Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922496 defa)

0 Üye ve 214 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4700 : 17 Ağustos 2014, 00:30:51 »
ustalar selamlar vallahi 3s  konusuna bakıyordum moralim bozuldu yazayım dedim kimsede icraat yok dedektör yapıyorsunuz yada yakıyorsunuz benim için yada bazı arkadaşlar için önemli olan3sin yaptıkları ben ne anlarım 23 numaralı devreden ben çok güzel boşluk ve metal görüntüsü çektim ondan anlarım birazda sizler çekinde bizde sizden birşeyler öğrenelim kızıp darılmayın bir hatam olduysa affola yada hüseyin usta sadece 3sin yaptıkları ve bizim çektiğimiz fotoları yayınlayacağımız bölüm açsa iyi olur bana dedektörün icraatleri gerek ustalarım yarın size birkaç video yükleyeyim sizler birşeyler öğrenin bugün bir mezarın kenarından açtım taş örme yığma biryer 80 santimetre kare  kazdım dizme taşları gördüm üzerine çıkıp boşluk çektim taşın resmini altta nasılsa ekrana aynen verdi  2 metreden taşın yan duruşu net bir şekilde görüldü
Ağzınıza gelen tüm hakaretleri yazmışsınız neredeyse.
Elektronik işi ile uğraşıp  da,sağlam bir devreyi bile bozmayan yoktur.
Buradaki amaç farklı tarasımlarla cihazı daha hoş bir görüntüye kavuşturmak ve kendimizi geliştirmek.Yoksa monte bir kit almak daha ekonomik.
Sorun yaşayan kim olursa olsun sizin böyle bir üslupla laf söylemeniz çok üzücü.Ve karşınızdaki insanların pozisyonunu bilmeden laf söylemenizde extra bir cehalet.
Siz elinizdeki cihazın sınırlarından bir haber paylaşım yaparsanız hiç bir inandırıcılığı olmaz.
4-5M lerden 38lik başlıkla boşluk bulan bir cihaz dahaca icad olmadı ve dedektör tabanlıda böyle bir cihaz olmayacak....1.5-2m görürse bile çok büyük başarıdır.
Yine söylüyorum sizin cihazda kendi eklediğiniz bir nitro özellik yoksa verdiğiniz mesafe hayalden öteye geçmez.
Akşama kadar nice hayal pereslerle beraberim gidiyoruz çekim yapıyoruz.Ekranda gördükleri her farklılığa atlıyorlar malesef...
Bizlerin ne çekimler veya ne tespitler yaptığınıda bilmiyorsunuz ama bunların dayandırılacak bir mantığının olması lazım.Aksi takdirde boş iddadan öteye geçmez.
İdayı ispat iddada bulanın şahsına aittir.
Hepimiz neyin ne olduğunu çok şükür kendi çapımızda biliyoruz.Böyle bir üslupla yazı yazandanda şahsım adına bir akıl ve bilgi alacak durumda değilim.
Şu an cihazında sorun yaşayan bir çok arkaşda inanın sizin yazınıza kızmıştır.En azından ben çok kızdım,kim ne derse desin.
Yazdıklarımla kalp kırdıysamda af olmasın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4701 : 17 Ağustos 2014, 01:32:20 »
Onur ustama sonuna kadar katiliyorum.
Amac sadece dedektor alip gezmek birseyler yaptigini soylemek degil emekle Huseyin ustanin ve diger form sakinlerinin destegiyle her arkadasa yardimci olarak bir arge ekibinin emegini ve bu emegin sonuclarini gormektir. Sitenin adindanda anlasilacagi uzere burasi TEKNOLOJİ EKİBİ. Ekibin mantigini sanirim onur usta cokta guzel acikladi ben cokta birsey eklemek istemiyorum. Burada emek verenlerin kucuk veya buyuk ozverisini kimsenin kucumsemesi dusunulemez.
"Hic bilenlerle bilmeyenler bir olurmu?"

Saglicakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4702 : 17 Ağustos 2014, 07:21:29 »
niye her yaptığımız cihaz şıp diye çalışacak mı yani ? araştırma ve geliştirme yazıyor formun başlığında. diyelim cihazı hiç eksiksiz dizim yapık, ortamda bir sürü patates tabir edilen sahte elektronik parça var. sadece bir iki kritik parçanın sahte çıkması işinizi yatırmaya hatta önemli elemanların bile zarar görmesine yeter de artar bile...
şunu diyebilirdiniz, arkadaşlar yapanlar lütfen bilgi ve birikimlerini aktarsınlar video vs eksiklilği olan arkadaşlar istifade etsin. ama neyse eleştiri içinde sağol, ne diyeyim mütevazilik bizde kalsın.
ben sıkıntı yaşadığım hiç bir konuda ağır itham işitmedim ustalarımdan, zaten sanki bir öğretmen edası ile bize bir şeyler kazandırmaya çalışıyorlar. şu hüseyin ustamızın ortaya koyduğu cihazın 10 kat daha aşağılarını 10.000 tl ye alan insanları bilirim.
Allah kendisinden razı olsun senelerce uğraştım, ama ben temelden elektronikçi değilim, dağda çobanlık yaparken delta marka bir radyom vardı  üç büyük pil ile çalışırdı, bazen düşürürdüm, kablolar kopunca da oturur kamelya çay naylonu ile damlama usulü kabloyu yerine temas ettirirdim, dağ başı elden ancak o geliyor. yani ben bu kadar elektronikçiyim. tüm forum arkadaşlarıma selam ve hürmetlerimle, takma kafana onur ustam.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 07:24:13 Gönderen: bitkici şakir »

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4703 : 17 Ağustos 2014, 08:43:53 »
onur usta size saygım sonsuz şu sitede tecrübesine ve bilgilerine güvendiğim kişilerdensiniz yakabilir olabilir biz onuda yapamıyoruz hem ben sizin gibi elekronikten anlamayı çok istemişimdir ama olmadı burada herkesin ayrı ayrı istekleri mevcut bizimde yani biz kullanıcıyız biz ne isterizki başka siz ustalar yapın biz kullanalım onu hakaret olarak algılamanıza üzüldüm ama dedektörü yapıyorsun ne işe yaradığını nasıl öğreneceksin birazda bilgi vermen lazım biz veriyoruz kimse inanmıyor dün çektiğim boşluk görüntüsü 2 metreden taşı bile ekrana verniş ustalar en azından ben içimden geçenleri açıkça yazdım ne hakaret ne saygısızlık olara söylemiş deyilim hani burası tartışma paylaşma sitesiydi paylaşıyorum söylüyorum yanlış anlıyorsunuz başka yerlere çekilmesine üzüldüm biz kalp kırdıysak almasınıda biliriz onur ustam ustamsın.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #4704 : 17 Ağustos 2014, 10:31:34 »
Arkadaşlar sabrın sonu selamettir.saygılarımla
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

mammi35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4705 : 17 Ağustos 2014, 10:47:56 »
murat usta sitede çoğu arkadaş kısıtlı imkanlarıyla belli bir bilgi birikimiyle birşeyler yapmaya çalışıyorlar en azından biz sadece  cihazlarla arazide birşeyler yapmaya çalışıyoruz seninle  4-5 defa araziye çıktık fazla agrasif olma insanlar kendi aralarında bilemediklerini birbirlerine sorarak öğreniyorlar biraz onlara saygı göster.. seni bilirim sabırsızsın hep arazide birşeyler yapmak istersin ama sitede çoğu arkadaşın senin gibi fazla imkanı yok

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4706 : 17 Ağustos 2014, 11:04:20 »
mami usta işte bende arazide olan ve dedektörün yapabildiğini öğrenmek istiyorum farzetki Ahmet şunu çekmiş Mehmet şu mesafeden metali görmüş bizim için önemli olan bu dedektörü kullanacak kişiler yoksa yapmak neye yarar mesela 3d nin derinliğini kanıtlayan yada nekadar derine indiğini tam olarak bilen yok ben derinlikten emin oldum ama benim gibi 3d nin yaptıklarından tam emin olan bir arkadaş bulamadım sitede.çok çalışmak gerekiyor cihazı yapmak tabiki önemli ama kullanıcı olmak tam cihazı öğrenmekte önemli kusura bakmayın arkadaşlar  ben arayıcıyım cihazı sevmek bütün olmak cihazla onun sesi ne söylemek istediğini çok iyi anlamak lazım mami usta saygısızlık olarak yapmak istemedim nedense arkdaşlar çok alıngan
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 11:06:49 Gönderen: TEKİM MURAT »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4707 : 17 Ağustos 2014, 11:17:19 »
Onur ustam ağzın bal yesin.
skynet ustam hislerime tercüman olmuşunuz. Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4708 : 17 Ağustos 2014, 12:22:06 »
Sakin olun arkadaşlar :)

Tamam bugün görüntü yorumlama ve arazi verileri için bir bölüm açacağım. Sanırım artık teknik ile araziyi biraz ayırmak gerekiyor.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4709 : 17 Ağustos 2014, 13:03:41 »
Şakir ustam foruma şöyle güzel bir bitkisel çay kürü hazırla içelim şenlenelim.....

