Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921464 defa)

0 Üye ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetkurt

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5540 : 16 Kasım 2014, 17:43:22 »
Yıllar önce bıraktığım merakı tekrar canlandırdın ya helal olsun sana Hüseyin usta. Bu ürünün besleme devresi ile aynı kutu içinde bulunmasında bir sakınca var mı?  Selamlar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5541 : 16 Kasım 2014, 18:15:35 »
Konuyu merakla hergün kontrol ediyorum.
Son birkaç aydır defahen denemelerim oldugu halde hep son noktada delta pulse edinmemiz iptal oldu.
Sonki girişimimde yine iptal etmek durumunda kaldık.
Üstelik delata pulsenin yoklugu nedeniyle mevcut ciddi yerlerimiz için farklı ekiplerle görüşmeler oldu ve bir ortak ve 7 kişiyi ekipten atmak durumunda kaldım.

Yine elde var sıfır.
Gıpta ile takip ediyorum yorumlarınızı.
O canavara elimizde olsaydı simdi cok farklı olucaktı.

Havalarda berbatlaştı ve sezon kapandı gibi.
6 ay bekleyebilirsek artık...

Herkes cihazının kıymetini bilsin dostlar.

« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 18:20:31 Gönderen: HİTİTLİ »

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5542 : 16 Kasım 2014, 18:29:29 »
Konuyu merakla hergün kontrol ediyorum.
Son birkaç aydır defahen denemelerim oldugu halde hep son noktada delta pulse edinmemiz iptal oldu.
Sonki girişimimde yine iptal etmek durumunda kaldık.
Üstelik delata pulsenin yoklugu nedeniyle mevcut ciddi yerlerimiz için farklı ekiplerle görüşmeler oldu ve bir ortak ve 7 kişiyi ekipten atmak durumunda kaldım.

Yine elde var sıfır.
Gıpta ile takip ediyorum yorumlarınızı.
O canavara elimizde olsaydı simdi cok farklı olucaktı.

Havalarda berbatlaştı ve sezon kapandı gibi.
6 ay bekleyebilirsek artık...

Herkes cihazının kıymetini bilsin dostlar.

sayın Hititli bu nasıl bir ekip ustam bir ortak 7 personeli işten biranda atıyorsun sizinki resmen şirket saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5543 : 16 Kasım 2014, 18:40:15 »
Sayın Sinyalci ;
ekipteki o 7 kişiye balyoz timi diyorum ben.
Bu tim manuel kepçe gibi çalışmaktaydılar .)))

Harika adamlardı.
Lakin timi oluştururken yardımı dokunan ortagı ekipten ayırınca o timlede baglantımız kesildi maalesef.

E birde ekipte işten anlayan bir tek ben varım.Fakat o halde bile herkesin agzındaki sacma şu lafın '' birinde 100 bin tllik makina varmıs herseyi gösteriyormus,gerisi yalan'' esiri oldular.Bizide işimizide aksattılar bu nedenle.

Delta pulseyi bir süredir takip ediyordum zaten.
Hersey tam netleşti olgunlaştı ve hüseyin ustamızla görüştüm tam alıcakken bu laf dinlemez ahmak sürüsü yine işi bozdu son dakikada.
Enson iş ciddileşince herkesi dagıttım mecburen.
Şimdi diger alternatif ekibi kullanıyorum,onlarla calışıyoruz.
Onlarda bütçe sorunu yaşıyor o yuzden şartları yine olgunlaştırma şansım olmadı olmuyor maalesef.

Vesselam Sivasta akıllı adam bulmak zor.
Elinizdeki cihazın kıymetini bilin.İnanın ben zorlulugu yasıyorum.
O cihaz ve sadece 1 adamla hersey emrinizde olabilir.

