Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911673 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3980 : 19 Haziran 2014, 15:17:15 »
ustam çok güzel olmuş ama size tavsiyem var.

sarmış olduğunuz başlıklar hiç bir şekilde paralel yapısı oynamaması lazım eksende değişim olmamalı yoksa manyetik akım bozulur derinlikde ve ayrımda değişim olur..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3981 : 19 Haziran 2014, 15:23:12 »
Gayet hafif olmuş iki parmakla taşıma ağırlığında.Güle güle kullanın hayırlı olsun...
Sallanmıyorsa sıkıntı yok yola devam.

Çakmaklar fincanlar ortada kimse paketi ortaya atmamış nedense ;D
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3982 : 19 Haziran 2014, 15:39:28 »
kapali alanda sigara yasak ustam.yasaklara uyuyoruz 8) 8)

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3983 : 19 Haziran 2014, 16:39:03 »
ustalarim emaye bobin telini nereden bulacağız sarim nasil olacak kac ohm olacak enduksiyon araligi ne kadar olacak çap kaç cm olacak

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3984 : 19 Haziran 2014, 18:05:37 »
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=171.120 umit bu sayfada benim yapmis olugum bobin var suan kullaniyorum biraz agir ama iyi is goruyor. telide bobinajcilarda bulursun

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3985 : 19 Haziran 2014, 18:20:16 »
bencede en iyi sonuc emaye bobin telinden eldeediliyor gecen sinyalcu ustamla sarmis oldugumuz bobin cok hafif .burdan sinyalci ustama tsk ederim 8)

hafif malzeme esner stabilite kaybolur bence siz daha iyi bilirsiniz amme

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3986 : 19 Haziran 2014, 18:38:12 »
sayin adanali  aynen esnerse sıkıntı olur amma direm esneme yok 

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3987 : 19 Haziran 2014, 21:35:59 »
slm.keskin nişancı tel kesitini yazmamışsın..bu arada bende 3 yıldız keskin nişancıydım gençliğimde
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3988 : 19 Haziran 2014, 21:39:01 »
0.45+0.50+0.55 hepsi olur kullanacagin basliga gore degisir  . ben 0.45 kullanmistim

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3989 : 19 Haziran 2014, 21:48:38 »
onur sen cihaz ile bütünleşmişsin..sanırım kullandığım kabloların çoğu kalitesiz berbat..eğriyi bire bir klavuzdaki ile aynı yakaladım amma..eşik 1-2 gibi anca algılama yapıyor oda büyük metallere karşı 1-2 cm.den...endüktans ölçer olmadığından bire bir ölçü kesit .vs. başlık bilgileri gerek..lakin sitede bir çok başlık olmasına rağmen..sönümleme direnci ve bobin kombinasyonları yok

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3990 : 19 Haziran 2014, 21:52:16 »
eyvallah teşekkürler..arasıra sivasa yolum düşüyor..bir acı kahve tanış olur cihaz hakkında konuşuruz

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3991 : 19 Haziran 2014, 22:13:49 »
slm alk
merhaba arkadaşlar düne kadar kutuladığım 3S de bir sıkıntı yoktu ,bugün devreye elektrik verdiğimde ekranda siyah siyah çizikler çıkıyor ,tune tuşuyla devre açılıyor herşey arka planda normal çalışıyor görünüyor,bu sorun hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
y!ld!Ray

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3992 : 19 Haziran 2014, 23:07:11 »
slm alk
merhaba arkadaşlar düne kadar kutuladığım 3S de bir sıkıntı yoktu ,bugün devreye elektrik verdiğimde ekranda siyah siyah çizikler çıkıyor ,tune tuşuyla devre açılıyor herşey arka planda normal çalışıyor görünüyor,bu sorun hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
Öncelikle ekran bağlantı kablonuzu bir daha kontrl edin bu tür durumlar genellikle ara kablo bağlantılarındaki kablo temassızlığıda yapar ekranın boardu üzerindeki işlemciden kaynaklıda olabilir ,
saygılar sevgiler
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3993 : 19 Haziran 2014, 23:11:20 »
slm alk
Öncelikle ekran bağlantı kablonuzu bir daha kontrl edin bu tür durumlar genellikle ara kablo bağlantılarındaki kablo temassızlığıda yapar ekranın boardu üzerindeki işlemciden kaynaklıda olabilir ,
saygılar sevgiler
merhaba servet usta ,ilk olarak ilgilendiğiniz için teşşekür ederim.Kullandığım kablo pata hdlerin data kablosu onu değiştirdim,aynı sorun devam ediyor ,yani ekran pert diyorsunuz :(
y!ld!Ray

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3994 : 20 Haziran 2014, 00:01:04 »
slm alk
saygılar sevgiler
merhaba servet usta ,ilk olarak ilgilendiğiniz için teşşekür ederim.Kullandığım kablo pata hdlerin data kablosu onu değiştirdim,aynı sorun devam ediyor ,yani ekran pert diyorsunuz :(
Merhaba ,
olasılıklar dahilinde sadece kesin bir teşhis diyemem ,belki pic de böyle bir veri oluşmasına sebeb olabilirmi ? Sayın Karadağ usta ya bir mesaj atın belki karşılaşmıştır ,
Saygılar sevgiler
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3995 : 20 Haziran 2014, 08:11:25 »
bencede en iyi sonuc emaye bobin telinden eldeediliyor gecen sinyalcu ustamla sarmis oldugumuz bobin cok hafif .burdan sinyalci ustama tsk ederim 8)
sayın snaypır senin gibi emektar bir kardeşime ne yapsak az bende sana teşekkürederim saygılarımla
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3996 : 20 Haziran 2014, 12:39:11 »
onur sen cihaz ile bütünleşmişsin..sanırım kullandığım kabloların çoğu kalitesiz berbat..eğriyi bire bir klavuzdaki ile aynı yakaladım amma..eşik 1-2 gibi anca algılama yapıyor oda büyük metallere karşı 1-2 cm.den...endüktans ölçer olmadığından bire bir ölçü kesit .vs. başlık bilgileri gerek..lakin sitede bir çok başlık olmasına rağmen..sönümleme direnci ve bobin kombinasyonları yok
Ustam,bazen cat kablo ile sarım yaparken renk geçişlerinde sıkıntı olabiliyor.Özellikle böyle durumlarda eğri ters oluşabiliyor.
Büyük veya küçük başlık sararken direnç 2.5-3.5 arası endüktans 350-550mh arası uygundur.Cat kabloda sıkıtınız varsa  bobin teli kullanın sarmak istediğiniz ebatı yazın sarım sayısını size yazarım.
Düşük mesafe öncelikle bobin,akü ve sönümleme direncine bağlıdır.
Örneğin ben 270r sönümleme direnci kullanıyorum.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3997 : 20 Haziran 2014, 15:57:31 »
onur ustam ben 70 cm capinda bobin sarmak istiyorum bu konu hakkinda bilgi verebilirmisin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3998 : 20 Haziran 2014, 16:34:16 »
70cm daire bobin için 0.5mm emaye telle 45m.
0.6mm telle 53m.
0.7mm telle 58m. kablo kullanılabilir.1-3 sipir oynama olabilir....

Saygılar.

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3999 : 20 Haziran 2014, 16:37:32 »
SAYIN ÜMİT07 65cm kare bobin sarmak istersen 0,50mm2 bobin teli 12 sipir 420uh 2,5 R SAYGILAR
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...