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4710 : 17 Ağustos 2014, 14:11:01 »
şekeri olan arkadaşlar sürekli tarçın kabuğu kullansınlar, önemli hatta çok önemli konu, sadece tek bir bitkiyi kullanmasınlar, özellikle zeytin yaprağını, zeytin yaprağı uzun süre kullanıldığında , erkeklik testesteron hormonlarını öldürür ve cinsel haytı biter kişinin.demir eksiği olan arkadaşlar, mekke gülü ( hibiskus kullansınlar ) günde bir su bardağı. sarılık hepatit olanlara kesin çözüm ( deve dikeni tohumu ) günde çekilmiş tozundan 5 çay kaşığı su ile yutsunlar, 3 ayda hiç bir şeyleri kalmaz. buna karaciğer yağlanması ve siroz da dahildir.
 mustafa ustam galiba bu konuda da bir sayfa açmak gerekecek. :-)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 14:12:29 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4711 : 17 Ağustos 2014, 17:43:38 »
slm.ustalar 2.yılı aşkındır teknolojiekibi ailesindeyim hep söylediyim şey buradaki herkesin saygıdeyer insanlar oldugudur projelerini dökümanlarını emeklerini cömertce sergileyip kibir yapmadan biz acemilerle ugraşıyorlar paran oldugu sürece herşeye sahip olabilirsin ama bişeyler yapıp ortaya koymak herşeye bedeldir tabiki yanacak çökecek daha iyiyi ve daha kötüyü yapacaksın ben birçok firmadan dedektör aldım genellikle yerli malı olmasına özen gösterdim benim insanım kazansın dedim fakat burayı buldugumda her.gi bir ustanın yaptıgı bir devre birçok firmanın mühendis ordusuna bedel oldugunu gördüm herkese saglık ve başarılar dilerim saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4712 : 17 Ağustos 2014, 19:33:55 »
kaptan kardeşim, bu forum sitesinin sürekli çökertilmeye çalışıldığı günleri ben unutmadım, demek ki birilerini rahatsız ediyordu, değilse ne işine yarar , teknoloji ekibi forumu adamın. sana katılıyorum, Allah razı olsun desteği emeği olan herkese müteşekkirim.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4713 : 17 Ağustos 2014, 20:07:47 »
Sakin olun arkadaşlar :)

Tamam bugün görüntü yorumlama ve arazi verileri için bir bölüm açacağım. Sanırım artık teknik ile araziyi biraz ayırmak gerekiyor.

Yerinde olur sayın karadağ teşekkürler.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4714 : 17 Ağustos 2014, 21:07:41 »
        Murat usta arazi tecrübene güvenirim aklındaki bazı soru işaretleri konusunda haklısın lakin şu anda 3d derinliği ile 3 s in algılama derinliği ile aynı bilmek,bu şekilde kabullenmek,arama ve araştırmalarımızı buna göre yapmak zorundayız insanlarla bilgi alışverişini bu kritere göre yapalım taaki aksini ispat edinceye kadar.Tabi manyometre derinliğini ayrı tutarak,manyometre derinliği ile bilgiyi yayınladığım tünel videosu undaki.derinlik 2.80 dir ve jcb ile açılıp tecrübe edilmiştir bunu sende sayın karadağ da bilmektesiniz bu tecrübeden sonra karadağ a başarılı çalışmasından dolayı teşekkür etmişimdir. Fakat başkalarını inandırabilmemiz için görsel ispat etmemiz lazım onuda yapacaz inşallah sayın karadağ müsayit olunca benim manyometreye süper sensör hazırlıcak ondan sonra güzel bir video çekicez bu video sadece manyometre,gücü metal ve metalsiz boşuk çekimi olacaktır.Seninde yanımda olmanı isterim forumdaki teknik paylaşım ve arazi paylaşımları konusunda da 3s in doğuşu böyle olduğu için normaldir ama biz anlamadığımız için hep arazi bilgisi aramaktayız  saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4715 : 17 Ağustos 2014, 21:31:55 »
Arkadaşlar küçük tümülüstipi bir mezar buldum bbüyükbasliklada kküçükbasliklada bboşluk tespiti yaptim elle kazilmiyor topragin 1metresi çok sert gerisi yumuşak ama kepçeylekazicaz bunu video olarak yolluycam herkez izlesin gorsun

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4716 : 17 Ağustos 2014, 21:40:39 »
Merhabalar ustalarım;
Bazı noktaları sakin,sakin belirtmek isterim.
Öncelikle epeydir formu ve dedektör teknolojisini çok yakından takip eden biriyim.Tasarlanan her cihaz isterim ki 10m den metal ve boşluk tespit etsin.Ama bazı gerçekleri bilmemiz gerekli.

