Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911573 defa)

0 Üye ve 28 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetkurt

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5400 : 24 Ekim 2014, 11:51:39 »

Yaklaşık bir aydır bu sitede sayfalar arasında geziyorum. Her konu başlığını açtığımda biraz daha şaşırarak, merak, şaşkınlık ve hayranlığım artarak gezmeye devam ediyorum. Genç kardeşlerimin yaptığı çalışmalar ve gösterdiği gayretle iftihar ediyorum.
“Sözün özü” sizleri yürekten tebrik ediyor daha nice başarılı proje ve çalışmalara imza atmanızı bütün kalbimle diliyorum. Selam ve sevgilerimle

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5401 : 24 Ekim 2014, 15:30:56 »
Ahmet bey saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5402 : 24 Ekim 2014, 16:08:31 »
Ustalarim bu arada şunu sorayım sizlere. arama yaptığınızda büyük başlığı nekadar yaklastiriyorsunuz toprağa bilmek isterim. 60 lik bobin bize bagimlilik yaptigindan mi nedir büyük başlıkta acemilik çekiyoruz saygılarımla

Büyük başlık kullanırken 2 kişi iyi senkronize yürümeli. Toprağa olan mesafe biraz da toprak yapısı ile alakalı. Düz bir yerde 5-6cm mesafe yeterli olur. Ama yüzey bozuksa biraz havada tutmak gerekebilir.

Saygılar
karadağ ustam bu kare başlığı tek kişinin kullanabileceği şekilde hafif yapma imkanımız olamaz mi. mesela boru izolasyonu için hafif ve sağlam köpük tarzı malzemelerin içerisine kablo yerlestirilemez mi. olta tutar gibi tutar hem tek kişiyle kullanma imkanı bulunabilir hem iki kişi kullanırken. meydana gelen senkronize sorununun önüne geçilir diye düşünüyorum. ne dersiniz
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5403 : 24 Ekim 2014, 20:18:39 »
Ustalarim bu arada şunu sorayım sizlere. arama yaptığınızda büyük başlığı nekadar yaklastiriyorsunuz toprağa bilmek isterim. 60 lik bobin bize bagimlilik yaptigindan mi nedir büyük başlıkta acemilik çekiyoruz saygılarımla

Büyük başlık kullanırken 2 kişi iyi senkronize yürümeli. Toprağa olan mesafe biraz da toprak yapısı ile alakalı. Düz bir yerde 5-6cm mesafe yeterli olur. Ama yüzey bozuksa biraz havada tutmak gerekebilir.

Saygılar
karadağ ustam bu kare başlığı tek kişinin kullanabileceği şekilde hafif yapma imkanımız olamaz mi. mesela boru izolasyonu için hafif ve sağlam köpük tarzı malzemelerin içerisine kablo yerlestirilemez mi. olta tutar gibi tutar hem tek kişiyle kullanma imkanı bulunabilir hem iki kişi kullanırken. meydana gelen senkronize sorununun önüne geçilir diye düşünüyorum. ne dersiniz

İyi çalışmalar , bende bu cihazlardan kullandım. Büyük başlıkları elde taşımak gerçekten zordur. Kare başlıkların altına iki veya dört tekerlekli bir düzenek kurmak uygun olur mu? Ayrıca kabartma dediğin şekil bir at mı?

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5404 : 24 Ekim 2014, 20:37:42 »
Yok kardeş bir insan silueti var kabartma şeklinde. kayanin uç kismina yakın birde oyma insan silueti. o da kabartmanin alt tarafında

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5405 : 24 Ekim 2014, 21:33:22 »
Ustalar dikkatli bakinca belle oluyo asker bende de boyle cikti karsima 1 ay sonra tekrar gitcem 3s ile
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5406 : 24 Ekim 2014, 22:10:10 »
Arkadaşlar dp3s sayfasına bir resim daha eklemeyi düşünüyordum ancak bu gibi resimlerin dp3s. ve doğa başlıklı sayfalarda paylaşılmasını daha uygun görüyorum. aksi halde karadağ ustadan fırça yerim   :D :D

