Gönderen Konu: SMW TOPRAK DENEMELERİ  (Okunma sayısı 304739 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: SMW TOPRAK DENEMELERİ
« Yanıtla #80 : 16 Ocak 2013, 15:57:10 »
slm üstüne basmışsın olur tabi.. saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #81 : 25 Ocak 2013, 21:06:46 »
itaatsiz arkadaşım devrede kullanılan lf347 yerine kullanmış oldugun tl074 entegresi o devrede çalışmaz..Senin ses sorunun bu parçadan kaynaklanabilir..1N4148  yada 2V7 zener diyot kullanman devrede bir fark yaratmaz..Yalnız devreye 2V7 zener diyot takarken şuna dikkat edin;1n4148'e göre ters takın..
Bobine gelince orjinal bobin olarak piyasadan bulabilirseniz, Minelap'ın TS1000 başlıgını kullanabilirsiniz..
Devre 12 voltla çalışıyor..Maksimum 18 volta kadar çalışabilmektedir..
Yakında Smw dedektörün treshold özelliği eklenmiş yeni modifiyeli devresinin test videolarını paylaşacagım..Herkese kolay gelsin..İyi çalışmalar..
Usta minelab ts 800 başlığını veya FBS 1000 başlığını da kullanabilir miyiz?

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
« Yanıtla #82 : 02 Şubat 2013, 03:39:02 »
Arkadaşlar aşagıdaki yayınladım video testindeki cihazımız SMW'nin treshold özelliği kazandırılmış yeni modifiyeli devresidir..Videoyu izlediğinizde metal başlıgın önünde sallanmadıgı zaman duyulan parazite benzeyen sesler Treshold yani eşik sesidir..Bu şekilde cihazın hassasiyeti dahada arttırılmıştır..Treshold sesi normal arama esnasında arazide bu sesi duymuyorsunuz..Sadece başlıgı havaya kaldırdıgınızda bu eşik sesleri duyulur..Tekrar başlıgı topraga indirdiğinizde bu eşik sesleri kesilir..Bu da sessiz şekilde arazide arama yapma imkanı saglar..Hava testinde eşik sesiyle metal sallarken gelen sesler çok net ayrılmaktadır..Aşagıdaki videoda bu yeni treshold devreli cihazın testlerini çalışmasını izleyebilirsiniz..saygılar..
http://youtu.be/gZmWm3YKhjA

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #83 : 02 Şubat 2013, 09:01:03 »
sayın Dekamon usta
Cihazın hava testlerinde çalışmasının kararlı,mesafe değerlerininde çok iyi olduğu görülüyor.Tebrik eder,başarılarınızın daim olmasını dilerim.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #84 : 02 Şubat 2013, 13:34:39 »
Başlık çapı 38-40 cm var sanırım. ustam yoksa video açısı yanıltıyormu.?
TA5DF

Çevrimdışı ozcolakoglu

• Onbaşı
« Yanıtla #85 : 02 Şubat 2013, 22:16:12 »
usta gene marka dedektörleri sollamış tebrikler senden yep yeni farklı proje bekliyoruz

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #86 : 02 Şubat 2013, 22:24:23 »
ssforum ve ozçolakoglu arkadaşım degerlendirmeleriniz için teşekkürler..
Başlık çapı 32cm dd başlık..
26 cm başlıklada aynı mesafeyi yakalıyoruz..Arada pek fark york..
smw'nin son modifiye devresine treshold özelliği kazandırılarak düşündüğümdende iyi bir sonuç verdi..Sizlerde bu devre üzerinde kendinizi geliştirerek güzel sonuçlar ortaya koyabilirsiniz..Burda hazır devreyi yayınlamak sizlere bir getirisi olmaz..Benim amacım bu devrenin geliştirebilecegini göstermekti..Sizlerde devre üzerinde degişiklikler yaparak ideal sonucu alabilirsiniz..saygılar..