Karahasan35'in belirttiği gibi boşluk bulma ve metal tespit derinlikleri kısmen aynı seviyede.

Mezardaki küçük bir metali bulamassınız ama boşluğunu tespit edebilirsiniz.PI sisteme boşluk entegre edilmesinin de yegane sebebi bunun gibi aramalar da etkinliği arttırmak...Öyle 4-5m kerden daracık tünel girişleri bulmak,çoğuda çökmüş oluyor zaten.Kolay işler değil yani.
Büyük bir oda varsa o ayrı.

Bu iş inanıp inanmama meselesi değil.Cihazın kabiliyeti ile alakalı bir durum.
Manyometre eklentisiyle mesafe ne kadar artar bilemem.Manyometrenin de tespit edebildikleri var edemedikleri var.
Bunlar çok uzun konular.
Zaten uzun uzadıya yazıyom.Millet yaz günü baygınlık geçiriyo.

Bolca arazide de gezen biriyim.Elime de bolca cihaz almışlığım var.Tabi ki tecrübe kişiden kişiye değişir ama.Teknik konular malesef neyse o.
Sizin bizim dememizle de değişmez.
Çok mehter marşıyla yola çıkıp izmir marşıyla dönmüşlüğümüz var.
Öyle videolar çeker öyle görüntüler hazırlarım ki,Üreticiler bile inanamaz.Kendi cihazından korkar ;)
Youtup gibi yerlerde bolca örnekleri de var.

Kolay gelsin herkezlere...
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 21:59:10 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4717 : 17 Ağustos 2014, 23:10:57 »
Karada ustam hatırlarsan smd bir dedektör yapmıştık.O dedektörde kullandığım proje kutusu bu tasarıma uyar düşüncesindeyim.Pil yataklı bir proje kutusu.Gerektiğinde bel kemeri mandalıda eklenebilir.Büyük başlıkla uyumlu kullanılıyor.G-503'ler daha uygun fakat kutu bırazca büyük.
Bu proje kutusu serigraf/dijital baskıyla kendini daha bir ön plana çıkartıyor.

http://www.etkenelektronik.com.tr/urun-detay.php?no=192
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 23:18:09 Gönderen: BERK »

iso

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S test
« Yanıtla #4718 : 18 Ağustos 2014, 10:06:30 »
herkeze selam arkadaslar karadağ ustam 3s nano hayırlı olsun  arkadaslar gectıgımız gunlerde sag olsun huseyın ustamız sayasındebızde 3s 3d mıze kavustuk bır arakadasımın bıldıgı bır bolgede acılmıs kaya mezarda bazı testler yaptık kaya mezarın etrafı  bolum bolum topraktan olusuyor 3s bızı utandırmadı mezarın ustunu kapatmıstık bıre bır goruntuyu aldık fakat arkadasın beyanı ıle etrafta bır ıkı cekım daha yaptık orada da bazı mezar olarak dusundugumuz goruntuler aldık cekımler cıhazda normalde pc de bosluk modunda yapıldı tespıt ettıgımız bıryerde arkadaskazı calısması yapmıs ve obolgede bulunan kayaların aynısına rastlamıs tecrubesı olan arkadaslar tecrubelerını yazabılırmı bukonuda  sımdıden cevabınız ıcın tesekkur ederım 

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4719 : 18 Ağustos 2014, 10:30:42 »
karadağ ustam kart geldi çok teşekkür ederim, çok sağ olun, iki gün başlayamam, izmite gönderdiğim lcd lerin kargosunu bekliyorum ve şu anda bursa da çok yağmur var, dışarıya da çıkamıyorum.
 karadağ ustam ben bu s3 ü bile kola taktım, hem görsel olarak bobin ile aynı paralelde oluyor hem ayrı bir çanta kemer vs gerek duymuyor, bakıldığı zaman bobin ile aynı açıda olması daha uygun, yinede diğer arkadaşlarım  ve siz daha tecrubelisiniz. butonları da bir (elicek) tutamak yapıp onun üzerine yerleştirmek çok ergonomik olur, yeni nesil arabaların direksiyonlarında ki tuşlar gibi, baş parmak ile kontrol edilebilir bir tuş takımı oluşturulabilir .Allaha emanet olun..