Çevrimdışı harunarslanli

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5544 : 16 Kasım 2014, 21:23:21 »
Merhaba,

Sinyalci, Tune işlemi dedektörün bulunduğu ortama kendini uyumlaması işlemidir. Bizim dedektörümüzde bu diğer dedektörler gibi olmuyor. Zaten işin bu kısmı patent ile korumaya alınmış durumda. Normal dedektörler tuneye bastığında o anda algılanan sinyal seviyesini sıfır olarak ayarlayıp daha fazla algılamada sinyal vermeye başlıyorlar. Bizde ise dedektör tüm ayarlamaları o anki algılanan toprak yapısına göre baştan yapıyor. Sizin burada bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken arama yapacağınız yerde arama yapacağınız pozisyonda bobini tutarak tune yapmak. Ve tabii tune yaptığınız seviyeden daha fazla bobini toprağa yaklaştırmamak. Eğer ki çok engebeli bir yerde arama yapıyorsanız bobini arama pozisyonundan daha fazla toprağa yaklaştırıp tune yapar ve bobini biraz topraktan kaldırırsanız engebeli arazide de sorun yaşamazsınız. Hatalı tune işleminde başlıca yapılan bobini yerden yukarıda tutup tune yapmak ve daha sonra bobini aşağıya indirip aramaya başlamak oluyor. Bu durumda dedektör hatalı tune nedeni ile toprağa sinyal veriyor

Saygılar
Öncelikle bu cihaza sahip olmakla kendimi şanslı hissediyorum. Forum üyelerinin hemen hemen tamamı şahsımdan kat kat tecrübeliler. Eğer bir mahsuru yoksa başta Hüseyin Ustamdan ve diğer ustalardan şunu rica ediyorum. DP3S Kullanım Teknikleri başlığı altında bir bölüm açılsa, ana hatlarıyla cihazın kullanım şeklini Hüseyin Ustam yazıp diğer üyeler de olumlu ve olumsuz tecrübelerini paylaşsa benim gibi acemiler için daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Her ne kadar cihazın ayarı ve kullanımı çok basit olsa da ben bu cihazın basit bir cihaz olduğunu düşünmüyorum çünkü emsallerinden daha fazla özellikli ve kaliteli olması bazı ince nüansları gerektiriyor. Bunlar da kullanıcıların tecrübelerini paylaşmalarıyla ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Farklı düşünen de olabilir tabi. Acizane tavsiyem bu yöndedir.
Herkese selam ve hürmetlerimi arz ediyorum...
Hakiki ömrünü bulunduğun gün bil...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5545 : 16 Kasım 2014, 22:51:31 »
Ankebut bukadarı bile bir form sitesinde çok fazla neden yazdım hep soruyorlar bu cihaz buluyormu , bulan varmı diye ,buyuk baslıgı bi tuttum usten +50 yandan +80 hiç sapalamadan  barlar muazzam bi şekilde benim için bu yetti ,sayın karadaga birkeez daha tşkler

Birde mesafe ile metalin büyüklüğünü yazın da herkez maşallah desin :)
  aynen öyle ustam toprak altındaki metali kat kat fazla derinlikten algılıyor hatta buna iki arkadaşta şahit oldular  işin garibi benim cihaz orda ötünce bahçe sahibi burda bişi yok okadar cihaz getirdim hiç bri burda ötmedi diye kendinden emin konuşuyordu bir ara kazarken ufak bi teneke parçası çıktı senin cihaz buna ötmüştür diye bıyığının altından gülüyordu , tekrar cihazı tutup zınggg sesini duyunca yüzündeki ifade bir anda değişti ))) 8)

3s beni şaşırtmaya devam ediyor bu nasıl Bi cihaz anlamadim gitti daha önce 2m renin üzerinde iki parmagın çaprazı şeklinde bir bakırı net alğiladi  ,
 dun buyuk  başlikla geziyorum arkadaşin kendi bahçesinde şupelendiği bir yeri kazmış , içine tuttuk filan bişi yok toprak attığı yerde makina zingğğ otuyor ,+90  kucuk başlikla baktik oda zinğğğğ +90  işin garibi eşik 20 de yapiyor bunu başladik kazmaya 1m den yaklaşik ufak galvenizli çelik çaydanlik metalinden ufak Bi tabak  garip tarafi açıkta eşik 20 de 60 cm gibi tıkırdaması

Maşşşallah. Parmak kadar metal 2 metre. Bu demek ki metal gerçekten toprak altında eskiden beri duruyormuş. Sürekli yazdığım toprak altında durmuş olan metalin daha derinden algılandığı durumunun bir kanıtı olmuş. Bu bilgileri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.