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #87 : 03 Şubat 2013, 16:52:27 »
dekoman usta 1uf kutupsuz kondansatörler var devrede  piyasada nadir bulunuyo bunlardan yerine ne kullandınız acaba

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #88 : 04 Şubat 2013, 00:08:43 »
başka bir şey kullanmadım..Aynısını kullandım..Çünkü Orda başka bir şey kullanılmaz..1UF kutupsuz kondasatör piyasada aslında kolaylıkla bulacagınız bir kondansatördür..Blue mavi vb. diğer netten alış veriş imkanı sunan bir çok yerden temin edebilirsiniz..
gıç35 arkadaşım şimdi elektronikten anlamak başka bir şey,vlf'den anlamak başka bir şey..Bu tamamıyla tecrübe bilgi ve deneyim isteyen ustalık ister..Onun için diyorum ki burda hazır devre yayınlamayla bu işte beceri ve bilgisi olmayan kişiler malesef çalıştıramazlar devreyi..Smw'nin tresholdsuz devresini yayınlamıştım mesala ,çalıştırıp video çekebilen bir kişi olmamıştı..Şimdi elimizde bir smw projesi var öncelikle bunu bir çalıştıralım ondan sonra modifiye kısmına hep birlikte geçeriz..Modifiyesiz devreyi yapıp çalıştıramazken, modifiyeli devreye geçmek bir abes olur.Her şey sırasıyla..Bu şekilde çalışmazsak başarısız oluruz..SAYGILAR..

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #89 : 05 Şubat 2013, 21:43:46 »
dekamon kardeş bu videosunu çekmiş olduğun cihazın devreşeması varsa bizimle paylaşırmısın gerçekten güzel bir çalışma olmuş
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #90 : 10 Şubat 2013, 01:48:39 »
Köprüyü bir kişi yapar geri kalanıda üstünden geçer

Çevrimdışı ozcolakoglu

• Onbaşı
« Yanıtla #91 : 10 Şubat 2013, 21:36:55 »
usta Treshold lu cihazın arazi videolarını ne zaman çekip yayınlayacaksın bekliyoruz. derinlik ve stabil açısından SMW kadar başarılı oldu mu. bu cihazın satış fiyatı ne kadar

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #92 : 10 Şubat 2013, 21:59:07 »
Arkadaşlar daha öncesinde SMW 'deki degişiklikleri sizlerle paylaşmıştım..Bu son treshold özelliği kazandırılmış SMW devresinin modifiyeli halini malesef yayınlamayacagım..Kusura bakmayın..Bu SMW'nin tresholdlu özellikli bu devresini ticari düşünüyorum..Bu yüzden beni anlayışla karşılayacagınızı umuyorum..
 Tresholdlu SMW dedektörünün  yakın zamanda arazi videolarını çekip yayınlayacagım burda..Stabillik açısından Eski SMW ile aynı derinlik olarak daha derin bir cihaz oldu..SAYGILAR..

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #93 : 11 Şubat 2013, 02:02:46 »
gıç ustam ortamı germeye gerek yok.. birbirimizin destekçisi olmalıyız..

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #94 : 11 Şubat 2013, 09:57:31 »
Arkadaşlar SMW için birçok şey yapıldı aslında .Sorun Treshold ise Treshold denilen sonuçta bir direnç veya trimpottur.Bunu pot yapıp kutunun dışına almak o kadar zor bişey değildir . Paylaşım sitelerine dikkat ederseniz devrelerin en iyi hallerinin % 100 doğrusuna proje bitmiş göründüğü halde raslayamazsınız .Bu durum Geotech1 sitesinde bile böyle ... Zaten her devrede bazı dengeleri oturtmak için ince ayarlar olduğunu bilmeyen yoktur . Dekamon devreyi herşeyiyle tam paylaşsa bile devreyi ince ayarlarından dolayı yapamayanlar veya başlığı yapamayıp devreye yine suç atanlar çıkacaktır . Bu durumlar artık forumların değişmezi oldu. Dekamon da birçok kişi gibi bu devreyi ayrıntılı incelemiş kendince modifiyelerini yapmış ve yayınlamış . Zaten bu devrenin havada tek parayı 45 cm.de gören halinin herşeyi (şema,pcb. vs) Geotech1 sitesinde var . Burda sen niye modifiyelerini yayınlamıyorsun yerine ben de bunu yaptım deyip yayınlamak yani bir çeşit rekabete girmek daha hoş olur gibime geliyor.Saygılarımla ...

