Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487144 defa)

temhem ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3460 : 27 Şubat 2013, 22:06:52 »
Başlık 60*60 , eşik 87 ,kazanç 3   Başlık 0,75 nya kabloyla salyangoz tipi sarım.
2ohm + 1,5 ohm taş direnç=3,5 ohm. Saygılar.

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3461 : 27 Şubat 2013, 22:10:27 »
ustam tebrik ediyorum biz 2-3 senedir geziyoruz boş.ya cihazı ben kullanamıyorum,ya cihaz randımanlı değil,yada bizim gittiğimiz yerler gerçekten boş.Şu metal minerallerini eleme gibi bir şansımız olsaydı belki olabilirdi.çünkü bir çok yerde değerli değerler gösterdiğinde kazdık ama malesef kazdığımız toprağa öttürmekten ileri gidemedik...

fatih2176;  Okonuda haklısın; minerallere ötme olayı hepimizin kaderi. Dediğim gibi cihazın boşluk bulma performansı mükemmel. Diğer arama yöntemlerinden bende sonuç alamadım ama bu iş kısmet işi, nerde karşına ne çıkar belli olmaz. saygılar.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3462 : 27 Şubat 2013, 22:14:14 »
tesekkurler usta.
demek bosluk olayında daha derinlik mevcut bu cihazda.

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3463 : 27 Şubat 2013, 22:38:36 »
Delta pulse 3 büyük bir hevesle toplamıştım. Fakat bütün uğraşlarıma rağmen bir türlü çalıştırmak nasip olmadı. bende bıkarak bir kenara attım. Son iki günden beri forumu tekrar okumaya başlayınca bir heves geldi ve daha önceki çalıtıramama sebebimim ne olduğunu bulmaya yönelik epey uğraştım ama işin içinden çıkamıyorum. Defalarca montaj klavuzuna göre entegreleri takmadan olması gereken değerleri ölçüyorum. Ancak pic ve lcd yi taktığımda 7805 aşırı ısınıyo ve ekran ışıkları ilk başta göz kırpıyordu. Ancak son denemelerimde ekranda tamamen gitti. Lcd yi takmadan yine çalıştırdım 7805 yine aşırı ısındı. Bir çok arkadaş sorunun RX ler den kaynaklandığını söylese de lcd olmadan da ısınma yapmasını anlayamadım. 7805 ide değiştirdim ama değişen bir şey olmadı. lcd wg12864b pcb ile 1-1...20-20 bağlantı yaptım. R37 2.2 K   R40 6.8 K, acaba enerji kaynağı olarak powersuply kullanıyorum ondan mı kaynaklanıyor voltaj 12.53 V gibi. LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3464 : 27 Şubat 2013, 23:30:27 »
şimdi bişey daha fark ettim lcd takılı değilken pic de 7805 ile aynı oranda ısınıyor