Saygılar.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5546 : 17 Kasım 2014, 02:56:38 »
 :D :D :D :D :D 3s den şüphesi olanmı var olmasın bence  >:(
bende sadece 3d yok  ama tam anlamıyla kalibre edildiğinde mükemmel bir cihaz  ;) :D
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5547 : 17 Kasım 2014, 09:59:04 »
http://youtu.be/m0798hsYtto

uzun zamandır fırsat bulamadıgım bir testi yaptım bana  çok ilginç geldi siz ustalar bu konuda ne dersiniz acaba
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5548 : 17 Kasım 2014, 11:14:02 »
Isıl işlem görmüş bakıra değersiz diyor. Mesela bakır tabak çanak da olsa değersiz diyecekti ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5549 : 17 Kasım 2014, 11:51:45 »
bence pi makinelerde ayrım konusuna takılmamak lazım. Ayrım olarak çok bir şeyler beklemek doğru olmaz.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5550 : 17 Kasım 2014, 11:53:30 »
Sayın Sinyalci ;

Harika adamlardı.
Lakin timi oluştururken yardımı dokunan ortagı ekipten ayırınca o timlede baglantımız kesildi maalesef.

E birde ekipte işten anlayan bir tek ben varım.Fakat o halde bile herkesin agzındaki sacma şu lafın '' birinde 100 bin tllik makina varmıs herseyi gösteriyormus,gerisi yalan'' esiri oldular.Bizide işimizide aksattılar bu nedenle.

Hersey tam netleşti olgunlaştı ve hüseyin ustamızla görüştüm tam alıcakken bu laf dinlemez ahmak sürüsü yine işi bozdu son dakikada.
Onlarda bütçe sorunu yaşıyor o yuzden şartları yine olgunlaştırma şansım olmadı olmuyor maalesef.

Size yardımcı olmak isterim.Tam olarak 3s mi.Yoksa tam setmi lazım size.Ö.M. olarak bildirim...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5551 : 17 Kasım 2014, 12:35:33 »
@onur600 ;

Ö.M attım.
Alakanız icin teşekkür ederim.

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5552 : 17 Kasım 2014, 13:09:30 »
karadag ustam farkındaysanız birtanede bakır para var onuda pas geçiyor bunlar bizim için degerli degilmi? bana enteresan geldi lakin size çok çok enteresan bişey daha söyliyeyim bir tes alanına gittim ciddi ve iddalı bir derinlikti en azından benim için bir abimiz arazisine tüp gömmüş 2 tane birisi 3,5  digeride 5 metrelere kepçeyle özellikle açtırıp gömdürmüş bizimkide heves işte acaba dedik çekermi diye gittik araziye bana sadece 100 150 metre karelik bir alan gösterdi burada dedi eger bunları bulursan bütün baralarıda bulursun dedi 10 dakika içinde ikisinide bulduk 60 başlıkla +70 ve digerinde bazen+bazen -40 aldım he birtanesinin sinyali 1,10 civarıydı dedim benle dalga geçiyor herhalde sıvandada başka bişeyler var ben onu buldum sandım uzunda olunca sinyal megerse bizim abimiz eski krom banyo kazanın krom kısmını çıkarır içinede tüpü koyor yan bir şekilde topraga atar biz bunu görünce oda çok şaşırdı işin gerçegi bende şaşırdım karadag usta ellerine saglık iyi emek iyi cıhaz bi manyo metre eksik onuda tamamladıkmıydı işlem tamamdır  ^-^
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5553 : 17 Kasım 2014, 13:39:45 »
Merhaba,

Dedektörü tek para için kullanmayacağımızdan sorun yok. Eğer elinizde varsa bilezikle deneyin ne dediğini görün ;)

