Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911545 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #6360 : 29 Mart 2015, 20:06:43 »
Onur ustam öyle bi araziydiki arama yaptığımız yer.yeri geldi bataklıkta çalıştık yeri geldi kayalıkta çalıştık hatta inanmazsınız akan ırmakta bile arama yaptık bobini suya değdirmeden.ırmakta bile metal bulduk.mümkün deyil bu şartlarda başka bir makine adım attırmaz insana.foto filan çekmedim çünkü çamurdan heryanımız battı resmen o şekilde tele el sürülmezdi.bulduğumuz metallerse eski bir kama olduğunu tahmin ettiyimiz bi metal algılama -30 cıvarlarıydı.teneke parçası -80 civarı.çürümüş metal tabak parçası -70 civarıydı.dikenli tel parçası -30 civarıydı.deodorant kutusunun değerine bakmadım direk kazdık.el arabasının teker jantı -85.parmak büyüklüğünde bi ilaç kutusu -15.bir adette baş parmak büyüklüğünde ırmak içinde -20 civarı sinyalle bir metal parçası bulduk.birtek asıl aradıklarımızı bulamadık.sonradan sorup soruşturduğumuzdaysa aradığımız şeyleri oraya koyanın bi yakını almış onları
Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin.İnşallah o aradıklarımızı da buluruz.
Yaşamış olduğunuz tecrübeler,cidden keyif verici ve memnun edici.Pulse bir cihaz daha ne yapar bilemiyorum.Allı pullu cihazlara kapak olsun;)ustam
« Son Düzenleme: 29 Mart 2015, 20:08:02 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #6361 : 29 Mart 2015, 20:10:44 »
Şu ekranı arazidede görsek olay bitmiştir saygılar
Hemen bana alo de ustam ;D
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #6362 : 29 Mart 2015, 20:14:00 »
Şu ekranı arazidede görsek olay bitmiştir saygılar
Hemen bana alo de ustam ;D
pardon tanıyamadım sizi ;D saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6363 : 29 Mart 2015, 20:26:28 »
Maşallah arkadaşlar. Güzel işler ortaya çıkmış. 3S heryerde kendini kanıtlamaya devam ediyor.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6364 : 29 Mart 2015, 20:50:35 »
Dostlar biraz evvel araziden döndüm.
Ören yeri gibi bi nokta bolca küp parcası dolu.
Gümüşl ve bronz sikke cıktıgı söylendi.

Neyse arazide gecen kursun cekirdegi buldum.
Güneydoguya bakan yamacta adım başı sinyal alıyorum ve sinyallerin tepkisi hep aynı.
Degerli degersiz barı yükseliyor rakam 10dan baslıyor 40 lara cıkıyor derine indikce.
Grafikte degerli olarak devam ediyor.
Ben bronz veya gümüş diye düşündüm fakat 38 lik baslıkla noktalama olmuyor.
Ya derinde büyük objeer var yada ben ayar tututramıyorum.

Ayrıca altın yüzük denedim bugün tekrar.
Cihaza toprakta tuning yaptım ve altın yüzügü tuttum ve hiçbir modda tepki vermedi 38 lik baslık.
Baslıgın ara bosluklarında dahi görmedi.
Sadece hassas modda 10 belki 13 cmden aldı oda eşik degeri 5 te iken.
Altını görmüyor deli ediyor beni.Vurup kıracak hale geldim inanın.

Ha şunuda duymustum ; minelab kullanıcısı bi tanıdık denemiş altını hiçbir cihaz ciddi derinlikten almıyor dedi.Minelabtada durum aynıymıs.
Acaba diyorum benim beklentim mi yanlış,yani normalde zaten bi altın yüzügü 10 cmden filanmı görüyor delta 3s.

Birde şu var ; örnegin metal obje 30 cm derinde ve baslıgık uyarı verdi hafif bi tıkırdama ve ekranda da hareketlilik yok gibi.KAzdıkca derinlik azalıyor ve degerler beliriyor.
Yani 30 cmden hafif gördügü şeyi ayırt etmiyor cihaz.
Yani sinyali rahat yakaladıgı yakınlıktayken ayrım modundan bişiler ortaya cıkıyor ve fikir yürütebiliyoruz.

