Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921755 defa)

0 Üye ve 175 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #340 : 28 Ağustos 2013, 20:04:06 »
Merhaba,

kripto55, DP3S in dedektör tarafı bitti. Görüntüleme tarafında biraz işi kaldı.

bitkici şakir, dedektörün zor bir mantığı yok. Açmak istediğinde tune butonuna bas açılsın, tekrar tune butonuna bas sıfırlansın, kapamak istediğinde gücü kes, kalibrasyon yapmak istediğinde giriş butonu ile dedektörü aç ekranda sönüm eğrisi çıkar modül üzerindeki trimpottan ayar yap. Hepsi bu kadar.
Ses çıkmıyorsa ya kulaklık soketini takmamışsınızdır, ya hoperlörünüz arızalıdır yada ses için kullanılan 2n7000 de bir sorun vardır. Bu dedektör şu anda görebileceğiniz en basit yapıya sahiptir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #341 : 28 Ağustos 2013, 20:56:05 »
ustam allah sizden razı olsun,  yalnız  bu tuşlar ile ilgili sormuştum tune bunu anladım yine tune yapınca cihaz başa dönüyor  açılış butonuna basınca eğriyi ayarlıyoruz . yalnız up nedir esc  tamam çıkış oluyor. hoporlör ayarlarız bişeyler . yalnız bu cihazda boşluk  bulma özelliği varmı  ve ayırım özelliği varmı bu ikisinide öğrendimmi birdaha bu konuda sizi rahatsız etmemeye özen göstereceğim . selam ve sevgilerimi sunarım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #342 : 28 Ağustos 2013, 23:11:15 »
Merhaba,

Estağfurullah rahatsızlık değil. Önemli olan verimli bir şekilde çalışan bir dedektör elde etmek. Dedektörde 4 adet buton var bunlardan en baştaki tune, sonraki giriş, sonraki + sonraki -. Up + down - oluyor. Tune butonu dedektörü açmak, sıfırlamak ve menüde menüden çıkmak için, giriş butonu osc ekranını açmak, menüye girmek için, + eşiği artımak ve menüde ilerlemek için, -eşiği azaltmak ve menüde ilerlemek için. Dedektörde boşluk bulma özelliği mevcut. Menüden boşluk modu seçildiğinde aktif oluyor. Ayrım da mevcut. Dedektörün dizildikten sonra çalıştırılmasını göstermek için küçük bir video hazırladım. Biraz acele oldu maruz görün. Şimdi yükleniyor. Birazdan yayınlarım.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #343 : 29 Ağustos 2013, 00:57:01 »
ustam birde bu ses için nasıl bir malzeme kullanmamız gerekecek ? 8ohm 0.5 waat bir yönlü hopörlor taktım ses gelmiyor , hoporlör sabit mi olacak ?.  cihaz kendisine geldi şimdilik çalışıyor ama çalışma mantığını çözemdim hala.

Şakir ustam J1 kulaklık çıkış jakını takmadıysan "sound" "spk" uçlarından ses çıkmaz.

resimdeki noktaları birleştirirsen ses çıkar.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #344 : 29 Ağustos 2013, 08:56:58 »
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #345 : 29 Ağustos 2013, 18:13:03 »
video için teşekkürler
gayet açıklayıcı olmuş
ellerinize sağlık