Manyetometre işi kolay uğrayın bir ara halledelim :)

Mesafe konusunda DP3s gerçekten çok şaşırtıcı sonuçlara ulaşabiliyor. Ben bu dedektörü tasarlarken küçük başlıkla yüzey temizlenir büyük başlıkla da derin arama yapılır diye düşünerek tasarladım. Şu anda da tam olarak sizlerden gelen bilgiler tasarımın hedeflendiği gibi olduğunu bir kez daha gösteriyor. Sivasta Snaypırın test arazisinde çektiğimiz videoda görülen TE yazısını 38 lik başlık bile net algılıyor.

Sizin de bahsettiğiniz mesafeler çok ciddi mesafeler. Ben neredeyse üretimde olan tüm pulse dedektörleri inceledim. Detech ssp derisinden tüm lorenz serilerine diggerden groundpionnere kadar hepsini denedim. Biz algılama mesafesi olarak en iyi noktalardayız. Stablite olarak zaten bahsetmiyorum.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5554 : 17 Kasım 2014, 14:30:50 »
Yerin altındaki solucani bile goruyoruz ;D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5555 : 17 Kasım 2014, 15:37:40 »
;)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5556 : 17 Kasım 2014, 16:08:44 »
Sayın Sinyalci ;

Harika adamlardı.

hititli, ben geçn gün yazdım, adamlar vlf cihaz ile gitmişler, dönüşte karşılaştık, ben telefon numaramı verdim arayacaklar, 25 milyarlık cihaz götürdük nafile diyorlar, adam ben artık gözümle görmeden inanmam, önce yere ben gömeceğim, zararı yok sadece o gömdüğüm şeyi bana ortalama bir doğrulukta göstersin benim için tamam diyor. dp3 s çok güzel ama ayarlamayı iyi yapmak gerekiyor, ben ayar yaparken modülü yaktım, yani tuş takımı ile ana kartı kazara kısa devre ettim. bekliyorum hüseyin ustamı gönderecek bir modül,. yani dp3 bile bir 5 kg lık yağ tenekesini 42 cm lik başlıkta 1.80 den alıyorsa bu dp3 s  büyük başlıkta daha derinden alır.....artık tuş takımının arkasına koli bantı ile izolasyon yaptım, golü yedikten sonra  :D
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2014, 16:14:11 Gönderen: bitkici şakir »

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5557 : 17 Kasım 2014, 16:32:43 »
;)

Onur bey güzel paylaşım teşekkür ederim saygılar

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5558 : 17 Kasım 2014, 17:36:44 »
Üstad inan forumu birkaç senedir takip ediyorum ve şu son dönem inanılmaz heyecanlandırıyor beni delta pulse 3s.

Hüseyin ustamızla birkaç defa yazıstık ve fikir,fiyat aldık.
Lakin ne hikmetse kısmet olmadı delta pulse edinmek.

Bugünde 2 üye arkadasımız sagolsun  bilgi verdiler görüştük.
Cihazı görmedim ve edinmedim henüz.LAkin beni ciddi manada heyecanlandıryor.
3-4 ay önce karar verdim ve ogüğn bugün başka bi cihazı düşlemiyorum.
Minelap ve nokta velox vs cihazlarla hatta lorenzle filanda ufak deneyimlerimiz oldu.
Bi abimizde var bu cihazlar.
Minelapa cok güvenir kendi ve severde o cihazı.

İnş delta nasip olursa ilk işim onla arazide bi rekabet ortamı oluşturucam .)))
Minelapı ezmeyi düşünüyorum inş.

Birde bildiginiz üzere ben cubukcuyum ve cubukla tespit ettigim yerleri özellikle delta pulse ile ölçüp biçmek istiyorum.
Bundaki kastım cubuklarımı ve deltayı teyit etmek.

İnş deltayıda aldıkmı sivasın romalı meftaları korksun benden.)))

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5559 : 17 Kasım 2014, 19:20:28 »
Delta Pulse 3S anlatılmaz yaşanır...