Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911680 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7300 : 26 Ağustos 2015, 17:52:22 »
hi :
I have problem in dp3s ....Working for just two minutes and then stops....
what this problem....

Çevrimdışı adige

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7301 : 26 Ağustos 2015, 21:22:02 »
adige emeğinize sağlık ama vermiş olduğunuz çizim dosyaları şuanki mevcut V4.0 versiyon yazılımına uygun değildir. Sizin çizimde bulunan T12, R72,R71,R66 gibi componentler kaldırıldı. D3 entegresinin 4. bacağındaki 1,6V artık ölçüm değeri olarak 0V olacak şekilde yeniden tasarlandı.
Ayrıca çizimdeki kontrast direncinden biri olan R40 Winstar W12864B modeli için 5K6 Değil 6K8 olarak kullanılmaktadır.DP3S in ilk sayfasında gerekli güncellemelere ait bilgiler Karadağ ustamız tarafından yayınlanmıştır.

teşşekürler usta. ben bazı bölümleri kaçırdım sanırım düzenleme yaparken. gerekli değişiklikleri yapacağım.

Çevrimdışı adige

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7302 : 26 Ağustos 2015, 21:33:53 »
adige emeğinize sağlık ama vermiş olduğunuz çizim dosyaları şuanki mevcut V4.0 versiyon yazılımına uygun değildir. Sizin çizimde bulunan T12, R72,R71,R66 gibi componentler kaldırıldı. D3 entegresinin 4. bacağındaki 1,6V artık ölçüm değeri olarak 0V olacak şekilde yeniden tasarlandı.
Ayrıca çizimdeki kontrast direncinden biri olan R40 Winstar W12864B modeli için 5K6 Değil 6K8 olarak kullanılmaktadır.DP3S in ilk sayfasında gerekli güncellemelere ait bilgiler Karadağ ustamız tarafından yayınlanmıştır.

teşşekürler usta. ben bazı bölümleri kaçırdım sanırım düzenleme yaparken. gerekli değişiklikleri yapacağım.

Birde versiyon 4 için yapılan değişiklikler ilk sayfada belirtilmemiş t12 hiç takılmayacaksa bacak bağlantıları boşmu kalacak yoksa kısa devremi olacak. güncel bir tasarım yok mu? ilk sayfadaki çizim sanırım benim düzenleme ile örtüşüyor. yeni versiyon için yapılan düzenlemeler ile ilgil bir tasarım bulamadım açıkcası.

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7303 : 26 Ağustos 2015, 23:43:43 »
Sinyalci ustam hafif ve kullanışlı başlıklar bölümü ndeki açıklamalı anlatımlarıniz  çok güzel. 30luk 60 lık bobinler yaptım. Fakat sönüm eğrileri birbirinden farklı. Enduktansı ölçmek için multimetrem yok. Ama omaj aynı g9zukuyor.  Tabi ölçü aleti tam hassas olcebiliyorsa.  Sizden ricam kullandığınız bobin teli markası ve tel capi bobin capi tur sayısı ve kullandığınız sönümleme direnciyle ön direnç değerlerini de verebilir misiniz.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7304 : 26 Ağustos 2015, 23:53:29 »

Birde versiyon 4 için yapılan değişiklikler ilk sayfada belirtilmemiş t12 hiç takılmayacaksa bacak bağlantıları boşmu kalacak yoksa kısa devremi olacak. güncel bir tasarım yok mu? ilk sayfadaki çizim sanırım benim düzenleme ile örtüşüyor. yeni versiyon için yapılan düzenlemeler ile ilgil bir tasarım bulamadım açıkcası.

adige DP3S e ait yapılan güncellemeler konu içerisinde zaman zaman paylaşılmıştı.Henüz test etmeye fırsat bulamadığım DP3S'e ait olan dosyaları ekliyorum. İyi çalışmalar 

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7305 : 27 Ağustos 2015, 02:44:22 »
hi :[/size]I have problem in dp3s ....Working for just two minutes and then stops....what this problem....

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7306 : 27 Ağustos 2015, 14:19:19 »
hi :[/size]I have problem in dp3s ....Working for just two minutes and then stops....what this problem....

nacer123321, Add the sound output capacitor 100nF. See the bottom left of the picture in my last message. Regards

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7307 : 28 Ağustos 2015, 10:52:39 »
Merhaba Arkadaşlar,

Son birkaç seferdir kullanıcların yaptığını farkettiğim bir hatayı sizlere paylaşmak istedim. Bunun için dedektörün Tune mantığını özetle bir kez daha yazmam gerekli.

