Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921619 defa)

0 Üye ve 141 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5980 : 01 Şubat 2015, 20:25:15 »
arkadaşlar ben 3s ye bir ses kıma   için bir pot eklemek istyorum  kulaklık rahatsız ettiği için kullanamıyorum   bu durum için bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5981 : 01 Şubat 2015, 20:28:45 »
Hoparlöre seri pot bağla ustam işini görür 100-500r gibi.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5982 : 01 Şubat 2015, 20:33:43 »
Hoparlöre seri pot bağla ustam işini görür 100-500r gibi.
tşkrle onur ustam en çok isteğim bu   cihazda sanırım elimde 100r var yeterli olurmu
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5983 : 01 Şubat 2015, 21:43:16 »
100r olur tam kısmassa seri direnç atarsınız.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #5984 : 03 Şubat 2015, 09:53:28 »

sayın ustalarım bir türlü çalıştıramadığım devremin pic ve modülünü geri söktüm ve voltajları tekrar denedim , aşağıdaki voltajları ölçtüm,
7 volt olması gereken yerde 6,11 volt
5 volt olması gereken yerde 4,90 volt
1,5 volt olması gereken yerde 0,02 volt bu voltajlar doğru mu , modül gitmiş olabilir mi , arıza nedir acaba
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 09:59:31 Gönderen: tuncay1273 »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5985 : 03 Şubat 2015, 12:42:56 »
Voltajlqr doğru ..pic modül taktiginizda irf  yada 7805 de asiri isinma oluyormu birde acma ve kapatma butonunun konumuna dikkat edin yanlis tuşa basabilirsiniz..

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #5986 : 03 Şubat 2015, 13:06:01 »
irf de aşırı ısınma oluyor, 7805 de hafif bir ısınma var ,  ilk çalıştırdığımda ekranda yatay düz çizgi oldu . ondan sonra verdiğim voltajlarda ekranda hiç bir görüntü olmadı ,yani ekran çalışmadı ,  lehimleri tekrar elden geçirdim, 1n4148 leri ve 7805 i değiştirdim  , ama yine çalışmadı , sadece irf değişmedi ,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5987 : 03 Şubat 2015, 17:27:10 »
irf de aşırı ısınma oluyor, 7805 de hafif bir ısınma var ,  ilk çalıştırdığımda ekranda yatay düz çizgi oldu . ondan sonra verdiğim voltajlarda ekranda hiç bir görüntü olmadı ,yani ekran çalışmadı ,  lehimleri tekrar elden geçirdim, 1n4148 leri ve 7805 i değiştirdim  , ama yine çalışmadı , sadece irf değişmedi ,

Bobini takmadığınızda durum nasıl? Isınma var mı?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5988 : 03 Şubat 2015, 18:31:46 »
7805 in ısınması genelde ters akım verince olmaz mı ustalarım. Bence aküyü de kontrol edin. Kutup kayması olmuş olabilir. Bi ara birine bir devre yaptım. Akünün ARTIsını devrenin artısına bağlamış, EKSİsini devrenin eksisine, yani hersey normal ama devreden duman çıkmış. Bana gonderdi. Aküyü bi ölçtüm, kutuplar değişmiş , artı gosteren eksi olmuş. Muhtemelen yanlış kutupta şarjda bırakılmış,  akü önce boşalmış sonra ters kutuplu olarak geri dolmuş.
7805 de bozulmuştu ama kutupları gereken şekilde takınca devre çalışıyordu fakat 7805 de ısınma devam ediyordu. Yenileyince düzeldi
"Yavaş yavaş ölüyoruz" dedi kaplumbağa.
"Haklısın, ne uzun bir gün" dedi kelebek.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5989 : 03 Şubat 2015, 18:45:43 »
7805 ters gerilime dayanıklı bir malzeme değil. Zaten eğer çok kısa zaman bile ters gerilim verildi ise kesin bozulmuştur.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5990 : 03 Şubat 2015, 18:58:16 »

sayın ustalarım ben dp3s i bir türlü çalıştıramadım, ilk voltaj verdiğimde ekranda yatay düz bir çizgi oluştu ,hafif bir de yanık kokusu geldi, daha sonra hiç bir tepki alamadım , acaba nerede hata yaptım  bana yardımcı olabilirmisiniz. tşk ler .

http://s3.dosya.tc/server30/LwotPk/IMG_20150115_180318.jpg.html
Aklınızda bulunsun fotoğraftaki gibi montaj yapmayın.Zaman içersinde işaretlediğim yerler sıkıntıya sebep olur.
Foto sizin kart..
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 19:03:14 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #5991 : 04 Şubat 2015, 04:29:43 »
7805 in ısınması genelde ters akım verince olmaz mı ustalarım. Bence aküyü de kontrol edin. Kutup kayması olmuş olabilir. Bi ara birine bir devre yaptım. Akünün ARTIsını devrenin artısına bağlamış, EKSİsini devrenin eksisine, yani hersey normal ama devreden duman çıkmış. Bana gonderdi. Aküyü bi ölçtüm, kutuplar değişmiş , artı gosteren eksi olmuş. Muhtemelen yanlış kutupta şarjda bırakılmış,  akü önce boşalmış sonra ters kutuplu olarak geri dolmuş.
7805 de bozulmuştu ama kutupları gereken şekilde takınca devre çalışıyordu fakat 7805 de ısınma devam ediyordu. Yenileyince düzeldi

Bobini takmadığınızda durum nasıl? Isınma var mı?
bobinsiz denemedim , bunu da bir deneyeyim ustam , (pic ve modül takılı olacak galiba)

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5992 : 08 Şubat 2015, 22:01:30 »
merhaba arkadaşlar bu cumartesi makineye yeni yaptığım başlığı deneme amaçlı komşunun bahçesinde biraz araştırma yaptım fakat şöyle bi durum oldu.makinenin başlığını havaya kaldırıp sıfırlama yapınca mesafede bi düşme olmuyor ama bu kezde başlığı toprağa arama pozisyonunda yaklaştırınca makine susmuyo hiç.başlığı toprağın üzerine sıfır koyupta sıfırlama yaptıktan sonra başlığı arama pozisyonuna kaldırınca makine sorunsuz arama yapıyor ama bu kezde mesafe tam olarak yarı yarıya düşüyor.başlığı toprağa yarım metre mesafeden tutupta sıfırlama yapıncada arama pozisyonuna indirince ( 20cm kadar ) makinede yine sürekli ötme devam ediyor.inat ettim ormanda temiz toprak buldum ordada denedim durum aynı oldu.mesafeden ödün vermiş halde komşumun bahçesinde yüzeye yakın mesafelerde başta çivi olmak üzere bir çok metal buldum ama hoşuma gitmediyi için video çekmedim hiç.55 cm başlıkla 3cm lik çivi parçasını bile buluyo makine bu konuda hala hayretteyim birde ayrımı çok müthiş bişey,belki 30 tane parça metal çıkardık birkez olsun ayrım hatası olmadı
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2015, 23:07:22 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı karacan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5993 : 09 Şubat 2015, 01:25:07 »
ya  biri  bana  yardımcı olsun  benim maddi  durum yok  devrenin parcalarını teyzemin olu temin etti baba 
bir tek modüle kaldım  birde devreyi programlamya  modülün şemasını  vere bilirmisini pcb sini   vere bilirmisiniz  birde cihazı nasıl programlıycamı  söylerseniz  minnettar  kalırım size   ( GAZİANTEP'TEN selamlar)

daş üstünde taştır .balta gibi sert  topraktır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5994 : 09 Şubat 2015, 01:35:14 »
ya  biri  bana  yardımcı olsun  benim maddi  durum yok  devrenin parcalarını teyzemin olu temin etti baba 
bir tek modüle kaldım  birde devreyi programlamya  modülün şemasını  vere bilirmisini pcb sini   vere bilirmisiniz  birde cihazı nasıl programlıycamı  söylerseniz  minnettar  kalırım size   ( GAZİANTEP'TEN selamlar)

Modülün şeması yayınlanmadı. Pici için program da yayınlanmadı. Modül ve programlı pici bizden temin etmelisiniz.

Çevrimdışı deniz-gurer

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5995 : 10 Şubat 2015, 06:00:26 »
Herkese kolay gelsin.
Ben pd3s e yeni sahip oldum zaman sıkıntısından dolayı başlığı yeni sarabildim osc egrisini ayarlamak icin başlığı taktim fakat dalginlikla başlığın somununu tam sıkmamışım menü tuşu ile açtım ekran normal olarak geldi osc ayarı yaparken ekran iki defa gitti geldi sonra ekranda kararmalar oldu şu anda enerjiyi verdigimde tune tusuna bastigim anda ekran aydinlatmasi çalışıyor ve ekranda kararmalar oldu. 7805 aşırı derecede ısınıyor.  Bu konuda ustalarımdan yardımcı olmanızı rica ediyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5996 : 10 Şubat 2015, 10:10:21 »
Herkese kolay gelsin.
Ben pd3s e yeni sahip oldum zaman sıkıntısından dolayı başlığı yeni sarabildim osc egrisini ayarlamak icin başlığı taktim fakat dalginlikla başlığın somununu tam sıkmamışım menü tuşu ile açtım ekran normal olarak geldi osc ayarı yaparken ekran iki defa gitti geldi sonra ekranda kararmalar oldu şu anda enerjiyi verdigimde tune tusuna bastigim anda ekran aydinlatmasi çalışıyor ve ekranda kararmalar oldu. 7805 aşırı derecede ısınıyor.  Bu konuda ustalarımdan yardımcı olmanızı rica ediyorum

Merhaba,

Sırası ile ekranı sökerek çalıştırın ve ısınma oluyormu bakın, ekran ve pici sökün ve ısınma oluyormu bakın, sadece pici sökün ekran takılı kalsın ısınma oluyormu bakın. Bu sayede arızalı olan parça picmi yoksa ekranmı anlayabilirsiniz.

Saygılar

Çevrimdışı deniz-gurer

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5997 : 10 Şubat 2015, 20:09:59 »
Hüseyin ustam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim dediklerinizi denicem. İyi çalışmalar.

Çevrimdışı deniz-gurer

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5998 : 10 Şubat 2015, 21:31:08 »
Karadağ ustam bu yazdığınız testleri yaparken başlık takılması gerekir mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5999 : 10 Şubat 2015, 22:20:03 »
Karadağ ustam bu yazdığınız testleri yaparken başlık takılması gerekir mi?

hayır gerekli değil.