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5407 : 24 Ekim 2014, 22:53:48 »
Ustalar dikkatli bakinca belle oluyo asker bende de boyle cikti karsima 1 ay sonra tekrar gitcem 3s ile

Karadağ ustaya saygımız sonsuz.Kabartmaya karşı durunca sana göre sağ tarafta kaya içinde kapatılmış bir yer var.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5408 : 24 Ekim 2014, 23:14:38 »
Yok kardeş bir insan silueti var kabartma şeklinde. kayanin uç kismina yakın birde oyma insan silueti. o da kabartmanin alt tarafında

Gördüm mesafe uzak ayrıntı belli olmuyor.Başarılar dilerim.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5409 : 25 Ekim 2014, 20:55:01 »

Her ne kadar delta pulse sahibi olmaamda işaretten filan az biraz anlarım.
Bu roma dönemi mezar sfenksidir.
MEvki sahibi birine ait mezar verir.
Mezarı cok uzakta olmaz sfenksten.
O adam silueti dedigimiz yerin etrafı görünecek şekilde fotosu varsa ekleyin giriş belli olur.
Bir püf noktasıda veriyim size; bu adam siluetinin kollarından biri muhtemelen 90 derece veya 45 derece acı ile kıvrıktır.
Bu kıvrık kolun dirsek kısmı hizasına 1-2 mtye kadar bosluk inceleyin girişiniz orasıdır eger oda mezar ise.
Ki zemin altı oldugunu düşünmüyorum.

Burayı bulmanız icin delta pulseyle gitmenize gerek yok yani.
Harika bi servete sahip olabilirsiniz bu mezarla birlikte.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5410 : 26 Ekim 2014, 11:41:59 »
Usta 268 tane resim zip ledim fakat atamiyorum pc bile atamiyor 400mb buda uzaktan Cekim
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5411 : 26 Ekim 2014, 11:57:04 »
Resim merdiven gibi olsn yerin sol tarafinda  ve sag tarafindada hilal var yukariya bakiyo hilalin icinde isaret var gibi
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5412 : 26 Ekim 2014, 14:53:21 »
MErdivenler mihrap vs hersey büyük mevki sahibi bir şahsın mezarını veriyor.
Mükemmel biryer.
Ege veya akdeniz bölgesinde olmalı.
İçanadoluda filan bu kadar ciddi emare ve mzezarlar olmaz kolay kolay.

Burda bosluk ölçmen lazım.
Dedigim gibi insan siluetinin kıvrılmıs olan koluna bak dirsek hizasına en fazla 2 mtde bosluk ölç mezar girişin orası olmalı.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5413 : 26 Ekim 2014, 15:31:55 »
Define işaretlerinin olması çevrede birşeyler olduğu anlamına gelir ancak cihaz ile mutlaka kontrol şarttir. Delta 3s 3 d nin cok iyi oldugu kanaatindeyim. Böyle bir cihaza sahip olmak buyuk bir avantajdır .en kısa sürede almayı düşünüyorum.20 yıldır her cihaz ve her teknikle çalıştım.verilere göre ve fiyatına göre favorim delta s 3 d dir.elektronik bir cihaz olmadanda araziye çıkılması boş iştir.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5414 : 26 Ekim 2014, 16:42:48 »
Evet akdeniz bolgesinde 3s im var fakat 3d si yok ufak tefek bisi bulursam 3d taktircam kafaya koydum cok sagolun usta boyle seyler duydukca hevesim yukseliyo
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5415 : 26 Ekim 2014, 16:49:51 »
Evet akdeniz bolgesinde 3s im var fakat 3d si yok ufak tefek bisi bulursam 3d taktircam kafaya koydum cok sagolun usta boyle seyler duydukca hevesim yukseliyo

