Gönderen Konu: benzin enjeksiyonuna gelen elektrik  (Okunma sayısı 2822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akineker

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
benzin enjeksiyonuna gelen elektrik
« : 14 Ocak 2018, 20:21:37 »
arkadaşlar hyundai accent 2000 model yumurta kasa araçta tekleme ve kesik kesik vuruntu var yaptigimiz kontrollerde enjeksiyona gelen elektrik kontak acikken 5.5 volt arac calisirken 6.5 ile 6.7 arasi degisiyor. aynı marka ve model başka bi aractakontak açıkken 6.5 volt arac çalışırken 8.5 ile 8.8 arasi. Bu elektrik bu ara cin sağlıklı çalışması için yeterlimi bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: benzin enjeksiyonuna gelen elektrik
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2018, 20:56:45 »
boğaz kelebeğinden olmasın sorun
enjektör voltaja göre yakıt veriyor biliyorum yani gaz ayarı ile voltaj değişir diye düşünüyorum
bence sizin değeriniz normal ama anlattıklarınz bana boğaz kelebeğini anımsattı tabi enjektörlerde tıkanıklık yoksa

Çevrimdışı akineker

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2018, 21:55:25 »
araç üzerinde ki bütün valfler sensörler ve bobin çalışan bi aracın ki ile değiştirildi ariza devam ediyor ayrıca boğaz kelebeği temizliğide yapıldı ayrıca araca gaz verip denedik 8.5 volta kadar yükseldi ama araştırmalarımda bu enjektörlerin 12 volt gerilimle çalıştığı yaziyor

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2018, 22:46:51 »
Kalibrasyon ayarında sıkıntı olabilir.Arkadaşın acsent 2000 model araç soğukken gaz yemiyordu lpg kalibrasyonu bozuk olduğu için benzinde dahi gaz yemiyordu.Lpg ayar ve kalibrasyonunu yaptırdı düzeldi.Gerçek işten anlayan bir lpg servisinde her ayar yaparım diyene inanma.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı akineker

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2018, 08:36:24 »
sn sinyali ilginiz için tesekkurler araci lpg den komple arındırıp yani lpg yi iptal edip orjinal benzinli hale getirdik sonuc yine ayni problem devam ediyor ayrıca lpg ciye aracı götürdüğümde önce benzinde sorunu düzelt ondan sonra ayar yapalım diyor. Ben bununlada yetinmeyip benzini iptal edip aracı komple lpg ye çevirdim sonuç yine aynı değişen bişey yok

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2018, 10:07:25 »
enjektörler temiz ise sorun yok deniliyorsa
boğaz kelebeği sıkıntısız ise
boğaz dan çıkışta bi sensör var gaz geçisini ölçüyor deviri o ayarlıyor içeriden geçen gaz miktarına göre enjektörlerin açma işini ve miktarını o sensör blirliyor
birde şanzımanın orada devir sayar sensör olacak o da aracın devrini karta bildiriyor bu iki sensörü değiştirin sensörler sağlam olabilir ama deviri eksik sayıyo geçişi az okuyor olabilir
bu da enjektöre gelen voltajın az olması anlamına gelir
her ihtimale karşı senteyi de kontrol edin

Çevrimdışı akineker

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2018, 13:58:16 »
boğazdan çıkıştan kastınızın gaz kelebeği çıkışı olduğunu anlıyorum gaz kelebeginden yakit geçmiyor hava geçiyor yanlış isem düzeltin lütfen sizinde bahsettiğiniz hava akismetresidir muhtemelen oda değişti her.gi bi değişiklik olmadı. diğer bahsettiğiniz devri ölçen sensorde krank devir senatörüdür onuda değiştirdik ordanda degil. son olarak semteyse kontrol ettirsin dediginiz gibi oda normal takılmış. ilginiz için teşekkür ederim saygilarimla