Arkadaşlar kısaca siz dedektörün Tune butonuna bastığınızda dedektör bobinin karşısındaki algıladığı ortamı(hava yada toprak) referans olarak alır ve daha yüksek bir algılama olduğunda sesli ikaz verir. (yaptığı diğer işlemler teknik konular)

Bu demektir ki siz dedektörün bobinini toprağa tutup tune yaparsanız dedektör topraktaki algılamayı kendine referans olarak alır. Yani bobini toprağa tuttunuz ve tuneye bastınız diyelim ve topraktaki algılama o anda 100 birimlik bir algılamaydı. Bu 100 birimlik algılamayı dedektör referans olarak kabul eder ve 100 birimden fazla bir algılama olmaz ise sesli ikaz vermez. Bu durumda yani toprakta tune yaptıktan sonra bobini havaya kaldırdığınızda havadaki algılama düşük olduğu için mesela 80 birim olduğu için bobine bir metal tuttuğunuzda algılama 100 birimi aşmadan sesli ikaz alamayacağımızdan otomatik olarak 20 birimlik algılama mesafesini kaybetmiş oluruz.

Yani siz bobini yere tutup tune yapar ve toprağı referans olarak alırsanız, sonra da yere metal atıp bobini havaya kaldırıp yukarıdan aşağıya tutarsanız mesafe çok çok düşük olacaktır. Bu durum dedetörün çalışma mantığına terstir.

Dedektörü kullanırken dikkatli olalım. Ezbere kullanım yapmayalım. Elimizdeki aletin dilinden anlamaz ve ona göre kullanmaz isek verim alma şansımız olmaz.

Saygılar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7308 : 28 Ağustos 2015, 12:16:44 »
Benim çocukluğumda köyüme ilçeden ev yeri düzlemeye bir traktör kepce geldi adam yeni sıfır almış ve bu işe başlamış tabi köylü başına toplandı izliyor kepçeci öyle şeyler yapıyorki kepçeyi devirdi devirecek arkadaşıma gel gidelim dedim arkamızı döndük henüz bir iki adım atmıştıkki lap diye birses arkamıza döndükki kepçe yan yatmış neyse adamı şükür sağ salim çıkarttık.Şimdi suçlu Sıfır kepçemi operatörmü.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

eva123

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7309 : 28 Ağustos 2015, 12:18:58 »
Benim çocukluğumda köyüme ilçeden ev yeri düzlemeye bir traktör kepce geldi adam yeni sıfır almış ve bu işe başlamış tabi köylü başına toplandı izliyor kepçeci öyle şeyler yapıyorki kepçeyi devirdi devirecek arkadaşıma gel gidelim dedim arkamızı döndük henüz bir iki adım atmıştıkki lap diye birses arkamıza döndükki kepçe yan yatmış neyse adamı şükür sağ salim çıkarttık.Şimdi suçlu Sıfır kepçemi operatörmü.Saygılar

operatör :D

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7310 : 28 Ağustos 2015, 12:55:47 »
Bu gidişle yeni tasarladığım ürünlerde kit ve demonte kit verme olayını birkez daha düşüneceğim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7311 : 28 Ağustos 2015, 13:18:28 »
hi :
I have problem in dp3s ....Working for just two minutes and then stops....
what this problem....please......

eva123

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7312 : 28 Ağustos 2015, 13:30:57 »
Bu gidişle yeni tasarladığım ürünlerde kit ve demonte kit verme olayını birkez daha düşüneceğim.

karadağ usta size bir mesaj atmıştım sanırım görmediniz kontrol edermisiniz acaba

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #7313 : 28 Ağustos 2015, 13:54:37 »

Amerika'nın oyunu bunlar usta..
Kepçeyi keşfetmeseler birşey olmazdı. ;) ;) ;) ;)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7314 : 28 Ağustos 2015, 20:50:07 »
Yorumlarınız için teşekkürler :D
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı adige

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7315 : 28 Ağustos 2015, 23:41:52 »

adige DP3S e ait yapılan güncellemeler konu içerisinde zaman zaman paylaşılmıştı.Henüz test etmeye fırsat bulamadığım DP3S'e ait olan dosyaları ekliyorum. İyi çalışmalar

walkman usta paylaşım için öncelikle teşekkür ederim
bu tasarımınızda tl082 de iptal edilmiş
bazı devre yollarında da farklılıklar var
bu değişimler versiyon 4 için mi yapıldı?
örnek olarak resimde belirttiğim yol önceki versiyonda 6-7 v ile modüle giriş yaparken şimdi 5v ve regülatöre bağlı. bu normal mi?
yeni versiyona göre denemesi yapılmış bir ve son hali ile tamamlanmış bir tasarım paylaşabilirmisiniz?
ilk sayfadaki karadağ ustanın paylaşımı sanırım önceki versiyonlar için yani ilk modeller için uygun olanı galiba.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7316 : 29 Ağustos 2015, 01:11:53 »
adige, DP3S için yayınladığım çizimin kartını (DP3S 368. sayfasında 7356. nolu mesajımdaki fotograf)Karadağ ustaya gönderdim. Yazılım güncellemesinin yapılması, çift mosfet IRF740 ve çift fet 2N7000 ın devreye etkisi, TL082 nin kaldırılması ile  sanalGND nin durumu hakkındaki değişikliklerin yeni DP3S e olumlu-olumsuz katkılarını Karadağ ustamızın kendisi ya da ben yazarım.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7317 : 29 Ağustos 2015, 01:32:26 »
Ustalarım sizlere 10 puanlık bir uzmanlık sorusu  ^-^  Vlf bir dedektörün görüpte delta pulse 3s in göremediği bir metal varmıdır sizce ? Reddetme değil baya baya görmediği başlığa yapıştırsanız dahi görmediği bir metal ? Belki daha önce deneyen olmuştur bahside geçmiş olabilir fakat ben görmedim evde yaptığım bir test sonucu farkına vardım ve hayretler içinde kaldım. Aslında bu bir metalden ziyade bir alaşım fakat sonuçta buda bir metal. Merak etmeyin arazide karşılaşacağınız bi metal değil ama sebebinide merak etmiyor değilim.. Mutlaka bi açıklaması vardır. Yorumlarınızı bekliyorum daha sonra metalin ismini açıklayacağım. Hatta vlf cihazım diğer metallerden daha iyi algılama yapıyor. Deltam görmüyor  8)  Aslında bu olay bi yönden iyi bişey metalin ismini açıkladıktan sonra neden görmemesinin iyi bişey olduğunuda açıklayacağım. 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7318 : 29 Ağustos 2015, 09:56:30 »
Ustalarım sizlere 10 puanlık bir uzmanlık sorusu  ^-^  Vlf bir dedektörün görüpte delta pulse 3s in göremediği bir metal varmıdır sizce ? Reddetme değil baya baya görmediği başlığa yapıştırsanız dahi görmediği bir metal ? Belki daha önce deneyen olmuştur bahside geçmiş olabilir fakat ben görmedim evde yaptığım bir test sonucu farkına vardım ve hayretler içinde kaldım. Aslında bu bir metalden ziyade bir alaşım fakat sonuçta buda bir metal. Merak etmeyin arazide karşılaşacağınız bi metal değil ama sebebinide merak etmiyor değilim.. Mutlaka bi açıklaması vardır. Yorumlarınızı bekliyorum daha sonra metalin ismini açıklayacağım. Hatta vlf cihazım diğer metallerden daha iyi algılama yapıyor. Deltam görmüyor  8)  Aslında bu olay bi yönden iyi bişey metalin ismini açıkladıktan sonra neden görmemesinin iyi bişey olduğunuda açıklayacağım. 

Metalin şekli ile alakalıdır. 3s tek para dedektörü yada küçük metal dedektörü olmadığı için boyutu çok küçük olan metali yada ince zinciri görmez. Metal cinsinden ziyade şekli nedeniyledir.

Tabii bu bizim 38 lik bobin için geçerli. Uygun bobin ile vlf den daha iyi algılar.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 10:11:33 Gönderen: Karadağ »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7319 : 29 Ağustos 2015, 10:36:02 »
Defalarca konusuldu bu konu vlf ile puls sistemi olan dp3s karsilastirilmasi dogru olmadigini cunku bir birlerinden farkli tasarimlari var.
Evet tek parada is goren zincir vs gibi metalleri goren vlfler 50 cm sonra yetersiz kaliyor .
Bir kazma demirini 50 cm den sonra gormuyor vlf ama pi nerdeyse 2 kati mesafeden aliyor .
Vlf sistemleri amaci ufak metalleri tespitinde etkilidir ama derin aramalarda pi sistemin eline su dokemez ... karadeniz bolgesinde en cok satan pi sistemler cunku vlflerde mesafe cok dusuk ve ihtiyac disi goruluyor.
Samsuna İstanbuldan gelen bir arkadas dp3s ile anisini anlatti. Garret ace 250 ile  gezdigi yerden 20 ila 30  cm den 38 lik baslikla cim parmagi tirnagi kadar gumus para topladim demisti ace 250 gormuyor dedi o mesafeleri.iyiki vlf almadim dedi cok pisman olacaktim dedi. Dp3s den memnunum dedi .....