Bunlar deltanın normal çalışma prensibimi yoksa benmi cihazı kullanamıyorum?
Elinde klavuz filan olan varmı ya allah aşkına bana resim cekp veya tarayıcıdan gecirip atsın.
İşten sogumaya basladım inanın.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6365 : 29 Mart 2015, 21:09:38 »
Dostlar biraz evvel araziden döndüm.
Ören yeri gibi bi nokta bolca küp parcası dolu.
Gümüşl ve bronz sikke cıktıgı söylendi.

Neyse arazide gecen kursun cekirdegi buldum.
Güneydoguya bakan yamacta adım başı sinyal alıyorum ve sinyallerin tepkisi hep aynı.
Degerli degersiz barı yükseliyor rakam 10dan baslıyor 40 lara cıkıyor derine indikce.
Grafikte degerli olarak devam ediyor.
Ben bronz veya gümüş diye düşündüm fakat 38 lik baslıkla noktalama olmuyor.
Ya derinde büyük objeer var yada ben ayar tututramıyorum.

Ayrıca altın yüzük denedim bugün tekrar.
Cihaza toprakta tuning yaptım ve altın yüzügü tuttum ve hiçbir modda tepki vermedi 38 lik baslık.
Baslıgın ara bosluklarında dahi görmedi.
Sadece hassas modda 10 belki 13 cmden aldı oda eşik degeri 5 te iken.
Altını görmüyor deli ediyor beni.Vurup kıracak hale geldim inanın.

Ha şunuda duymustum ; minelab kullanıcısı bi tanıdık denemiş altını hiçbir cihaz ciddi derinlikten almıyor dedi.Minelabtada durum aynıymıs.
Acaba diyorum benim beklentim mi yanlış,yani normalde zaten bi altın yüzügü 10 cmden filanmı görüyor delta 3s.

Birde şu var ; örnegin metal obje 30 cm derinde ve baslıgık uyarı verdi hafif bi tıkırdama ve ekranda da hareketlilik yok gibi.KAzdıkca derinlik azalıyor ve degerler beliriyor.
Yani 30 cmden hafif gördügü şeyi ayırt etmiyor cihaz.
Yani sinyali rahat yakaladıgı yakınlıktayken ayrım modundan bişiler ortaya cıkıyor ve fikir yürütebiliyoruz.

Bunlar deltanın normal çalışma prensibimi yoksa benmi cihazı kullanamıyorum?
Elinde klavuz filan olan varmı ya allah aşkına bana resim cekp veya tarayıcıdan gecirip atsın.
İşten sogumaya basladım inanın.

Daha önce de yazdım. Keşke cihazı alırken bizden alsaydınız.. Şimdi böyle sorunlar olmayacaktı.

Anlaşılan o ki dedektörde bir sorun var. Yapan arkadaşa bir kontrol ettirin.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı gecepartisi

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6366 : 29 Mart 2015, 22:21:56 »
Merhaba Karadağ Ustam
dün size mail attım ama hen üz dönüş olmadı herhalde görmediniz,
demonte bir cihaz almak istiyorum ama hangi modeli alacağıma karar veremedim,
cihazın modelini ve sizden nasıl alabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz,
teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6367 : 29 Mart 2015, 22:51:04 »
Merhaba Karadağ Ustam
dün size mail attım ama hen üz dönüş olmadı herhalde görmediniz,
demonte bir cihaz almak istiyorum ama hangi modeli alacağıma karar veremedim,
cihazın modelini ve sizden nasıl alabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz,
teşekkürler

Mail adresiniz nedir?

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6368 : 29 Mart 2015, 23:41:05 »
Sayin hititli altin haric diger metaller yuksek oksit yaparlar.alasimli gumus buna dahildir.cihazla oksit yapan metaller algilama hacmi arttigindan rahat gorulurler.ancak altin istisna bir metaldir.ayrica altini Cihaz gormuyor diger metalleri goruyor derken ornek verdiginiz metallerin yuzey alani esit olmali ki kiyas yapilabilsin.ornegin ayni agirliktaki bir yuzuk bir ceyrek altina kiyasla daha yakin mesafeden algilanir.hatta ayni agirliktaki bir altin zincir belkide hic gorulmez.yani yuzey cok onemlidir. Birde basliklarda aralarda algilama dusuk olur. 38 lik baslikta en iyi yer basliktaki genis olan iki bolum ve basligin orta odak nokta bolumudur.saygilarimla

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6369 : 29 Mart 2015, 23:48:24 »
Sayin hititli altin haric diger metaller yuksek oksit yaparlar.alasimli gumus buna dahildir.cihazla oksit yapan metaller algilama hacmi arttigindan rahat gorulurler.ancak altin istisna bir metaldir.ayrica altini Cihaz gormuyor diger metalleri goruyor derken ornek verdiginiz metallerin yuzey alani esit olmali ki kiyas yapilabilsin.ornegin ayni agirliktaki bir yuzuk bir ceyrek altina kiyasla daha yakin mesafeden algilanir.hatta ayni agirliktaki bir altin zincir belkide hic gorulmez.yani yuzey cok onemlidir. Birde basliklarda aralarda algilama dusuk olur. 38 lik baslikta en iyi yer basliktaki genis olan iki bolum ve basligin orta odak nokta bolumudur.saygilarimla

Yorum için teşekkür ederim.
Biraz evvel evde cihazı açtım denedim son ayarlarda karar kıldım.
Hassas modda en iyi tepkiyi mesafeyi ve ayrımı alıyorum.
Eşik 7-5 civarında altın yüzügü 13-15cme kadar gördürebildim.
Gümüş bronz vb diger metallerin algılanması dedigin gibi oksidite nedeniyle cok daha fazla.

Aslında benim kafamdaki soru işaretlerinin nedeni deltanın çalışma prensibini bilmemem.
Burada defalarca sordum lakin hiçbir arkadaşımız cevap vermedi.
Mecburen cihazı kendimiz çözmek durumunda kaldık.

Şunu anladım ; altındaki mesafe diger cihazlardaki gibi düşük.
MEtallerin tıkırdamayla baslayan tepkimeleri bir anlamda ilk seviye noktaları ve o noktalarda ayrıma gecmiyor cihaz haklı yere.
Ayrım için tıkırdamadan cok daha yakın bir mesafeye gelmesi lazım baslıgın.
O zaman ayrıma geciyor.

Bendeki cihazın artısı şu oldu ; kola tenekesi ve paslanmıs demir ve celikte tam ayrım yapabiliyorum.
Tüm degerler full oluyor ekranda.
Kolaylıkla ayrım yapmıs oluyorum o zaman.
Demire altın demiyor yani.
PAslı demire hiç demiyor.

Boşluk ölçümleride güzel.Biraz el alışkanlıgı gerekiyor sanırım.

Biraz daha idman yapıp cihaza tam hakim oldugumda ölçümler yapıp paylaşıcam inşallah.
O zaman sizlerin aldıgı gördügü degerlerle karşılaştırma yapabiliriz rahatlıkla.

Birkaçta tek para toplasak az gaza gelicez inş .)

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6370 : 29 Mart 2015, 23:52:00 »
Sayın hititli sayın Ankebuta ilaveten cihazın metale ilk tık dediyi nokta ile metali ayırma noktası farklıdır.En güzeli cep yöntemi ve dahada gerçeğe yakın olması için başlık hareketli bolca test yapın saygılar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6371 : 29 Mart 2015, 23:56:14 »
Sayın hititli sayın Ankebuta ilaveten cihazın metale ilk tık dediyi nokta ile metali ayırma noktası farklıdır.En güzeli cep yöntemi ve dahada gerçeğe yakın olması için başlık hareketli bolca test yapın saygılar

Evet ustam haklısınız.
İşte bu ve diger ayrıntıları bilmedigim icin sinirlerim bozuldu baya.

Şu haliyle 60 lık ve 1*1 başlıkla denemeler yapmaya karar verdim zaten.
Yüzeydekiler digil derindekilere bakıp cihazın seviyeini üst noktalarını ögrenmeye calışıcam.

