Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911421 defa)

0 Üye ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delta

• Onbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #700 : 07 Ekim 2013, 00:54:27 »
Gayet stabil eline sağlık karadağ usta..

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #701 : 07 Ekim 2013, 04:53:03 »
Karadağ ustam birde bobin nasıl yapılır vidyosu çeksen süper olacak... ^-^

Mustafa usta,bobin sarmakta sorun.Iki ayrI CAT kablosuyla iki 30 sm 3'er turlu bobin sardIm.Birisi 2 ohm 390 mikrohenri gelirken digeri 2.8 ohm 640 mikrohenri geliyor.Bu sebeple ayar tutturmasI zor.Kablolarda cok fark oluyor.CihazI calIstIrmasIna calIstIrdIm,ama kastedecek daha cok yol var.Ilk sardIgIm kablo daha kaliteli bence, 40 sm capInda bir tane daha sarIcam.UmarIm 450 mikrohenriyi tuttururum.SaygIlar. ;)

Jickata  , baya zorlamışsın ama  bu değerlerini verdiğin bobinlerde kullandığın sönümleme değerlerini yazmamışsın . Örnek olarak  2 ohm  0,390 mh lik bobinde 300 ohm ya da 350 ohm sönümleme kullanırsan açılması lazım kesinlikle ,  2,8 ohm 0,640 mh lik bobinde de en fazla 400 ohm da açılması gerekir .  Bu sönümleme  değerlerinde cihaz eğiriyi açmıyorsa modül üzerindeki potla  belirli aralıklarla sağa ya da sola çevirip açmayı dene olacaktır . Eğer ki bu şekilde de olmuyorsa 3w lık 1K lık potans bağlayarak 250 den başlayıp 30 ohm kademeyle yükseltip açmayı dene , bobinleri değiştirerek eğriyi yakalamak can sıkıcı olabilir ;)  Tavsiyem olarakta 2,8 ohm un aşağısına inme bobin direnci olarak , 2,8 ohm ve yukarısında  IRF740 gayet normal ısıda çalışıyor soğutucu bağlamana bile gerek yok ( aynı zamanda sönümleme direncide ısınmıyor )  3 ohm u tutturmak için seri direnç bağlamanıda tavsiye etmem bu sefer o direnç ısınıyor ( ırf740 ısınmıyor )   2,8 ohm luk 0,640 mh lik bobinin değerleri iyi o bobinde sönümlemeyi ve modülü ayarlayıp açmayı dene. Kişisel tavsiyelerim bunlar Jickata  kolay gele :)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #702 : 07 Ekim 2013, 06:28:06 »
Tavsiyelerin icin sag ol bay17 usta.Sonumleme 210 ohm'da asagIdaki sekli alIyor.CihazI normal acmaya calIstIgImda 99'da kalIyor ve iki parmagIm ile sonumleme direncinin iki ucuna degdigimde cihaz acIlIyor,ama duzgun calIsmIyor.Tuneye bastIgImda donup kalIyor.12.6V regulator yapIcam ilk once ve ondan sonra devam edicem.Sonumlemeyi tutturmam icin 2.2K 2W potans kullanIyorum.

Huseyin usta videon guzel olmus.BakalIm bizede cihazI o duruma getirmek ne zaman nasIp olucak. :D
SaygIlar.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 06:37:21 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #703 : 07 Ekim 2013, 06:58:42 »
modül üzerinden  eğriyi  biraz daha aşağıya doğru indir ( sağa doğru çevirip [bobin ve güç girişi karşına gelecek şekilde olduğunda ] )   ve  tune ye bas . Eğri başlangıcı yukarıya alır , bu şekilde yavaş yavaş eğrinin kuyruğunu alt tarafa oturt . Sönümleme direnci düşük geldi bana ama yinede çalışır :)  bu şekilde  sönümleme direncini yükselt ve modülle eğriyi cihazı açıp kapamadan tuneye basarak son şeklini görebilirsin  Jickata kolay gelsin.  ( en olmadı  3 ohm 550 mh lik bir bobini hibe olarak  gönderirim 330 ohm sönümlemeyle halledersin olayı sıkma canını   :D )
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 07:11:38 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #704 : 07 Ekim 2013, 07:11:06 »
modül üzerinden  eğriyi  biraz daha aşağıya doğru indir ( sağa doğru çevirip )   ve  tune ye bas . Eğri başlangıcı yukarıya alır , bu şekilde yavaş yavaş eğrinin kuyruğunu alt tarafa oturt . Sönümleme direnci düşük geldi bana ama yinede çalışır :)  bu şekilde  sönümleme direncini yükselt ve modülle eğriyi cihazı açıp kapamadan tuneye basarak son şeklini görebilirsin  Jickata kolay gelsin.

