Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486926 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volchanick

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5480 : 16 Haziran 2015, 10:42:25 »
Kontrol paneli çalışmalarım.

:)

ufukka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5481 : 27 Haziran 2015, 20:18:39 »
bu şemada RX dirençleri iki adet oraya hangi değerler gelecek ve birde SHOTKY DİYOT olarak ne kullanacağız bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5482 : 27 Haziran 2015, 21:24:42 »
merhabalar delta pulse 3 yeni bitirdim bugün çalıştırdım ekranda düz çizgi var menülere girmiyor

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5483 : 27 Haziran 2015, 22:47:17 »
swat-66 yanlış tuş ile açıyorsunuz..
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5484 : 27 Haziran 2015, 23:19:35 »
bu şemada RX dirençleri iki adet oraya hangi değerler gelecek ve birde SHOTKY DİYOT olarak ne kullanacağız bilgisi olan cevaplarsa sevinirim
Rx ler lcd kontrast ayarı için.Değerlerini hatırlamıyorum.Devre fotolarından bakabilirsiniz.Veya trimpotla tespit edebilirsiniz...
Shotk diyot byw29 veya kısa devre...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

ufukka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5485 : 28 Haziran 2015, 22:31:36 »
listede PR1 isimli parça ne olacak 200K lık pot mu mu yoksa trimer kondansatör mü olacak bir de lcd yi bağlarken ilk sayfadaki pdf de gösterilen lcd bağlantısı gibi mi olacak yani bire bir bağlantı yapsak çalışmaz mı

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5486 : 29 Haziran 2015, 12:57:55 »
merhaba arkadaşlar dp3 ü tamamladım çalıştırdım voltaj değerleri normal herşey stabil ama cat 6 kablodan yaptığım bobini (cat6 3 tur sarım 3R omaj) devreye bağladığımda ırf740 aşrı ısındı neden olabilir. saygılar

amousetoi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5487 : 02 Temmuz 2015, 00:29:00 »
Good evening to all .. I found an abnormal voltage of 5 v on pin 2 of the pic, which corresponds to the signal level. You may depend on what? Thanks to his brother who helps me solve

ufukka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5488 : 03 Temmuz 2015, 21:52:40 »
arkadaşlar devreyi tamamladım ama 12v çıkışlar geliyor ama +5v çıkışları alamıyorum bir fikri olan var mı montaj kılavuzunda bahseden değerlerden bahsediyorum lütfen yardımcı olun

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5489 : 07 Temmuz 2015, 00:06:14 »
merhaba ustam    acık şemada olan U4 yani  7805 cıkışına bak bakalım orada +5 volt varmı
veya girişinde +12 vol olmalı. souk leyim olabilir yani c21 ve c22 +5 volt olmalı
kolaygelsin

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5490 : 09 Temmuz 2015, 13:26:30 »
Merhabalar ustalara bir sorum olacak delta pulse 3 devreyi bitirdim calistirdim her sey normal ama devre acilinca surekli sinyal sesi veriyo kesintisiz bobine metal yaklastirica algilama sesi veriyo ama cekince sinyal sesi (otme) devam ediyor busorun ile ilgili yardimlarinizi bekliyorum

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5491 : 10 Temmuz 2015, 22:30:37 »
arkadaşlar forumun bu bölümü ile ilgili paylaşım, soru cevap, yardımlaşma bittimi acaba yoksa konumu kapandı 

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5492 : 10 Temmuz 2015, 23:30:42 »
devre elemanlarının değerlerini kontrol etmen gerekiyor....
yanlış değerde takılmış veya patates bir malzeme olabilir...
eğer bunların sağlamlığından emin isen devredeki 2n7000 leri değiştir..
296.sayfalık bu konu başlığında bir çok pratik bilgiler var...
yeni bir ust  versiyonu modeli çıkınca bu devre ile uğraşmayı bıraktık...
dp3s'e terfi ettik...
darısı senin başına...
hayırlı ramazanlar...
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2015, 23:32:56 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5493 : 11 Temmuz 2015, 00:27:22 »
cevabınız için teşekkür ederim sayın mustafa usta anlattıklarınızı tatbik edeceğim
ama üst versiyon çıktı diye bir önceki sürümünün papucunu  dama atmak........!!! bilmiyorum bana pek olumlu gelmedi
belki maddiyattan belki edevat kalabalıklığı olmasın düşüncesinden elindekini bırakıp başka bir modele geçmek istemeyen kullanıcılarda var onları da düşünmek gerekir kanısındayım
saygılar forum üyelerinin hepsine hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar

ufukka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5494 : 12 Temmuz 2015, 16:23:37 »
merhaba ustam    acık şemada olan U4 yani  7805 cıkışına bak bakalım orada +5 volt varmı
veya girişinde +12 vol olmalı. souk leyim olabilir yani c21 ve c22 +5 volt olmalı
kolaygelsin

hocam denedim ama olmadı 7805i de değiştirdim yine işe yaramadı varmı başka öneriniz bağlantıda yada pinlerde yapmam gereken bir şey mi var

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5495 : 13 Temmuz 2015, 00:10:20 »
cevabınız için teşekkür ederim sayın mustafa usta anlattıklarınızı tatbik edeceğim
ama üst versiyon çıktı diye bir önceki sürümünün papucunu  dama atmak........!!! bilmiyorum bana pek olumlu gelmedi
belki maddiyattan belki edevat kalabalıklığı olmasın düşüncesinden elindekini bırakıp başka bir modele geçmek istemeyen kullanıcılarda var onları da düşünmek gerekir kanısındayım
saygılar forum üyelerinin hepsine hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar

Sizin devrenin Kazancı yüksek sanırım. 4051 i yenileyin ama St marka olsun
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5496 : 13 Temmuz 2015, 00:12:54 »
arkadaşlar devreyi tamamladım ama 12v çıkışlar geliyor ama +5v çıkışları alamıyorum bir fikri olan var mı montaj kılavuzunda bahseden değerlerden bahsediyorum lütfen yardımcı olun

+5v çöküyor olabilir. 5 volt hattını kesin ve 7805 in çıkışına bakın. Eğer voltaj gelirse devreye gelmezse 7805 e bakın

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı swat-66

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5497 : 14 Temmuz 2015, 10:06:48 »
sayın karadag 4051 entegreyi sizden almıştım anlatımımda eksiklik olmuş cihazı açıyorum yükleniyor kısmında kalıyor menüye girip çıkınca ana ekran geliyo ama S çizgisi sonda ve sürekli ötüyo bobinin ile bobin kablosunun birleştiği yere el ile belli bir baskı yapınca ses kesiliyor algılma ise yan keskiyi 10 cmden alıyor

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5498 : 15 Temmuz 2015, 00:12:09 »
örneklemeler çalışmıyor olabilir...
örneklemeleri kontrol eden 4066 ve 2n7000''leri değiştirin...
işçilik ve montaj hatalarının bu devrede görülme sıklığı %70'lerde... (bende dahilim ^-^ )

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5499 : 15 Temmuz 2015, 09:40:11 »
sayın karadag 4051 entegreyi sizden almıştım anlatımımda eksiklik olmuş cihazı açıyorum yükleniyor kısmında kalıyor menüye girip çıkınca ana ekran geliyo ama S çizgisi sonda ve sürekli ötüyo bobinin ile bobin kablosunun birleştiği yere el ile belli bir baskı yapınca ses kesiliyor algılma ise yan keskiyi 10 cmden alıyor

Demek istediğinizi anladım. Bu tür bir sorunu osiloskop ile ölçüm yapmadan bulmak biraz zor. Ama genel itibari ile bu tür sorunlar devre kazancının yüksek olmasından kaynaklanır. 4051 benden de alınmış olsa bir nedenden dolayı sorun çıkarıyor olabilir sonuçta elektronik malzeme. Ama kesin sorun ondadır demiyorum. Denemek lazım.