Biraz sancılı oluyor ama sonu ferahlık olur inşallah.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6372 : 29 Mart 2015, 23:59:02 »
Sayın hititli sabrın sonu selamettir derler bu işler birazda nasip saygılar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6373 : 30 Mart 2015, 00:01:13 »
Sayın hititli sabrın sonu selamettir derler bu işler birazda nasip saygılar

O nasibin gözü kör olsun bide bizim tepemize pisleyiverse artık .))))

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6374 : 30 Mart 2015, 12:12:58 »
Delta Pulse 3 s ile  altın algılama üzerine yaptığım incelemede. Altını yakından +90 olarak algıladığı ve barların arasındaki farkın oluştuğu  ile orta çizgideki verilerin üstte oluştuğu, ancak altını başlıktan uzaklaştırdığımızda ise, + rakamların, barların ve orta çizgideki verilerin küçüldüğü ama aslında ayrımın devam ettiği görülmüştür. Yani başlığa yakın tutulan altının ve uzak tutulan altınında  ayrımda tespit edildiği ancak uzakta olan hedefin verilerinin orantısal olarak küçüldüğü görülmüştür. Yani hedef uzakta da ayrım söz konusudur.
TESPİT EDİLEN DURUM:
1-Altın başlık  yakınında +90 olarak görülüyor veya altın miktarı fazlaysa.
2-Altın başlıktan uzakta ise veya altın miktarı küçükse +10 lara kadar rakam düşebiliyor ancak hiçbirzaman değersiz olarak algılanmıyor.
3-Altın hedefi uzakta da yakında da olsa orta çizgideki veri her zaman üstte oluşuyor. Verinin küçüklüğü veya büyüklüğü önemli değil. Çizginin üstünde olması değerli olduğunu gösteriyor.
4-altın hedefinde İki bar yükseklik arasında  mutlaka büyük bir fark meydana geliyor. Eğer altın küçük veya daha derindeyse barlar arasındaki bu fark hala devam ediyor. Ancak sadece barların boyları kısalıyor. Yani burada önemli olan barların boyu değil barların arasındaki yükseklik farkının meydana gelmesidir.
Sonuç itibari ile delta pulse 3 s ayrımı hedef uzakta veya yakında olsun yapıyor ancak görsel olarak iyi algılamak ve üç veriyide beraber yorumlamak gerekiyor.
Ek bilgi olarak vermek istiyorum. Başlık hedefe üstten direk indirildiğinde ayrım sağlıksız oluyor. Ancak başlık hedefin üzerinden sallama usulü(yavaş bir şekilde) geçtiğinde ayrım daha da net oluyor.
Saygılarımla

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6375 : 30 Mart 2015, 12:21:03 »
Teşk.Ankebut saygılar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6376 : 30 Mart 2015, 12:58:12 »
Eline sağlık ankebut usta.
Dediğin gibi altında altına özel bi ayrım sözkonusu.
Sesli ayrımda da ses tizleşmiyor tıkırdama devam ediyor ne kadar yaklaşırsa yaklaşsın.

Lakin bronz sikkede altınla neredeyse birebir aynı degerler aldım defalarca denedigim halde.
O da altın ayrımı için büyük dezavantaj maalesef.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6377 : 30 Mart 2015, 13:45:44 »
Çok sağolun ilginiz dolayısıyla;
Ayrıca sayın Hititli ben altının resimdeki bronzla  karışmasına razıyım  Saygı ve sevgilerimle

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6378 : 30 Mart 2015, 13:48:02 »
 :D  güzeldi Ankebut. Güldürdün Allahta seni güldürsün.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2015, 13:48:45 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6379 : 30 Mart 2015, 13:57:21 »
Çok sağolun ilginiz dolayısıyla;
Ayrıca sayın Hititli ben altının resimdeki bronzla  karışmasına razıyım  Saygı ve sevgilerimle

O dedigin sivasta olsa bende razıyım lakin amisostan gözümüzü açamıyoruz maalesef .))))