Iste sorunda burada ya usta.Egriyi asagIya indirmeye calIstIgImda egrinin sag ucu yukarIya kayIyor.En duzgun alabildigim egri bu.Diger 390 mkh olan bobinle o egriyi de alamIyorum.Belli ki isim biraz zor,ama pes etmek yok.Bobin teklifin icin tesekkurler,ama ben Bulgaristanda yasIyorum.Gondermesi biraz daha maliyetli oluyor.Denemeler ile hallederim insallah.Ilgin icin tesekkurler.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 07:20:53 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #705 : 07 Ekim 2013, 07:13:34 »
Sen alıntı yaptıktan sonra ben mesajımı yenilemişim Jickata  , Teklifim geçerli ; ) Sende sağol . Birde başka sönmümleme değerleinde denedin mi ?
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 07:14:37 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #706 : 07 Ekim 2013, 07:25:08 »
Sonumleme ayarI icin 2.2K 2W cokturlu potans kullanIyorum.Alabildigim en duzgun egri bu.Dusuk enduktanslI bobinin boyutunu buyutecegim.UmarIm 500mkh civarI deger bulabilirim.Olmazsa baska kablolar ile deniyecegim.Sorunun bobinlerden olduguna eminim.Cihaz calIsIrken iki bobindende zIrIltI geliyor.SaygIlar.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 07:27:10 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #707 : 07 Ekim 2013, 08:46:59 »
Sonumleme ayarI icin 2.2K 2W cokturlu potans kullanIyorum.Alabildigim en duzgun egri bu.Dusuk enduktanslI bobinin boyutunu buyutecegim.UmarIm 500mkh civarI deger bulabilirim.Olmazsa baska kablolar ile deniyecegim.Sorunun bobinlerden olduguna eminim.Cihaz calIsIrken iki bobindende zIrIltI geliyor.SaygIlar.

irf740ı ne ile sürüyorsunuz?muhtemelen fet de ısınıyordur.bobinden zırıltı geliyor olması aşırı sürülüyor olmasındandır muhtemelen.sönüm egrisi de oluşmuyor. bence siz herşeyden önce sürücü katı kontrol edin.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #708 : 07 Ekim 2013, 09:22:57 »
jickatanın
kullandığı cat5 kablo dan bazıları telleri demirden  olmasından kaynaklanıyordur
neodyum mıknatısla denerse görmüş olur
yek pare bakır kablo bulup sarın cat5 lerin coğu çinden geliyor
bobin endüktansı yada sönümle dirençleri le o kadar çok uraşıyorsunuzki halbuki hiç gerek yok
çalışmasa benim cihazda çalışmazdı 1mh bobin 680R dirençle kullanıyorum
--------------------------------------------------------------------------------------------------
sönümlemede halbuki bobin iç direnci daha önemli bana göre sönümleme bundaki etkisi 100d e 1 etkisi değişimde
paralel direnç hesabını öğrenin
3.4R +340R ne eder
2R   +  680R ne eder
bunu düşünün
----------------------------------------------------------
1khz te ölçtüğünüz bobin endüktansı 300hz de aynı endüktans etkisinimi verir düşünün
---------------------------------------------------------------------------------------------------
teller biri birine yakınlığıyla bobin kapasidans etkisi ne kadar artıyor bunu düşünün
-----------------------------------------------------------------------
sizden önce gelenlerin yoluna öyle karış karış uyuyorsunuzki kertenkele
deliğine girseler girmeye çalışıyorsunuz
kablo kablodur bakır olsun yeterki piyasadan zil teli olarak alın
şart değl internet ağı kurmuyorsunuz cat5 cat 6 kablolarla diretmeyin
yapan alanade değil kaliteli kablolardan alıp sarıyor
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ben okulda kitapta bize öğretilen bilgileri hocanın anlattıklarını direk kabul etmeyip
hocayla tartışan adamın o yüzden en yüksek puanları ben alıyordum
sorgulamadan araştırmadan en güzelini nasıldır anlayamazsınız
zeki olmakla alakası yok hiç birşeyin azim merak sorgulama yaptığı işe sevmek emek vermekle alakalı
--------------------------------------------------------------------------------------------
hüseyin usta emeklerine sağlık videoyu izledim gayet güzel olmuş durmak yok yola devam
güzel test alanları oluştulsa çok daha güzel olur mesafeleri ve obje çesitlerine göre
uraştığınız çalışma alanı inşallah biter git geller olmaz uzaklara
büyük bobin testleri için yardıma gelirim haftaya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 09:40:21 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #709 : 07 Ekim 2013, 10:41:11 »
hüseyin usta ellerine sağlık çok güzel görünüyor.dikkatimi çeken bir yerde 10 cm den büyük obje var dediniz,bu objenin derinliği hakkında bilgi olmadan nasıl anladınız büyüklüğünü. :-\ :-\