İsabetli bir karar; ayrıca verdiğin fotodaki merdiven sahte merdiven içine malzeme saklanmış ve kırılmış içi boşaltılmış.Ama oradaki asıl işaret o değil kayanın yan sol tarafında üç adet kaya mezarı işareti bulunmaktadır. Asıl önemli olan sanırım budur. Dikkat etmen nokta burasıdır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5416 : 26 Ekim 2014, 17:00:42 »
Resim merdiven gibi olsn yerin sol tarafinda  ve sag tarafindada hilal var yukariya bakiyo hilalin icinde isaret var gibi
Ayrıca hilal dediğini bir işarete benzemiyor büyük ihtimalle Frig tanrısı attise hürmeten boynuz şeklinde kazınmıştır. Define açısından bir değeri yoktur.Paganların tanrısı simgesidir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5417 : 26 Ekim 2014, 17:04:27 »
Ayrıca vermiş olduğun resimdeki merdiven arkası büyük üçgenin ucu senin hedef noktandır. Yani resme göre saat 13:00 doğrultusu...

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5418 : 26 Ekim 2014, 18:54:36 »

İsabetli bir karar; ayrıca verdiğin fotodaki merdiven sahte merdiven içine malzeme saklanmış ve kırılmış içi boşaltılmış.Ama oradaki asıl işaret o değil kayanın yan sol tarafında üç adet kaya mezarı işareti bulunmaktadır. Asıl önemli olan sanırım budur. Dikkat etmen nokta burasıdır.

MErdiven sahtedir demek cok dogru olmaz belkide hiç dogru olmaz.
Mühim veya zngin sahısların mezar verilerine bakarsanız adak sunuları olur farklı emareler bulunur.
MErdivende adak sunusu ile beraber görülür cogu zaman.
Bulundugum sehirde örenegi var.
Kamyon kadar bir kayaya odanın hemen 1-2 mt sag kısmından yuvarlak halde dolanarak tepeye cıkan merdiven var.
Üsttede adak sunu cukuru var.
Bunlar standartı olan emare ve sistemler.

ayrıca elektronik cihaz olmadan araziye cıkılmaz demisiniz buyrun sivasa gelin sadece cubuk ve işaretlere bakarak size mezar tespit ediyim ve gidip gpr radar veya ne isterseniz alın ölçün cm cm tutmazsa konusun.

Kaya mezarı cihazla tespit etmek caylaklıktan öteye gitmez.

Define dedigimiz mesele teknik işidir.
80 lerde bugünki gibi ciddi cihazlar yoktu ama cok büyük soygunlar yapıldı.
Bunları nasıl tespit ettiler acaba.

Delta pulse benimde favorimdir.
Bi minelapa 17 bin veya lorenze 20 bin vericegime delta pulse 3s 3d alırım full takım halde.

Hem üretici hüseyin beye destek vermiş olurum hemde gönül rahatlıgı ile uygun fiyata kalite cihaz kullanmıs olurum.
Lakin elektronik cihazlar dısındaki şeyleride silip kenara atmamak lazım.

Benim kanaatimce delta pulse eger kayada caslışıyorsa burada kullanılır.Yok kayada calısmaz ise veya bu cihaza sahip digilse arkadas o zaman bi cubukla bosluk tespitide mezarı verir.

İş bilen biri hiçbirşey olmadan direk gidip mezarın girişini verebilir rahatlıkla.

MEzar ciddi manada güzel bi mezar ve cok ciddi rakamlar edebilicek eşyalar cıkıcaktır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5419 : 26 Ekim 2014, 19:04:19 »

UNUTMAYALIM......
SİTEDE SUNULAN HER TESPİT VE YAPILAN HER YORUM, KAZI RUHSATLI ÇALIŞMA OLDUĞU VARSAYILARAK VEYA YETKİLİLERE BİLGİ VERME AMACIYLA ÖN BİLGİ AMAÇLI YAPILMAKTADIR.YASAL OLMAYAN UYGULAMALARDA  BULUNMAYALIM.
 Madde 50 - Define aramak isteyenlere, bu Kanunun 6 ncı maddesinde korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlığı olarak belirtilen yerler ile tespit ve tescil edilen sit alanları ve mezarlıklar dışında, Kültür ve Turizm Bakanlığınca define arama ruhsatnamesi verilebilir.
Saygılarımla.