saygılar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #346 : 29 Ağustos 2013, 19:13:45 »
ustalarımdan allah razı olsun. bu gün aslında arkadaşlara teslim edecektim yani benim yaptığım inanın amme hizmeti şimdi bir arkadaş dese ya isteyelim gelsin topla bana ver desin yine yaparım. şimdi ustam ben tune ve turıng den çıkamıyorum aşağı yukarı butonuna bassamda tepki vermiyor. videoyu bir izleyeyim gene dönerim şimdilik selametle.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #347 : 29 Ağustos 2013, 19:29:53 »
yok ustam benim cihaz açılıyor diye yazı geliyor sonra 99 dan sonra üst ekranda düz bir çizgi çıkıyor ne kadar ayar yapsam da o sizin frekans eğrisi oluşmuyor  çok tuhaf bir şekil oluşuyor. sonra o son arama da girdiğiniz ayarların hiç birine giriş yapmıyor turıng yazıyor yeniden tune ye basıyorsunuz ekranda tur yazıyor bir daha asla tepki vermiyor. ne ekran o şekilde oluşuyor nede osilaskop eğrisi geçmiyor zaten ekran o sizin ekran gibi olmuyor.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #348 : 29 Ağustos 2013, 21:33:27 »
ustam cihazın  ırf 740 ve 7805 çok ısınıyor ekran açılıyor , ama sadece  ( açılıyor ) yazısı  geliyor başka  hiç bir işlem yapmıyor birde bobine seri bağlı 2 ohm luk direnç ısınıyor ben aradaki sönümleme direncinin yerine ayarlı waatlı pot taktım 5 waat 2.2 k bir pot taktım ama cihaz  giriş dışında hiç açılmıyor ne yapmalıyım.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #349 : 29 Ağustos 2013, 21:44:47 »
ustam modemi yerinden sökmeden test yapamazmıyım. kart o kadar kaliteli yapılmış ki çok pinli parçaları sökmek mümkün gözükmüyor . kimse cevap vermeyince ben cihazı sökmeye başladım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #350 : 29 Ağustos 2013, 21:55:43 »
yok ustam benim cihaz açılıyor diye yazı geliyor sonra 99 dan sonra üst ekranda düz bir çizgi çıkıyor ne kadar ayar yapsam da o sizin frekans eğrisi oluşmuyor  çok tuhaf bir şekil oluşuyor. sonra o son arama da girdiğiniz ayarların hiç birine giriş yapmıyor turıng yazıyor yeniden tune ye basıyorsunuz ekranda tur yazıyor bir daha asla tepki vermiyor. ne ekran o şekilde oluşuyor nede osilaskop eğrisi geçmiyor zaten ekran o sizin ekran gibi olmuyor.

ana devrenin ve sönüm direncini nasıl bağladınız bir fotoğraf ekleyebilirmisiniz.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #351 : 29 Ağustos 2013, 22:34:45 »
resim sorun değil ustam ama siteye nasıl yükleyeceğim sorun orada. ana devre derken neyi kastettiğinizi anlamadım sönümleme direnci ise zaten yerleri var  paralel bağladım yani kısa devre yapar gibi. sizin bobine bağladığınız seri dirence hiç dokunmadım. pic i 082 yi söktüm sıra modeme geldi sökemedim ama yine takar resim çeker yollarım.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2013, 22:36:29 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #352 : 29 Ağustos 2013, 22:44:33 »
Şakir ustam er kişi niyetine......  :'(

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #353 : 29 Ağustos 2013, 23:19:22 »
ustam resimler hazır  yardımcı olursanız yolallayabileceğim. hemende cenazeyi kıldın be mustafa ustam , bari hastaya biraz moral vermek lazım. zaten işin içinden çıkamazsam hüseyin ustama havale etmeyi rica edeceğim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #354 : 29 Ağustos 2013, 23:26:26 »
usta resim yollamak için ileti yazdığımız pencerenin altındaki ekler ve seçenekler başlığına tıklayıp dosya seçip masa üzerinden buraya gönderebilirsiniz...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #355 : 29 Ağustos 2013, 23:39:02 »
dosyalar kabul edildi ama göndermiyor onur usta

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #356 : 29 Ağustos 2013, 23:40:47 »
100_1050.JPG

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #357 : 29 Ağustos 2013, 23:51:58 »
100_1052.JPG

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #358 : 29 Ağustos 2013, 23:54:07 »
kısmen çalışıyordu  parçaları söktükten sonra hiç çalışmaz oldu allahtan hayırlısı

- modemi sökmeden test ölçümü yapabilirmiyim ? yani bu durumda enerji vermem modemi bozarmı ?
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2013, 23:55:38 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #359 : 29 Ağustos 2013, 23:55:32 »
şimdi 7805 in ısınmasına sebep olacak nedeni bulman lazım çünki üzerinden çok düşük bir akım geçişi olmalı.7805 i yerinden sök 3. uç ile 2. uç ların takıldığı yeri ölçü aletiyle ölç kart üzerinden.kısa devre varsa burdan belli olur lehimlerinde...mosfet e gelince sönümleme direncini önce sabit direnç takarak dene...devre çalışınca düzenlemeleri yaparsın
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2013, 23:56:55 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...