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #95 : 11 Şubat 2013, 21:38:05 »
gıç35 4.30' u kaçlık başlıkla algılattın.

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #96 : 11 Şubat 2013, 21:46:07 »
dekoman kardeş yayınlamana gerek kalmadı geotech1 sitesinde bütün bilgileri yazmışlar burda arkadaşlara ben yayınlıcam eğer amacın ticaret yapmaksa bence sen ticari olan sitelere gir derim burası yardımlaşma sitesi kardeş sende benim kusuruma bakma
geotech linkini alabilirmiyim. bir sürü smw çıkıyor aramada .
TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #97 : 11 Şubat 2013, 23:40:50 »
Allah razı olsun ustam bu iyi oldu elimdeki smw ye girişiyorum ilk fırsatta.
TA5DF

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #98 : 12 Şubat 2013, 00:33:53 »
dalgic35 Arkadaşım burası dogrudur bilgi paylaşım sitesidir..Yalnız burası hazıra konma sitesi degildir bu ayrımı yapmaktada fayda vardır..SMW ile ilgili bu forumda yeni bir sayfa açtıgım ve siz arkadaşlara Smw'nin sadece masada degil arazide de çalışabildigini ispatlayan videolar yayınladım..Ve Videosunu çektiğim SMW de yaptıgım degişiklikleri burda lay dosyası olarak paylaştım..Bir çok arkadaşa hem forumdan hemde telefonla yardımcı olmaya çalıştım..Bir çok püf noktayı anlattım..SMW şemasının geliştirilebilecegini vede çok iyi sonuçlar alınabilinecegini burda sizlere gösterdim..Bu da bir paylaşımdır bilen için..Kendini şemalar üzerinde geliştirebilen devrenin çalışma mantıgını kavrayabilen için bu paylaşımlar bir referanstır..Sadece SMW degil Whites ıdx pro devresi içinde aynısı geçerlidir..Ben burda inanın treshold özelliği kazandırılmış bu yeni modifiyeli SMW devresini burda yayınlasam dahi bir çok kimse yapamayacak..Bu seferde şema eksik verildi diye beni suçlayacaksınız..Çünkü daha öncesindede bu tür şeyler Delta Pulse,Tesero gibi devrelerdede yaşandı..Daha devrenin alıcı verici katlarını bilmeyen,bobin sarma teknigiyle ilgili en ufak bir bilgisi olmayan,amplitüd,faz,rezonans degerleri neye göre ölçülecegini bilmeyen arkadaşlarımıza ben burda hazır devreyi yayınlasam neyi degiştirecek..Kaldıki daha önceki treshold özelliği olmayan SMW dedektörünün tüm bilgilerini burda paylaşmama ragmen yapıp çalıştıran bir kişi olmadı..Elimizde yeterince bilgi kaynagı var arkadaşlar..İstemediğiniz kadar şema var..Bu şemaları inceleyrek şemalar üzerinde oynayarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz..Piyasadaki milyarlık dedektörlerden çok daha iyisini yapabilirsiniz..Ben sizlere bu elimizdeki mevcut şemaların geliştirilebilecegini kanıtladım..Sizlerde daha farklı özellikli modifiyeler yaparak foruma katkı sunabilirsiniz..Herkese başarılar dilerim..Saygılar..

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #99 : 12 Şubat 2013, 12:01:21 »
bu konuda gıç35 usta çok haklı devre yayınlanmayacaksa ozaman sitee alış veriş kısımlarına videolarınızı ekleyin cihazın özelliklerini yazın fiyatıda şu deyin beğenen alsın ozaman kimsde bişi demeye hakkı olmaz ama böyle olmaz forumda bir çok kişi aynı yolu izliyor ve bence çok yanlış alex fergosonun dediği gibi.  (  istatistik mini etek gibidir çok şeyi gösterir ama asıl göstermesi gereken şeyi göstermez) sitede bir çok dedektör yapan kişi aynı dedektör yapar hex dosyası yayınlamaz şema var herşey hex var ayrımsızı var demosu var ne gerek var uğraştırmaya herkesi herkes yapsın devresini satış bölümüne koysun alan alsın böyle düzinelerce yazı yazılıyor ve arksından bir bakmışın ortada bişi yok...