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #710 : 07 Ekim 2013, 15:05:01 »
Videoyu yükledim. 810mb bakalım indirip izleyen olacakmı? :)

Saygılar
Şöle toprak görelim biraz.Gayet başarılı ustam devamını bekleriz diycem herşeyi devletten beklemeyin diycen :)
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #711 : 07 Ekim 2013, 15:17:43 »
Ünal Ustam  sen bize öğret ,3,4 ohm 340 ohm  ve 2 ohm +680 ohm ilişkisini merak ettim ?  nedir yani bu ?   tellerin bir birine sıfır mesafede yakın olmasının kapasidans etkisi yapar demişsiniz  , aralarında boşluk olmayan bobinaj telliyle sardığım bobinle eğriyi oluşturmada hiç bir sorun yaşamadım fakat normal olarak çalıştırdığımda  ve bobine obje yaklaştırıp çektiğimde sinyalin bir iki sn daha devam ettiğini gördüm . Yani eğriyi oluştuturken bir sıkıntı yok fakat sinyalde  uzunluk yapaıyor .
Bencede bobinin kendi direnci  2,8 ohm dan aşağı olmamalı  bu cihaz için , ayrıca benim bobinde vınıltı yapıyor çalıştığında fakat eğrimde gayet düzgün aldığım sinyallerde tepkilerde gayet düzgün .  3 ohm  0,550 mh değerde kullandığım bobin , bundan öncekilerde de hafif yapıyordu .

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #712 : 07 Ekim 2013, 17:26:32 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim.

Fatih2176, sinyal almaya başlama ve bitiş aralığından ve sinyalin bobin dik olmasına rağmen kuvvetli gelmesinden yola çıkarak yazdım.

Onur, artık sizlerden de arazi videoları bekliyoruz ;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #713 : 07 Ekim 2013, 17:54:55 »
Ilgilenen arkadaslara tekrar tesekkur ediyorum.Tesla ustanIn'da dedigi gibi tellerden bazIlarInda metal karIsImI olabilir ve o yuzden zIrIltI geliyor.Bobin direnci 2 ohm'da olsa IRF 740'ta pek fazla IsInma olmuyor,normal yani.Kaliteli baska kablolar aramaktan baska carem yok gibi.
SaygIlar.

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #714 : 07 Ekim 2013, 20:35:29 »
Böyle yorumları videoları gördükçe sabırsizlaniyorum  :D.Hüseyin ustam elinizde herseyi ile satılık hazır dp3s varmı varsa fiyatı nedir ustam ozelden yazarmısınız

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #715 : 07 Ekim 2013, 20:46:22 »
ünal ustam, şimdi mesela 16 tur  25 cm çap bir başlık ile aynı boy bir kablo ile 40 cm başlık sarsak ne değişiyor. derinlik artarmı yoksa aynı mı kalır ?..

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #716 : 08 Ekim 2013, 02:20:33 »
Hi all

These samples for various types of tactile keys.

Cordially

Nicolas

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #717 : 08 Ekim 2013, 12:08:10 »
:)hi nicolas ,
how will you use it lexan ? for what ,?
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #718 : 08 Ekim 2013, 17:50:33 »
karadağ ustam video gerçekten mükemmel olmuş ellerinize sağlık.  saygılar.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #719 : 08 Ekim 2013, 19:40:26 »
bu link nasıl açılır yardım
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR