Gönderen Konu: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi  (Okunma sayısı 1079602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı morta

• Onbaşı
Ynt: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi
« Yanıtla #1000 : 26 Şubat 2011, 15:03:26 »
ustalarım yeni bi link verseniz bende yapsam yaaaa:( yada kara_sowalye_2_03@hotmail.com adresine gödere bilirmisiniz  lütfen :(    :(

Çevrimdışı morta

• Onbaşı
« Yanıtla #1001 : 26 Şubat 2011, 15:19:39 »
emekli amca kusurabakma rahatsız ediyorum ama bana ses ayırımlı bir şema lazım yardımcı olablirmisin lütfen

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1002 : 26 Şubat 2011, 19:25:16 »
emekli amca kusurabakma rahatsız ediyorum ama bana ses ayırımlı bir şema lazım yardımcı olablirmisin lütfen

emekli amca yok artık sitede vaktiyle sanırım geçen yıl olacak, sitede 1-2 üyeye kızıp kaçtı siteden öyle sanıyorum ki bilgisinin başkalarına geçmesini istemiyor, sanırım edindiği bilgi ve beceriside kendisiyle birlikte emekli olacak...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı morta

• Onbaşı
« Yanıtla #1003 : 27 Şubat 2011, 14:08:28 »
hayırlısı olsun siz yardım ede bilirmisiniz
bana hocam

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1004 : 27 Şubat 2011, 14:20:16 »
hayırlısı olsun siz yardım ede bilirmisiniz
bana hocam
biliğimiz konu olduğu sürece elbette benim bilmediğimide sitedeki bir çok değerli ustalar var onlar yardımcı olurlar ben tarsos klasik delta ve tesero devrelerinde yaptığım için olabilirim
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1005 : 06 Mart 2011, 00:22:04 »
selamlar arkadaşlar sonunda tarsos devremi bitirdim ve sizlerle paylaşmak istedim değerli ve değersiz göstergesiyle ayrım test videomu izleyin bakalım beğenecekmisiniz hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim saygılar buda test videolarım: ve bu da natamam hali : 
ceryan3200

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1006 : 06 Mart 2011, 13:38:40 »
ceryan3200 ustamtebrikediyorum ellerine sağlık çok iyi yapmışsın.
Amatör

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1007 : 06 Mart 2011, 14:30:15 »
ceryan3200 ustamtebrikediyorum ellerine sağlık çok iyi yapmışsın.
gürdal ustam allah razı olsun çok teşekkür ederim anlaşılan bir siz beğendiniz ama olsun beğendiğinize sevindim sonuçta acemi olarak benimde elimden gelen bu çok sağolun iyi çalışmalar saygılar diliyorum
ceryan3200

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #1008 : 06 Mart 2011, 19:20:39 »
selamlar arkadaşlar sonunda tarsos devremi bitirdim ve sizlerle paylaşmak istedim değerli ve değersiz göstergesiyle ayrım test videomu izleyin bakalım beğenecekmisiniz hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim saygılar buda test videolarım: ve bu da natamam hali : 

ceryan3200 tebrikler, bitirmişsin. benin burda merak ettiğim birşey var. bir penseyi kıymetsiz metal olarak görmüyor ama, bir maken bıçağını görüyor. burda maket bıçağı değerli metaller kategorisinemi giriyor, yoksa benmi bilmiyorum. bende bitirdim ama afedersin ama, herbişeye çalışıyor. bobin ayarını okadar uğraşmama rağmen, değersiz metalleri görmesini engelliyemedim. herkese kolay gelsin.
<< doktor >>

Çevrimdışı can_recep

• Yüzbaşı
  • بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
« Yanıtla #1009 : 06 Mart 2011, 20:17:17 »
Eger baslık ıyı sekılde akort edılırse demır turevıne otmemesı lazım dıye hatırlıyorum kendı yaptıgım TARSOS dan Saygılar...
Rahman Ve Rahiym Olan ALLAH ın Adıyla

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1010 : 07 Mart 2011, 20:21:03 »
ilginize teşekkür ederim eğer bobini iyi ayarlarsanız onuda görmez ben 100k pot ile onuda sıfırlıyorum görmüyo cevap ise şu pense vs demir ve dökümler değersizken eğer maket bıçağında çelik veya nikelaj varsa değerli görür onuda bobin ayarı ile çözebilirsiniz saygılarımla.........

ceryan3200 tebrikler, bitirmişsin. benin burda merak ettiğim birşey var. bir penseyi kıymetsiz metal olarak görmüyor ama, bir maken bıçağını görüyor. burda maket bıçağı değerli metaller kategorisinemi giriyor, yoksa benmi bilmiyorum. bende bitirdim ama afedersin ama, herbişeye çalışıyor. bobin ayarını okadar uğraşmama rağmen, değersiz metalleri görmesini engelliyemedim. herkese kolay gelsin.
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1011 : 07 Mart 2011, 20:22:31 »
Eger baslık ıyı sekılde akort edılırse demır turevıne otmemesı lazım dıye hatırlıyorum kendı yaptıgım TARSOS dan Saygılar...
evet ustam doğru söylüyorsunuz size katılıyorum benim devredede 100k potu açarsam onuda görmüyo bobin ayarı ve potla demir ve türevi hatta çelik ve nikel görmüyor saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1012 : 09 Mart 2011, 15:54:35 »
arkadaşlar kaç metere bobin gidiyor bu devreye bir türlü bulamadım alamaya gideceğim ama ne kadar olacağını bilmiyorum , yapan arkadaşlar bi yardımcı olsun. elipsin çevresisi bulmak zor..
"Yavaş yavaş ölüyoruz" dedi kaplumbağa.
"Haklısın, ne uzun bir gün" dedi kelebek.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1013 : 09 Mart 2011, 19:13:02 »
arkadaşlar kaç metere bobin gidiyor bu devreye bir türlü bulamadım alamaya gideceğim ama ne kadar olacağını bilmiyorum , yapan arkadaşlar bi yardımcı olsun. elipsin çevresisi bulmak zor..
   syn mc-307 2adet bobin için toplamda (150gr 030mm)emaye bobin teli almanız gerekir metresini hiç ölçmedim ama ben 300gr ile 2devre yaptım yeterli geldi saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1014 : 10 Mart 2011, 22:06:02 »
   syn mc-307 2adet bobin için toplamda (150gr 030mm)emaye bobin teli almanız gerekir metresini hiç ölçmedim ama ben 300gr ile 2devre yaptım yeterli geldi saygılarımla

sağol arkadaşım. 190 metre civarı hesapladım. 150 gr fazlasıyla yeter . 190 metre 120 gr civarında ediyor

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1015 : 12 Mart 2011, 17:05:07 »
iki daireyi de 18 cm cap alarak saracağız değil mi, sonra D şeklini vereceğiz. sarım yaparken yönün önemi varmı?
saat yönü veya ters yön...

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #1016 : 12 Mart 2011, 23:10:54 »
iki daireyi de 18 cm cap alarak saracağız değil mi, sonra D şeklini vereceğiz. sarım yaparken yönün önemi varmı?
saat yönü veya ters yön...

sayın mc_307 usta, bobin sarımı saat yönünde olacak ve, başlangıç ucu 1 nolu uç olacak. kolay gelsin saygılar....
<< doktor >>

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1017 : 12 Mart 2011, 23:26:35 »
apache33 usta şimdi 1 no ile başladım, 12 tur sardım. burda bobini 5 cm pay verip kescekmiyim. ve 2 no yzıp yeniden başlayıp 136 tur sarıp 5 cm pay verip yine keseceğim. bu son nokta 3 no mu oluyor.
2 no 12 tur sarımın sonumu yoksa 136 tur sarımın başımı...

şu an sarmaya başlayacağım. çözemedim olayı..
yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #1018 : 12 Mart 2011, 23:31:01 »
apache33 usta şimdi 1 no ile başladım, 12 tur sardım. burda bobini 5 cm pay verip kescekmiyim. ve 2 no yzıp yeniden başlayıp 136 tur sarıp 5 cm pay verip yine keseceğim. bu son nokta 3 no mu oluyor.

şimdi başlangıç ucu 1nolu uç.
12 turdan sonra çıkaracağın uç 2nolu uç.
136 turdan sonra çıkan uç 3nolu uç.
kolay gelsin....
<< doktor >>

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1019 : 12 Mart 2011, 23:39:05 »

şimdi başlangıç ucu 1nolu uç.
12 turdan sonra çıkaracağın uç 2nolu uç.
136 turdan sonra çıkan uç 3nolu uç.
kolay gelsin....

yani 136 tura başladığım uç ile 1 nolu uç arasına 10nf bağlayacağım değilmi..burada 1 noya bağlarken bobini biraz çizip emayesini kazıyacağım galiba...