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3465 : 28 Şubat 2013, 04:01:09 »
sağlıkçı 17  memleket neresi  :)    transitörleri ve yerleşim yerlerinin doğruluğunu incele derim bire bir uyuyormu ? diyot ve kutuplu kondansitörlerin yönlerini kontrol et ?  LCD -- PCB BAĞLANTILARINI Montaj klavuzundan karşılarştır ? şu an kendi devremi lehimlemeye geçmeden defelarca kontrol ediyorum hata yapcam diye korkuyorum :) arkadaşlar 2N2907  Yerine  2N2905 metal tip kullansam bişey fark edermi  E, B C dizilimleri farklı plastik kılıflısına göre  güzel duruyolardı dayanamadım aldım :)  birde bu RX lerde R40 VE R37  değerleri benimde 6,8k ve 2,2k hangisi hangisine olcak ? EKran winstar 12864B Yeşil , R43  değeri gelen eleman liste değerinde 49r yazıyor ama ölçümlerde 91 r çıkıyor bu sorun olur mu ?    D8   ( schottky )  atlama mı yapcaz birde onu anlamadım . R45 kodunda direnç yoktu sanırım eksik kalmış bende tam değerinde bir direnç alıp yerleştirdim buda bir sorun olur mu ? TELSA ustam ve diğer ustalar yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum SAYGILAR ..
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2013, 04:17:15 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3466 : 28 Şubat 2013, 06:07:05 »
bay17
aynı transistör sen başka yerden bakmışındır çıkıntı üste geliyor normaliyle aynı takılıyor banada rasladı o çizim :D
Dış gövdeleri collektördür akünün eksisine kısa devre dir
ayrıca bakarsın için rahat olsun
2n2907 2n2905 data
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/178944/STMICROELECTRONICS/2N2905.html
----------------------
r43 arka ışık parlaklığını ayarlayabileceğin diren değeri 100R olur yükselterek ışığı azaltabilirsin
d8 shotky kullanırsan seri direnç takmadan 2R değerinde bobini direk bağlayabilirsin byw29 \200
3A üzeri metal gövdeli her.gi shotkiyde olur
R45 direnci 8.2K R30 zada 2.7k direnç takarsın
r40 6.8k r37 2.2k biliyorum gene kullan biri teyit etsin  emin ol
---------------------------------------------
spradon
Cihazın ilk gördüğümde neyin ne olduğunu anladım hep anlatıyorum ama anlayana sivrisinek saz durumu
kimseden para pul istemiyoruz teşekkür beklemiyoruz biz fayda sağladık herkez  sağlasın diye
ne demişler iyilik yap denize at haluk anlamazsa balık anlar
-------------------------------------------------------
hayırlı olsun bu arada
seri direnci kaldırıp shotky diyot tak aynı özelliklere sahip bobini direk bağlıyorum bende
istersen ayrıca alüminyum soğutucu tak sırt sırta mosfetle birleştirip gövdeleri ortaktır sorun olmaz
mineral için fet eklentisini yapman lazım yaptınmı
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
saglikci17
öncelikle akü temin et kendine devrenin altlı üstlü fotolarını çek net olarak tek bir winrar dosyası olarak siteye yükle hatalı yada sorunları yerler varmı bakıyım eklediğine bakıcam yarın
senin ekranın arka kısmınıda resmini ekle
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2013, 06:21:31 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3467 : 28 Şubat 2013, 09:51:04 »
tesla ustam rar ile ekleyemedim bir türlü

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3468 : 28 Şubat 2013, 09:53:49 »
bu şekil ekliyorum

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3469 : 28 Şubat 2013, 09:56:20 »
devamı

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3470 : 28 Şubat 2013, 10:03:52 »
bunlarda sonuncu acilen yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3471 : 28 Şubat 2013, 10:43:00 »
tertemiz dizmişin lehimlemişin eline sağlık
sağlıkcı17 ama c25 ters onun yönünü düzent  dene önce
saatlerdir yazı okuyorum yorgunum yeni gördüm şemanları akşama doğru bakarım ne var ne yok haber veririm
internette winrar diye arattır ne olduğuna bak onada ok görüşürüz
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2013, 10:53:03 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3472 : 28 Şubat 2013, 11:12:18 »
tertemiz dizmişin lehimlemişin eline sağlık
sağlıkcı17 ama c25 ters onun yönünü düzent  dene önce
saatlerdir yazı okuyorum yorgunum yeni gördüm şemanları akşama doğru bakarım ne var ne yok haber veririm
internette winrar diye arattır ne olduğuna bak onada ok görüşürüz

sağolasın üstadım. winrar olayını yanlış anladınız galiba ben resimleri winrar ile sıkıştırdım da foruma ekleyemedim. Winrar dosyam bir türlü eklenmedi. Aslında boyutuda 20 MB geçmiyor ama anlayamadım. Diğer önerilerinizide merakla bekliyorum teşekkürler.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3473 : 28 Şubat 2013, 13:56:17 »
saglikci17  d 8  Schottky diyotu köprü olarak jammper  yapmışın yokmuydu bir hızlı diyot onu bari taksaydın, ben elimde by 229 varmış onu kullandım. ustalarım benden çok iyi bilirler, 7805 in ısınması aşırı bir yüksek çekimden kaynaklanıyor olabilir diye biliyorum. ben devreyi lehimlerken şüphe ettiğim yeri büyüteçle kontrol ediyorum şu ana kadar iki tane kısa devreyi kurtardım, eski bir zenıt foto makinenin objektifini kullanıyorum ,sen kırtasiyelerden ucuz bir mercek al , ummadığın yerden sorun çıkabilir...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2013, 14:00:23 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı ayhan58

