bazen değerli vermesi.Sanırım ben ayar işini yapamadım diye düşünüyorum. yanlış anlamayın bundan yaklaşık 5 sene önce hummer head diye bir makina yapmıştım.hemen hemen aynı değerleri almıştım ve suçu kendimde bulup makinadan vazgeçmiştim.tam bir hayal kırıklığı idi.sonra öğrendimki makinanın kapasitesi buymuş.Analog deltadan daha iyi sonuçları aldım.ama bu makina beni üzdü.fakat vazgeçmek yok çalışmaya devam.makinayı toprak alandada deneyecem.fakat ayar konudunda bana yardımcı olursanız sevinirim.tabi biraz daha kuvvetli bir akü almam lazım.

Birde benim kartımı Karadağ ustam siz kontrol etmiştiniz.sanırım şarz devresini iptal etmişsiniz.akşam fark ettim.bundan kaynaklanan bir pir problem olabilirmi.teşekküler...

Çevrimdışı İspanyol

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1549 : 25 Temmuz 2012, 15:30:26 »
tivos bence evın zemin noktası demirle kaplı oldugu ıcın oraya tutunca sınyal vermesı normel oradakı demır yogunlugu  olan yere cıhazı cok tutarsanız kılıtlene bılır veya yana bılır cıhazınız buna dıkkan edınız  ayrım konusunda bronz ve gumusle aynı degerı almak mumkun deıldır cunku zamanları farklıdır  o kadar derınlık yok cıhazında bence baslıkta bır sorun var bır wlf bıle ondan derın ceke bılır o yuzden acık yerde hassasıyetı atırrarak guzelce parazıtsız yerde ayar yapıp ayrım denemenız derınlık  ölcmenız daha ıyı olacaktır

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1550 : 25 Temmuz 2012, 16:14:11 »
Evet ispanyol usta bende şaşkınım.kartı başlıkla beraber karadağ ustaya göndermiştim.ustada başlığa taş direnç eklemişti.başlıkta sorun yoktur diye düşünüyorum.artık denemelerimi dış ortamda yapıcam.teşekkürler...

Çevrimdışı İspanyol

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1551 : 25 Temmuz 2012, 21:20:23 »
havada 40 cm 1 tl buyuklugundekı para normeldır baslık capı 32 cm bence benım elımdekı wlf bıle 26 cm baslıkla net 40 cm diyor

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1552 : 25 Temmuz 2012, 21:53:10 »
dp3 cihazımıza uygun güzel bir pil buldum 12V Li-Ion  pil
çalışma aralığı 12.6-10.8V DC 9800mah
boyutları   117.6mm*52.3mm*18mm
ağırlığı 425g
fiyatı $36.84 = 67 tl
pil ömrü 3 ila 5 sene arası
kendi şarj adaptörü  üzerinde giriş çıkış kısımları açma kapama anahtarlı var
her yönden çok güzel olduğunu  düşünüyorum
akımı yüksek istediğimiz voltaj aralığında hızlı şarj edilebiliyo boyutu va 1.2a kuru akünün yarısı kadar ağırlık olarakda 175gr daha hafif sadece fiyatı diğerine göre 3 katı ama değer bence linki http://www.aliexpress.com/product-fm/457554827-New-DC-12V-9800mah-4-CCTV-Super-Rechargeable-Li-ion-Battery-Long-time-working-free-shipping-wholesalers.html

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1553 : 25 Temmuz 2012, 22:07:46 »
s.a. teslacoil ustam öncelikle görüşmeyeli nasılsın ; bu akü türk sitelerinde satışı olan bir malzeme mi yoksa aliexpres yabancı bir sitemi şarz aleti ve şarz devresi üzerinde sanırım doldugunu yada bosaldıgını şarz seviyesini gösteren bir dizaynı varmı ?

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1554 : 25 Temmuz 2012, 22:17:57 »
teşekkür ederim çaba ve gayretle hem kendimize hemde çevremize yardımcı olmaya çalışıyoz
bu pilin 6800 ma olanını karaköy selanikte gördüm 60tl dedi daha sonra almayı düşünyodum netten arama yaptığımda daha yüksek amperli olanları buldum dediğin gibi yabncı site bu tarz ürün alanlar bilir nasıl ve ne sekilde alındığını hatta 15A olanı bile var nerdeyse marş motoru çalıştırıcak değerde :D 66 dolar fiyatı ya bir şekilde netten alıcaz yada olanı bulabileceğimiz neyse karaköy senalik paşajına kanaat edicez  http://www.aliexpress.com/store/product/12V15000mAh-Rechargeable-Li-ion-Battery-high-capacity-CCTV-power-battery-wireless-camera-battery/902674_547436741.html

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1555 : 25 Temmuz 2012, 22:24:18 »
satan marketlerden bir tanesi 15A liğine yüzde 50 indirim yapıyomuş 31 dolar diyo 5 ile 15 gün arasında teslim ediyo anladığım bu tarz alış veriş yapanlar bilgi verirse iyi olur

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1556 : 25 Temmuz 2012, 22:40:34 »
Merhaba Arkadaşlar,

tivos tek para için 22 cm düşük bir değer. 1 tl de 40 cm gibi bir değeri yakaladığınızda cihaz tamam demeniz daha doğru olacaktır. Şarj içinse gücün ne kadar yüksek olduğu önemli etken. Güçün başlığa göre olması pili erken bitirebilir. Akımı akünün + kutbundan ölçmen gerekli. Eğer 200-250mA i geçiyorsa bir problem var demektir. Ayrım konusunda farklı değerler ile karşılaştım derken eğer ekrandaki 3 adet rakamdan yada sesli ayrımdaki rakamdan bahsediyorsan onlar mesafe ile orantılı olarak değişir. Mesela ana ekrandaki 3 rakam solda bulunan barların aralarındaki farkı gösterdiği için yakından algılama ile ilk algılamaya başlangıç arasında ciddi rakamsal farklılıklar oluşacaktır. Cihazı bu seviyeye getirip de vazgeçmek olmaz zaten. Sen işin içinden çıkamazsan ben yaparım ;) Önemli olan emekler zayi olmasın. Ama dediğim gibi tek paraiçin 40 cm hedefin olmalı ve akım max. 250mA olmalı. Bunlar tutmazsa kesin bir problem var demektir.

Saygılar

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1557 : 25 Temmuz 2012, 22:52:36 »
  r37 ve r40 degerlerı nedır.6.8k 2.2 k denmıs ama hangısı hangısı.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1558 : 25 Temmuz 2012, 23:12:11 »
asenkron usta r37=2.2k r40=6.8k olmalı.

saygılarımla...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1559 : 25 Temmuz 2012, 23:12:46 »
Merhaba,

asenkron 6,8k r40 ;)

saygılar