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3474 : 28 Şubat 2013, 15:38:41 »
arkadaslar Teknoloji ekibine mail de attim ama cvp gelmedi simdi bu aletin hazir  yapilmis hali kac tl  gogleda baktim sadece montaj kiti var  malum herkes elektronikten anlamiyor sizin gibi  cevap yazarsaniz sevinirim

Çevrimiçi Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #3475 : 28 Şubat 2013, 15:50:21 »
teknolojiekibi@gmail.com adresine mail atınız. Eğer attı iseniz cevap birkaç güne gelecektir. Biraz beklemeniz gerekli
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimiçi Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #3476 : 28 Şubat 2013, 16:37:22 »
  DP3 Kullanıcıları   DİKKAT !
Öncelikle herkese başarılar diliyorum. Uzun bir süredir DP3'le arama yapıyorum. Fazla detaya girmeyeceğim ama, sizlerle paylaşma ihtiyacı duyuyorum.
Yapmış olduğum arama test çalışması değildir, gerçek aramadır. 1 Hafta önce mutlu sona ulaştık. Boş bir tarlada cihaz boşluk arama modunda arama
yaparken ,cihaz boşluk tespit etti. Adım adım boşluğun sınırlarını çizmeye başladık. Ortaya yaklaşık 20 metrekare alanında bir yer çıktı. Alanın sınırları
tıpkı bir oda gibi nizami şekilde düzgündü. Hemen kepçeyle kazıya başladık. İnanamayacaksınız belki ama yaklaşık 7 metre aşağıda üstü kalın bir taşla
kapatılmış büyük bir oda çıktı. üsütndeki taşın kalınlığı 80 cm civarı. Gerisi bana kalsın.
Arkadaşlar diyeceğim oki cihazın bu kadar derinlikten boşluk tespit edebileceğini hiç ummuyordum. Gerçekten çok şaşırdım. Bu cihaza sahip çıkın.
Başka cihazlarla vakit kaybetmeyin. En doğru seçim DP3. Başka söyleyecek bi şey yok...

Bu değerler müthiş değerler.!!
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3477 : 28 Şubat 2013, 17:07:49 »
tebrikler zanos usta 
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3478 : 28 Şubat 2013, 17:11:35 »
öncelikle ne diyeceğimi tam bilebimiyorum yanlışın var desem 100lerce kişi bana kızacak tebrikle desem kendime kızacam,burda bence bi yanlışın var bence cihazın ismi ne olduğu önemli değil,20m karelik bir oda ve tek başına düz tarlada,ne tür bir yapı merak ettim.düz bir tarlada höyük vb.olmaz eskibir sığınak depo desem belki ama içinden ne çıkabilir soru işareti...üzeri 80cm taş diyosun komple tek taşmı bunu kaldıran kepçeye helal olsun tonlarca bi ağırlıktan bahsediyoz.bunu kırdını farz edelimki bu bi günde olcak iş değil.şahsen arkeolog değilim ama çırağı oldum.okuya okuya, düşündürücü...inşallah senin dediğin gibidir...bu olayda dediğim gibi cihazın doğruluğunu tartışmıyorum....saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3479 : 28 Şubat 2013, 18:46:39 »
selamın aleykum herkese bakalaım ustalarımız ne kadar yardımcı olacak :) sımdı bu delte 3 cıhazının devre şemasını isiste ben cizmeye çalıştım ama eksık gıden bı seyler var zannımca cunku arese attıgımda cızmeye calısıtıgım pcb ıle sıtedekı pcb arasında bacak baglantılarında cok farklılıklar gozlemledım onun ıcındırkı dvere semasını ısıste cızebılecek bır usta varsa hayrına bı yardımcı olsun tada benım ekte verdıgım dosya uzerınde gereklı duzenlemelerı bı yapsın baskı balata dısk dıslı ne varsa sıyırmak uzere-yım